Tërmeti shkatërrues në Turqi, Basha: I tronditur, mendimet dhe lutjet e mia janë me viktimat

6 Shkurt 2023, 11:18Politika TEMA

Tërmeti shkatërrues në Turqi, Basha: I tronditur, mendimet dhe

Ish kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me tërmetin shkatërrues që ka ndodhur në Turqi duke lënë qindra vikima.

“I tronditur nga raportet për humbjet shkatërruese të jetëve në #Turkiye. Mendimet dhe lutjet e mia janë me viktimat, të lënduarit dhe familjet e tyre. Shqiptarët solidarizohen me popullin e #Turkiye në këto orë tragjike. #tërmet”- shkroi Basha.

Turqia është zgjuar e tronditur mëngjesin e sotëm, pasi një tërmet shkatërrues 7.8 Rihter ka prekur zonën juglindore të vendit si edhe Sirinë veriore.

Pasojat janë katastrofale. Deri më tani raportohet për më shumë se 600 viktima dhe mijëra të plagosur, por numri pritet të rritet ndjeshëm në orët në vijim.

 

7 Komente

 1. H
  Himarioti

  Ku bëhesh o Bukuroshi Basha? I ke lyer flokët? Ah, mirë ke bërë, vetëm atë gjë di të bësh mirë ti.

  1. u
   u plake dhe dore s´hoqe...

   Ben mire te shkosh vete atje,te qetsosh hajdarin e rexhepit. o kara-dylber i shume haremeve,nga Saliu tek rexhepi

  2. c
   cereeeeee ! kush eshte ky !

   hahahahahahaha . ala i lire ka kriminel e hajn i shtetot . Spak ku kullot ?

   1. K
    Kritiku

    Gazetare "dru-me-pre"! Cilit i intereson se çfare shkruan Basha? Idiotet kane zaptuar gazetarine shqiptare!

    1. z
     zalli

     Po hajde o zoti Basha,njehere qe ne krye te PD,erdhi nje njeri normal u leshua lukunia e trushpelarve,e ndersyer nga krimineli sali per ta larguar nga drejtimi i PD,po nje mendim e kam z,Basha ,po e le vendin bosh dikush tjeter do e zere ate .

     1. T
      TROPOJA

      Ky Basha vetem tru ska. Fyll kompket. Ke vjedhur aq shume, sa do beje sevap po te hidhje ndonje kacidhe nga Turqia. Ska nevoje per llafe. Se ke gjetur ndonjehere ta gjesh tani. Hik me mire futja gjumit.

      1. D
       Dino

       Bashe. Ti e shefi yt jeni nje. E luajtet bukur lojen. Ti gjoja perjashtove Salen dhe e mbajte mire me Amerijen. Edhe Sala gjoja te shau, ti gjoja u merzite, e keshtu Sala mori partine po tenton te behet faktor qe ti shpetoje burgut. Dyshimet e fillimit se ju te dy kuani, tashme jane bere te besueshme 100%. Po deri ku do e çoni lojen kete e dini vetem ju te dy. Por DASH-t nuk ja hodhet dot.tani ben mire te shihesh bizbeset dhe te mos ta shohim me surratin.

       Lini një Përgjigje