Perla e Floriana Garos: Në protestë ishin 120 mijë vetë, u ekzaltova nga turma e njerëzve. Basha të na dorëzojë vulën urgjent

21 Shkurt 2024, 09:17Politika TEMA
Perla e Floriana Garos: Në protestë ishin 120 mijë vetë, u

Sipas zëdhënëses së Sali Berishës, Floriana Garos, në protestën e djeshme të opozitës kanë marrë pjesë rreth 120 mijë qytetarë.

E ftuar në emisionin “Opinion”, Garo tha se në dijeninë e saj, fjala që ka mbajtur kryedemokrati Berisha ditën e djeshme në protestë, ka qenë direkt nga shtëpia dhe jo e regjistruar.

Më tej, Garo u shpreh se është dëshmuar se ku qëndrojnë demokratët, ndaj dhe i ka bërë thirrje Lulzim Bashës dhe deputetëve që e mbështesin atë që të dorëzojnë vulën e PD-së.

A ishte i regjistruar mesazhi i Berishës apo ishte direkt online?

Mesa di unë, ka qenë live nga shtëpia e tij.

Ishte ndërtuar një mini-tribunë në shtëpi për të mbajtur fjalimin?

Floriana Garo: Mesa kam informacion unë, po. Ai sigurisht ka pritur për të parë si do të shkonte dhe emocioni që merr kur je live është tjetër. Ai e pa se sa ishin aty, foli në funksion të asaj turme. Unë mund të them se ishte përtej pritshmërive.

Kjo ishte një protestë për t’u ekzaltuar, të paktën në sa kohë kam unë në PD, kjo ka qenë protesta më e madhe. E ka tejkaluar 7 Korrikun – 1 kilometër nga Kryeministria, një përllogaritje e thjeshtë 30 metra gjerësi dhe 4 persona për metër katror, i thonë mbi 100 mijë vetë-120 mijë vetë.

Kjo është një përllogaritje e përafërt, unë mendoj që ja vlen të falenderojmë të gjithë ata demokratë dhe qytetarë që kanë ardhur atje për të mbështetur opozitën dhe kjo është një gjë e jashtëzakonshme. I bëj thirrje Bashës dhe deputetëve që e mbështesin të dorëzojnë vulën e PD-së. Sot u tregua se ku qëndrojnë demokratët. Bëj thirrje që të dorëzojnë vulën.

61 Komente

 1. q
  qivaci

  Kam bindjen e plote se kjo vejusha jo vetem eshte ekzaltuar por ka kaluar dhe 2-3 orgazma

  1. M
   Me emër

   1 km nga kryeministria është deri tek stacioni trenit, jo deri tek kulla e dytë...... . Sepse as tek piramida nuk shkonte turma.

   1. p
    pjeter

    Kjo eshte modeste,protesta e dhjeshme ishte nje sukses absolut.Jo 120 mije,ishin 520 mije,por rrinin te fshehur prandaj nuk u duken nga lart,per te qene ishin te gjithe,dukeshin vetem nga posht.Tani Rama eshte i rrezuar,as qe vihet ne dyshim kjo pune,e tha Muli.Rama ja mbathi ne Turqi sepse,i ka kallur daten Saliu atij ,Vuçiçit dhe Putinit nga ballkoni. Do rrezohet Rama se nuk e mbajne kemet me,dhe menjehere,do veme Giten nofull gjeren me Jamleshin,te na i bejne Tiranen te bukur si Kandahari!!

   2. V
    Vranakonti

    Kjo garo qenka tyryfyçke fare. Po pse moj lumadhe, nuk t'a pret kapulloçka ty se llogaritjet qe jane bere dje ishin jo me shume se 4 mij vete.? Mesa duket ty moj torollaçke te duket prifti gomar.

    1. L
     Labi

     E ftuara debile e Fevzo spiunit pa moral. I ben fresk Berishes ne emisione dhe sulmon Ramen ne menyren me banale. Ok ta sulmosh edhe “gjatoshin”, po brenda normave te respektit te te qenurit gazetar “ i kulturuar”, po mos ju bej lepires Berishes “o dere bardh” .

    2. B
     Bana Vokshi llaxorja lagjes

     Hahahahahahhaaaaa kjo misernikja eshte versioni femeroro-mashkullor i Ilir Vrenozit!!!

     1. D
      Demokrati me mend ne koke

      Per keta eshte turp me bo dhe koment.

