"Ç’e do Brukselin kur ke Surrelin", Flutura Açka shpërthen ndaj Ramës: Me Vuçiçin, pr*stitutën gjatovinë vendose që shqiptarët të mos paraqiten në Europë?

22 Qershor 2022, 09:43Politika TEMA

"Ç’e do Brukselin kur ke Surrelin", Flutura Açka

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka,= ka reaguar pas statusit të bërë nga kryeministri Edi Rama, ku zbuloi se kishte zhvilluar një bisedë me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçvski dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç në lidhje me vendimin nëse do të marrin pjesë apo jo në Samitin e 23 Qershorit BE-Ballkani Perëndimor, në Bruksel.

Përmes një postimi në “Facebook”, Açka ka “shpërthyer” ndaj kryeministrit dhe ka kërkuar dorëheqjen e tij. 

"Çetat e Ballkanit tuj tregu munxët Europës

Ç’e do Brukselin kur ke Surrelin!

Zoti Kryeministër!

Kush je ti që i jep të drejtë vetes të mos paraqitesh në Samitin e ardhshëm të Bashkimit Europian në data 23-24 në Bruksel, kushtuar veçanërisht Ballkanit Perëndimor?

Ti je veç një ofiqar i lartë i shqiptarëve, që je aty me vota të vjedhura, të blera, të grabitura, gjë e njohur botërisht tashmë. Kë shqiptar pyetje në duhet të shkosh në Bruksel, apo jo?

Ti the se u këshillove për këtë vendim me Maqedoninë e Veriut dhe me Serbinë, dhe shpotite se nuk ia vlekërka të shkosh në Bruksel. Me Vuçiçin? Prostitutën gjatovine të Rusisë? Me Vuçiçin ti vendos në duhet të paraqitemi ne shqiptarët në Europë?

Ti e di më mirë se secili prej nesh, se Shqipëria e lidhur me Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian, është vetëm një preteks që Europa përdor kundër regjimit tënd të korruptuar skajshëm.

Nuk është fare e vështirë për Europën ta ndajë Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut për të nisur negociatat, por nuk e bën, sepse e di që ti do ta përdorësh vetëm për propagandë dhe jo për të përmirësuar jetën e atyre mijëra të varfërve që prodhon përditë magjeja e politikës tënde neofashiste, piruetat e narkoshtetit tēnd dhe hargalisja mbi terrene të brishta gjeopolitike ku ecim në të gjithë bashkë si shqiptarë.

Nëse nuk do të shkosh në Bruksel – fundja ç’e do ti Brukselin kur ke Surrelin! – jep dorëheqjen! Kështu bëjnë shtetarët europianë kur dalin mbi dëshirat e popujve të tyre", shkroi Açka. 

84 Komente

 1. K
  Ku shkon pa leje jasht asaj Haleje ,kjo mer ej !!!

  shpejt e kthehu ne Hale se do ftohesh jashte maj skicofrene ,qe ma ke surratin si bole qeni

  1. S
   Spak

   Megjithe respektin per anen letrare,me duket se jeni komplet jashte realitetit! Nuk eshte Rama ky qe thoni ju me nje gjuhe injorantesh,kopje te Saliut dhe te gjithe PD! Rama po pershkruhet nga ju ne nje menyre te poshter dhe po genjeni edhe veten edhe popullin edhe ate Kosovar! Turpi ju mbulofte ju dhe Saliun! Turp!

   1. D
    Duhet thën një e vertet

    E verteta ështe që as një poltikane (Shqiptare) që nga Even Hoxha, Sali Berisha, ilir Meta, Fatose Nano, dhe tani Edi Rama . Kurre nuke kane dashtur që të ket një Shqiprie Evropjane a po një Shqiprie perendimore a po Kurre nuke e kane drejtue Shqiprine si një vende perdimore por për her keta (njerze) e kane drejtue Shqiprine si vend lindore a po si një vend Muslimane siqe po bën tani Edi Rama me ndimen e Erdogani dhe të Turqise. Keta (njerze) nuke e kane dashtur Shqiprine Evropjane dhe nuke e duane as sote se pse keta e done Shqiprine lindore të prapambeture të pa shkollume për ta vjedhur dhe grabiture për interesat e tyre personale dhe familjare. Dhe për hër për të arritur keto qellime një i Ka ndimuare Stalin dhe Rusija një Maceduni dhe Kina tani Erdogani dhe Turqija. Se po të ishte Shqiprija e zhvillume dhe e mire qeverisur neve si kombe dhe njerze nuke na bëhet vone se çfare politikashe ndjek Evropa a po çëbën një shtet i caktume në Evrope as Zvicra nuke ështe në Bashkimin Evropjane por vet si njerze dhe shtet jane Evropjane të gjadhe. Poshte mentaliteti Turke Otomane Taliban poshte korrupsjoni.

