Berisha bën thirrje për revolucion: Është shpresa e vetme për të rrëzuar Ramën, qytetarët të ngrihen në protesta të fuqishme

18 Janar 2023, 12:33Politika TEMA

Berisha bën thirrje për revolucion: Është shpresa e vetme

Sali Berisha ka bërë sërish thirrje për revolucion. Në një deklaratë për mediat ndërsa u shpreh se revolucioni është mënyra e vetme për të rrëzuar qeverinë aktuale, Berisha kërkoi që qytetarët të përgatiteshin për protestë pasi sipas tij SPAK-u po heton vetëm ndaj opozitës.

Duke mos caktuar një datë, Berisha bëri thirrje që qytetarët të ngrihen në protesta të fuqishme.

“Kjo kërkon një përgjigjie dhe këtë mund t’ja japin vetëm qytetarët kur bëhet gjithçka për të mbuluar këtë vjedhje të madhe, kur ai që quhet SPAK është shndërruar në ‘SKAP’ vetëm kundër opozitës.

Qytetarë dhe qytetare shpresa e vetme jeni ju, revolucioni dhe fuqia juaj. Kjo qeveri po bllokon çdo mekanizëm të hetimit të saj dhe po hap dyer për vjedhjen tuaj ditë e natë në mnyrë të pandërprerë.

Ju bëj thirrje të ngrihemi fuqishëm kundër kësaj organizate kriminale që nuk ndalet para asgjëje dhe mbulohet sot nga ajo drejtësi e cila është shndërruar e tëra në një bashkëpunëtore të rrezikshme në vjedhjen dhe krimet e qeverisë shqiptare”-përfundoi Berisha.

23 Komente

 1. Q
  Qytetari jo dixhidal

  Berisha ka ne mendje revolucionin e 1997 -tes ,i cili u ngrite kunder populit,por e pa veten se ku u fut. Nuk besoj se popuylli .qofte ai dhe demokrat do mari mendjen e Sali nongrates . Demokratet duhet ta kuptojne se me Saliun e mohuar nga Amerika dhe Britania e Madhe nuk kane shpresa te ecin perpara. Nuk e kuptoj pse grupi parlamentar ,ajo pjese qe shkon pas Saliut,me perjashtim te Tritanit, Spahos ,Nokes e Palokes ,qe kane qene me kohe dore e Saliut, ku i con mushka.

  1. K
   Kalec Dega

   Berisha ka ne mendje te nxjerre Edvin Edrogen ne pension ashtu si Edroga e nxorri Berishen qysh prej 10 vjetsh….. lol… ne pension….. lol

   1. K
    Kar Kalec Dega

    Edhe mamane tende e nxori ne pension Edroga , po bucja ju lut te rinte akoma ne merdhenie pune .....nuk heq dot dore nga cfryrja e hajdareve .....i mer ne goje dhe u jep ge kuptojne .....lol lol......

   2. k
    k

    Nuk ngrihet njeri per ty o derr maloku,edhe sikur të kenë 1000 arsye për tu ngritur.

    1. V
     Vranakonti

     O Sali Pisi,beje sa te duash revolucion,Edi Ramen dhe qeverine e tij nuk e rrezon dot. Ato akuza qe ngre ti maskara molok,nuk jane te verteta,jane shpifje qe i perdor ti per te pjerdhur mendjet e atyre njerzeve budallenj qe te shoqerojne ty.. Ne si popull nuk i shikojme ato qe thua ti sipas interesit tende,por po shikojm arritjet,sukseset,punen e madhe qe ka bere ne te gjitha fushat e jetes ne vendin tone. Ai eshte nje kryeminister shume i zoti,se,perballoi me sukses termetin,pandemin dhe krizen e soteme nderkombetare. Ka ngritur pallate moderne,fshatra aq te bukura sa nuk jane pare kurre ne historine e shqiperise, U ka dhene vete çelsat banorve dhe ka mare nga ata falnderime dhe perqafime te ngrohta.Prandaj ato akuza qe ngre ti mbaji pervete,po deshe jepi ca edhe Ilir Metes.

    2. A
     Azem Galica

     Çfar revolucini po kërkon komunisti i Enverit Revolucioni proletar i komunistve te sojit te Berishes ka vdekur se bashku më Sali shpellar Karaxhiqin Populli shqiptar ka hecë perpara në drejtim te perendimit dhe te Amerikes Ne këte drejtim nuk mundet më hecë vetem Non Grata sepse kete rrugë ja kan blloku Amerika dhe Anglia Revolucionin e kerkojnë Ruset Serbet Kinezet dhe Koreano verioret

     1. M
      Murgu

      Shitjer dhe njëherë pa të shohesh !?

