Debati për “shkurtimin e rrugës “Ibrahim Rugova”. Anëtare e familjes Rugova publikon foton me Erion Veliaj 

5 Shkurt 2023, 23:18Politika TEMA

 

Debati për “shkurtimin e rrugës “Ibrahim Rugova”.
Ndërsa të “shqetësuarit” për shkurtimin e rrugës Ibrahim Rugova në Tiranë, po përpiqen të përdorin politikisht emërtimin e një pjese të vogël të rrugës me emrin “4 Shkurti” për shkak të vendit ku ka ndodhur masakra,  nusja e djalit të Ibrahim Rugovës, Blerta Rugova ka postuar disa orë më parë foton familjare bashkë me Erion Veliaj në Tiranë ndërsa u ka dorëzuar shetësinë si qytetarë të Tiranës. 
Edhe pse pa komente, gjesti është një përgjigje për ata që duan të përdorin Ibrahim Rugovën politikisht në Tiranë dhe Prishtinë. 
 

6 Komente

 1. V
  Vakanze ne kohe lufte

  Mund te jene njerez shume te mire familjaret e familjes Rugova askush nuk ka te drejte ti perdore apo te hedhi balte .Gezohem qe jane paisur me pasaporte te atdheut te tyre nuk besoje qe ndhen mire kur emri perdoret per qellime te mbrapeshta politike tristese . Per mua figura e Rugoves ka qene nje figure anemike e keqe tipik kosovar i pa bese ndoshta gabohem por ky ka qene perceptimi im as Rugoven e as LDK nuk i kam pelqyere kam ndjere gjithmone nje antipati per mos thene nje urrejtje .Ndersa per kriminelin bashkpuntorin e nazizmit Xhafer Deva e ka denuar historia dhe askush nuk munde ta reabilitoje ...Nderimi emrit te rruges veprim i duhur si do ndiheshin koqevaret nese ne Tirane do kishte nje rruge me emrin Arkane ? .

  1. s
   s-hale ezbollah berisha

   Na plasi trapi po te ngeli qejfi kosovareve..O plehra te anadollit eshte bere massaker nga krimineli juaj xhafer kriminel deva dhe duhet shkruar Historia e Shqiperise.

   1. s
    s-hale ezbollah berisha

    Na plasi trapi po te ngeli qejfi kosovareve..O plehra te anadollit eshte bere massaker nga krimineli juaj xhafer kriminel deva dhe duhet shkruar Historia e Shqiperise.

    1. L
     Lali Fiku tiranasi i vjeter qe e quan veten tironc

     Kur sebet po pregatiteshin per masakrat dhe genocidin e tyre ne Kosove qe ky robi me shall ne qafe ishte peng i Miloshevicit dhe pinte kafe me te ne Beograd. Si nip i xhelatit dhe i kriminelit Xhafer Deva e "meriton" rruga e "4 shkurtit" te kete emrin e tij. Rilindja (rivdekja) eshte me plehre se shqupisat e Sali serbit.

     1. U
      Universi shprsa ime

      Tradhtar i shitu te serbi. Pler franceze

      1. f
       flisni kot .Kosovaret si perafqson Xh.Deva

       Kosovaret nuk i perfaqson nji Kriminel i shitur si Xhafer Deva ,por Patriotet e Vertete si Azem _Shote Galica , Hasan Prishtine , Isa Boletini , Idriz Seferi e shume shume Atdhetare e Shqiptare qe nderojne Historine e Shqiptareve . Prandaj ju komentues aty me lart ,pak te kujdesshem me ato qe leshooni ktu per shqiptaret e kosoves ,sepse s'jeni me te mire .Plasini syt ,ja ku e keni Kryekurves e tradhetarin serbo grek salih berishen e ilir metaj ,qe jane Dekoruar e shpreblyer nga serbo greket dhe ju i shkoni ala sot pas ,qe ne krahasim me kosovaret kta dy Rropsi Kombetare jane ca funderina .

       Lini një Përgjigje