Berisha: 11 shkurti, dita e protestës më të fuqishme që ka parë Tirana

6 Shkurt 2023, 12:39Politika TEMA

Berisha: 11 shkurti, dita e protestës më të fuqishme që ka

Sali Berisha ka dalë mesditën e së hënës në një deklaratë për mediat, ku komentoi protestën e opozitës më 11 shkurt në Tiranë, sipas të cilit do të jetë më e madhja që ka parë ndonjëherë kryeqyteti, ndërsa u bëri thirrje qytetarëve që të jenë sa më të shumtë atë ditë në shesh.

"Jam këtu sot përsëri për të ftuar qytetarët shqiptarë të flasin me gjuhën e tyre më datën 11 shkurt në ora 12.

Shqiptarët kudo që janë, janë të ftuar të vërshojnë drejt Tiranës. Shqipëria po zien këdo ditë si kurrë më parë. 11 shkurti do jetë dita e protestës më të fuqishme që ka parë Tirana dhe më të madhe që është bërë ndonjëherë.

Ndaj ftesa ime për shqiptarët është: të gjithë në protestë, për të ngritur zërin tonë kundër një regjimi të kalbur, për të larguar nga pushteti, një njeri që mund t’i vësh çdo epitet sot.

Por unë po ndalem për të thënë, një të pabesë, i cili për karrigen e tij është i aftë të bëjë çdo gjë”, deklaroi Berisha.

26 Komente

 1. A
  Artan

  Ik o kelluf plak.

  1. L
   L

   Paska qenë i trashë fort ky. Akoma Nuk e ka kuptuar se populli Nuk do me e pa me sy ?

   1. V
    Vranakonti

    A ka me shpirt kalbur se ty more maskara,more malok koketrash i Tropojes,o dobiçi i Karaxhiçit? Sali Berisha! Mos luaj me zjarrin se do pervelohesh vete. Do pervelohesh ti bashke me ata budallenjet qe te mbeshtesin ty. O pis malok.

  2. M
   Mandi

   A ti je rrot kari o dordolec vucidoli!

   1. X
    XhaJaho

    Te gjithe shqiptaret me 11 shkurt duhet te shkojne ne ndihme te atij komuniteti Turk qe u prek nga Termeti . Ndersa Ata qe do te qendrojne ne Shqiperi te marin nga nje Hu dhe tja fusin ne bythe Sali Berises

    1. D
     Dr

     Hahaaa, Salishi eshte bere nje mjeran, me Shume mekate, Vendin e ka ne burg

    2. S
     Shqiptari

     Shko,ore langaraq komunist se po te ikem muti litar nga burgu,ndaj u drejtohesh zagareve te tu qe te ndjekin pas per ndonje kocke.Kush po pjerdh se mbledh ti maloket ne bulevard!Iku koha kur ti e digjje dhe e piqje kete vend!

     1. k
      k

      Më duket si Hitleri ditët e fundit kur ishte i rrethuar nga ushtritë armike dhe bënte thirrje për kundërsulm drejt fitores.Ky ka probleme të forta psiqike dhe familjarët kanë detyrim ligjor ta mbajnë në shtëpi dhe të kujdesen për shëndetin mendor.

      1. T
       Taulanti ka nje moter

       Proletare te te gjitha vendeve bashkohuni te shpetojme shokun Sali,Xenin dhe spiunin I.M qe ky ka pjerdhur dihet po me te pjerdhur jane kazanet tv urrrraaaaa parti sali urraaaa rrofte ppsh urraaa

       1. A
        Arjana

        Boll e lodhet kete popull neper protest. Ju vidhni vrisni manipuloni intrigoni dhe populli te dale ne ptotesta.!Qe te mbulosh non graden 97,Gerdecin, 21 Janarin,Kompleksin Partizanin ku jane eshtrat e Remzi Hoxhes.Kush e vrau Kosta Trebicken, Ku eshte floriri i Krrabes? DHE DONI TE VIJE POPULLI NE PROTESTE SE PO NA BENI PROFETIN E SHWIPERISE PO KETHE KOKEN MBRAPA NJEHERE .PO TI CCFAR I KE BERE KETI VENDI I DI

        1. t
         tetovari2

         Ti Berishë tradhtari çka je në gjendje të bësh për karigën?

         1. B
          Bardha

          Edhe une me shaqeren e vukun do te jemi atje per te hequr breket O shpellak,mbaje pampersa e mos ik me shurrua

          1. t
           titi

           qe te mbajme te paster figuren e paster te Xen Gerdecit, Liri oil Tacit, Argita konsulentes pa pagese, Dhendri Jambashkpronar me partizanın, Lupoa i pakudesshem kur pastron armen dhe plumbi i shkon shtremba shtremba etj etj si keto qe jane me mijra ne regjimin e rrampalles.

