“Saliu i qan hallit Putinit, thotë nuk ka luftë”, Balla ironizon opozitën: Gazi me Palokën kanë nisur emisionin ‘Përputhen’, por dështuan

20 Tetor 2022, 11:59Politika TEMA

“Saliu i qan hallit Putinit, thotë nuk ka luftë”, Balla

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla nga Foltorja e Kuvendit ka ironizuar situatën në të cilën ndodhet e djathta aktualisht.

Balla krahasoi takimin e Gazment Bardhit dhe Edi Palokës me emisionin ‘Përputhen’ në kuadër të bisedave që po bëhen brenda dy kampeve të PD-së për të dalë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet vendore të kësaj pranvere.

“Ju kam dëgjuar duke të thoni se nuk ka luftë, del Saliu jot dhe thotë uk është faji i Putinit, fajin e ka Belinda e ka Rama. Si ka mundësi që del ish kreu i PD, ish-kryeministri dhe i qan hallin Putinit, është e turpshme.

U tha këtu se pse nuk bëjmë si bëjnë qeveritë e tjera, bota demokratike është në luftë me një aggressor që po vret dita ditës jjetë të pafajshme dhe ekonomitë e gjitha Europës.

Ka shumë vende që po bëjnë si kemi bërë ne që prej fillimit. Gjermania ka futur sot një ligj që kërkon që shteti federal të mbuloj fatuart e enrgjisë për muajin dhjetor. Ju qeshit kur thonim se duhen larë rrobat me 30 gradë, Luli qeshte më bukur, Gazi me Palokën kanë nisur emisonin Përputhen por nuk u përputhën, do përpiqen sërish”, u shpreh Balla.

9 Komente

 1. p
  pollo

  ahahahahhhahahahaah o sa kam qesh emisionin perputhen thot , mo mire its my love ne kosove

  1. b
   bledi

   hahhahahh fiks jane bere si perputhen keta te opozites

   1. a
    andi

    paloka dhe bardhi kane pjerdh me kohe e me vakt hahahah dashuri e pamundur hahah

    1. e
     eni

     Po krimineli kriminelin do te mbroje normale

     1. s
      sokoli

      po sa saliu e ka shok putinin armikun e gjithe europes se dije ti , i ka dhene borxh 500 milion euro

      1. A
       Alban

       Balla dhe paloka ne nje takim 4 minutesh.

       1. L
        Luan

        Pasi kane mbyllur takimin kane bere edhe nje vallezim por prap sbesoj te dalin te perputhur

        1. b
         beni

         opozita eshte katandisur me keq se kurre ska faj qe e tall

         1. a
          ani

          sali rusi se perballon dot me partine socialiste

          Lini një Përgjigje