Mesazhi i fortë i Yuri Kim: Keni mbushur xhepat tuaj e të fëmijëve tuaj, koha juaj ka përfunduar. Mori fund koha kur gjyqtarët bliheshin e kërcënoheshin

20 Tetor 2022, 10:51Politika TEMA

Mesazhi i fortë i Yuri Kim: Keni mbushur xhepat tuaj e të

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka dhene nje mesazh te forte ne fjalen e saj për të shënuar 30-vjetorin e themelimit të Gjykatës Kushtetuese. Mesazhi i Kim shkonte per ata qe ajo tha se duan ta kthejne Shqiperine pas, ne kohen kur kercenoheshin gjyqtaret dhe prokuroret.

“Koha për të bërë telefonata për të dërguar emisarë, dhurata, kërcënime, duke kërcënuar për të treguar sekrete të errëta nga një e shkuar formojnë baza për një sekret tjetër të errët. Kjo kohë ka përfunduar. Ju keni mbushur xhepat tuaj, keni mbushur xhepat e fëmijëve tuaj”, theksoi ambasadorja.

“Ata që kundërshtojnë këtë progres do të donin ta kthenin Shqipërinë në të shkuarën, në kohën kur prokurorë e gjyqtarë mund të kërcënoheshin.

Në një kohë që qytetarët nuk besonin se ekzistonte drejtësia në gjykata por nuk kishin paratë, pushtetin lidhjet.

Për një kohë të gjatë kohët e vjetra kanë vijuar për ata që duan ta kthejnë Shqipërinë pas.

Kthejeni, por kjo shkakton vuajtje për njerëzirt e unë ju them ndaloni.

Koha për të bërë telefonata për të dërguar emisarë, dhurata, kërcënime, duke kërcënuar për të treguar sekrete të errëta nga një e shkuar formojnë baza për një sekret tjetër të errët.

Kjo kohë ka përfunduar. Ju keni mbushur xhepat tuaj, keni mbushur xhepat e fëmijëve tuaj.

Ndaloni, koha juaj ka përfunduar, është koha që njerëzit normalë, qytetarët shqiptarë të besojnë se ekziston drejtësia në Shqipëri, që ia vlen për ata e fëmijët e tyre të qendrojnë, që ka një të ardhme që është me e ndritur dhe që ka dënim për ata që kryejnë krime, që të gjithë janë të barabartë para ligjit.

Këtë duhet të bëjë kjo gjykatë, cdo gjykatë, cdo prokuror duhet ta bëjë.

Ndaloni së marri telefonata, ndaloni që të kini frikë nga këto kërcënime, bëni punën tuaj, lejoni qytetarët shqiptarë që të besojnë”, tha Yuri Kim.

48 Komente

 1. T
  Tini

  Mesazh i forte, per nje moment mendon se ka per te ndodhur ashtu siç thot ambasadore e usa, por kur shikon se asgje nuk ndryshon, pas saj delin perseri e bejne moral, te pa moralshmit, zhgenjimi behet depresion i thelle!?

  1. B
   Buda

   Ne fakt prokuroret dhe gjyqtaret jane krejt te zbuluar familjarisht ne Shqiperine e kryekrimineleve dhe kryehajduteve Sali Berisha dhe Ilir Meta. Per mendimin tim duhet te ndryshoje sistemi demokratik i balancimit dhe kontrollitte tre pushteteve: Legjislativit, Ekzekutivit dhe zgjyqesorit. Pushteti gjyqesor duhet te jete nje piramide e ngritur nga gjyqtari me i thjeshte deri tek Presidenti i Republikes, i zgjedhur prej popullit nga radhet e gjyqtareve dhe prokuroreve. Po ashtu duhet te hiqet dore nga shorti individual i shqyrtimit te ceshtjeve te medha gjyqesore te parashtruara nga SPAK dhe BH, por te zgjidhet nje trupe gjyqesor kolektive dhe te mbahet sekret deri ne diten e gjyqit.

