McGonigal pranon akuzat e lidhura me Shqipërinë, reagon Basha: Demokratët u vunë në sulm nga Berisha e Rama, tani doli e vërteta

23 Shtator 2023, 09:23Politika TEMA
McGonigal pranon akuzat e lidhura me Shqipërinë, reagon Basha:

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar pas ish-agjenti i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë.

Basha shprehet se të vërtetën se ndal dot askush, sado baltë të hidhet për ta mbuluar.

Ai shkruan se kjo e vërtetë është shpagim për demokratët që u vunë nën sulme për t’u bërë pis Rama e Berisha.

“Të vërtetën nuk mund ta ndalë askush, sado të vonojë, sado të investohet kundër saj, sado baltë të hidhet për ta mbuluar.

Mbi të gjitha, kjo e vërtetë është shpagim për demokratët që u vunë nën sulme për t’u bërë pis e për t’u dëmtuar jo vetëm nga Edi Rama, por edhe nga Sali Berisha”, shkroi Basha në një postim në Facebook.

McGonigal dyshohet se u pagua pikërisht për të lobuar kundër Lulzim Bashës, ndryshe nga sa pretendon tani Sali Berisha, që thotë se ai u pagua për ta shpallur atë non grata.

2 Komente

 1. A
  Aldred

  Per Berishen ka te drejte por per Ramen po ja fut kot sepse Rama ska lidhje fare me ate ceshtje

  1. D
   Drefi

   Rama ka porositur ceshtjen, dhe te shpresojme qe amerikanet te bejne drejtesi

  Lini një Përgjigje