Bashkëpunoi me një galeri prestigjoze në SHBA, Rama: Kur më kontaktuan mendova se po tallen

23 Shtator 2023, 09:56Politika TEMA

Bashkëpunoi me një galeri prestigjoze në SHBA, Rama: Kur më

Në vitin 2016, kryeministri Edi Rama bashkëpunoi me galerinë prestigjoze “Marian Goodman” në Nju Jork.

Për këtë bashkëpunim, Rama foli këtë të shtunë në podcastin e tij me dy sipërmarëse shqiptare.

Ai zbuloi se ishte një përfaqësues i galerisë që e kontaktoi. Kur i erdhi email, kreu i qeverisë tha se nuk e besoi, pasi mendoi se ishte tallje.

“Unë mora një email nga galeria “Marian Goodman” në Nju Jork, që është një nga galeritë më të mëdha të botës e thashë “Po tallen?”

Më rrinte mendja që po sikur të mos jetë tallje, por të humbas një rast që është unikal në jetën e dikujt që merret me gjëra të tilla?

Dhe pastaj pyeta, gjeta mënyrën nëpërmjet një mikut tim që të pyesja dhe ishte në fakt një njeri real”, theksoi kryeministri.

19 Komente

 1. E
  E Zeza dhe gria e fytyres se Rames

  Ata dhe mund te mos jene tallur me nje ngjyroses,qe i behet reklam si kryeminister,por ti vazhdon ta perdoresh keq kete vend,vec per interesat e tua karrieriste te semura te vogla dhe te medha: E ka hedhur kete vend,perseri ne orbiten e sulltanit islamik aziatik,thjesht,per te vjele votat e turkoshakeve te shumte te rringjallur ne kete vend.Dhe si Pa din e iman qe eshte kthehet nga Perendimi dhe me ata mbas shpine ben trimin e marre,kur ne fakt,sic e ka treguar koha,nuk eshte vecse nje frikacak i rendomte dhe dhelparak.Ne gojen e tij ka vec suksese te panumerta ky vend,nen udheheqjen e ketij ngjyrosesi,kur realiteti cilesor flet krejt ndryshe.vazhdon ta konsderoje vilajetin si prone blloku, duke dhe brenda tij, qe nga muhaxhedinet iraniane deri tek afganistanasit,duke vazhduar te marrim pjese dhe ne organizaten islamike duke vazhduar qe nga lloji sali-Rama,te prezantohemi ne bote si nje nga 37 kombet islamike.

  1. E
   Ela

   pas cdo episodi mesojme dicka te re rreth kryeministrit tone

   1. D
    Dea

    Nje kryeminister qe njihet ne te gjithe boten per veprat e tij.

    1. K
     Klea

     Podkast mjaft interesat ku mesojme gjera qe nuk i dinim rreth Rames

     1. P
      Porosia

      Keto gocat Klea, Dea, Ela, jane gojoret e rames, madje jane dhe me keq. Mund te them b…thore te rames, se ia fut nga bytha porosite ai, dhe keto i nxjerrin nga goja.

      1. E
       Emigrant

       Ato jane vajza te mrekullushme dhe nga nje familje me emer ne lushnje Por ti mor shkerdhat mos ke motrat apo gruan gijore te saliut apo ilirit Hap syt se ato vajza kan familje te madhe

     2. H
      Ha ha ha

      Ka paguar taksat? Se paska bere biznes!

      1. s
       sapa

       Cudi se njerezit qe nuk i njeh njeri as qe kane shans!He moj karrike pushtetit!

       1. C
        Cubi

        Ha ha ha sa Kom qesh . Po tipa si Neza me Duçken jo galeri ne Amerike po edhe ne Hene te kishin siguruar o gjigand. Po sa te kete lope qe hane barin e pikturave tua , jepi se mire ua ben . Edhe Enverit ja perkthenin veprat ne gjithe gjuhet e botes o gjigand. Dhe shkroi gjithe ato perla , jo nje e dy! E verteta eshte se as ne sport as ne pikture nuk ishe kurre pjese e ekipit , VETEM REZERVE .

        1. G
         Gezim

         Mirenjohje pa fund per nje gje te tille qe vertete na ben krenar kur e degjojme

         1. P
          Parti, Edver, jemi gati kurdoher

          C’thuhej andej nga Uashingtoni o kolos? Ruseve ua tregove dhembet dhe ne na kujtove kohen e Hrushovit kur Enveri ua plasi ne futyre revizionistevensovietike

          1. E
           Erdogan

           Keshtu "rastesisht" te kapen ata qe te futin ne rrethin e tyre o Pasha i Erdoganit. Me vone te perplasen tek Sorosi misioni i te cilit eshte "Shoqeri me dyert te hapura". Qe do te thote nje "shtet" si Hani i Stavros ku cdonjeri te hyje dhe te dale nga i do Menderja. Sorosi "te perplasi" tek kriminli Kisinger qe me ane te Ecevitit pushtuan Qipron. Agenda ishte te Benit nje Muse ne Vlore jo per Palestinezet qe jane ne Atdheun e tyre per mijera vjet por ne Tela po per pushtuesit ndaj tyre me pretekstin e "Tokes se Premtuar nga Zoti i Tyre"! Te kujtohet "Marreveshja" e Trampit ne Washington midis Hotit dhe Vucicit qe ishte vetem per Ierusalemin si kryeqytet i Tyre dhe te "Drejtat e Gay-ve" te puthen ne rruge (road) Dhe per kete "dobesi" te Natyres ky comunitet eshte Krenare! I'm Proud! Eshte si te thuash qe jam Krenare qe jam Cale apo Sakat i lindur. Populli i mencur thote qe Zogu i "zgjuar" kapet nga Hundet. Tamam (turq) si Peska,Psari,Peshku "shqip").

            1. e
             enter””

             Nje kryeminister delirant e palaco

             1. e
              edi

              Eshte per tu habitur qe kjo ngjarje kaq e madhe ( ose kjo rrene e Rames me Bazen) qenka mbajtur e fshehte deri tani edheERTV!

              1. G
               Gazepi

               Per ate pune ndoshta je 1 se keto tjerat sja ke haberin fare. Ne fakt je edhe per nje pune tjeter si xhepist dhe aftesine te kesh xhepista si gazhelat afer ti qish dhe ti vjelesh siç vetem ti di. Fare e keqe mjere familja qe te ka. Hajdut

               1. T
                Tironci

                Mos e nxirrni me kete zhgole ne foto perballe - Ramallukja osht bo si qen shurdh.

                1. D
                 Davidi

                 Kurse ne, e vazhdojme ta mendojme.

                 1. a
                  alphade

                  U jane verbuar syte dhe mendja nga zilia, aseti !!!!

                  Lini një Përgjigje