   1. R
    Realisti

    Nuk e kuptoj po ku e pa kjo që mori fund koha e tyre? Dosja e Ilir metës u mbyll. A di gjë kjo?

    1. k
     k

     Zonja Ambasadore , shqipëria nuk do bëhet kurrë shtet ligjor dhe serioz. Do keni kohe ta kuptoni siç e kemi kuptuar në gjë shkuam kot aty rininë, pronat e gjysherve, dhe shpresën idiote.

     1. V
      Vranakonti

      Jo zonja Kim nuk eshte ashtu se ka perfunduar koha kure bliheshin prokuroret e gjykatesit. Sot eshte me keq. Drejtesia eshte me korruptuar. SPAK eshte shitur te Sali Berisha dhe eshte e qart. Akoma Berisha qe eshte shpallur nga Amerika non grata I bene ligjin mbi drejtesine. Amerika ka deshtuar me reformen ne drejtesine shqipetare,per arsye se edhe sot jane gjykaresit dhe prokuroret e kohes se Sali Berishes dhe te Ilir Metes.

      1. B
       Breshka, shiu dhe Ramiu

       Ban shaka Kimetja, or taj! …. lol

       1. S
        Selina Bode

        Zonja US ambasadore Juri Kim, vetëm kur të arrestohen Sali Berisha me Ilir Metajn dhe Monika Kryemadhin, do të ishit e besueshme nga populli Shqiptar. Deri tani, vetëm “tualet e parfum” në drejtësi, ndersa KOKAT E KRIMIT dhe PESHQIT E MËDHEJ, vazhdojnë ti pijnë gjakun popullit duke i bërë karshillëk drejtësisë, dhe juve si Amerikë duke lëvruar paratë e Rusisë. Kjo gjë,nuk shkon.

       2. L
        Luani

        E nderuar,me qarte dhe drejtperdrejte se thote kushdo.Amerika eshte mbeshtetesja dhe mbrojtesi jone.Ju falemindeit.Por eshte shume e veshtire te dryshoje mentaliteti jone 100 vjecare.

        1. H
         Himarioti

         Zj. Kim, atë kohë po pret populli por, ashtu siç vepron SPAK, të paktën në rastin e Like Floririt, që ia mbylli dosjen e floririt, duket e largët. Loja vazhdon, reforma asgjë nuk prodhon, shpresat e popullit po shuhen.

         1. L
          Lindita

          Sistemi gjyqesir ne Shqiperi eshte lemeri: vjedhja e thesarit te shtetit dhe e bankave nuk duhet te mbyllen as per 20 vjet, as per 100 vjet.

         2. 1
          19

          Pordh me rigon po nuk vajten ne burg kokat e medhaja ose peshqit.mos fol kot .sala ilir meta ai shendetsis edit e ca kokea te tjera mediu zeni basha e kompani .

          1. A
           Aman mi Zoje amon Kur ?

           Te lumte ajo P. Po mos na ler varur ate deshire ,amon kur ? Kur do t'i shohim ne burge Maskarenjete e Kriminelet e fisit te shpelles mikqt e Bin Laden

           1. E
            Edkari

            I pelqen rakija jone.

            1. S
             Sefer Daja

             Zonja ambasadore! Nese ka mbaruar koha qe ata kan mbushur xhepat e tyre e te femijeve, tani duhet te fillojë koha e DREJTESISË dhe e NDËRSHKIMIT! Por, fatkeqesisht, ne akoma nuk besojmë tek drejtësia! Ose me shqip: Drejtësi ka, POOR, është shumë e shtrenjtë për ne që nuk kemi njohje e mbështetje!!!

             1. N
              Nga une

              Ja the, po kujt ja the, moj zonja ambasadore.... Sillni nje "Spak" amerikan per dhjete vjet ne Shqiperi, denonini maskarenjte dhe ua merrni pasurite, pergatitni juriste shqiptare nen kontrollin tuaj, pastaj kthehuni ne vendin tuaj te bekuar...

