Lobimi rus, Ervin Salianji: Deputetët janë të tronditur, të mos bëhen gjyqe popullore

15 Shtator 2022, 21:40Politika TEMA

Lobimi rus, Ervin Salianji: Deputetët janë të tronditur, të

Ervin Salianji thotë se deputetët demokratë janë të tronditur për lobimin rus. Në një raport të publikuar nga mediat amerikane theksohet se PD e drejtuar nga Lulzim Basha ka përfituar para nga Rusia në vitin 2017.

Kjo çështje ka rindezur edhe njëherë debatin, ndërsa Salianji i ftuar në “Radar Informativ” me Juli Xhokaxhi, u shpreh se nuk kanë qenë në dijeni të një financimi të tillë. Demokrati nënvizoi se situata duhet sqaruar.

Së pari njëherë çdo deputet është i tronditur se çfarë financimesh ka PD. Që të goditet PD nuk është çështje  fare. Unë kam qenë në struktura drejtuese. Unë besoj që ka demokratë të thjeshtë që nuk neveriten nga çdo tentativë për ta bashkuar PD me pagesa të paligjshme sidomos nga shteti rus.

Kjo është një gjë që duhet sqaruar. Ka një shqetësim të SHBA, përderisa ambasadorja ishte në KQZ sot. Që të mos penetrojnë paratë ruse se është kërcënim real”, tha ai.

I pyetur për pozicionin e Lulzim Bashës, Salianji tha se nuk nuk ka nevojë për gjyqe popullore dhe linçime, por PD duhet distancuar nga çështje të tilla.

“Nuk jam për gjyqe popullore. Nuk mendoj se duhet një linçim, por në proces dhe për të distancuar PD për detyrim ndaj sakrificës. 

Dhe nëse ka ndonjë të vërtetë kjo është një çështje që shpjegon shumë gjëra që e kanë penguar PD të jenë në pushtet. Nuk duhet të ketë inkoherenca nga askush nga ky drejtim. Në një moment të caktuar sulmi është bërë politik”, tha ai. 

6 Komente

 1. C
  Cudia

  A dini gjë kur do bëjë burg ky vemja...??? Të pacipë! Partia Demokratike një vrimë b...the... Si i mban gjithë këto topa m...ti??? Banale...babababaleeeeeeeeeee!

  1. S
   Sahale-Shpellari

   Pu c'vemje, nje pederast i felliqur... Sa te paftyre qe jane, deri dje thonin se jane trillime e lufte politike, ai Karlulushi dilte dje e thoshte pa piken e turpit, sikur njerzit s'kuptojn gje dhe hajn bar si bagti, se drejtesia e ka hetuar kete ceshtje dhe c'do gje eshte e rregullt... Prandaj duhen hetuar te gjithe keto plehra dhe putana te politikes qe te hiqen njehere e pergjithemon.

   1. S
    S

    Po mire si eshte e mundur ky funderina akoma ska vajt ne burge te kapi sapunin.ku eshte drejtësia e re??????ropt ku ti ket spak,edhe TV qe ju japin hapsir këtyre tr degjeneruarve

    1. f
     fati

     Aman po perse i merrni ne media keto burgaxhinjte, apo per te treguar per here te fundit brockullat e tyre. Hiqni more nga media kriminelet, hajdutet dhe ngaterrestaret, nuk i sherbejne shqiperise keto palaco.

     Lini një Përgjigje