Gazetari i përmend vjehrrin e korruptuar, s’përmbahet Adriatik Lapaj: Do e hash o legen

23 Shtator 2023, 09:37Politika TEMA
Gazetari i përmend vjehrrin e korruptuar, s’përmbahet Adriatik

Adriatik Lapaj, një personazh qesharak që e nxjerrin çdo ditë në television, ka krijuar një parti së bashku me gruan e Gerti Bogdanit dhe humoristin Florian Binaj.

“Këta të tre kanë formuar një parti të re politike dhe duan të vinë në pushtet.

I pari majtas, paterica e Argita Berishës dhe dhëndri i Alltun Çelës, ish- kryetarit të gjykatës së Sarandës i zbythur nga sistemi i drejtësisë me ceremoni për krime dhe korrupsion.

Dhëndri dyshohet se i pastron paratë vjehrrit.

E dyta në mes me burrin opozitar, deputet te PD, kësaj here kërkon ta provojë edhe vetë pushtetin.

I treti aktor humori, i konvertuar në opozitar që partinë e tij e promovon te televizioni i Shkëlzen Berishës...

Gjellë e vjetër e thartuar në tenxhere të re”, shkruan gazetari Bledi Mane.

Adriatik Lapaj nga ana tjetër, ka shpërthyer me fjalë rruge.

“Besoj te ka ardhur padia penale dhe civile nga vjerri. Do ta hash o trim. Do duhet ta provosh ne gjykate kush pastron para. Tani meqe je tip skuthi hiqe ate fjalen "dyshohet". Thuaje troc qe une pastroj para dhe une publikisht te premtoj qe do te coj ne gjykate. Do shkojme ne gjykate e do ta ndajme bashke ne te dy. O ti provon parate qe pastroj une dhe une shkoj ne burg o ti vete ne burg. Legen”, i shkruan ai.

“Adriatik Lapaj qysh ditën e dytë të themelimit të partiçkës tënde të nxorra nga shinat. Fut hundët në një pronë private dhe intimidon, fyen dhe kërcënon një gazetar me fjalët "do ta hash o trim", "tip skuthi", "legen"...

Qysh ditën e dytë të themelimit të partiçkës tënde ta grisa cipën e hipokrizisë dhe e tregove veten sa ordiner je në komunikimin publik. Sa për kërcënime, po ta them ty, vjehrrit tënd të nëmur, Argitës tënde tutore dhe kujtdo tjetër te ajo partiçka jote se keni gjetur personin e gabuar. Kur publicistika ime trondiste themelet e familjeve mafioze Berisha, Fullani, Llalla, Zaganjori, Beqja, Gjingjoni ti ishe ende një Monikë Leëinsky që i bëje gojore servilizmit të Kreshnikut.

Ndaj kur të ballafaqohesh me mua rritu fizikisht, zmadhou mendërisht, ndrysho modelin e flokëve, mos vish këpucë me majë, mos përthyej gjunjët kur ecën në asfalt, mos haj djathë lope që në mëngjes dhe mos lexo vetëm librat e Isabelle Allendes.

Kujdes edhe një herë me kërcënimet ndaj meje ndërkohë na trego pse vettingu e qëroi me ceremoni vjehrrin tënd të korruptuar dhe kush i pastron paratë e tij, ti apo ndonjë mysybet si puna jote. Takohemi bashkë ku të duash, edhe në gjykatë, edhe te ushqimorja jote, edhe në Sarandë, edhe në Tiranë”, i përgjigjet nga ana tjetër gazetari Mane.

53 Komente

 1. q
  qend(erzeza) fshatunare

  Hahahah sa mir ia ke bo pseudoaktivistit qe do te behet politikan po ngelet sharlatan dhe katnar se fshatarit i merr te keqen...bravo mane..

  1. D
   Deutsche Albaner????????????????

   Blendi je Fantastik, je Permetar.