              1. Ke stadiumi Dinamo

               Kto jo vetëm që mbushen xhepat për vete dhe fëmijët e tyre por kto ja qinë nonën shtetit nga kto vuajn shqiptarët më shumë se çdo tjetër

               1. R
                Rruga e Elbasanit

                Rri urte moj Kimete se nese kane mbushur xhepa ne Shqiperi, kane qene pasardhesit tuaj e ti mbas tyre qe ketej nga trojet e shqipeve "keni gjetur Ameriken"! Sa per kujtese : Pyet ca per ate Josef Limprecht (apo Lym Qafzorren sic i thonin tironsit) e te tregojne se dha shpirt andej nga Lura prej overdozes Viagrave ne preher te Inis Gjonit...

                 1. K
                  Kapeni per zhelesh kete...kale troje ne SPAK!

                  E nderuara zonja Kim! Ne shqiptaret kemi nje shprehje te urte qe thote: "Derri do plumb". Fjalet dhe mesazhet tuaja te drejta e te perseritura Berishes,Spionit Meta-j ,por dhe Arben Llalles nga nje vesh u hyjne e nga tjetri i dalin.Ata nuk i vleresojne fare dhe si cdo person qe i hyn nje rruge kriminale nuk ndalen,por thellohen me teper deri sa te kete jeten,ose deri sa te bien ne duart e drejtesise.Por akoma tek ne nuk ka sistem drejtesie ashtu sic e imagjinoni ju.Me Meten e Berishen s'kane lindur akoma prokurpore e gjyqtare qe ti hetojne e gjykojne.Spaku per ta eshte si nje loder kalamajsh ,si nje pistolete me uje. Tashme ne shohim te bindur se ne rastin tone efakti i organit te mbeshtetur nga ju dhe ketu eshte fjala per SPAKUN eshte zero.Ate pune qe ka bere Spaku deri tani e kane bere gjykatat dhe hetuesite edhe ne kohen e Non Grates Vicidolas.Drejtersi selektive, e komanduar dhe e paguar nga politikanet e pushteti dhe nga te fortet e krimit te organizuar, sa per sy e faqe dhe ndaj atyre qe nuk kane mbeshtetje politike.Testi i Spakut do te ishte hapja e dosjeve te medha e te shumediskutuara ne ngarkim te agjenteve e krimineleve Berisha e Meta.Deri tani Spaku eshte i trembur deri ne palce apo...i kapur nga Metaj dhe kjo u pa dhe ne rastin e denoncimit ndaj Metajt e Berishes per vjedhjen e thesarit te shtetit,te cilen e kuptojne 100 % e shqiptareve dhe mbi 90 % akuzojne keta te dy bandite,pavaresisht se nuk jane kap[ur ne flagrance,sepse kane qene ne krye te pushtetit qe te dy. Fakti qe prokurorja e Spakut,Manjola Nallbani e mbylli kete dosje me akuze ndaj spionit Metaj,tregon se ajo ose eshte kapur ne nje forme apo ne nje tjeter ose eshte detyruar nga Kraja te pushoje ceshtjen ose eshte kercenuar nga keta gangsteret politike qe te gjithe e dime se kush jane. Ku dhe si mund te kete afate per nje akuze te tile sic eshte vjedhja e thesarit te shtetit? Ku ka ndodhur ne ndonje vend te botes qe presidenti apo kryeministri te organiziojne grbitjen e thesarit te shtetit? Ne asnje vend te botes dhe per nje akuze te tille s'ka pse te kete afate e te mbyllet jo nje por te dy syte nga prokuroret e Spakut.Dhe kjo behet vetem sepse Arben Kraja ose me mire te themi imituesi i Llalles dhe degjeneruesi i ketij organi eshte ne harmoni e ne sinkronizon te plote me lamashin dhe te degjenruarin Ilir Spion Meta-j!Ata nuk do te ndalen derisa ndaj tyre te mos kete asnje levizje dhe keni per ta pare dhe ju se ne shqiptaret e kemi pare dhe jemi ngopur me kete.Kjo duket dhe me dosjet e tjera qe gjoja Spakiu po heton duke i zvarritur qellimisht si per Gerdecin ashtu dhe per kompleksin Partizani,per 21 Janarin e te tjera si keto.Kraja,te cilin ju e mbeshtesni sepse besoni se po ben pune te"mire" mund te quhet pa frike se eshte nje gjahtar cironjkash dhe sapo sheh nje peshk te madh shkon e largohet me vrap i tromaksur.Koha do vertetoje se e kam gabim apo jo! Me sa po shohim do ishte me i pershtatshem Adriatik Llalla,se te pakten do e dinim qe ishim te pashprese ,kurse me kete u ngrohem,shpresuam dhe tani po marrim reston. Dhe mire ben,perderisa ka dhe mbeshtetjen tuaj?!