      1. e
       emigranti

       Shpresa e vetme per shqiptaret eshte largimi perfundimisht nga politika i drejtuesve aktuale te gjithe spektrit politik, filluar nga ju z. Sali, Edi Rama, Ilir Meta e pasuar nga larot e korruptuar qe i mbeshtesin keta duke i zevendesuar me te rinj, te ndershem, patriote e idealiste si VV ne Kosove.

       1. Z
        ZOROOS

        Sale nuk i nxe GOPI I LIRISE suaj gjithe shqipetaret per revolucin duhet t ja zgjeroji Rama !

        1. e
         eli-tiv

         ...sali thiri mendjes tende...ik sa me shpejt (po deshe rri..ta jetosh fundin tend cdo dite)...sa per Ramen mos ki merak...me ate merremi vesh..

         1. D
          Dardan

          Rrofte e qofte Lenini i Vicidolit!

          1. R
           Rrevolucion te sheshojme Vilat e Lalzit

           e t'ju marrin zvarre juve bijve te Kurves esadiste ,qe nuk do ju mjaftonte as Gijotina ,as 1000-vjet burg ,per Te Kqiat dhe Demet Kolosale qe i ke shkaktuar ktij vendi o Pedrast Shpelle o Pest i Njerzimit ,qe kakarit maje Halese ,sepse ta ka len litarin te zgjatur Tutori ,pa te ishte per ty Putane te kishin shkerdhyer faren me kohe shqiptaret . ptuuuuuh

           1. t
            tata luigji

            Basha e perjashtoi nga partia, i qiu gjithe familjen, tani po e dergon pas hekurave, he mor non grata ta shkerdhyen sheqeren mor terrorist i qelbur

            1. s
             sa ngjan me karaxhicin

             Popullit i ngrihet per revolucion,por sa shikon fytyren tende kriminele qe ngjan ne nje ujk te uritur shpellash,menjehere i ulet

             1. A
              Atdheu ne rrezik

              Te protestojme per te shpetuar familje kriminale Berrisha. Te protestojme per te shpetuar familjen non grata , atdheu ne rrezik rrevolucion

              1. T
               Tir Vasili

               O maskara , është shpresa e juaj dhe Ilir Mutit jo e popullit , shpresa e popullit është ti te vdesësh se nga Kali spo te zbret dot , ty te vraftë rrufeja ne ditën per Diell, ik ore Lubi ik se po vret te ardhmen e një populli

               1. B
                Bardha

                Rrofte uragani ne bythe te sheqere vukut

                1. 1
                 1

                 Edhe konservator edhe revolucion nuk shkon.Revolucioni shkon me komunistet dhe ketu Sali je ne habitatin tend.Deri tani SPAK eshte mare me mazhorancen,opoziten nuk e ka prekur fare,ndoshta ti ben paraprit per te ardhmen.Se ke keq

                 1. N
                  Neritan Liçaj

                  Or vemje e ndyre ,or krimineli Non Grata ,mendjen te djegja e Shqiperise e ke ,se sa per Ramen ke 10 vjet qe i ha mutin e trapin, ne litare komunisti Sali Non Grata

                  1. G
                   Genti

                   "Demokrat" revolucionar nuk kam parë. Po Berisha si komunist në gen ka të vetmen shpresë që ta rikthejë në pushtet revolucionin. Po këto thirrje të Berishës për revolucion vijnë era grusht shteti si ai i 1998-es. Rama meriton të largohet pasi pothuaj nun ka bërë asgjë por kur shoh se kush vjen pas tij them më mirë një që s'bën asgjë sesa një që rrënon gjithçka.

                   1. t
                    tetovari2

                    Berisha kërkon populli të çohet në revolucion ta shpëtojë se si di hall vetit.Ty nuk të duhet revolucion popullore,ty gjithë ditën e lume bytha të bën revolucion,ajo të mjafton.Nuk ka ndërmend të çohet populli për hallet tua,je letër e lexuar.

                    1. U
                     U mbaruan revolucionet !

                     I mbarove revolucionet , me REVOLUCIONIN e 6 DHETORIT !

                     1. z
                      zalli

                      Po hajde o Sali Trimi t'ia fillojme njehere se u mykem,deri sot vec zyrat e PD kemi djegur,po digjemi per nje cik rremuje e thyerje,e me kete raste bejme edhe ndonje plackitje se helbete,ne opozite jemi e na jane mbaruar ato qe patem vjedhur kur qeverisje Ti sali,ah po dhe nje pyetje po Xeni a do vije se ai na frymzon(na jep leket shqip).

                      Lini një Përgjigje