Shkërmoqet foltorja në Dibër, ish-kryebashkiaku që u emërua nga Berisha jep dorëheqjen!

18 Janar 2023, 12:46Politika TEMA

 

Shkërmoqet foltorja në Dibër, ish-kryebashkiaku që u

Ilir Krosi, ish-kryetari i bashkisë së Peshkopisë për tre mandate, u emërua nga Sali Berisha si kryetar i Foltores në Dibër, me synimin që të arrijë një rezultat më të lartë në zgjedhjet lokale të 14 majit. Kështu, duket se ai ka drejtuar procesin e përzgjedhjes së kandidatit për kreun e bashkisë, që siç shprehet është zhvilluar me primare. Procesi i primareve çoi në balotazh dy kandidatë Besnik Alkun dhe Ismail Ukën. Balotazhi u mbyll me një votë diferencë në favor të Alkut. Por mbështetësit e Ukës e kanë akuzuar ish-kryebashkiakun Krosi, se në bashkëpunim me kandidatin e Foltores më 6 mars, Premtim Kryemadhi që e kishte bashkëpunëtor, ka favorizuar kandidatin Alku. Protesta ka qenë e fortë brenda foltores, sa ka alarmuar Berishën, i cili ka vendosur të përsëritet rezultati në Dibër.

Premtim Kryemadhi, njeriu më të cilin ka nisur sherri në Dibër, me 6 mars e konsideroi si një favor dhe krenari se kishte lidhje gjaku me Monika Kryemadhin, bashkëshorten e Ilir Metës, në atë kohë kryetare e LSI-së në koalicionin “Shtëpia e Lirisë”.

Krosi deklaron në një deklaratë të gjatë se e jepte dorëhqjen se ka humbur besimi mes demokratëve që janë të përçarë në Dibër, por në komentet që vijojnë, ka qëndrime se kjo dorëhqje është bërë me urdhër nga lart. Në procesin përplasjes në PD-në e Dibrës nuk ka marrë pjesë kreu politik i qarkut, Xhelal Mziu, i cili ka ambicje për të kandiduar për kryetar bashkie të Kamzës.

TemA

 

 

14 Komente

 1. c
  ce

  per stabilizimin e gjendjes se rende ne foltoren e Dibres eshte nisur nje grup pune me kryetar Strazon me patllake , dr. xhelalin hipur mbi gomar me daulle ne dore me ballin mbuluar me 10 mije lekesha, Luciano boksierin , si dhe neoenazisti Aleksander biberaj me nje grup shpellaresh nga vicidoli.

  1. T
   Taulant

   Te gjithe dibranet e zgjute jane largu nga dibra. budallenjte kon ngel.

   1. S
    Shkelzeni djali i kriminelit

    Ne te semes shkofshin PD-erat e Non Grates

    1. p
     pilo lala

     Keta jane ku i therret qameti. Dibra sapo eshte vene ne rruge te drejte, kerkon njerez me vizion te zhvilloje Turizmin, eshte vetem 1 ore larg nga Tirana. Shkurt muhabeti, eshte me afer se Fieri dhe Vlora. Mos e humbisini shansin, sic po ben Shkodra, e katandisur per meshire nga Kryebashkiaket e mbaruar qe zgjedh PDja. Per Dibren eshte moment vendimtar.

     1. t
      tata luigji

      Pa xhelal mezatin politika e pd eshte kot fare Salih bin laden nje terrorist qe ja beri mutin partis tropojaneve

      1. D
       DS

       Komunistet vijojne te shkermoqen.

       1. k
        keqardhje

        o Mero! Po mjafte me keto gomarlleqet SB, gjoja per Primare! S'perfaqesojne asgje! Gjeja me kot qe kam pare. Thjeshte nje dekor qe te kemi nje Nongrata gjoja demokrat. Puna etij ka mbaruar. Jane shume nongrata ne nje familje. Gati gjysma e nongratave qe ka ne kete moment Shqiperia. eshte e kot. Keqardhje per keta qe kandidojne ne njproces te tille fallc.

        1. o
         opionisti

         dibra fiton partia socialiste partia lega zogu vendi treteparti komuniste vendi kater enerike mehemti venti peste partia bushallinjete vendi gjashte ish partia ismail qemali vendi shtate partia kastriote vende tete partia esate pashe toptani vendi nete luzim basha vendi dhjete partia zaharia vendi njemedhjete partiA FATOS NANOVENDI DYMEDHEJTE PARTIA PARTIA DOM DOSHI VENDI TREMEDHJETE PARTIA DUA BABE VENDI KATERMEDHEJTE PARTIAARJAN CURI

         1. H
          Ha ha

          Kjo eshte hakarrja e MZIUT per qoken qe ju organizoi dhe nuk u shperblye me Kamzen !

          1. P
           Per nostalgjiket e monizmit

           Merobazetaret kane nostalgji per monizmin!! Kenaquni per momentin, pooooor, s’keni pare gje akoma

           1. B
            Baftjari

            Gjeja me e shemtuar dhe primitive eshte ngritja e dy gishtave... Kur do ta kuptojne keta superidiote se ajo shenje nuk ja te beje fare me simbolin e nje partie...dy gishta eshte simbol I cdokujt ne bote qe do te thote Vitoria...jo PeDeja o shpellare....

            1. P
             Pal Melyshi....

             Kete pune o Birishe Vicidoli ne Diber e zgjidh gjenerali famekeq i 97 Spiuni me Pseudonim Qukapiku Shaban Memia, krimiel vrases hajdut mos e le pad dore se e kemi harruar monstren tende, Spiuin e Llugajt eminenca GRI e Birishes kriminelin hajdut te pa arritshem Xhevdet Mehmeti aktivizoje si me 97- 2000. MOS E le vetem Aleksandri e madh te Biberajve nipi e Shab Tapise. .dhe gjithe hajdutet e krminelet e Katundit tend Saliu se Shqiptaret te njohin mire....

             1. H
              Hijena te pangopura ..

              Doreheqja tregon maturi

              1. A
               Andi dhe Mehdi Bushati

               "Hijena te pangopura .." Vertet qe doreheqja tregon maturi, por kete maturi e tregon kur kjo kryhet nga vet personi, si nje reagim i tij ndaj nje deshtimi ne nje sipermarje personale, por kur kjo "doreheqje" behet e detyruar me urdher nga lart per te shpetuar imazhin e kobshem te urdheruesit, atehere kjo "doreheqje" eshte me e kobshshme se urdheruesi kobzi, qe e dime te gjithe qe eshte Sali Ram Berisha.

              Lini një Përgjigje