                  1. D
                   Derma Tollogu

                   ……..zhele-znov, besoj e ke fjalën për ish kryeprokurorin Adriatik Llalla e jo për fukaranë Arben Llalla që jeni shprehur…….. Të tjerat ok.

                  2. R
                   Rexhina

                   Kj Kim!Per c’far ju thoni e beni per ne ju duam e faleminderit.Me mbylljen e dosjes nga SPAK te Like floririt ne si populli kemi ren ne pesimizem e femijet tane po marin arratin se nuk pranojn qe jeten e tyre ta dirigjojn Sali krimineli,Ilir hajduti,Shkelzen hajdut-kriminel,trafikante Monika e shume e shume te tjere.Ju Zj Kim po ju mbaron mandati si diplomate ketu keto llumtat qe te permenda me lart po ferkojn duart sepse kur shpetuan nga Ju per te tjeret qe do vijn pas jush nuk do pyesin fare.Mjer ne qe mbetem ketu.E kam ender qe te takohesha nje here me Ju.Ju adhuroj.

                   1. I
                    Indinjata

                    Dhe teksa lexova kete mesazh nuk e di sepse me rrodhen pika loti!Keto nga gezimi apo hidherimi.Zonja e nderuar ne fjale duke na dhene mesazhe te tilla qe mbesin vete ne deklarat shtypi sa vjen e na pezmaton me shume ku tashme te tilla deklarata zorr se i besson me ndonje shqiptar i ndershem,kur ndigjon nga SPAK-u se ka pushuar çeshtjen e hapur per "vjedhjen e floririt" sepse qenkerkan denuar nje here ne nje kohe pese persona e se kjo ndodhi eshte e shkuar!A mos valle per te tilla raste e ka fjalen znj.Kim qe ka shkuar koha e mosndeshkimit? E nderuar znj.popullit iu rit shpesa se se fundemi drejtesia do te vepronte me shpate kuder shkelesve te ligjit ,kunder atyre qe kane kapur per fyti kete shtet e popull dhe gjemb ne kemb jo nuk u ka hyre por se ligerojne per dite e nate qe ç'do gje te vjedhur e kane te ligjeruar,prone e pasuri te tyre kur dihet qe treçereku i tyre kane ardhur ne kryeqytet me nje pale kepuce e nje kostum e sot jetojne nen luksin qe perse jo do ta kishin zili edhe ata qe promovuan kete sistem ku peshku i madh ha te voglin e te madhit si afrohet kerkush! Shume eshte bere e folur per reforme ne drejtesi por fatkeqesisht kane kaluar gjashte vite te tejetmjaftueshme per te futur ne shina kete shtylle te shtetit qe eshte me e kooruptuara dhe akoma jemi nen hyqmin e atyre pazarxhinjeve.Lind pyetja mos valle nuk kishte Juriste me te zoter e te vendosur per drejtesi qe u gjeten njerez qe diten flene ne zyrat komode te godinave te ndertuara enkas per ta dhe naten neper vilat prane hajduteve e krimineleve (keta te fundit te etiketuar nga populli ,pasi perfaqesuesit e drejtesise vazhdojne e flene gjume akoma)!Kush i emeroi ne keto funksione dhe perse???????Mos valle nuk kishte emra te pervetshem qe kane treguar nje vullnet e reputacion popullor qe jane te dedikuar per te vene drejtesi e çuditerisht jane lene ne harese e ne fund liste.Nga viti 2016 e deri me sot ne krye te organit te akuzes kemi patur lloj lloj te emeruarish qe jo vetem qe nuk kane bere detyren por jane bere edhe pale me te inkriminuarit! Se fundemi e nderuar Znj.Kim a jeni perballuar ndonjehere me sondazhet se sa e besueshme eshte drejtesia ne kete vend dhe kush eshte ndryshimi i para dhjete viteve me sot?Ne drejtesine qe ju trompetoni si te re jane akoma ata qe ka emeruar Sali Berisha,kur nga bangot e Fak.te Drejtesise ka plot vajza dhe djem qe mbarrojne shkelqyeshem e qe kjo drejtesi i perze drejte vendeve te tjera.Perse lihen ne harrese juriste te tille si znj.Ina Rama dhe z.Dvorani dy nga me te zeshmit per te bere drejtesin e vertete!Apo ndoshta keta jane planprishes e te papershtateshem per kompromise nen tavoline! Jemi nje qytet i rendomte i çdo shteti e per rrjedhoje drejtesia vendoset brenda nje viti maksimumi ,kuptohet po te kete vullnet e deshire nga ata qe trumpetojne ketu e shtate vite kete reforme.Ndoshta syri Juaj shikon ndryshime ndersa i gjithe populli zhgenime!Piketoni ne dhjetor edhe ndonje Kraje tjeter dhe virini kapak njehere e pergjithmone keti problemi akut te kesaj shoqerie ku kerkush do te kerkoje me drejtesi por vetgjygjesi!

