Berisha betohet publikisht: Nuk do kemi zgjedhje më 14 maj me Edi Ramën si kryeministër!

28 Janar 2023, 10:51Politika TEMA

Berisha betohet publikisht: Nuk do kemi zgjedhje më 14 maj me Edi

Sali Berisha u betua dje, se më 14 maj s'do ketë zgjedhme me Ramën kryeministër. Një betim ky, që është bërë dhe më parë nga PD.

Çfarë skenari do të përdorni?

Një protestë e qëndrueshme deri në rrëzimin e Edi Ramës. Protesta e 12 nëntorit ishte protesta më e madhe. Para saj ka pasur vetëm një protestë aq të madhe që ishte 7 korriku. Kur do jetë? Është çështje diskutimi, do të vendoset me forumet e partisë dhe aleatët.

Protesta apo zgjedhje për largimin e Edi Ramës?

Me Edi Ramën nuk ka zgjedhje. Edi Rama është një armik i votës.

Para disa kohësh thatë se Edi Rama ikën me zgjedhje…

Kam deklaruar ndryshe. Kam thënë se PD nuk merr pushtet tjetër përveçse me zgjedhje. Edi Rama duhet të japë dorëheqjen një minutë e më parë. Rama është një kriminel ndërkombëtar, ka kryer një akt tmerrësisht të rëndë.

Me Ramën kryeministër në zgjedhjet e 14 majit?

Nis lëvizja finale për rrëzimin e Ramës. Kjo opozitë ka për mision përmbysjen e këtij regjimi. Nuk mund të pranojmë kurrë më tutje ne një kryeministër që kryer një akt të përmasave të turpit botëror. Beteja do të zhvillohet në çdo skaj, sallë, institucion të Tiranës. Të enjten do jenë përgatitjet për revoltën të fuqishme, protestës më të fuqishme që ka Shqipëri ka njohur. Tirana do të ‘derdhet’ e tëra në lumë, Shqipëria do marshojë drejt Tiranës.

Do e pranoni grupin e Alibeajt në mbledhje?

Nuk ekziston grupi i Enkelejd Alibeajt, ekziston Enkelejdi si Alibash. Deputetët e tjerë janë të mirëpritur. Alibeaj është Alibash, Alibash. Janë pengje në duart e Ramës. Të tjerët pa përjashtim.

63 Komente

 1. S'RRI DOT PA NGREN MUT SHPELLARI

  SHPRESOJM QE KY I MENGJEZIT T'I MJAFTOJ

  1. N
   Ne LITAR Kermen e vicidolit

   Hamut brrisha eshte ai qeni plak ,qe betohet per te njom dhe ha te that

   1. R
    Realisti

    Thjesht një kafshë që shqiptarët e meritojnë plotësisht! Do thoni ju pse e meritojnë? Po ja, a e keni parë këtë plerë të protestojë vetëm në bulevard?? Si do jetë Shqipëria evropiane kur mijëra shqiptarë bëjnë tapetin ku ecën kafsha?

   2. N
    Nga une

    Shqiperia do hedhe fishekzjarre, kur te te shohin ty pas hekurave, S. Berisha, satanai me i ndyre i kombit tone.

    1. U
     Ulqinaku me breke ne kembe.

     Pirdh pirdh se lirohesh.

     1. N
      Noci

      Po ti mos shko ne zgjedhje se ti i largove edhe ne 2019. Ishte fjala jote ,e Bushatit,Lubonjës pra e grupit komunist te ish bllokut.Ti mos i lejo tuajt por pjesa tjeter qe nuk te do ty edhe nuk te pyet ty.Shtrengoju se kete here do t'a marrin edhe Shkodrën.

      1. A
       Arber

       pirdh .... pirdh se lirohesh.

       1. E
        Erla Mehili Grida Duma anal iste te pamvarura si G

        Uuuuuuu ultimatum nga non grata haaa nje komunist vrases frikacake morracak dhender Serbie po mbivte gjitha patriote si Bibini Vetfundosjes ne koqevari do rrezoje Ramen vetem ujku Cerrikut ujku Fierit Arian Cani Shkullaku Fevziu dhe Erla Mehilli e besone goooo perpara per te SHPETUAR familjen kriminale Berrisha urraaaa

        1. N
         Nji Kriminel Taliban qe shitet per Politikan !!!!!

         Krimineli Taliban qe menaxhojne Gringot per te mbajtuar ne Kaos Politiken Shqiptare dhe nji Shtet plehrash qe ,me kte Figur qe i prezanton Botes - i paafte te heqi qafe ca Kerma Toksike ,nuk meriton asnji lloj rrespekti e Mbeshtetje ,prandaj dhe eshte lene paUshtri ne meshire te fatit . Gallofi ka Agenten e vet .S'i intereson per Mutrat qe qelbun Shqiperine dhe e injorojne ne syt e Botes .

