Evi Kokalari: Agron Neza, informatori më i i madh i FBI

5 Shkurt 2023, 22:14Politika TEMA

Evi Kokalari: Agron Neza, informatori më i i madh i FBI

Aktivistja Evi Kokalari theksoi se ish-bashkëpunëtori i sigurimit Agron Neza është informuesi më i madh i FBI-së.

E ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, ajo ngriti pikëpyetje se nga e mori vesh FBI-i për dhënien e 250 mijë dollarë Charles McGonigal.


“Dosja e hetimit ka treguar me detaje që ky ka marrë 250 mijë dollarë cash në shtëpinë  e Nezajt. Nga e di FBI këtë? Unë mendoj se Agron Neza është informatori më i madh i FBI-së. Ai ka më shumë dorë në këtë çështje”- tha ai.

7 Komente

 1. n
  nope

  Evi Kokalari informatorja me e madhe e ΕΥΠ.

  1. A
   Arben

   Ia ke fut kot moj shurre! Nuk eshte Shqiperia qendra e botes! Ne ne SHBA jemi por ti mbase shikon endrra.

   1. K
    Ky eshte vetem nje aperitiv....

    Neza ka bere detyren, si cdo tropojan qe eshte spiun.

    1. k
     k

     Spiunët e sigurimit dhe ish komunistet janë degjeneratat që kapen shtetin. Pasojat tregojne si perfunduam.

     1. O
      Oxhll

      Bravo ne ham gjell te servirur mbasi e ham i dim te gjitha po te pakten ta provojm .eren krip etj. etj. popull pa mend (bageti) qe kemi len fatin ton ne dor te maskarejve,,,,,tani se ka fajin Enveri ne

      1. T
       Titi

       Si ka mundesi qe te gjithe keta Kokalaret e rinj na dolen kunguj.

       1. X
        Xha Temja

        Tropoja ka pasur numrin me te madh te informatorve te sigurimit ne kohen e xhaxhit. I lumte ketij djalit ka nderuar baben edhe gjithe Shqiperine. Detyren qe i caktoi partia e ka kryer me sukses. Infiltroi armikun e beri mik edhe pastaj i dha nje goditje derrmuese FBI edhe kapitalisteve amerikane. Propozoj qe ti jepen dekoratat e meposhtme: 1) Nderi i tropojes 2)mirenjohja e Kurveleshit 3)ylli i diktatures nga Sigurimi 4)flamuri i kuq nga KGB

        Lini një Përgjigje