      1. T
       Toni Montana

       E KA IDENE KJO QYPE NGA MEND E KOKES SESA JANE 120 MIJE NJEREZ , KUR LUHET FUTBOLL NE KAMPNOW SPANJE , MIDIS BARCELOBES DHE REALIT,BEHET NJE LUME NJEREZISH ME RRETH 3 KILOMETRA GJATESI NQS NUK GABOHEM, DHE JANE VETEM 90 MIJE NJEREZ QE JANE SHUME AFER NJERI - TJETRIT, IMAGJINOHE SIKUR TE MBAJNE PAK DISTANCE SHKON DERI 4 MBASE DHE 5 KILOMETRA GJATESI TURMA, NQS KJO DO TE TALLI B...THEM ME SHALEN DHE TI BEJI QEJFIN SE E DI QE AI E SHIKON NE TV....ESHTE TJETER MUHABET.

       1. S
        Shqiptari

        Kam pare shume ndeshje nderkombtare ne arenen tone kombetare me kapacitet 22 mije.Ne mbarim,nga sheshi Nene Tereza deri ne qender eshte plot.Te vijne 120 mije vete nga rrethet duhen minimalisht 30 mije vetura ose 2500 autobuze 50 vendesh.Sa autobuze ka Shqiperia.Sa banore ne moshe qe mund te vijne nga rrethet ne Tirane,Sa nga keta jane demokrste.Sa te tille ka Kukesi,Hasi,Tropoja, Vadejsi,Burrel,Puke,Rreshen,Milot,Laç,Vore,Rrogoxhine,Kavaje,Cerrik,Peqin,Gramsh,Cerrik,Belesh,Librazhd,Perrenjs,Erseke,Pogradec,Bilisht,Permet,Kelcyre,Tepelenr,Gjirokaster,Memaliaj,Sarande.Marr si shembull keto rrethe ku PD pretendon se ka militante dhe besimtare?!Keta qindra jane ne mendjen e shefit te Karos

        1. T
         Timo

         E di sa është një kilometër? 1 km, moj zonjëzë, është distanca nga korpusi qendro i universitetit deri tek ish stacioni i trenit. Distanca nga tribuna deri tek ura e Lanës është pak më shumë se 1oo m. Tashti bëje llogarinë për m², jo me 4 vetë se ashtu vendosen sardelet dhe shife sa të del!!!

         1. A
          Adriatik.

          Eshte si eshte,eshte kjo qe eshte.Me kete te besh seks te kenaq,por per politike eshe ü.

          1. B
           Babuci

           Shkollen e Lulit paskeni bere te gjithe ne Foltore hahaha

           1. A
            Arti

            Hahaha ... me lot ????????????

           2. T
            Teut' e Modhe 94-96-21

            Goca si ty Durrsi ka plot..

            1. T
             Teut' e Modhe 94-96-21

             Goca si ty Durrsi ka plot..

             1. z
              zaku

              Ahaaaaa ka dash me thene 1200 shpellare....

              1. L
               Lennard

               Sa ma Kanda Ducin Tat Hi Ha Ha Ha

               1. T
                Toli

                Sipas kësaj bibe dhe Bardhës , protesta paska qënë për të treguar që ne kemi më shum elektorat! dhe duam vulen! ky paska qënë qëdhimi i protestës i thirrur nga non grata.

                1. K
                 Kocka

                 Po patjeter se duan leket se kane ngelur thate

                2. f
                 fariu zhunior

                 Po të punosh dhe ti bësh llogaritë ashtu si i bëjnë idjote si kjo Garo, pa diskutim që të shemben parashikimet si rruga e Kolonjë, e në mos më keq. O boshe, e ke gabim, nuk llogariten 4 veta për m2. Në bulevard kishte 10 protestues për m2. I dëgjon këshillat e Kokdashit apo jo ? Bulevardi është 28 m i gjerë dhe nga K/Ministria deri matanë Lanë është 250ml. Tani bëj një matematikë si e Lulit, duke marrë eksperte Bjonden Kalaja të Teatrit për të llogaritur sa protestues kish në cdo m2 dhe i ke llogaritë në rregull. ME IDIOTE TE TILLA, SHOQERIA DHE SHQIPERIA ECIN VETEM PERPARA.