   1. S
    Sheiku il zene kaps

    Bravo Bledi Mane Nuk do zgjidhi asgje ky debat po spondi ne bilardo varet nga eksperienca. Mqns ka luajtur qe ne vitete 90 besoj se fiton Bledi. Gojorja nuk perdoret shume ne vitin 2023 Jetojme ne kohen e bythes pra tek krahasimet duhet zevendesuar gojorja me bythoren

    1. H
     Hoxh Armandi

     Ja si flasin turkoshqiptaret me njeri tjetrin. Do e hash, do e lepish, do ta fus, ta kam fut. keta dhe kur jane shok i flasin njeri tjetrit o t q… ropt o ashtu. Po historiani Auton Turra thote qe keta ndertuan Butrintin. Besohet kjo?

    2. Z
     Zaza

     Llapa argita zeni meriri bogdani zambia

     1. V
      Vlora.Vlora

      o Tiku meso te flasesh njehere ,nqs do te besh para dhe njerzit te te besojne ,me kete treshe do ndryshosh politiken ti ,s kam ndonje gje me aktorin ,po s mund te behet politikan tjetri ,ky aq nivel ka ,dhe me gjakftohte he djali se mos mbyllesh pa u hapur akoma

      1. a
       american23al

       E perkryer permbledhja e gazetarit Mane ne fund, te krijosh nje alternative te re ne te menduari dhe drejtuari ne politike eshte sh mire por kjo risi do te kete efekte nga karakteri dhe e kaluara personale edhe Berisha e filloji me fjalime te zjarrta dhe beri per vehte duke i mashtruar masat e gjera popullore por ngadale ai tregoji dhe zbatoji ato ne cilat perfaqesojne personin e vertete , mashtrimin, vjedhjen , tradhetine, pabesine,percarjen te gjitha veset qe veshtire nje person i zakonshem t'i kete prandaj dhe levizjet populiste ndonjehere vijne nga persona te tille duke perfituar nga situatat e veshtira dhe deture qe ata marrin nga padronet e tyre...!!

       1. L
        Lereni mer ta bojn nji Treshe se jan te rinj !

        Bledi , cfar ben mor vlla ! Pak si shpejt me e zbulu perden skenes . Kta sapo kan fllua nxemjen

        1. T
         Tironsi

         Mane je i papare,

         1. r
          robi

          Bravo Mane e paske hedhur tuc qysh ne raundin e pare kete hunderr Llapen. po per ate piranjen, aktori i deshtuar sypordhe i portokallise. Dege me dege se ngeli pa rroge, tani e kane strehuar tek cim pordha qenefi tv .

          1. N
           Nga fshati titit

           Ti korbi i zi pa ardhur ne pushtet kercenon dhe ofendon pote vishe kushedi se cmund te beshe sa here e ke share dhe e ke ofenduar Ramen ti ai duhet te kishte vrare por nuk ka share e ofenduar si ti po te rritesh ne hijen e Argites dhe te shkelzenit nje mute do behesh politikan per te shpetuar shqiperine por shiko se ne krahe ke Piranjen policinin ai e ka mendjen vetem per leke dhe ajo femra ne mese eshte me zeze se ty se ka dhe burrin te zi.Prandaj kujdes o trime ne nuk marim fryme nga ty ,ty akoma nuk te kane plasur ujrat kushedi cfare del.

           1. Q
            Qytetar

            Bledi Mane pervers e qenie e ndyre!

            1. t
             toni mavrija

             TE LUMTE BLEDI.

             1. t
              toni mavrija

              TE LUMTE BLEDI.

              1. P
               Plasi gallata

               That’s I ‘m talking about

               1. L
                Llapa-qen studiosh

                Fiks fare,,,legen marteniteti esht ky lapaj,,,i Ka then saliu te bej parti te re ku te mbeshtetet dhe saliu,,,nuk behet stan me lepuj o sali,,,do byth dhe Pic,,,politikan,,nuk do karaville,,,,

                1. A
                 AL MEME

                 Klysht e dikujt jane te tere. Shqiptaret e ndershem dhe me mundesi kane ikur tani kane mbetur vetem shqiptaret e varfer dhe HAJDUTET KRIMINELET DYLBERET SEKSERET ESKORTAT PSEUDOMEDIAT