         1. L
          Labi

          Zgjedhjet do jene pa ty se bashke me dobicin do jeni brenda Dy dobic me nje dere nje Serb nje skraparlli,argita don me u qi Malltezi eshte gej

          1. v
           vazhdon Te Qelbi Muti Shqiperise

           duket qe i paskan futur gishtin ne bythe Tutoret dhe e kan karikuar perseri Kufomen

           1. G
            Goni

            O njeri negativ

            1. E
             Eni

             Po ju nuk ju do asnje o non grada

             1. k
              k

              Ky eshte i semure psiqik. Dhe ata që i shkojnë pas me të meta mendore.

              1. S
               Salehu

               Pirxh, pirxh

               1. T
                Tropojani i qyteteruar

                Hahahahaha o Birish te ka dale kallai dhe antirucua.Sa here ke thene dhe m..tin i ke ngrene.Je nje kerrme plak qe vetem ca loqe te vine perqark se ste pjerth me kush

                1. A
                 Ani

                 Kete muhabet ke ti shkerdhat burr se e di qe prap do humbesh

                 1. D
                  DR

                  Edhe pa ty. O legen, pa ikur ty , nuk ik Rama

                  1. E
                   Eno

                   Keshtu that dhe ateher ju e perseri zgjedhjet u mbajten

                   1. D
                    Deni

                    Harrun te te pysin ty a i jep leje a jo

                    1. X
                     Xoni

                     Djegja e Shqiperise eshte pasioni I hershem I ketij monstre....dhe e ka bere 2 here , tani betohet per te treten here. Besoj se zoti do tregohet meshireplote dhe do e dergoje tek vendi ku ka zjarr plot se boll I vuri ne prove shqiptaret.

                     1. F
                      Fredi

                      Do i bejn e madje do shkosh e ti te votosh per ta

                      1. k
                       klodjan

                       oho filloi ky me keto dramat e veta

                       1. J
                        Joni

                        Ky Berisha e ka humbur kot si aktor

                        1. E
                         Erdi

                         Mjer ato qe i shkojn pas plakush Saliut ,sdine ku kane koken

                         1. A
                          Armand

                          Pse mor kriminel ca do besh apo rremuj sic ke bo gjithmon

                          1. O
                           Oligert

                           Mir sale aty te ajo vrim bjeri mos ja ndal

                           1. K
                            Kiki

                            Oooo “xhenaze” sa tjepet mundesi ty ooo”sterrvine” me dal neper portale e mediaj dhe ti me udheheq parti ai vend ajo shqipni e ka te ardhmen e zymt sepse kjo mundesi qe te jepet ty e tregon gjendjen e asaj shoqrie qe te vjen ty mrapa he i biri i shkines qe je.

                            1. J
                             JUGU VAZHDON TI KREHE BISHTIN SALIUT!!!!!

                             Ky neser do te thote zgjedhjet u bene,por keto nuk i njoh se nuk kam fituar une...! Jugu e mban pushke te ngrehur si gjithnje kunder veriut!!!!!!

                             1. P
                              Paguhem me perca shqiptaret Juge -Veri

                              Jugu i shkerdhen grat greqireve korifillake ,dules me kompani

                             2. B
                              Bulqiza!

                              Keta te detyrojne me dhune te votosh Ramen. Pthu fare e keqe, nuk na u shqite legen, heu bre çish paske qënë më toj?

                              1. M
                               Mendimi im

                               Liria me Argiten do jene ne proteste? Po Sheqerja si do beje me Kara-xhiçin dhe Damir Fazlliçin? Ne hale te sateme ti dhe kush te vjen prapa ty kryekriminel, hajdut dhe tradhetar i kombit !

                               1. J
                                John

                                Po mor legen, po mundohesh si e si te shpetosh vehten dhe familjen. Rama mund te iki po qe se ka fakte te pastra per korruptim te personit te FBI, por nuk del PS nga pushteti duhet ose vote mosbesimi (qe nuk ndodh), ose zgjedhjet e 2025. Po ti monster o Sali, cila perendi te solli ne keto ane? Ti ke qene lajmi i vdekjes per shqiptaret o kriminel.

                                1. F
                                 Fevzo qime deri

                                 Ti me 14 maj do hash mut te njome se reshket kollaj ne gojen tende te qelbur ooooo birish.Po bej gati sapunin per zenin se do i shqyhet prapanica nga karderet ne burge. Ne 14 maj do maresh te gjatin sic e mer ne cdo zgjedhje o plehre,prandaj behu gati ta presesh te gjatin o fytyre mut.