                    1. !
                     !!!

                     Vetem pak kohe me par mezi prisnim deklarimet e mesazhet e Zonjes Ambasadore! Tani keto nuk perbejne me lajm, dhe eshte e dhimbeshme. Shkaku dihet, zhgenjimi i madh!

                     1. D
                      Department

                      Kane shume pare Sala

                     2. V
                      Vito

                      U lodhem me pordhet e kesaj po edhe te ShBA se. Nese duan vertet te bejne drejtesi duhet te sjellin prokuror e gjyqtar nga ShBA. Nese jo, boll se na cane menderen. Gjyqtaret e prokuroret shqiptar perfshi ata qe i hoqi vetingu ishin te detyruar te neneshtroheshin. Eshte ShBA qe e ngriti ne piedestaal Sali Berishen

                      1. P
                       Pupe

                       Ka plot qe nuk jane neshtruar o Vito Juvara i krimit

                      2. K
                       Km

                       Zonja kimete e SHaBA it. Keto qe thua zotrote, kemi disa vite qe i degjojme. Keni filluar me peshkun e madh. Me zedhendesit tuaj te tipit Ngjala cdo tr muaj deklaroni fillimin è gjuetise cdo fillim tremujori. Deri sot Reforma juaj ka mbetur ASPAK, mbyll ceshtje per hajdutet e medhej, Duke dhenè shpresa per hajdutet e rendomte. Ju lutem, Zonja governatore kimete, beni me shume kujdes. Takimet tuaja me hajdutet e medhej paralajmerojne mbyllje e ceshtje e qe lidhen me hajdutet e medhej, sic ndodhi edhe me likeflori Ilir Mutin. Nese ka we Duan te shkaterrojne reformen ne drejtesi, ata jeni ju, SHaBAnasitNuk Na e mbushni mendjen me shpalljen no grata. Keshtu ju I mbroni ata.