                 1. r
                  raul

                  pergjigje trularaskes Floriana garo me kreher ne xhep. Se je laraske nga trute kete e dijne gjithe shqiptaret tashme qysh kur deklarove ne studio tv se nuk mund te bejsh femije te dyte se je shume e zene me punet e foltores se vicidolit dhe nuk ke kohe mjaftueshem te rrijsh me burrin tend qe mesa duket duhet te jete nje cope mishi me 2 sy. Sa per protesten dhe deklaraten tende qesharake per gjoja 120 mije vete ate nuk do ta thoshte as nje femije kopshti por meqenese sheh endrra me sy hapur se nje dite do behesh zv.ministre mbaji syte lart tek dritarja e wc se tyrbes se Haxhi dede Sali Babes me 40 hajdute se e ke te kapme. Fajin e ka Fevzo kokeberdunga bunga bunga qe nuk te kundershtoi per shifren e 12 fishuar te pjesmarrjes por i vjen pershtat dhe atij hunderrit kjo shifer. Nga tribuna tek ura e Lanes ku mbaronte vargu i shpellareve eshte rreth 250m x 28m gjeresi bulevardi = 7000 m2 . Nje m2 nuk mban me shume se 1.5 njerez ne pordhesten me te fuqishme te planetit. Pra 7000x1.5 = 10500 njerez ishin mbreme ne pordheste moj sharebajga e foltores dhe tani fli e qete se me 10500 mbeshtetes perbindeshi i vicidolit , Muli kryegangsteri , Tallagjarja Adriana nockederrja, Luciano boksieri , Paloqja, Vokshi sygerdoqja me vetullat transverstite te marra borxh tek Cim gjata, Strazua me patllake, krrici i faros me 2 gishta lart nuk vijne dot ne pushtet as ne 2057 e jo me ne 2025 sikur zoti te zbrese tek tyrbja e Haxhi dede Sali babes me 40 hajdute. Tani fli e qete dhe mos harro kreherin here tjeter as ne studio se mos i prishen floket dhe Fevzo kokeberdunges bunga bunga.

                  1. X
                   Xhixh Merimonga

                   Shume zemergjere je treguar me 10500 te respektoj per kete

                 2. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                  Nuk u mblodhën për vulën,as dhe për atë veglën tënde, mos spekullo ! Pjesëmarrja nuk plotëson numërimin e votuesve, për të shkuar në fitore. Normale, kishte pjesëmarrje më të madhe se tek rrugica e të marrëve.

                  1. S
                   Scgcx

                   Femra me pa tru qe kam par ne ter kasaban , emrin e ka lule , por do i shkonte me shum xhume per llogjiken qe tregon .

                   1. >
                    >>

                    Nje femer kaq e bukur dhe te jete kaq antipatike!!!. Buzeqeshje fallco ne cdo moment.

                    1. L
                     Leshgjata

                     Me siguri ka kalu shume orgazma, natyrisht e exituar prej pamjes se lodhur te pleqve malsor. Eshte e vertet! Shpjegohet ky fenomen. Femra qe ne pamje duken sexy dashurohen dhe shkojne ne orgazma te njepasnjeshme me pleq te rrudhur. Fenomeni quhet Gerofili.

                     1. D
                      Demokrati

                      Me katren ju keni problem si parti ! 7x7 = 42 , luli 1 m3 bore ka 4 m3 uje zhozi, dhe kjo debilja e fundit nje kilometer thote ,po nga kryeministria deri tek kali i Skenderbeut eshte 700 m moj torollake se sot matet shume kollaj dhe e dyta me kete katren per 1 m2 ketu e menderos fare se te kater veta per 1 m2 do te thote te jeshe ngjit me njeri tjetrin se minimalisht shpatullat e nje njeriu te rritur jane minimumi 50 cm . Si nuk mbani fare pergjegjesi per idiotesite qe nxirrni nga goja !!! Mjere opozita ne duart e kujt ka ngel . Qari i Zahos te behet dhe ai kryeminister !

                      1. B
                       Blinken

                       DONI VULEN....?DO JU A JAPE POPULLI SA HERE KA ZGJEDHJE...DHE FUTENI ME RRADHE...NGA KRIMINELI SERBOMALAZEZ...DERI TEK TY QE NUMUROVE 120 MIJE...AS 3 MIJE NUK ISHIN 500 ISHIN TE SHIKUT CA TE PS PER GALLATE..KALAMAJ...DHE KATUNDARRT E ARDHUR PREJ SHPELLAVE! RROFTE USA....

