Rama publikon videon nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

18 Janar 2023, 15:20Politika TEMA

Rama publikon videon nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Davos të Zvicrës, ku ka marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror.

Rama në Zvicër është takuar me dy shqiptarë të Kosovës që janë pjesë e ushtrisë zvicerine.

Teksa ndanë një video me Bujarin nga Presheva dhe Florimin nga Kosova, Rama shkruan: “me shqipet në mbrojtje të Zvicrës”.

Rama: Nuk është vetëm Kombëtaria zviceriane, ëshë edhe ushtria zviceriane. Ja prezantohuni icik…

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

9 Komente

 1. V
  Vk

  O gamorr Surreli

  1. i
   iliria

   Bënja nji gojore "gomarit"të surrelit.

  2. K
   Kastrioti I

   Gjithmone e njejta histori mediokre,njehere ne rruge takon nje plake per hesap te vete, njehere i gjen ne aeroport tani i dalin aty ku kushedi se ku drekohet dhe darkon, dhe ky qe ngasherehet per "shqipet", patriotizem shterp, leri "shqipet" aty ku i ka flakur fati dhe shiko se si shqipet po largohen prej atdheut, se askush nuk e braktis token e te pareve po nuk pati arsye te forta , do te qeverisesh 333 mandate rresht me c po duket, po nuk po shkon dot me teper sesa fasadat dhe pedonalet, shqiperia nuk don forme don permbajtje, zhvillo ekonomine e vendit dhe fokusohu tek rishperndarja e te mirave materiale boll me abuzime miljonash nga sekretaret e ministrave dhe shefet e kabineteve..

   1. c
    ceni, boston

    Cka per tu cuditur o Ed Rama! Fol te flasim! Fol moj goje se te cava!

    1. E
     Eni

     Tall ate qe nuk thuhet....ate e dime mire ne...po cte bejme..

     1. T
      Toni

      Shqipet shkelqejne kudo qe jane

      1. E
       Eni

       Beni mire qe i promovoni

       1. B
        Besi

        Krenar qe jemi shqiptar !

        1. B
         Beni

         U lumte djem te zot e punetor

         Lini një Përgjigje