Tërmeti tragjik, Rama: Një mision shpëtimi solidariteti do të niset sot për në Turqi

6 Shkurt 2023, 10:30Politika TEMA

Tërmeti tragjik, Rama: Një mision shpëtimi solidariteti do

Kryeministri Edi Rama është shprehur i pikëlluar për tërmetin tragjik që goditi mëngjesin e ditës së sotme Turqinë, ku për pasojë humbën jetën mbi 500 persona, ndërsa u plagosën qindra të tjerë.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se ditën e sotme një mision shpëtimi solidariteti do të niset për në Turqi.


“I pikëlluar thellësisht për lajmin e mëngjesit të sotëm për tërmetin shkatërrues që goditi disa pjesë të Turqisë dhe Sirisë. Ngushëllimet tona më të thella për familjet e shumta që humbën jetën dhe u urojmë shërim të shpejtë të lënduarve. Një mision shpëtimi solidariteti do të niset sot për në Turqi”- shkruan Rama.

12 Komente

 1. A
  Andia

  Turqia na qendroi prane kur ne gjendeshim ne te njejten situate sic ndodhen ato sot, zoti i ruajt te gjithe

  1. B
   Besi

   Me zemer te thyer per Turqine, shpresojme sa me pak viktima

   1. z
    zalli

    Bravo, Miku i mire ne dite te veshtira njihet .Kryeminister meriton note 10.Miresia e njerzilleku nuk vlersohen ne sasi,po sa i ndjeshem eshte njeriu,per rastet e tilla.mund te besh gjera te vogla,po kur i ben me ndjenjen e shpirtit atehere marrin peshe te madhe.

    1. S
     Seni

     Bravo qe po i jepet nje mbeshtetje e till turqis

     1. R
      Rea

      Nje ndihme mjaft e madhe

      1. A
       Andreas

       Avash se na e bere mishin kokrra-kokrra!

      2. Y
       Yllka

       Si gjithmon ne ndihme te cdo vendi qe ka nevoj

       1. E
        Edi

        Si gjithmone Rama mendon per njerezit ne nevoje

        1. I
         Iliri

         Duket lideri yne Rama ,si gjithmone prane njerezve ne nevoje

         1. R
          Rina

          Ishalla sa me pak viktima dhe ndihma e juaj eshte mjaft e vlefshme Edi

          1. i
           iliri

           ata na jane gjendur prane prandaj dhe neve duhet ti ndimojm me aq sa kemi mundesi

           1. M
            Mikut i duhet qendruan prane ne dite te veshtira

            Rrespekt KM Rama ,per kte reagim Dinjitoze ne rrespekt te popullit Turk e Presidentit Erdogan .

            Lini një Përgjigje