"Keni për ta parë", Spartak Ngjela tregon “akuzën" që do të ngrihet ndaj Ramës

20 Tetor 2022, 11:27Politika TEMA

"Keni për ta parë", Spartak Ngjela tregon

Avokati i njohjur Spartak Ngjela duke reaguar lidhur me protestën e pedagogëve shprehet se kryeministri Edi Rama ka “armiqësi” me pagat e larta.

Ngjela akuzon Ramën se ka për qëllim të shpopullojë Shqipërinë, përmes varfërisë së imponuar, dhe sipas tij kjo është akuza që do ngrihet ndaj kryeministrit.

"Armiqësia e Edi Ramësi me pagat e larta, nuk është respekt për kërkesën ekonomike të kohës, por është urrejtje,  armiqësi dhe ligësi ndaj shqiptarëve – por ndërkohë është edhe respekt në bashkëpunim me kërkesën e Beogradit dhe Moskës.

Që shqiptatarët mundësisht, me turma, të lënë Shqipërinë.

Mbajeni mend:

Shpopullimi i Shqipërisë me anë të varfërisë se imponuar – kjo do të jetë akuza që do t’i ngrihet këtij kryeministri…

Keni për ta parë", shkruan Ngjela. 

30 Komente

 1. J
  Jari

  Kerkon te duket interesant.Rritja e rrogave behet sipas mundesive financiare,jo sipas fantazise se nje mitomani qe jep men per cdo gje

  1. N
   Nga une

   Kemi per ta pare avokat, ne edhe ti bashke, qe, keto qe thua jane brockulla.

   1. B
    Bardha

    Ky mbasi mastrubon ja fute dhe fene

    1. J
     Juristi

     Nuk paska marre paret Taku.Sot i merr,neser shkruan gje tjeter,pro.

     1. T
      Tropoja

      Rri rri ti flet nje here drejt ne 1000 genjeshtra

      1. E
       EHS

       Ky i ka thene mendjes mire u pafshim

       1. T
        Tajari

        Taku ik mos pirdh kot!

        1. T
         Tini

         Kjo eshte e vertet qe thot Ngjela, pavaresisht kundershtimeve te fmn, qeveria brenda vitit 2023 duhet minimalisht ti rris pagat edhe me 30 perqint! Rama thot do rris pagen minimale 40 mije leke, qe dote thot do rris vetem tatimet dhe taksat ndaj pagave, po pagat reale?! Po kush do ja propozoj mesuesi anglishtes Arben Ahameti, apo ministret me fjalor jo profesional?!

          1. t
           tropoja

           O ke mare ftese per "gjah" nga Berisha, ose ke mare "pako gje" (kolonjarçe) nga Qim Peka per ikyt shkrim.

           1. Roberto

            Avkat qenke zgjuar keq sot. Paske pare endrra te keqija.

            1. T
             Taku tarallaku

             Je komplet i pjerdhur si ka mundesivqe te marin ne interviste ! cfare gazetari e pjerdhur

             1. S
              Shpresa

              O Koqe Avokat, shpopullimin e Shqiperise e filloi Sali Berisha me Nenin famekeq 24/1 ne vitin 1992. Po nuk ke faj ti se je autor hsnderrimit te slloganit: "Ta bejme Shqiperine si gjithe Europa!"" me parullen "E duam Shqiperine si gjithe Europa!". Pra si parazit qe qene gjithe jeten, Shqiperine duhet ta beje qeveria e jo populli me djersen e ballit.

              1. G
               Genc tironci

               Avukat jam ok me ty po ngritja duhet te nis nga me te varferit pensionistet e me lart pastaj nga keta mender pedagoge. Eshte ukerites pensioni nga 10 deri ne 25 mije leke

               1. L
                Lilo

                Taku po behet gati per misionin ne hapesire se bashku me 2 satelitet! Kur te kthehet te shikojme cfare do thote.

                1. K
                 Ku është problemi këtu?

                 Nga kush do t'i ngrihet akuza për varfërim o avokat? Nga i gjen këto perla që thua? Ke një shtet totalisht informal dhe mafioz, nuk prodhohet asgjë përveç prodhëve dhe drogës, dhe Juri Kim

                 1. U
                  Un kot

                  Ke ty Kisha shpresa o taku, po se kuptove dhe ti ate her skam ca me te then me. Te vinka Keq per disa hajduta we rrjepin studente.

                  1. t
                   tiku

                   hahahahhahahhah o ngjela ku je o figure e mutit tend

                   1. n
                    niku

                    o ngjela a gjalle je ore...sta kisha dgju emrin keto kohe hahahahha

                    1. k
                     keli

                     ca do shofim apo do te shofim ty salen dhe meten duke bere orgji hahahah

                     1. F
                      Fadil isufi

                      Po kujt do i japë llogari ai ka ardhë në pushtet me premtimin e taksës progresive ti thu do japë llogari Avokat ja ke fut kot për ty respektin e kam maksimal

                      1. T
                       Toni

                       Te lumte goja avokat. Rama eshte antishqiptar i betuar, po e mbush vendin me afgane e bangladeshas.

                       1. x
                        xhoni

                        sa i rrrezikshem eshte ky obobobo , ky pi raki apo ai dashi se nje prerje me duken

                        1. t
                         taulant

                         pirdh pirdh se do lirohesh kemi kushedi sa vite qe po te njejtin muhabet boni

                         1. M
                          Mondi

                          të shohim o Taku të shohim por deri më tash ça ke thënë asgjë ska dalë...????????

                          1. A
                           Alban

                           Ky ka fillu tu bo si alfred cako.

                           1. L
                            Luan

                            Me te mbrojt ti ne gjykate vk ku ka shkuar puna, fillon flet me teori konspirative

                            1. a
                             ani

                             i ka pare ne televizor te ato gjerat me pulle te kuqe

                             1. b
                              beni

                              ky parashikuesi i fatit qe ben sikur i di te gjitha asnjeher si gjen

                              1. E
                               Edkari

                               Ne burg ky bente ligjin.E mbanin ne preher.

                               Lini një Përgjigje