                       1. v
                        vlonjati

                        Zonja Kim! Pas komenteve te "Rexhines" dhe "indinjates" e te komenteve te tjera me siper nuk me mbetet me se cfare te them.Nese nuk i kuptoni nuk eshte faji yne.Nese i kuptoni por s'keni cfare te beni sepse jeni kenaqur me "sukseset e pronarit te viles ne Lalez,krah vilave te spiuneve Mta-j e Berisha.perseri nuk eshte faji yne.Por deshtiumi i Spakut me Arben Krajen eshte fakt dhe nese edhe pas tij do vije nje i tille,ose si Adriatik Llalla, "sukseset" e SPAKUT do vijne te rriten perdite dhe pas nje ose dy vjetesh ne kete vend nuk do kete me te korruptuar,sepse ne Shqiperi nuk do kene mbetur me shqiptare qe te besojne ne sistemin e drejtesise e tek SPAKU,sepse do kene emigruar qe te gjithe.Do mbeten vetem Saliu,Meta me Moniken ,Medi Gerdeci, Salianji me Grida Dumen ,pa permendur ketu dhe Paloken,si prototip i ndyre dhe i degjenruar dhe brezi i ri,femijet e Saliut me biznese e pasuri perrallore e te Metes,qe po shkollohen ne Angli me parate e grabitura nga ky popull. Mund te mbetet dhe ndonje qe nuk ka mundur te ike,por jo se nuk do te ike.Dhe kjo dhe fale besimit tuaj te verber tek Arben Kraja! Suksese ne misionin tuaj dhe mos e leshoni Krajen,sepse eshte talent i rralle,ka bere shkollen e Ilir Floririt,qe eshte mjeshter ne vjedhje,grabitje,korrupsion,kercenime e shantazhe dhe ne helmimin e personale qe e rrezikojne ate ose qe kane dijeni per pislleqet qe ai ka bere e ben diten e naten. Kurse kraja i rri "me ombrelle " ne dore se mos i ndodh gje.Largqofte,se na duhet dhe per dimer!

                        1. R
                         Restitution

                         Nuk di pse pritet drejtesi nga Amerika. A eshte futur ndonje bankier ne burg per krizat ekonomike dhe vjedhjet (Steve Cohen me shoke)? JOOOO, A eshte futur ndonje pedofil ne burg ?(Epstein, Clinton etj)??? JOOOOO, A jane investiguar vrasjet politike te kryera nga klani Clinton etj? JOOOOOO, A investigohet mafja e imobiljareve dhe ardhja e pares se piset ne NY e LA???? JOOOOOOOO, A investigohen fondet offshore per shmangje taksash???? JOOOOOOOO, A behet gje per trendin e krijimit te nje shoqerie ku 0.1% ka 50% te vendit (Bill Gates me shoke)? JOOOOOOOOO A behet gje per qytetet e medha ku vrasjet jane 20 fishi i Shqiperise per banore?????? JOOOOO E spo flas per abuzimin ndaj femijeve familjen etj. Ather cfare derdellis kjo zonja we merr diell te vilat e Manes? Shko mor pirdhu. Nje prokuror e deputet sot ka minimalisht 20 apartamente 5 biznese e disa hektare toke qe dihen personalisht spo theme halla daja e kushurinj. Pra minimum 5-8 milion Euro pasuri, e populli vec iken. Ju jeni per tu varur te gjithe tallni bythen me popullin. Rilindje qe ka sjellur beton e vdekje. Sa per Salen e Meten normale qe nuk i prek kush, pjese e lojes anti-shqiptare qe po luan perendimi. Jeni te gjithe hipokrita. Ik rri me ate lezbiken qe te kan gjet tani.