                                 1. P
                                  Protestuesi??

                                  o Sali Berishovici te kame DHJERE qe diten qe kame Lere...Bastarde i ndyre....Kurve Serbe..prite se do te Protestojme per Parate e tua dhe per te Vraret e tu..lol

                                  1. B
                                   Bisturia

                                   Je ba si qen zorresh,o i biri i Karaxhicit,o idiot i lindur,legen burre,o mashtrus,po tani te ardh fundi,per te tjerat ti te rrun bolet,do te shofim

                                   1. E
                                    Emigranti

                                    Edi Rama do të shkëdhejë pa pushim o kriminel muti Edi Rama do jetë kryeministër ndërkohë që në varrin tënd bari do ketë vajtur 1 metër. Ramës do ti hash mutin dhe do ti rruash karin plehrë, kafshë me fytyrë njeriu.

                                    1. E
                                     Ed Rama

                                     na plasi kari po su fute ti ne zgjedhje.

                                     1. b
                                      beni

                                      Po shko mor berish kari se na rrujte karin duke fol pa lidhje,,,karin e rames do fitosh ti

                                      1. g
                                       genci

                                       Po ku merr vesh ti ore plakush i ndyre...Rama ka per ti fitu bindshem

                                       1. S
                                        SADIU

                                        O qelbèsirè, o kriminel ti rregullo partin qè shkaterrove dhe e ke bere copa copa, me PS mos e kruajè se ajo eshte zonje ne shtepin e saj dhe nuk ka burre qe ti dal perpara dhe jo ta friksojne ca krimba si puna tende. Kur do zhdukesh nga politika se ju bere gangrene ketij vendi e shkaterrove dhe e injorove o pocaqi.

                                        1. E
                                         E verteta

                                         Lumi te marrte ty me vete!Sa per Shqiperine ajo nuk do te mbetet peng i pisllekut tend te skajshem. Kete e ke te garantuar.

                                         1. R
                                          Ricardo

                                          Kete gje e vendosim ne me vote dhe ne jemi shumica, po deshe e veme me bast ! Ne jemi me Ameriken gjithmone do apo nuk do ti ! Me mire shko ne shtepi me niperit se po lodhesh shume dhe kot !

                                          1. S
                                           Sudja

                                           Edhe Basha me gjuhen tende flite at’here nuk ka zgjedhje e nuk hyri tani mbetet per te pare s’kete apo nuk do hysh ne zgjedhje

                                           1. F
                                            Fatmiri

                                            Si Lulka edhe gjyshi do te braktise zgjedhjet per pushtetin vendore!?Ai di mire se te parcare Ndoc Frokun fiton!

                                            1. F
                                             Fatosi-kosove

                                             Mir qe ky ka zgjedhur te ngordhe si kriminel por disa kafshe qe i shkojne pas si delet ujkut kur merr nje dele ne goje a jan njerez apo gjakpirs edhe ata te gjithe, qe shqiperia dhe gjithe kombi te qetesohet duhet sa ma pare te arrestohet ky kriminel dhe te pergjigjet per krimet qe ka ber dhe ti jepet rasti te enderron per masakrat qe do ti bej nga qeliae JO te dali ne media, nese ka nje kriminel gjakpirs sot ne mbar kombin ai eshte vet sali berisha.

                                             1. L
                                              Luani

                                              Po çmereni me një monster., ka kohe qe në vëndë zë kokës i kanë vënë bythën..,çështje ditësh kur do ngordhi , dhe në varrim do venë ti dhjesin te koka

                                              1. t
                                               tori

                                               ik ere kar se sdo merremi me ty gjithe kohes loqe

                                               1. M
                                                Martin

                                                Tak tak tak!! Jam SPAK . Kerkoj shkelzenin!!! mediun,, bumcin, pastaj argiten me burin!!! Eeee sa ke per te hequr o sali!! Dale dale se fillimj esht,

                                                1. K
                                                 Koli

                                                 Per mua Rama ka bere gjene me te Madhe duke e shkatrruar nje Parti Rivale sic eshte PD,nje Parti i Zullumeve,Vrasjeve,Zjarrit,Korrupsionit,e 99 nentave.Nuk me vjen keq fare me cfare formash ja ka arritur,por kur shoh kete Hale Berisha qe eshte ne fazen e Cmendurise,sepse Paprekshmerise se tij dhe Familjes te tij Mafize i erdh fundi,Zemra Mal.Shkofsh ne te Semes Vrases Gjakftohte,Yt Bir po shkon ne SPAK,Medih Gerdeci shume shpejt do dale ne gjyq,e ke rradhen ti dhe Dhendri jot per Partizanin,Vrasjen e Janarit,etj.