                 1. T
                  Treshja, që s'ka syfet

                  Bledi Mane është i konfirmuar gazetar shqiptar i niveleve të lartë, objektiv, i paanshëm, i njohur nga të gjithë dhe nuk mund të krahasohet me karrieristë anonimë, që duan të na vijnë në politikë për pushtet përmes ca frazave stereotip, të dëgjuara këtu e 30 vjet. "Lideri i ri", Lapaj, kandidat për të na "bërë Shqipërinë" shfaq menjëherë me arrogancë dhe fyerje ndaj gazetarit të njohur. Që këtu nis e shfaqet natyra e tij e vërtetë prej karrieristi, i ngjashëm me aventurierët salih, medih, shehí tritan, shehí qofterakia, gagaç Agim vesho, ulërimë likelugati me të shoqen, titvasil kokëkaŕroqen dhe lista e këtyre monstrave shkon e gjitha në selinë e haleancës "bashkë fitojmë kolltukun"...

                  1. T
                   Treshja, që s'ka syfet

                   Bledi Mane është i konfirmuar gazetar shqiptar i niveleve të lartë, objektiv, i paanshëm, i njohur nga të gjithë dhe nuk mund të krahasohet me karrieristë anonimë, që duan të na vijnë në politikë për pushtet përmes ca frazave stereotip, të dëgjuara këtu e 30 vjet. "Lideri i ri", Lapaj, kandidat për të na "bërë Shqipërinë" shfaq menjëherë me arrogancë dhe fyerje ndaj gazetarit të njohur. Që këtu nis e shfaqet natyra e tij e vërtetë prej karrieristi, i ngjashëm me aventurierët salih, medih, shehí tritan, shehí qofterakia, gagaç Agim vesho, ulërimë likelugati me të shoqen, titvasil kokëkaŕroqen dhe lista e këtyre monstrave shkon e gjitha në selinë e haleancës "bashkë fitojmë kolltukun"...

                   1. T
                    Treshja, që s'ka syfet

                    Bledi Mane është i konfirmuar gazetar shqiptar i niveleve të lartë, objektiv, i paanshëm, i njohur nga të gjithë dhe nuk mund të krahasohet me karrieristë anonimë, që duan të na vijnë në politikë për pushtet përmes ca frazave stereotip, të dëgjuara këtu e 30 vjet. "Lideri i ri", Lapaj, kandidat për të na "bërë Shqipërinë" shfaq menjëherë me arrogancë dhe fyerje ndaj gazetarit të njohur. Që këtu nis e shfaqet natyra e tij e vërtetë prej karrieristi, i ngjashëm me aventurierët salih, medih, shehí tritan, shehí qofterakia, gagaç Agim vesho, ulërimë likelugati me të shoqen, titvasil kokëkaŕroqen dhe lista e këtyre monstrave shkon e gjitha në selinë e haleancës "bashkë fitojmë kolltukun"...

                    1. D
                     D

                     Tre karagjoza,e kishte mire Murrizi,burri me Saliun gruaja me Llapaqenin,hipokrizi!!!

                     1. F
                      F-22 Raptor

                      Cfare keni me Llapen? Nese e merrni seriozisht nuk eshte faji i tij. Eshte trainuar per zagar gjuetie dhe tani duhet te provohet me ushtrime ne teren.

                      1. L
                       Llapa

                       Tirana eshte shume e vogel. I dim te gjitha. Ky llapqeni vetem voten e gruas do mari

                       1. G
                        Gazheli llum

                        Te gjitheve duhen qire ropt por sidomos patronazhistave, komunistave neokomunistave, socjalistave dhe rilindsave duhen perdhunuar e pastaj djeg me napalm perfshi ketu edhe demokratet e lulushit me shoket e birishit

                        1. k
                         kuriozi

                         O Karzhelo te na rruash palloshin u bythqir fashist ,cfare muti ke me socialistet o kalbesire kombetare

                         1. G
                          Gazheli lepurushi

                          Gazhel llumi me jep adresen dhe ta tregoje napalmin o lepurush interneti

                          1. q
                           qimi

                           Gazhel ,sali komunisti- varktari I xhaxhit , ka 30 vjet qy ju ka fut pallen e kuqe komuniste juve konsevatorve djathtosh.Kshu qi mo mir hiq pallen e sales nga bir e @y thes tane, manej merru me socjalistat .