                         1. X
                          Xhoi

                          E hodhe helmin, me siguri qe do jesh ose Likja ose Mona dhe ju duket vetja tani sikur jeni ne maje te Meritokracise si Bill Gates me shoke

                         2. M
                          Mona

                          Besoj dhe ju nuk do te takoheni me me nje nga me te korruptuarin e Shqiperise familiarisht I Metaj

                          1. S
                           SPAK do pjek ne hell dhe hudh qenve te rruges

                           Shqiperia ti bashkohet Shba-ve dhe Pik . Nuk na lejn as injoranca ne kte vend me u zhvillu Normal si nji Shtet porse as Kurva Plake qe ka disa Shekuj na sulmon na Copton dhe akoma na saboton . Si nji vend i vogel e i ardhur nga nji Diktature Komuniste e i pazhvilluar i varfer e paafte te mbrohet kunder Europes ,kerkojme qe Shba.ja te na marre Gjirin e saj te ngrohte e na bashkoje me shtetet e bashkuara ,si ka bo pesh Kosta Rika-n etj . Ndryshe Europa do vazhdoje te shkaterroje Shqiperine duke mbeshtetur Injorancen e Kriminelet e tipit saleh berisha e ilir meta ne Politiken Shqiptare siedhe Pederastet e Greqise qe ju ngjallen krimbat nga Miljardat e BE-se qe veprojne sipas Planit te BE-se dhe ka gjithe mbeshtetjen e saj kunder Shqiperise . Ky eshte R E A L I T E T I

                           1. a
                            amerikanino

                            Drejtesia me shume se tjerat ne Shqiperi, ka qene ne tere keto vite nje Plasteline ne duar te Aleatit Strategjik! Kush ka rezerva per kete Drejtesi pra, mos ta coje Topin tjeterkund vecse tek Ambasada Amerrikane ne Tirane.

                            1. i
                             ilir

                             Per cka thote kjo e ka te drejten me pashe. Se ata gjyqetare e prokurore ishin tregetare e jo njerez ligji.

                             1. D
                              Dikur Konviktore

                              Me ne funde e mora veshe:Paskemi Gjykate Kushtetuese????????????Ju dhjefsha Qyqetaret-Maskarenje-Hetueseit-po Maskarenje...te gjithe jane KRIMINEL..mbase dikush qe perben 00,0001%..nuk eshte bere Maskara dhe Kriminel sepse nuk i ka ardhur Radha... Gjykata e Like Floririt....dhe Lukunia e tije dhe berishes...por nuk le pa Faje edhe Larot dhe Balot e Rames...e Neveritshme se ne Shqiperi denohet vetem i Drejti dhe i Ndershmi...lol

                              1. P
                               PER ATA QE NUK E DINE

                               AMBASADORET ZEVENDESOJNE AMBASADORET BURRAT E SHTETIT ZEVENDOSOJNE BURRAT E SHTETIT , YJET NE NGJITJE ZEVENDESOJNE YJET QE NGJITEN E NGJITEN E ME NUK ZBRESIN DHE ZGENJIMI SA VJEN E BEHET ME I MADH . NUK BESOJ SE DO TE JESH AMBASADORJA E FUNDIT QE PO I ZGENJEN DHE I GENJEN SHIPTARET .NGA FUNDI NE KRYE TE ENES SHELLIRA MBETET SHELLIRE .

                               1. P
                                PER ATA QE NUK E DINE

                                AMBASADORET ZEVENDESOJNE AMBASADORET BURRAT E SHTETIT ZEVENDOSOJNE BURRAT E SHTETIT , YJET NE NGJITJE ZEVENDESOJNE YJET QE NGJITEN E NGJITEN E ME NUK ZBRESIN DHE ZGENJIMI SA VJEN E BEHET ME I MADH . NUK BESOJ SE DO TE JESH AMBASADORJA E FUNDIT QE PO I ZGENJEN DHE I GENJEN SHIPTARET .NGA FUNDI NE KRYE TE ENES SHELLIRA MBETET SHELLIRE .

                                1. L
                                 Lulu

                                 Ua moj Yuri cna kenaqe, me behet mishi puckurriza puckurriza kur mban fjalime ti. Leksione e deklarata na ben cdo dite.