                                                 1. g
                                                  grida

                                                  Ik ore kufomë e gjallë!

                                                  1. L
                                                   Latif Dreqi.

                                                   Ka ni gjo tmire qy malok i shpif: Na nimo tveme kalamajt ngjume. Kur sdun me fjet, i trmim me foton e ktij maloku. Kaq. Pa per tjerat ky o pjell i pjerdhun.

                                                   1. M
                                                    Mandi

                                                    kjo kufome e ndyre vucidoli eshte dhe qesharake dhe e peshtire

                                                    1. J
                                                     Juliano

                                                     Ke te drejtën e gjithë budallenjëve që të dëgjojnë e nuk të lidhin për thirrjet nxitëse të luftës civile. Bjeru, shkatërro, digj, vrit, vidh e përdhuno, sepse shteti fut në burg një që demek, ka kanos djalin e ramës, që vetëm mutin i ha. Ky paska qën shtet lepur para një vrasësi, ku del e bën çtë dojë, ku lufta e fundit që shkatërroi e dogji, ishte brënda PD. As një gjëmb nuk i hyri, sikur selia e PD ishte shtet tjetër me financime nga jashtë e jo nga taksat tona, dhe berisha prap burri mirë. Shteti është gjunjëzuar para këtij mortje dhe killerit Ilir Meta/aj, sepse në asnjë shtet të botës, nuk mund të kërcënosh rendin kushtetues. Të kam dhjerë SPAK, të kam dhjerë Ministri Drejtësie, prokurori e gjyjata. Thirrja e tij ; me çdo kushttttttt, do të thotë dhe me jetë njerëzish, por boll më, ky popull që çon lule në trotuar ç’do 21 janar. Nëse s’keni bythë, dorzojuani berishës e Metës, dhe zgjidhni dhomat nga deti tek 313, se jua rregullojnë ata, atë që nuk ja bëtë ju për 12 vite, jua bëjnë këto për 12 ditë.

                                                     1. Z
                                                      Zgjedhje te reja,avazi i vjeter

                                                      Ashtu bere dhe ne zgjedhjet e shkuara,dhe pastaj kerkove tja lije dodicin ne dere Bashes.Eshte karte e djegur kjo o sali efendi.Nese demokratet e vertete do te ndjekin perseri ne kete qorrsokak ne qafe pacin veten,se do te ngelen si lango rrugesh.

                                                      1. s
                                                       sali berisha

                                                       ik o evgjit rama ti ka degjeneru tan familjen dhe ropt kufome varrezash

                                                       1. s
                                                        sopiqoti

                                                        kKesaj i thone : " EDHE DHI E ZGJEBOSUR edhe BISHTIN PERPJETE ""> Shqiptaret do te shkojne ne zghjet e ardheshne per ti dhe edhe nje shuplake tjeter Sali Berishes qe ka kaq vite qe po na TOROLLIT/qe me bemat e tij ma peshtiroset cdo dite e me shume.

                                                        1. H
                                                         Himarioti

                                                         Kryekrimineli i kombit tonë, Sali Hale Berisha, përfundimisht është çmendur plotësisht. Ai i beson endrrat e veta dhe i paralajmëron ato si të vërteta.

                                                         1. D
                                                          Demokrati me mend ne koke

                                                          Ha mut ha. Legen burre

                                                          1. T
                                                           Ttt

                                                           Shko ver bebelinen o Saleh i qelbur .

                                                           1. K
                                                            Komunisti kriminel I Vicidolit

                                                            Berisha komunisti kriminel. Nuk te llogarit njeri pavarsisht se leh si qen cdo dite. Si ti dhe plehrat qe te vine pas nuk ka te ardhme. Ben mire te mos futesh ne zgjedhje fare se dihet qe s’fiton o mortje. Lepi peshtymen qe hodhe per Bashen qe beri te njejten gje me urdhrin tend.

                                                            1. z
                                                             zoga e vodices

                                                             Kujdes kete radhe ne protesten qe pretendon qe do besh por mendoj se nuk do te ndjeki njeri se mos do te nxijne dhe syrin tjter qe te zbukurojne dhe te dallohesh nga te tjret o plak matuf.

                                                             1. F
                                                              FATMIRI

                                                              SALI MASHTRUSIT TI NE ZGJEDHJE SFUTESH DOT SE LIGJERISHT SKE PARTI DHE SI PLAS KARI KUJT SE NUK FUTESH TI NE ZGJEDHJE PRANDAJ DERDELLIT EDHE ÇA KOHE SE KUR TE VIJ MOMENTI SHBA DO TE SHKERDHEJ EDHE GURET E SHTEPIS O FYTYR MUT

                                                              Lini një Përgjigje