                          2. T
                           Tirona

                           Bravo Bledi Mane!

                           1. T
                            Tirona

                            Bravo Bledi Mane!

                            1. D
                             D

                             Keta tre i dim qe jan bythelepirsit e Saliut,por dua te di kush eshte njefare mender at Grigor Pelushi qe ka sulmuar akademik Pellumb Xhufin dhe ka mbrojtur shovinistin grek Janullatisin?

                             1. D
                              D

                              Keta tre i dim qe jan bythelepirsit e Saliut,por dua te di kush eshte njefare mender at Grigor Pelushi qe ka sulmuar akademik Pellumb Xhufin dhe ka mbrojtur shovinistin grek Janullatisin?

                              1. D
                               D, mos e vrit mendjen ,Janulles do i fusin Hun ne

                               bythshiturit ke greku do shperngulen nga Shqiperia se shpejti me hir ose me hanxhar kokes

                              2. D
                               D

                               Keta tre i dim qe jan bythelepirsit e Saliut,por dua te di kush eshte njefare mender at Grigor Pelushi qe ka sulmuar akademik Pellumb Xhufin dhe ka mbrojtur shovinistin grek Janullatisin?

                               1. T
                                Tiransi i pa angazhuar me politike.

                                Botohen vetem komentet negative. Kjo tregon se kjo eshte gazete pro qeveritare dhe nuk respekton komentet qe jane ne perkrahje te kesaj levizje. Dhe aq me keq qe ne vend te ndaloj komentet fyese dhe me fjalor banal, ndalon komentet ku qytetaret kerkojne te perkrahin ndryshimin . Sidoqofte, lexuesit e nxjerin vete konkluzionin se sa e pa aneshme eshte kjo gazete.

                                1. D
                                 Demokrati vjeter

                                 O tirans i pa angazhuar ne politike , po si u mbeshtetka nje njeri qe eshte futur ne politike nga politika e vjeter e Sali Berishes , nga vjehri gjykates i korruptuar dhe shkarkuar nga nga drejtesia shqiptare dhe nga mbeturinat e politikes se vjeter . Ti nuk je i pa angazhuar se po angazhohesh ne anen e partise se Tikut , qe i duket i vehtja sikur eshte k/ ministri i ardhshem .I thuaj Tikut tat , ta haje pak thepin e kobures , se do ta demtoje keq neser .

                                2. F
                                 F

                                 Prodhim bio nga Qim Peka i Saliut..!

                                 1. H
                                  Hasani biri Hysenit

                                  Te jeni te sigurt,qe ne kete levizje eshte dhe e bija e ambasadorit te perhershem te diktaures dhe cdo gje do te zgjidhet! Lum si ne!

                                  1. G
                                   Gim Gagashi i Gaqo Nesho

                                   Haaa Cane i forte po thoja emrin mos eshte djali kriminelit qe ka filluar ti zeri studiot kazan rradhe i Gaqo Nesho Gimi Gagashi

                                   1. J
                                    Jorgo

                                    Cimi eshte nga Cepani, fshatar i Likes

                                   2. A
                                    A

                                    Bravo Sali gerdalla,me syrin e Qim Pekes po projekton te ardhmen e Shqypnise,keta tre dhe Pano Sako i thurjes nen udheheqjen tende me siguri coc do bejne per kete vend. O na ngrenc ate qe nuk thuhet o kriminel

                                    1. A
                                     A

                                     Bravo Sali gerdalla,me syrin e Qim Pekes po projekton te ardhmen e Shqypnise,keta tre dhe Pano Sako i thurjes nen udheheqjen tende me siguri coc do bejne per kete vend. O na ngrenc ate qe nuk thuhet o kriminel

                                     1. Z
                                      Zyko

                                      Hajde shqiperi e shqiptare. Nuk late njeri pa u vene bisht. Jeni mesuar me te vjetrit qe ju punojne qindin dhe sapo dalin te rinjte i rrezoni menjehere ne vend qe tu jepni kuraje... i gezofshi perjete ramen, salen e liron!

