Azgan Haklaj: Sali Berisha është në hall të madh, tjetër gjë premtoi e tjetër bëri

18 Janar 2023, 17:33Politika TEMA

Azgan Haklaj: Sali Berisha është në hall të madh,

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Azgan Haklaj, komentoi situatën e brendshme në Partinë Demokratike.

Haklaj tha se ish-kryeministri Berisha dhe deputetët që e mbështesin atë janë në hall të madh, pasi ndodhen në një krizë politike, diplomatike dhe juridike.

Sipas tij pasi ata nuk kanë shumicën e mbështetjes brenda PD-së, pasi shumica është e heshtur.

“Berisha u bën thirrje turmave siç ka bërë gjithmonë për të realizuar qëllimet e veta personale pasi është në hall të madh. Erdhi me sloganin për hapjen, forcimin dhe bashkimin e PD-së. Kjo gjë nuk ndodhi. 

Sali Berisha është në hall të madh dhe foltorja është në hall të madh pasi janë në krizë politike, juridike dhe diplomatike. Është në krizë politike pasi zoti Berisha nuk ka shumicën siç pretendon, pasi shumica është e heshtur.

Është në krizë diplomatike pasi askush nuk e njeh dhe është në krizë juridike se gjykata nuk e njeh. Partia Demokratike ka për detyrë të shembë muret e korropsionet të cilat e shpallën non-grata Berishën”, tha Haklaj.

10 Komente

 1. i
  i kan dal syt si Koqe Gamori hahahahaha

  tik tak tik tak Kerme Toksike

  1. A
   Arben

   Tani me akuza, po të grijnë të tërë, po për Arben Dukën, veç një krim ke bërë! Veç një krim ke bërë, që kurrë s’do të falet, kur Sali Berishën, e shkule nga malet! E shkule nga malet, si babai birin, dhe me shkollë të lartë, e bëre qafirin! Po ti këtë punë, nuk e bëre mirë, se Sala për Vendin, do bëhej mynxyrë! Tek Sala shkëlqeu, “besa e shqiptarit”, sepse për mirënjohje, të nxori prej varrit! Qe në kohën tënde, servil i servilëve, u bë në të tijën, katil i katilëve! Qe në kohën tënde, kulm’ i ekstremizmës, skllavi yt i bindur, dhe idealizmës! Ndaj në komunizëm, pati goxha ngjitje, ca me bythëlëpirje, dhe ca me zvarritje! Por ja, sapo ra, i yti sistem, shpellari kaloi, në tjetrin ekstrem! Dhe ish komunisti, i stër-stërbetuar, ju sul komunizmit, si ujk i tërbuar! Ti vërtetë nga shpella, në Tiranë e more, po shpellën nga koka, kurrë dot nuk ia nxore! Qindra herë kam shkruar, për Salën ç’ka bërë, saqë do ta vuajmë, një shekull të tërë! Ai do të mbetet, një njeri i zi, se krimet i bëri, në demokraci!

  2. T
   Tropoj

   O Azgano, pyte çik për gjyqin në Franc.

   1. D
    Drane

    O Azgan, te tjera gjera thote Merita Haklaj per legjendarin e Vicidolit ne televizionin CNN A2, ke te besojme ty apo ate?

    1. S
     Shefik Ormëni

     "....Partia Demokratike ka për detyrë të shembë muret e korropsionet të cilat e shpallën non-grata Berishën”, tha Haklaj. Është e çuditshme, gjithçka thuhet në fillim të mendimeve të zotit Haklaj, shëmbet nga po ai vetë me këtë fjali. Mënyra e formimit të fjalisë flet për luftën që duhet të bëjë PD kundër korrupsionit të atyre që e shpallën Berishën non grata. Se përse zoti Haklaj e quan të korruptuar Departamentin e Shtetit Amerikanë që shpalli Berishën non grata dhe se për Partinë Demokratike, sipas Haklajt, PD e paska për detyrë të shëmb muret dhe korrupsionit që e shpallën si të tillë Berishën, këtë hajde dhe merre vesh. Kur në fillim të shkrimit ai thotë diametralisht të kundërtën. Kjo tregon shkoqur se zoti Haklaj ka një mishmash në mënyrën e tij të të gjykuarit.

     1. Q
      Qytetari dixhital

      Po kur e gjeti rrugen ky Azgan kapedani , po mire thone me mire vone se kurre por vecse nje ndjese e vogel i duhej per kohen qe ka qene nen hyqmin e nongrades

      1. E
       Emigranti USA

       Po kur e gjeti rrugen ky Azgan kapedani , po mire thone me mire von se kurre por vecse nje ndjese e vogel i duhej per kohen qe ka qene nen hyqmin e nongraes

       1. T
        Tani

        O Zoti Azgan jam ndakord ne vijmesi me JU. Thuaj te therrase gjenerali famekeq te 97 Spiunin Shaban Memia se ka experince si kriminel hajdut vrases ...Mos te harroje dhe Spiunin e madh te Tropojes Xhevdet Mehmeti krimiel vrases e super [email protected]@@@...