                       1. B
                        Braka

                        Oj fyck malesh bej llogarit me syt hapur the kalem po ishin 120mij ne protesten e rathes Tirana ka reth 1.milion banor ata 120.mij ne sheshe -5mij xhepista - 5mij hajdut bicikletash - Dr

                        1. L
                         Luli

                         Nuk eshte keq kjo Nafija ! Nga rreth 2 mije deri max 3 mije njerez qe ishin ne bulevard,i paska shumezuar me 40 deri 60 here,sepse shefi i saj nongrata i shumezon protestuesit me minimumi 100 here.Saliu po te ishte ne bulevard do thoshte,se kjo eshte protesta me e madhe e bere ne historine e ketij vendi,me 250 mije deri 300 mije protestues!! Ec perpara Nafije,avash avash po ja mer huqet shefit.Po ti rregullosh Sales floket me dore kur ja mer era neper mitingje,normal qe do i maresh edhe huqet.

                         1. e
                          e egzaltuara

                          se si mund te rrijne ne nje meter karore genc gjokutaj, albana vokshi sali berisha e liri berisha, kete vetem floriana me shkollen e saj e di???!!!! edhe sikur ne vend te lirise te jete zonja karo dhe ne vend ta albanes ina zhupja ,prap e zorshme eshte. nejse shkolle karosh e karat jane kara

                          1. C
                           Cen

                           30 meter × 1km = 30 mij meter katror , shumezim 4 persona ne 1m katror 120,000. Keshtu tha zonja Garo. Keta happen bythesh, duan minimum 2meter katror secili, 500 meter afer Skenderbeut.30×500×1/2= 7500 vete

                           1. A
                            Arbeni

                            Vërtet një famër antipatike dhe e pa tru ,e padurueshme me atë buzgjeshje artificiale ironike.

                            1. J
                             Jimi

                             Qe te jesh e paarsimuar dhe militante nuk eshte e ndaluar, por qe te jesh e paarsimuar (analfabete funksionale) dhe zedhenese e nje partie, kjo eshte e pafaleshme. Jo per ty por per ata qe ty ta kane besuar kete mision dhe ti kujton se me me injorancen tende do te bindesh njerezit per ato qe deklaron ? Ti harron apo do te besh te paditurin ? Ti ke shum te drejte, e ku e di ta ti se c'eshte inteligjenca artificiale ! Sot mjafton qe te ngresh nje dron dhe ta jep ne pellembe te dores pasaqyren e asaj qe kerkon te dishe. Fali o Zot se s'dine c'ka thone !

                             1. S
                              Suksese

                              Te falte zoti jimi. Se ti sdi çfars flet. Garo eshte e diplomuar ne zvicer shoku. Kurse ti siç duket shkollohesh nga gazeta Tema. Epo suksese !

                             2. T
                              Tomson

                              Shtoja edhe nje "0" Nuk behet qameti, fundja nje "0" eshte

                              1. a
                               adashi

                               moj pate ,kur thone italjanet per femra si puna jote ,gjithe bulevardi nga UT deri te stacioni trenit eshte fiks 2 km ,ku na i gjete ti nj km nga kryeministria deri te ura lanes ,moj debile ,po nejse eshte me mire qe e mbushni barkun me luge bosh

                               1. X
                                Xoni

                                E sheh vehten pas emisionit kjo...ne mos sot neser besoj se do turperohet. Emocionet qe shfaqi kjo vajze ishin sikur po fliste per prinderit,femijet e saj apo per dashurine e jetes ! Rast per tu studjuar se jep tjeter pershtypje nga ana jashme!

                                1. V
                                 V V V V

                                 Ju paskan turrur kopeja e patronazhisteve Garos, me urdher te MJEROS. E po çte beje tjeted Meroja i shkrete se ai , dhe jo vetem ai , u lodhen duke deklaruar se Opozita nuk ben protesta se NUK mbledh dot njerez. Tani çre beje tjeter , ne vend qe ta mbylli halene mundohet te laje mut me shurre. Biles tronditja e Hiles, frrokut , meros . Ngjeles , e co ka arritur deri aty sa te thone se fundja “nuk bejne ndonje ndryshim se sa ishin , se qeveria nuk rrezohet dot me protesta” .

                                 1. F
                                  Firifiu

                                  He mo pra rrezojeni mos hani mut me llafe e mos nxirrni tyryfyçka se ne ket pune kena te bojm gallat me ju e me Sal zhgarravinen

                                 2. S
                                  Shkembi

                                  Futini nje hu te mire Bashes qe te mos i shkoje mendja me per vule. Vampiri Sali vetem hurin ka mjet demokratik per zgjidhjen e problemeve.

                                  1. V
                                   Vezhguesi

                                   ha ha ha ha ha ha aaaaaaa

                                   1. T
                                    Tirona Re

                                    Kjo zhaba Garo eshte femer qesharake ....

                                    1. T
                                     Tirona Re

                                     Kjo zhaba Garo eshte femer qesharake ....