                                      1. A
                                       Analisti i vjeter .

                                       Ku e shikon bishtin ti o Zyko , qe te ardhka keq per keta njerez qe perveçse karrikes se pushtetit nuk kerkojne asgje tjeter . Shiko CV dhe prejardhjen dhe vlereso personalitetin e tyre . Kryetari Llapa do te kompesoje ato qe humbi vjehri i tij gjyqtar ne Sarande , i shkarkuar nga detyra per allishverishe , n/ kryetarja Çepani ka ngrene , po nuk eshte ngopur nga shoqeria civile dhe tani do pushtet , ndersa ai qe imiton Ramen e gjate , njeri pa karakter , futet ku gjen per te vjedhur e per te ngrene , se me rrogen e artistit , nuk blihet shtepia tek Kodra e Diellit . Kjo eshte paria e kesaj partiçke qe po vdes pa lindur mire . Ndodh keshtu se eshte e infektuar qe ne gjeneze nga virusi Berishian .

                                      2. P
                                       Populli

                                       Kur sheh keto 3 krimba i thua ed rames u befsh 100. Njeri ne politike me parate e vjehrrit, tjetra me parate e burrit hajdut Bogdani, dhe kllouni Bino qe ha qyl ku te dale. Vile te kodra e diellit, gjoba, tre llume

                                       1. l
                                        llapal llapa

                                        kendej nga veriu ka nje fjale te urte: "burri qe flet shume, gruaja qe qane, kali qe djeresine nuk vlejne per asgje" psh berisha eshte nje burre qe flet, shume, shume, shuuuuuuume e tani nuk ka shqipyr qe nuk e di se berisha nuk i duhet as dreqi. me kete rast llapajt i percjellim urimet chim pek koles e sonila meches per suksee edhe te ina zhupes qe vdes per pozite, e shkreta ajo

                                        1. F
                                         FATMIRI

                                         O TIKU PSE TE DJEG BYTHA PER VJERRIN EDI GJITH SARANDA SE SI E BERI GJUKATEN ALLTUNI O SUMQIR TE SHKERDHEFSHA PARTINE

                                         1. a
                                          aleks

                                          bravo BLEDI MANE, jo per gje por me permetaret nuk behet shaka, jane te urte ,te kulturuar ,por po ju re ne qafe te bejne gjemen, keta 3 musketieret ketu lart do ta shpetojne shqiperine ,o ZOT, njeri me i shpifur se tjetri, 3 mukerdhjere te vertete, na hapen barkun, njeri me servil se tjetri., keta ta shpifin ,

                                          1. I
                                           I Peremer

                                           Mane! O fol e mba O dhit e ha! Hajd pra, bej gati ca mijera evrocka per Lapajn! Ke pare ti ke...

                                           1. J
                                            Juliano

                                            Me kollovaren e bogdanit, do bësh shqipërinë, o legen llapani, vetëm se do hash nga taksat tona, që hëngërshi mutin tuaj. Një bravo të madhe Blendit, se jua qi robt gjithkujt. Plerat nuk shikojnë se çfar ju bëjnë komentuesit, jua dhinë partinë e veseve të vjetra me kollovare nga PD. Mendoni që po ja fusni popullit, por hunë do merni

                                            1. L
                                             Labi

                                             Bravo Mane, je gazetar klase

                                             1. X
                                              Xhulia

                                              E hëngri dhe florjani lugën e çorbës, tani dhe atë pak milet që qeshte për budallallëqe, tani do qeshë për gomarllëqe. Ndërsa kollovarja bogdani që gjith jetën e ka ngrënë me shoqata, tani do hajë nga tsksat e ca budallenjëve që i shkojnë pas.

                                              1. m
                                               mirel

                                               Llap, llap, llapaj .. se dicka do te mbetet

                                               1. S
                                                Sula

                                                "Kepuce me maje dhe gjunje te thyera ne asfalt" elemente CV-je per udheheqesin e ri Llapaj.

                                                Lini një Përgjigje