Nuk mbahet Berisha pasi SPAK i thirri të birin për ‘Gërdecin’: Kanë marrë 200 mijë euro

22 Shtator 2023, 15:50Politika TEMA

 

Nuk mbahet Berisha pasi SPAK i thirri të birin për

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se djali i tij Shkëlzen Berisha do të shkojë në çdo kohë për të dëshmuar në SPAK për dosjen “Gërdeci”, pasi Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion e ka thirrur si dëshmitar.

Sakaq Berisha bëri dhe një deklaratë të fortë në lidhje me SPAK ku tha se janë marrë 200 mijë për të liruar vrasës.

“Në çdo kohë, ua kam bërë të qartë se nuk mund të ketë asnjë hezitimi dhe pengesë për çdo lloj hetimi. Nëse unë mbaj qëndrime e denoncime i bëj për interesin publik, jo për qëllim tjetër. Mbështes me gjithë fuqinë time çdo përpjekje për zbatimin e ligjit.

Por aty ka kriminelë, kanë marrë 200 mijë euro dhe kanë liruar vrasësit. Cilido të thërrasë do shkojë të japë përgjigje për çdo gjë, por nëse ngre objeksion.

Edhe 100 vite po të hetojnë do të gjejnë 0 lidhje aty, por për ta thirrur kur të duan”, tha Berisha.

8 Komente

 1. N
  Non grata Berrisha komunisti fundit i ballkanit

  Tipik malok i odave te çajit ku thashethemet marin trajten e se vertetes . Shko beje denancime ne prokurori meqense paske fakte per nje shume 200 mije euro.

  1. M
   M

   Emra Babi Jo keshtu ne pergjithesi

   1. s
    shqiptar

    Bravo Sale legeni, talli loqet e tua te fishkura me keta enuket e Spakut se legene si ty jane

    1. P
     Populli

     Femijet e tu e kishin me te rende doren kerkonin nga tre milion euro per nje firem.Prandaj saleh mbylle ate hale qe ke ne koke qe quhet goje.Familje me e peshtire si e jotja sbesoj te gjendet ne globe.Saleh saleh vetem familje hale jeni.

     1. L
      Luani

      Këto i ke bërë ti kërmë, do ti jepja unë 200.000 € të varnin ty me gjithë familjen në mes te sheshit, kërmat e qenit , shpellare dhe kriminelë , ju shoftë fara..!!

      1. S
       Sllobodanka

       O kryekriminel e kryehajdut, jo 200 mije, por kane marre 2 milion euro bakshish nga te vraret dhe te plagosurit e Gerdecit, coje ceshtjen ne France.

       1. S
        Spakistat xhonglistat/akrobatet e Cirkut Shqiptare

        zotni brrisha , mos e ulni kaq pazarin .Kaq poshte s'ja lejojm vetes me ran ne si Prokurori Hetimi .Vetem nji Urdhet Arresti na ka kushtu ne te kalumen 200.000 €uro dhe ju e dini fare mir ket .Pasanej 200.000 €ur kan kushtuar vetem mbjellja e leshrave ne faqet e qoses tande xenit ,ose atij qe ekzekutoj Kosta Trebicken .Ju lutem Cmimet e kemi te afishuar ne Liste por i keni edhe ju e metaj . Ju keni vjedh tashma Miljrada ktij Shteti nuk ashte sekret ,Prandaj duhet ta zgjidhni pak thesin e tregoheni i fije dor leshuem me Miljardat e Shtetit Shqiptare sepse edhe ne si Prkurori s'i dum per Vilat tona ,qe kemi ne plan te ndertojme ,por per te zbuluruar Shqiperine .Hajt shnet . Paguj ose neser do te dergojme ty leter paraqitje e ndoshta Urdher Aresti .Varet sa derdhin te tjeret .

        1. T
         Tironsi

         Spak dihet nga gjithe shqiptaret qe Luan Hoxha banon ne Bronx.

         Lini një Përgjigje