Basha me tone të ashpra: Kthejuni përgjigje njerëzve për këto 4 pyetje

30 Maj 2023, 14:33Politika TEMA

Basha me tone të ashpra: Kthejuni përgjigje njerëzve për

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shtruar në rrjete sociale disa pyetje ndaj aktorëve politikë në vend, për të cilat kërkon një përgjigje.

Basha ka parashtruar 4 kauzat e artikulimit pas rikthimit të tij që kanë të bëjnë me hapjen e listave, vetingun në politik, kufizimin e mandateve dhe rritjen e kompetencave të presidentit.


Sipas tij sulmet dhe baltosja që kryet në emër të tij bëhet me qëllimin për të mbrojtur pushtetin politik dhe për të penguar ndryshimin.

“Kthejuni një përgjigje njerëzve.

A jeni për listat e hapura? Po apo jo?

A jeni për vettingun në politikë? Po apo jo?

A jeni për kufizimin e mandateve? Po apo jo?

A jeni për një President të Republikës kukull, apo për një President të Republikës me kompetenca të plota kushtetuese, siç ishte para 2008-ës, para se ju zotërinj ta asgjesonit? Po apo jo?

Sulmet, mashtrimet, baltosja janë alibia për të mbrojtur pushtetin politik dhe për të penguar ndryshimin”, shkruan Basha.

18 Komente

 1. D
  Dëgjojeni Lulin !

  Dëgjoheni Lulin dhe mereni seriozisht se po u inatos , thyen xhamat e makinave , t’ë tërheq zvarë , lyen muret me bojë , djeg kazanet e plehrave , mbron me heroizëm muret e SHQUP-it e si i fiton gjithë këto beteja , këndon himnin kombëtar .

  1. J
   Jeni

   -Ta quash kete tipin kloun...... ofendon klounet... -Ta quash budalla ...... ofendon keta te fundit..... Asnjehere nuk e kam kuptuar se perse idiote si ky tipi ( dhe jane vertete shume ) bejne karriere duke u kacavjerre ne pemen e kalbur te politikes Shqiptare.... -Vazhdojme te jetojme ne epoken e me maskarenjve nder nesh...

   1. M
    Mara emigrante ne Itali

    Perpara se te mareshpergjigjet e pyetjeve kriminel pergjigju ketyre pyetjeve qe kane te bejne me ty o hajdut :vjedhjen e lekeve per rrugen e kombit ,vrasjet e 4 te pa fajshmmeve ne 21 janar ,shitjen e detit grekut ,pasurimin me 5 vila ,lobimin me parate ruse ,mbushjen e parlamentit me injorante qe nuk i kane dhene asgje pd . Aje gjykbuar me drejtesi dhe a je fajtor ?perpara se te dalesh si klloun dhe te flasesh more deshtak 8 vjet ne drejtim te pd asnje fitore si spjegohet ?po idiot dukesh nga fytyra qe ke si tepsi 500.

    1. S
     Sallat Gallata

     Ore ky mos ishte gje minister dhe deputet ne 2008 ky Lulushi?

     1. L
      Lule je lule ke emrin

      Te kufizoshe mandatin eshte anti demokratike Te pranoshe nje rrotacione politike kater vjet ti kater vjet une atehere per cfare sherben vota e elektoratit ?. Nese ka nje persone qe duhet te largohet nga politika i pari Berrisha i dyti basha dhe spiuni I.M .

      1. J
       Jugu

       Ik o budall bej ndo nje marreveshje me Ramen e merr ndonje tender per kunatin, ate bej. Je legen komplet dhe pa turp qe del ne televizor. Ti nuk ke as bes as fe. Je zero be bishte. Te perdori Berisha ca vite derisa ja fute dhe atij si i pa bese. Tani te perdor Rama si fshese me pagese.

        1. P
         Poseidon

         LULBRAVA I SALI KRIMINELIT....MUT I BIRI MUT I ATI ,MUT AI QE BERI TE ATIN.........

         1. X
          Xhaxhua

          U zgju baxhella.e beri trajtimin ne Holland .pickojeni pak ke bythet se esht bere nevrik

          1. s
           shko er qiu nastradin, bajge e shtypme stalles

           kopeshti numer 3 borat veshgjati bo fmijet me qesh e trego gje a gjeza . 7 x 7 = Veshgjate . ktij karagjozi duhet mi thon dikush ,se ste qi mo kush ne shqipni shko e qiu hollandes ose ne serbi . oj ka fillu me mercy bel danc kokpordha ,tuj i bo rreklam bythve me e qit ne treg te te hujve ej ! cer karakacyli hah haha .iken ato koh o bythqim halesh

           1. N
            Neutrino

            kadal mos na dhitesh Lulo!

            1. J
             Jorgo

             c'a pjeshke ajo nga pas....

             1. i
              ida

              JU kujtoni se jeni i paster! Mos u kruani me vetingun! A po, ju jeni hollandez.

              1. B
               Bardha

               Shko more debil qenefesh

               1. N
                Nakk

                PO PO GATI JEMI. POR TI A JE GATI TE KANDIDOSH NE NJE BASHKI TE VOGEL ?!

                1. B
                 BURGU

                 Gjyna, paska ikur nga fiqiri.

                 1. P
                  Pëdë s'ka më.

                  Budalla ka qenë dhe budalla ka mbetur. Budallenjtë nuk përparojnë dot, veçse janë për zhurmë dhe të bërtitura. Lul çadra, i ke provuar të tëra, që nga koka gjer tek... Zjarre ndeze, gurë hodhe, çadër në mes të bulevardit ngrite, parrullat që deshe, i shkrove ambrellat e shiut në protesta i pagove makinat dhe xhamat i theve, po në shenjë kurrë nuk qëllove... Tani na broçkullis me atë zërin e kllounit. Je hajdut, je skuth, je gjumash, je balash, vrasës dhe i korruptuar. Je i njëjtë me salihun. Gjithmonë ke dështuar. Pse me ty do të merret populli? Mëso të njohësh veten! Shko në prokurori dhe dëshmo të paktën për vrasjet e 21 Janarit 2011, pastsj shikojmë: del nga puseta, apo futesh më thellë...

                  1. T
                   Tualet Palla dashnori I kunatit

                   Lulqim-o! Vula nuk eshte vibrator . Ngele duke e futur ne bythe. Ta ka bere Edvini me bateri. Me dridhje. Fap Edvini shtyp on - hop Lulqimi I lezetohet bytha.

                   Lini një Përgjigje