           1. K
            Kujdes Sumbabë, se ndoshta të qijnë Argiten...!!

            O tungjatjeta Sali sumbaba. E degjova tellallin tënd bre sumbabë, kam shumë deshirë dhe mundesi me marrë pjesë në këtë domostratë-tubimi që ti po e therret. Sumbabë Saliu, e kam të veshtirë të të kuptoj, ti thua që ka me qënë demostrata më e madhe që ka njohur apo ndodhur në Tiranë që 100 vjet, por e kam të veshtirë të të besoj. Pse ! Ti sumëbaba jonë, nuk po na tregon asgjë per llogjistiken që do të na duhet në këtë demostratë, dhe kjo e panjohur, na turbullon pak, neve moter-qirve dhe toksave që kem deshirë me qenë prezent atë ditë në demostratë. Ti sumbabë e din, që kjo demostratë paqsore që do bëjmë atë ditë, dhe për të qënë shumë shumë gjigande, se demostrata paqsore e vitit 1997, na duhen 2 fish tanke, 2 fish diagaçë, 2 fish avjona me bomba kimike, 2 fish kallashë, 2 fish granat-hedhsa, 5 fish hajduta, 2 fish perdhunues dhe pedofila si dhe 3 fish "ushtar" moter-qirë, drogirasha, trafikanta dhe agjenta të UDB-ash shkerdhatës Bujar Bukoshi. Hë Sumbabë, a e kemi gati të gjithë këtë llogjistikë, që ka për të qënë jetike, që kjo demostratë të bëhet dhe të mbetët në kujtesën e Shqiptarve si më e madhja e çdo kohe, ndryshe, nqse nuk e ke gati ketë llogjistikë për këtë demostratë, atëherë shko qiu o sumbaba i sum-qirve Shqiptaro-Serbo-Ruse. ps- Sumbabë, a ke pregatitë ndonjë plan, për të ndaluar dhe evituar ndonjë kushuri të "terroristit" Shehu, që mos ta japë ndonjë dackë apo laper surratit tënd të boksuar, atë ditë....!!!

            1. b
             bregdetari

             Berisha të vej të përmiret.

             1. P
              Populli

              Akoma se keni tredh ket kerme?

              1. D
               Dea

               Kshu tha e heren e kalume ky po lesht beri

               1. Y
                Yllka

                Ket pun ka ky idjot

                1. i
                 ilir

                 po ik o sali pirdhu andej se sduam me tpa mo me sy

                 1. x
                  xhoxhi

                  Populli duhet ta diskreditojë këtë plerë.Si nuk i bie dambllaja të vejë në të sëmës nuk e di.Vetëm mallkon dhe vetëm urejtje.Pse nuk reagon populli duke e pështyrë nuk e di.Ai që e goditi ku është në burg?Policia duhet ta lëshojë që tia sjellë nofullën në vënd.

                  1. E
                   Efendi Salih ju therret .

                   Mos harro te marresh uturakun me vete ose vish nje dajper.Ti sali pasurite na i rruajte edhe na i shtove.Kopeja e Saliut krenare te marrshoj se sarajet e Saliut jane te paprekshme.Rrofshin hajdutet dhe marrshin jete nga ditet e Sali kusarit.

                   1. m
                    mezi po e presim ne Proteste Pederastin e shpelles

                    ha ha ha ha . hajde saleh hajde se kte radhe mundet t'ja arrishe qellimit tat

                    1. S
                     Sa Be Rrushi

                     Mos u mburr të keqen nëna Jo sot as nesër mbrëma Kemi plot nga ti të lëna Gomarllëqe më të rënda Shkurti më njëmbëdhjetë Do flasë siç e di vetë Ne e dimë shumë mirë Që ti prapë kërkon tepsinë Për vete e për shtëpinë Kurrë nuk prishe terezinë Betohesh si zhgarravinë Lodhe gjithë njerëzininë Bëre copë Shqipërinë Në fund edhe partinë Ruan veten dhe Lirinë Zenin, Gitën dhe "ushtrinë" Prit Sali se kemi punë 11 shkurti si shumë të tjerë Do të mundë si për herë Rri urtë e mos u kruaj Se biruca po pret ka muaj.

                     1. V
                      Vranakonti

                      Sa Be Rrushi,bravo,bravo. Shume bukur ja ke thene malokut,por ai mere vesh aq sa mere vesh gomari.

                     2. L
                      Lugu gjat

                      Thyej qafen mor gerdalle.

                      1. A
                       Alban

                       Kerme, karuc,kelluf, kar me sysze, kancer, bajge, duci i gites, shejtan budalla, bole, mut qeni, qen bir zeni, kina nenen, paloqi, 100% loqi,hajdar, ..... me syze,gerdalle, anusi

                       Lini një Përgjigje