"Nuk do dëgjojmë leksione pleqsh këtu", deputetja e PD përplaset në emision me Petro Koçin: Është e pahijshme të…

18 Janar 2023, 15:38Politika TEMA

"Nuk do dëgjojmë leksione pleqsh këtu", deputetja e PD

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka akuzuar sërish sot kryetaren e Komisionit të Mediave, Flutura Açkën se ka bashkuar votat me qeverinë për të mos thirrur në seancë ministren e Kulturës Elva Margariti.

Në një intervistë në News 24 ajo u përplas edhe me nënkryetarin socialist të komisionit, Petro Koçi për të cilin tha se jep leksione pleqsh.

Pse këto tone të ashpra me Açkën?

Ina Zhupa: Betejën unë e kam me maxhorancën, jam votuar për ti kërkuar llogari maxhorancës. Nuk po kërkoja asgjë më shumë se ajo që kërkoj nga nëntori i kaluar.

Kam kërkuar të thirret Margariti për çështjet e trashëgimisë kulturore. Nga nëntori jemi në fund të janarit dhe sa herë parashikohet një seancë me Elva Margaritin ndodh njësoj.

Açka duhet të japë informacion pse nuk paraqitet Margariti?

Ina Zhupa: Unë nuk ia ndaloj dot askujt që ta mbrojë ministren dhe të bashkojë votat me Petro Koçin. Kjo është puna e Edi Ramës për të penguar opozitën të ushtrojë rolin e saj kontrollues dhe llogaridhënës.

Ne jemi aty për të kërkuar llogari. Nëse na cënohet koha, na vendosen limite, fakti që Petro Koçi është investuar për të mbrojtur mosardhjen e minsitres në komision, dhe ka bashkuar votat me një pjesë të deputetëve të opozitës, tregon qëllimin e vërtetë.

Petro Koçi: Mos na jep leksione parlamentarizmi.

Ina Zhupa: Edhe leksione pleqsh nuk do të dëgjojmë.

Petro Koçi: Kjo nuk ka lidhje me marrjen në mbrojtje të ministres. Janë nonsesne të pahijshme. Komisioni merr vendime dhe thërret ministrin.

21 Komente

 1. A
  Ana

  Me baxhelle mendjelehte e rrugace se kjo Ina Zhulsja nuk me kane zene syte. Per nga niveli ti nuk i vjen as nga maja e gishtave Flutura Ackes.

  1. P
   Prec Ulaj

   Nuk e kuptoj si eshte puna e ketyre femrave deputete te PDse. Keto jane telendare, prandaj futen tek PDja? Apo keto futen tek PDja, pastaj behen femra telendare?

   1. Z
    Zagali

    Te gjitha grate e PD dhe te foltores se Saliut jane vertete budallaçka dhe naive, jane kthyer ne kurva. Agresohen sikur u ka hyre huri ne bythe.Hajde jepu po deshe voten ketyre hienave.

   2. K
    Koko

    Keshtu eshte kur Goja eshte me e peshtire se Gopi…Po me Pleqte cfare Ke moj bushter Komuniste me Baba Fuks qe keni vjedhur gjysmen e Sarandes…Kjo PD eshte nje strehe me plehrat me te pista

    1. x
     xhevdeti ish sigurims ne pension

     koko , s'e merr dot hakun qe Babai ksaj idiotes te qinte maman ty . e di .qe te dhemb shume ,por ju fillogrekeve ju kan palluar keq grat e motrat kta te parise Sarandes

     1. J
      Jorgo

      ata qinin njeri-tjetrin o mik, s'u ngelte kohe per te tjeret...

      1. K
       Koko

       Xhevdet Turku prej Tipelene sa loqe ka thyer Gruaja jote ti nuk i Ke Floke.dukesh qe je Shtepi Kurvash si kjo bajga nga Tepelena qe bente shurren ne breke deri 20 vite.o Xhevdet te qifsha Hatixhen turke

     2. s
      spata

      Ina .Qe je e squt kete s'ta mohon njeri .Brezi yt, qe u rrit dhe jeton ne bollek, ka cilesi mendore por vyrtytet fitohen se ne c'ambjent rritesh .Ne ate foltore ku je futur do kakarisesh si pulat qe u ngecin vezet ne su......e per rrjedhoje do mbeshet shterp ne politke si Xhofi .Plakut ,thoshnin te paret ,nese i ke degjuar nga anet tuaja ,pordhet mos i degjo ,por fjave vuru veshin.Piqu pak nga larte se posht ske nevoje .