        1. R
         Rroftë,perparoftë,dhe zoti e bekoftë AMERIKEN.

         O Azgan tupani, o Azgan defi, o Azgan tundja e bythve, po ku je more shkerdhatë. O Azgani i koritur per shekuj, kur flet ti per shkerdhaten, kopilin biologjik, tradhetarin e kombit, kriminelin, trafikantin dhe hajdutin Sali UDB-ash Berisha, dukesh qartë, krejt qartë që ti flet me "doreza", ose ndryshe, ti e qellon kopilin e Shiqeres me një pëndë pate. Pse..?!! Sepse ti vet¨je i lig, i pa-besë, që kur shef veten në pasqyrë..., ti dhihesh në brek nga dosjet dhe arshivat që ka UDB-ashi në Lalëz, sepse siç thotë filmi, ke ngrënë, jo një lugë, por një kazan me çorbë të prishur në guzhinen e tradhetarit të kombit Sali Vuk Shiqeres, dhe ti vjell dhe do vjellësh tërë jeten tënde...?!! Çdo shtepi, çdo pallat, çdo çorbëtore ka një WC ku njeriu shkon e bën mutin, kurse ti o shkerdhatë, që ke dridh bythën si ariu simbas defit të magjupit, ti je qenefi, nevojtorja dhe gropa e mutit e fisit të Haklajve. Vellezërit e tu, ti vrau Sali tradhetari me agjentat e UDB-së Serbe, me forcen dhe me llogjistiken e dy shteteve, Shqiperisë dhe Serbisë, për të vetmen arsye, sepse vellezerit tu, duke i njohur me dhëmbë, dhëmballë dhe rrënjë Sali shkerdhatën dhe Azem Hajkarin, dhe duke e ditur që janë tradhetar, agjenta të UDB-së dhe hajduta, nuk i mbështetën kurrë keta 2 shkerdhata, por edhe i denoncuan publikisht. Kur vellezerit tu, në 1997-ten, u perpoqen të ndalonin batalionin bashibuzuk Tropojan, që të mos i pergjigjej thirrjes së tradhetarit Sali Shiqereja për të vjedhur, plaçkitur, perdhunuar gratë dhe sulmuar me tanke, aviona dhe diagaçë, vellezërit tanë në Jug, dhe në veçanti ta digjnin Vloren, ti Azgan nevojtorja, në atë kohë, nuk ke pëshpëritur asnjë fjalë kunder kesaj tentative të tradhetarit Sali UDB-ashi, për provokimin e një lufte civile mes Shqiptarve, gjë e cila nuk ka ekzistuar kurrë në historinë e kombit Shqiptar. Më vjen të vjell, kur të degjoj ty, që bën historikun e fisit tënd në lidhje me kontributin patriotik që kanë dhënë per atdheun. Kontributi i nderuar dhe i rrespektuar i fisit tënd, stopohet, fëlliqet dhe dhihet tek personi jot, pra ndalet tek tunde-bytha Azgan. Ty qelbësira Azgan, tradhetari i kombit Sali Berisha ti vrau vellezerit, shketrroj Shqiperinë, tradhetoj Kosoven martire, tradhetoj vendimet e OKB-së, që ishin në favorr të së drejtës dhe të popullit Kosovar, vodhi gjithçka që kishte vlerë në Shqiperi, trafikoj gra, vajza dhe drogë në tërë Evropë. Bëri krime me gazetarë, duke i rrahur dhe dinamituar shtepitë, arrestoj dhe burgosi komandantët e UÇK-së heroike, arrestoj "legalisht" me institucionet e shtetit (shish-in) Remzi Hoxhen dhe e zhduku, ashtu siç i zhduku Pinoçeti, militantat demokratik në Kili, duke i hedhur nga helikopteri në mes të oqeanit, tentoj të zhdukte kombin Shqiptar si shtet gjeografik, që diten kur ndermori sulmin ushtarako-bashibuzuk kunder Jugut, që ishte gjysma tjeter e tokës dhe popullit Shqiptar, gjë për të cilën, tradhetari Sali Shiqereja, duhej të vritej ose varej tek plehrat e Tiranës. Të gjitha akuzat, që vellezerit tu i bënë kunder tradhetarit Sali tradhetar Berisha, i vertetoj, i konfirmoj, i firmosi dhe ja dha surratit, atij, familjes së tij dhe baxhellës së Azem Spihunit, motra e madhe e kombit Shqiptar, AMERIKA dhe Anglia. Kurse ti Azgan defi, flet sot kunder Sali UDB-ashit, krejt me llustra, me fjalë pa kuptim dhe pa peshë, pra me doreza. Ti Azgan dridhja e bythve, kur Sali tradhetar-hajduti, shan, akuzon dhe tenton të fëlliqi Amerikën, apo kur rracë-kurva e Viçikadolit, e trajton ambasadoren e Amerikës, motren e Shqiptarve Yuri Kim, si një të korruptuar erotike ( dmth kurvë ), ambasadorin e Anglisë si të korruptuar, kur ky tradhetar i hapur i kombit Shqiptar, tenton çdo ditë të dinamitojë lidhjen e kombit Shqiptar me Ameriken dhe Anglinë, askush nuk e degjoj zërin tënd, për të mbrojtur publikisht Ameriken e madhe, në shesh publik si ish-deputet i partisë së Pe-Derave Shqiptar. Pse, nuk thirre një ditë, ti me kolegë apo ish-kolegë të PD-esë, një, dy apo tre protesta legale, gjigande dhe kombetare, për të konfirmuar, rrespektin, dashurinë dhe mbeshtetjen e popullit Shqiptar ndaj AMERIKËS së madhe, që ndër të tjera, ja ktheu kombit Shqiptar "kokën" e dytë të Shqipes, KOSOVEN. Shkurt, ti Azgan byth-tundesi, me disa intervista dhe me disa metafora të njëjta, dhe qesharake, që i permend në çdo "clip", ti je dhe do mbetësh gjithmonë, një kone e Sali shkerdhatë Viçidolit dhe çetës së tij hajduto-dumbabiste. Pra, je shumë i lig, i pa-besë, frikacak. Pra një ari që tund vithet simas defit të arixhiut Sali putana. Jazek të qoftë. I perjetshëm, kujtimi i familjes së Fatmir Haklajt.

         Lini një Përgjigje