                                     1. B
                                      Bejkush

                                      Mos e ke një person në 4 metër katror moj Floriana? Me dy dynym bythë sa ke ti,nuk shkon dot gjaku në tru....

                                      1. Z
                                       Zaza

                                       Ishin deri te eksopzita shqiperia sot kulla e zenit brecanit ije vokshi me maten O spakkkkkkk

                                       1. Pensionisti

                                        E felliqe mami Teuten dhe babin komunist Sofo qe si mesues matematike i hiqje kapelen, po ty te paska lene dru me pre. Suksese!

                                        1. Z
                                         Zaza

                                         Po o baxhella jone Ishin deri ekspozita shqiperia sot kulla breqanit vokshit zenit dhe mates Spakkkkk nuk i sheh o damannnnnn

                                         1. L
                                          Lexuesi

                                          Kjo eshte nje belege si idiotet e saj per rreth.. Cfare pret prej ketyre fluturakeve anormal dhe pa busull…!!??

                                          1. M
                                           Mul Noka

                                           Zonja Karo ja fut kot! Ja ishin 10 mije vete. Ç’u be? Mblidhi perseri neser! Nuk do te vijne as çereku i tyre. Le te shohim ne vazhdim, sa do te vijne? Zonja Karo 4 veta ne nje meter katror nuk rrijne ne miting,por vetem kur bejne orgji. Zonja Karo! Na shjepjgo se çfare pune ben,kur i rri prane Berishes? Kush eshte rroli yt?

                                           1. C
                                            Cuko

                                            Çokollata durrsake paska pjerdhur

                                            1. L
                                             Lola

                                             Bo boooo cfar llogarritje

                                             1. X
                                              Xhixh Merimonga

                                              O pika budallaçkes pse mi nga kryeministria deri te kulla e dyte 1 km eshte mi????? Hajde trape femer hajde. Paskan ndejt 4 veta ne nje meter katror !!!!! Pse sthu qe ja paskan vene ne by...ë njeri tjetrit

                                              1. M
                                               Mato Gruda

                                               Unë do të thoja që kjo do të jetë e ‘sëmurë’ e shkreta ,prandaj mos ia vini re se ç’flet,se duket ashiqare që ‘ia kanë hequr trurin’ dhe në vend të tij i kanë vënë ndonjë çip mod.FredCako,të cilin e komandon non-grada nga shpia me ‘butonat’ e antishtetit. Lum mëhalla që të ka moj mëndjefyçkë tralala!

                                               1. a
                                                astriti

                                                qe ishin 120000 mije nuk diskutohet po jane dhe ca te tjere qe florjana nuk i numeroi se u lodh shume duke i numeruar .pa llogaritur dhe saliun .prandaj urgjent luli te jape vulen qe mos beje nje miting tjeter me 250000 mije kesaj rradhe .te pakten te mendoje per florianen qe pati veshtiresi me 120000 e jo me me 250000 qe do e kete veshtire ti numuroje .e po vazhdoi keshtu e luli sdorzon vulen te shkretet ne kur te shohim 1000000 ne shesh .po me keq do ta kete floriana qe do numroje nje milion protestues .gjithmone pa futur saliun dhe bejlerin .e ketu komedia mbaron dhe komedianet politikane aspirante per pushtetin e kuptojne qe brockullat e tyre me qindra mijera skane me vlere .as per te qeshur e as per te qare .

                                                1. a
                                                 astriti

                                                 florian ,bukuria jote nuk e fsheh dot shemtine e rithemelimit .ti ske nevoje te rrish prane te shemtuares qe te dukesh e bukur ,se ti boll e bukur je .

                                                 1. E
                                                  Edi durres

                                                  Do ma marresh ne goje me kismet?

                                                  1. Z
                                                   Zylyfi

                                                   Jana doli dhe nje zogeze qe i numeron manifestusit dyshe me siguri .Gjyna na ka mbetur vete se babagjyshe rri ne ballkon si Romeoja te filmi po do kete zevendsin .Di te zgjedhe ai plaku di e bukura dhe bisha kane kohe deri ne 2035 kjo do shkoje prape ne zvicer se i mbeti bashke shorti dhe kalamajte qe i beri me goditje .

                                                   1. H
                                                    Henk

                                                    Epo Zoti nuk t'i jep të gjitha, ose do të të japë surratin ose mendjen..

                                                    1. Roberto

                                                     Ore kjo e ka me te vjetra.Nuk jane as 12.000 vete dhe jo 120.000

                                                     Lini një Përgjigje