Reagon gazetari Milaim Zeka: Më shumë e nderon Tirana Ibrahim Rugoven e shumë të tjerë, se sa Prishtina…!!! 

5 Shkurt 2023, 23:25Politika TEMA

 

Reagon gazetari Milaim Zeka: Më shumë e nderon Tirana Ibrahim Rugoven
Pas përpjekjeve për të përdorur politikisht shkurtimin e një rruge në Tiranë, që mban emrin Ibrahim Rugova, ka reaguar gazetari Milaim Zeka, nga Prishtina.

Zeka thekson se shumica e atyre që reagojnë në Tiranë për Rugovën, as kanë lidhje me Kosovën as me problemet reale të saj dhe as me Rugovën. Kryesisht janë njerëz që kurrë nuk i ka penguar Beogradi.  


“Po shoh se ka shume reagime kunder Erion Veliaj, i cili se çpaska shkurtuar një rruge me emrin e Ibrahim Rugoves. 
Nëntëdhjetë përqind prej tyre kurrë nuk i kam dëgjuar duke hapur debat se si qytetet e fshatrat e Kosovës janë stërmbushur me emra te antishqiptareve, te cilët krejt jetën e tyre kane qene kundër popullit dhe vendit te tyre. 


Janë këta te cilët kurr nuk i ka penguar Beogradi, ama një pordhe me kërcit ne Tirane, këta e ndiejnë erën ne Prishtine…!!! 
Kthjellnu pak, mos vazhdoni me pa anderra serbisht. Kuptoni qe ma shume e nderon Tirana Ibrahim Rugovën e shume te tjerë, se sa Prishtina…!!!"
 
 
 

6 Komente

 1. F
  Fener Zizi

  Keta qellapin ,i Vret ajo qe Xhaferr Deva, Gjyshi i Vjollca Osmanit ,ka Urdheruar Vrasjen e ketyre Djemve Tiranas te pafajshem. Tradhtari Xhafer Deva ,do Shkerdhy gjithe Fisi Tradhetar qe ka. Te Paharruar qofshin Deshmoret e 4 Shkurtit. Poshte Kosovari Tradhetar Xhaferr Deva.

  1. U
   Universi shprsa ime

   Të ishte për Rugovën Kosova kurr sdo kish fituar lirin. Tjetër pler Franceze

   1. a
    astrit

    Zeke asht tu u ba boll dimer, e pordhat e tua spo munden me na ngroh!

    1. T
     Toni KS

     Foli bagla sllavo-komuniste.

     1. I
      Iliri

      Rugova sabotoi gjithmon shqiptaret e Kosoves ,as qe i hanger palla per Kosoven.Ai sabotoi luften per clirimin e Kosoves.Ai donte vetem te kete titullin president dhe te jetonte ne luks.Kete e arriti me ndihmen e ledekurcave…

      1. A
       Arli

       Ky është misioni i Milaim Zeka, të fusë ndasi mes shqiptarëve! Për këtë paguhet nga serbët! Sa për emrin e rrugës « 4 Shkurti » ishte turp që u zëvëndësua me Rugovën, sikur nuk kishte rrugë të reja për të vendosur emrin e tij! Ai paska qenë edhe nip i Xhafer Deva-s, sikur e kanë bërë me qëllim! Këto janë lojra politike ala-shqiptarçe!

       Lini një Përgjigje