Andi Bushati: Të dalim nga Open Balkan, është ide ruse

15 Shtator 2022, 22:10Politika TEMA

Andi Bushati: Të dalim nga Open Balkan, është ide ruse

Analisti Andi Bushati thotë se Shqipëria duhet të dalë nga Open Balkan pasi është një ide ruse.

Në emisionin Now në Euronews Albania Bushati u shpreh se gjëja më e mirë që mund të bëjë Shqipëria kundër Rusisë është të dalë nga kjo nismë, jo të merret me çështjen e disa mediave që gjoja financohen nga Rusia.

Sipas tij, politika aktuale në Shqipëri mbron aksin Moskë-Beograd.

11 Komente

 1. P
  Per korrektesë

  Me këtë shkrim, ky Bushati e vertetoi katerciperisht qe ky bën lojen e Sali Berishes dhe ruseve. Vetëm ruseve u intereson prishja e Open Ballkan, kur dihet boterisht qe me Open Ballkan, Rama ben lojen e Amerikaneve. Ku Ben dot gjë Rama pa miratimin apo instruktazhin e Amerikaneve. Por Bushati ka hedhur nje bombe tymuese, duke shpresuar se shtresa we ai e Quan injorante dhe voton per Ramen, do ta hajë kete genjeshter, dhe do t'i beje sadopsk dem Rames, duke çuar vota tek Saliu. E para, ata qe ai quan injorante, kane me shumë tru dhe shtylle kurrizore se Bushati. Edhe fshatari me i humbur sot, ka qenë se paku ne kater shtete. E dyta, të vetmit qe i hanë keto dokrra janë rrumpallat e Saliut. Por ata Saliu i ka ne tave, gjindje pa tru, kështu qe Bushati vetem se ka nxjerre sytë, ne vend qe të vinte vetulla. Gjynah si ka perfunduar bythelepires, sepse pavaresisht çfare thone njerezit, prindërit e Bushatit ishin dy njerez të nderuar, dhe shumë me taban. Pavaresisht se ishte e bija e Hysni Kalosh, Vera Kapo është sjellur vazhdimisht si grua zonjë she ka punuar neper rrethe. Unë i kam njohur të dy, dhe ky Bushati i ka turperuar sa nuk ka ku te veje. Turp, sepse ky nuk kishte nevojë te shiste karakterin. E

  1. L
   Luani

   ..mos e botoni kete idiot.., ky eshte i pari ne bordorone e ruseve..!!

   1. T
    Taras Bulba

    I pari eshte Lubonja dhe nuk ka perendi tja mari vendin e pare , informou me drejt shoku .....ka plote ciceron te rusit neper media shqiptare , vec Lubonja shte dicka e vecante .... Dhe jane kaq te ekspozuar sa sdo fare mend te mendosh se kujt violine i bien .... Vec e perseris dhe nje here Lubonja eshte kryekomplet i paguar nga ruset , dhe jo tani , por vite e vite me pare .....tung

   2. T
    Tirana

    Te fortifikojme Shqiperine me klonin e Bllokut, ku eshte ngjizur truri i Bushatit.

    1. k
     kthhh

     O Bushtra-t i Putinit prandaj e mbeshtet Amerika Ballkanin e Hapur,se qenka ide ruse?Je njeri komplet llum.

     1. N
      Nipi Hysniut djali spiunit

      Ky dhe Shkullaku jane bashkpuntore te rregjimit islamist iraniane ishin keta we nxoren te dhenat ja ka lene amanet gjyshi ketij pisi qe u rit ne bllokun s enverit

      1. F
       Fani

       Lexojeni kete kurve qe paguhet me para ruse.....Mos u merni me mediat thote...Ato jane lavatrice te medha parash. Dhe ky bashke me ato.

       1. Koco

        Ky Mercenari i politik bërjes të pistë nuk besoj se vlem më shumë se një Majmun pa bisht . analistmuti i pështirë qelbanik . pa shtyllë e taban .

        1. A
         Aron

         Po te ishte ide e Rusise nuk e mbeshteste Amerika dhe ky deshtak e di.

         1. D
          D.Didani

          Ky person se pari eshte antishtet!

          1. B
           Bushyti # Cim Peka jane nje apo dy

           Bushati dhe Çim Peka jane te nje kategorie njeri me bole se tjetri dilema eshte kush eshte me bythelepires nga keta dy ? O budalla i Hysni Kapo eshte ide Américaine ballkani hapur nuk eshte Ruse po bene si nongrata per parate Ruse qe fhoshte Sorosi

           Lini një Përgjigje