Veliaj takim me senatorin Mitt Romney: Faleminderit për mbështetjen e palëkundur të SHBA për Shqipërinë

15 Shtator 2022, 19:20Politika TEMA

 

Veliaj takim me senatorin Mitt Romney: Faleminderit për mbështetjen e

Siguria kibernetike ishte në qendër të takimit të zhvilluar në Uashington mes Kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe senatorit Mitt Romney. Në vijim të vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryebashkiaku takoi edhe senatorin republikan, i cili shprehu mbështetjen për Shqipërinë.
“Shumëkënaqësi të takoja senatorin Mitt Romney, një zë me dinjitet në politikë. Nuk ka rëndësi nëse jetojmë në një qytet në perëndim të Utah apo në lindje të Shqipërisë, sfida e sigurisë kibernetike po bëhet gjithnjë e më sfiduese dhe nevoja për përgjigje është jetike. Faleminderit Mitt Romney për mbështetjen e palëkundur të SHBA-ve për Shqipërinë”, thekson kryebashkiaku Veliaj.

Veliaj po zhvillon një sërë takimesh të rëndësishme në SHBA, mes të cilëve dhe anëtarë të Senatit dhe Kongresit.

6 Komente

 1. t
  tahiri

  Pavaresisht se cilin takon ne USA, kete mos e konsidero nje mbeshtetje per ty por per Shqiperine, pasi ju jeni nje ordiner i veshur me pushtet dhe per pak kohe.

  1. O
   Orest Lamaj

   Tahir , lluku babashta ......

  2. K
   Kritiku

   Nese doni te beni punen si gazetare ne menyre serioze, merruni me mbledhjen e informacionece, se perse vajti Erin Veliaj ne SHBA. Ai nje kryetar bashkie eshte dhe nuk ka pune me takime me anetare te Senatit. Nuk behen te tilla takime ashtu kot sikur po takohen tek kafja e lagjes. Veliaj nuk ka asnje pushtet te ngashem qe te takoje njerez te tille. E ka bere rrugen e Amerikes si rruge vreshti ky spurdhjaku. Per kete duhen te behen kerkime dhe nese gjendjen prova te pakundershtueshme, atehere te behet nje kallezim penal per shperdorim te parave te takapaguesve. Mjaft u moret me gazetari te tipik "me tha, me the.. e pashe e me pa".

   1. G
    Gazi

    Lali Eri ka kohe qe nuk ka kush ti kruaje marmiden dhe po shkon ne Amerike se atje gjen plot. Por Erjon Veliaj di te prodhoje e shese lajme te tilla sd I duhen per mandatin e trete nese nuk e arreston SPAK.

    1. Koco

     Performancë Dinjitoze e një pritje e vlerësim i merituar për zotin Veliaj e vëndin Shqipërinë tonë të dashur që ai përfaqëson në këto takime , Meriton Respekt e mirnjohje për punën e pa llogaritëshme në transformimin e Tiranës tashmë si një kryeqytet i denjë eoropia .

     1. G
      Gjiknuri

      Te na e ruash per dimer o Koco koqja se vera iku se ti e ditke qe lali Eri paska bere punevte shkelqyer por nuk e paske pare si e ka betonizuar Tiranen e qe ka vjedhur me miliona euro?!

     Lini një Përgjigje