                                 1. N
                                  Niko

                                  Kjo Juri Kim pse sben nje sondazh te pies shqiptaret sa besojn te drejtesia qe mos te flas brockulla,99%e shqiptareve nuk besojn te Spaku se duket qe nuk ka denuar asnje politikan.Saliu me Meten kane vjedhur miliona dhe nuk i shqeteon njeri

                                  1. q
                                   qytetari dixhital

                                   E nderuar zonje shpresat e ketij populli jane vetem te tek SH B A se po te jete per keta jo reforme ne drejtesipo kushedi cfare te behet keta kane aq shume sa mund ta blejne drejtesine jane bere me dy koka , nuk pyesin per ligj por shpresojme vetem tek ju tu bini ne koke qe we ky popull te gjeje pak qetesi.

                                   1. L
                                    London

                                    Hahaha Tani i blen kjo biba me viza dhe duke vjedhur pasurinë kombtare nepermjet firmave amerikane. Ju jep dhe komplimente sklleverve dhe kamikazve trushperlarë. Keni parë qe tani ajo pin dhe rakine hahaa, ha pula fshati, shkon lart e poshtë, i pelqen shqiperia bibës

                                    1. k
                                     kimitje e monikes

                                     pasi ke takuar krye, kryehajdutin ilir florir(metaj/meta} dhe bashkeshorti i kryehajdutes monika perzervativi(kryemadhi) po nuk kerkove ndjese mos u duk me ne publik

                                     1. o
                                      o popull dele

                                      Na moren vesh te gjith e tashme te gjith na tallin ! Z. Kim mos u mundo te na ngushellosh alla shqiptarce ,shqiptaresh qe ngopen me lug te zbrazur delesh mish per top politikanesh !Cjan kto qe thua !!! "Edhe ti BRUT"?????? Mos te bleu spiuni e hajduti qe fill mbas vendimit te turpshem Spak del e na ngushellon ?????Mesa kuptoj ,keshtu ju duhet Shqiperia ,mes hajdutesh e mashtrusish se e kontrolloni me mir e sqenka rastesi dora juaj post komuniste, qe na prut varmihsin shkaterimtar me klanin biberaj qe vazhdon akoma vepren Ti zonja Kim a nuk jeton ne Shqiperi ??Pra na krefni bishtin me "non gratat" e delet han barin e that e ktej ky fjalim hipokrit qe si pergjigjet realitetit na ve na mandime per rolin tuaj .........

                                      1. B
                                       Ballatao

                                       Dacibao kineze bajate...paralajmerimi i 99- te serioz.... Vari karin, popull dele...presim te na cliroje USA nga hajdutet me kollare... Ik o Kim, se nuk ke pare gje akoma..... Kto shashka nuk t'i beson me as katundari me i humbur i Librazhdit..., apo jo Tao ?

                                       1. M
                                        Mace ne Lalez

                                        Kam degjuar qe Mona me Liken kane blere nje mace dhe e kane quajtur Jukim. Me than gjithashtu qe diten e pare kur e adoptuan, ftuan dhe Berishen ne vilen e tyre ne Lalez dhe talleshin me macen e gjore...Eshte e vertete ? Po qe se po, eshte subjekt filmi komplet.

                                        1. P
                                         Populli

                                         Z.Ambasadore,ju keni shume te drejte qe kembngulni ne kete teme,po ky popull,nuk i beson kesaj reforme me keta drejtues te instuticioneve te drejtesise,qe operojne sot,po nuk u arrestuan Sali Berisha,Ilir Meta,Fatmir Mehdiu e shume te tjere qe kane abuzuar me pushtetin,kane ba krime,kane tjetersu prona,me nje fjale po nuk ra pandeshkushmeria si praktike,ketu nuk do kete drejtesi

                                         1. J
                                          Juliano

                                          Pirdh pirdh o kim, shko e bëj ndonjë vizitë shpikësit të korrupsionit Meta-Metaj. Skishte më çudi për shqiptarët për atë lloj vizite, krejt të papritur dhe krejt të pa nevojëshme dhe të pa justifikueshme.

                                          Lini një Përgjigje