      1. S
       SADIU

       Po u bë dhe kjo xhixhileja, sorra pjellë korbi që kërkon të bëjë kërma si vetja e saj. Mbylle atë sqepin kur në moment që kërkon të ofendosh "pleqtë", sojin dhe sorollopin tënd nxirrja fundin se fundërrina janë, dëshmitarë je veti ti sorra.

       1. I
        Ish komshiu

        Bije komunistash te ndyre ,mizerje femer ,Ina baxhella e kombinatit

        1. F
         Fl

         Po me pleqt cke moj ndyresire.Prinderit e tu cfar jane(moj pjelle e ndyre)dhe prisni te merrni pushtet ju(e tmerrshme)Po ju mezi beni 1 mil. 1mil.e gjysem zgjedhes gjithsej nga te cilet750mije i keni pleq,nga kush do ti merrni votat.Prandaj lihni qe tani se do tna i vjedhe votat PS.Jeni me se te sigurt qe nuk fitoni,por justifikoheni(buce)

         1. .
          .Noci

          Merre me mend nje hu gardhi qe fyen dy poetë te njohur që del e thotë vetem perseritjen e fjalëve te komandantit

          1. Q
           Qefliu

           Po kur i duket vetja e zgjuar kesaj qyrramankes keshtu eshte kur femra ndizet dhe nuk ja varin as pleqte pa te rinjte jo e jo . Yt pise femer

           1. P
            Patrioti

            Kjo qelbësira Zhulsja duket sikur gojën e ka vrimën e bythës. Më qelbësirë femër, më të paedukatë zor se gjendet gjëkundi. Një injorante, një gore që të mos e kesh në lagje.

            1. U
             USA

             PETRO KOCI ESHTE GJENIU I POLITKES SHQIPTARE . ESHTE FATKEQESI TI KTHEJ PERGJIGJE NJE INJORANTEJE QE NU I VJEN AS TE PLUHURAT E KEMBES , KJO BAXHELLE DHE CILET MBRON KJO INJORANTE . PETRO KOCI ESHTE BURREI RRALLE PE INTELIGJENCEN QE KA . ME I MIRI I GJITHE POLITIKANET NE SHQIPERI . RESPEKTE TE SHUMTA PETRO PER JU . LE TE LEFIN QENTE SE ATE PUNE KANE , USA

             1. E
              Eltoni

              Çështë kjo ufo, depudete një kalama. Kjo do bëjë politikat e shtetit, kuku për na, o shtet, ku ke ra, në dorën e zhupës që thonë se ka pas hëngër qurrat e veta.

              1. K
               Kristo

               Kjo pastiqja deles han qurrat e veta. Për ata që e njohin mirë, e dinë që qelbej erë sepse shurronte në brekë deri vonë në gjimnaz. Të japë mënd kjo më mirë futi një gur vetes dhe hë, zhytu në detbe mos dil më. Turp për këdo që begenis ta dëgjojë, kjo dhe ti rrish afër, duhet të bësh tetanozin se çoç të zë. Gjynah që ti thuash femër.

               1. Ç’do jetë ky qerata PLAK POLITIKAN ?!!!

                Për kë PLAK në politikë t’a ketë patur llafin kjo , që j’u shkreh Petros , kush PLAK do e ketë mërzitur me leksione pleqsh , se në krahasim me shumë PLEQ politikanë , Petro është shumë më i ri .

                1. P
                 Plaku Mere

                 Mos ia vini re! Sapi i kishin filluar zakonet, apo menstruacionet! Ju kujtoj se kjo nuk ben perjashtim nga kurvat e tjera te bordellos PD! Kjo femer e drejton jeten e saj nga hormonet e pidhit dhe jo nga mendja dhe arsyeja! Ja shikoni bachelen Albana Vokshi, njelloj jane - femra te neveritshme! Histori: - Plaku: E paske gjuhen brisk fare! - Ina: Po brisk e kam! - Plaku: Epo eja ma rruaj lesht e barkut, meqenese e paske brisk! Na rrofsh bythen moj Ina!

                 1. T
                  Tironsi i Vorrit Bomit

                  Kjo mamikigia e Tepelenes eshte ne kuvend si simota e vet Albana Baxhella Vokshi dhe motrat e tjra Vokshi shtoi dhe Motrat Bregu. Pune kurvash hesapi thote [email protected]@

                  1. U
                   U qifsh me gomar o ina

                   Fatos Nano qe atehere ka thene qe per mua personalisht eshte shume e goditur qe femrat ne Pd jane si burra nga menyra agresive e te sjellurit ketu nuk ben perjashtim as kjo laraska vjedhacake.

                   Lini një Përgjigje