Dashamir Shehi “godet” Metën dhe Berishën: “Bashkë Fitojmë” nuk janë më alternativë

29 Mars 2023, 14:56Politika TEMA

Dashamir Shehi “godet” Metën dhe Berishën:

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi është shprehur se koalicioni “Bashkë Fitojmë” nuk është alternativë për shqiptarët.

I ftuar në Euronews Albania, ai tha se për këtë arsye zgjodhën që të futen në zgjedhje me një tjetër koalicion. Ndërsa u ndal sërish tek koalicioni i Berishës me Metën, Shehi tha se të dy nuk kanë reflektuar për gabimet e mëparshme.

“Ne e kemi zgjedhur vetë të mos jemi në koalicion. Politikisht e kemi koalicionin, në disa zona kemi hyrë me lista  të përbashkëta, ndërkohë në disa zona të tjera kemi hyrë me dy lista.

Kemi vënë lista në të gjithë  territorin tonë listat tona. Jemi më shumë të fokusuar tek Tirana.

Ky nuk është një bashkim real plus që kemi diferenca  të mëdha. Jo  diferenca ideologjike, por kemi diferenca përsa i përket mënyrës se si është administruar politika shqiptare  gjatë këtyre viteve. Nuk e di kush do të jetë e ardhmja e kësaj pune sepse nuk shikoj reflektim  për gabimet që janë bërë përpara.

Ka 15 vjet që këtu nuk del më asnjë parti e re asnjë ide e re sepse ligji është bërë  që të fitojnë vetëm dy parti.

Ka ardhur dita që gjithsecili prej  nesh të ketë idetë e veta, shqiptarët  të kenë mundësi  të bëjnë një përzgjedhje mes dy alternativave të ndryshme. Kemi bërë përpjekje që brenda opozitës  të mos ketë dy tre kandidatë sepse ja bëjmë gati  Edi Ramës”- tha ai.

6 Komente

 1. c
  cere po don mer Plonci Tirons tuj mllacit buzt

  po ju jeni pjes e se njejtes maskarade politike mer jaho , Dyshja e Krimit = Bullshit - asnji s'ka interes ke kto DyKurvat e Politikes sepse kta jane te dsy Sinonimi i Krimit Politike i Tradhetise Kombetare , i Vjedhjeve te Thesareve ,pra i gjithcka qe nuk perben me asnji lloj sensi dhe prania e ktyre ne zgjedhje ,nuk ka asgje Substanciale per Politiken dhe Shqiptaret ! Kta te dy duhet te zhduken nga Politika dhe Arrestohen mundesishte ne diten e zgjedhjeve 14. As Afrika ,s'ka te tille Politikane si kto DyMonstra Imorale , Dy Menaxheret e Krimit ne Shqiperi ! Po Bota Perendimore qe i kultivoj Dy Frankenshtajnet maloko fshatar ,cfar thot ?

  1. a
   astriti

   S'jane alternative thua me fjale por nga ana tjeter hoqe dore nga kandidimi per te ndihmu Salen.Keshtu ke qene gjithe jeten bon sikur e kundershto me llafe por me vepra i shko mbrapa Sales.Dhe ai ta ka shperbly ke 30 vjet qe je deputet.

   1. T
    Taulant

    mese e vertete qe saliu e ka mbajt me buke. Sa per kandidimin e dinte qe do humbiste 100 %. Ti po thu qe te humbte ene rrogen si deputet?

   2. 2
    2D

    Bashkë Fitojmë - shkurt BF- në anglisht : Boy- Friend(sat).

    1. B
     Bashke Vjedhim dhe Vrasim

     Bashke Vjedhim dhe Vrasim

     1. X
      XYZ

      O koqe vertet s'jane alternative , po yi qe 32 vjet qe vegjeton je llum dhe vetem . Ene i dopio Usta ene i tjeter kete di ti o Dash Rrangalla..

      Lini një Përgjigje