    1. Z
     Zagali

     Po kjo surrat petulla c'mutin ka,apo i kane ardhur menstruacionet dhe jane mbushu shalet. Kjo Cacka apo Kacka ca mut emri ka, t'irroje topet Edi Rames.

     1. m
      moli

      Do te ishte ideale qe nga Flutura Açka te quhej Fluttura Thaçka!Kot nuk quet PD-ja partia e debileve !

     2. S
      Shaqo

      Ik o troglodite, Nuk meritoni te perfaqesoni popullin. Jeni shume te prapambetur. Doni te beni edhe prostituten. Ato jane me te qyteteruara.

      1. k
       kombinati

       bravo ... si thonë Shkodranët të hipt vetje në qejf

       1. T
        Tosi

        Ka të drejtë!

        1. T
         Taulant

         E sakte . Ka shume te drejte. Kerrici i Vucicit duhet te kishte kerkuar shkeputjn nga Maqedonia qysh ne muajin mars. Duhet te kish filluar nje turne diplomatik sepse ka 2 vjet qe nje vend mbetet peng i Maqedonis.

        2. P
         Paqesori

         Moj laraske,se flutur nuk je. Po ti cfare e do Hollanden kur ke Tiranen,Mandatin e deputetes ta bleu Luli,apo tani eshte armik.

         1. P
          Parti e derrave PD

          Haaaa si ka mundesi qe ne partin e derrave PD mblidhen gjithe debilat e Shqiperise kete llogace femer e kuptoje pasi kjo nuk eshte stable menderishte po cfare do kerkoje Rama ne Bruxelle kur nuk do aprovojne hapjen e negociatave ?

          1. L
           Ladi

           Eshte e çuditeshme se si pas perseritjesh e perseritjesh te pallavrave qe i shpikin vete per t'ju shmangur te vertetes se tyre, fillojne ti besojne dhe ata vete genjeshtrat e tyre, tashme si te verteta qe e gjithe bota i di!!?? Edhe kjo femer e pa fat nuk ben perjashtim..

           1. O
            Opinion

            Zonjë respekte për vuajtjet veçanërisht për humbjen e djalit.Jeni person i letrave dhe poete.Do ju sugjeroja të jeni më e vetpërmbajtur,jo agresive me energji pozitive edhe si suport të kalvarit fatkeq tuajin.Është e vërtetuar se njerëzit e vuajtur bëhen më të butë,të ndjeshëm dhe altruistë.Për ju gjërat nuk kanë funksionuar kështu.Jeni e ashpër e dashur.Gjithçka që na ndodh në jetën personale apo familjare nuk duhet ta shkarkojmë tek të tjerët përfshi dhe politikën ku jeni e angazhuar.Tek ne thuhet fjala ishte e shkruar,është dëshira e Zotit.Ju uroj gjithë të mirat dhe paqe në shpirtin tuaj.

            1. E
             Elbasani

             Ti je nje maskara i felliqur qe merresh me vuajtjet dhe fatkeqesite e nenave shqiptare. Pa dyshim ke ardhur ne kete jete nga nje shtatzani e pa deshiruar

             1. A
              Against the wind

              Opinion, Sofizmat e tua per Zonja.Acka nuk kane vlere. Serbia dhe Mali I Zi I kane celur Negociatat me BE. Shqiperia dhe Maqedonia e Veriut ,akoma jo. Ne jemi me axhende tjeter nga Serbia ne lidhje me BE. A mund te na thuash , Ti Opinionist , c’ne Shqiperia te pyes Serbine te marre pjese ne mbledhjen e BE per Ballkanin Perendimor. Edhe Ballkani I Hapur me parate e kujt do te funksionoj?. Kreditori me I madh I Serbise, Maqedonise se Veriut dhe Shqiperise , a nuk eshte BE. Nuk ka gjera individesh ketu. Jane problematika qe duan zgjidhje, jo llogje “kavaje”.

             2. t
              toni

              sic kan kryetarin ashtu jan te gjithe vetem flasin

              1. O
               Opinion

               Zonjë respekte për vuajtjet veçanërisht për humbjen e djalit.Jeni person i letrave dhe poete.Do ju sugjeroja të jeni më e vetpërmbajtur,jo agresive me energji pozitive edhe si suport të kalvarit fatkeq tuajin.Është e vërtetuar se njerëzit e vuajtur bëhen më të butë,të ndjeshëm dhe altruistë.Për ju gjërat nuk kanë funksionuar kështu.Jeni e ashpër e dashur.Gjithçka që na ndodh në jetën personale apo familjare nuk duhet ta shkarkojmë tek të tjerët përfshi dhe politikën ku jeni e angazhuar.Tek ne thuhet fjala ishte e shkruar,është dëshira e Zotit.Ju uroj gjithë të mirat dhe paqe në shpirtin tuaj.

               1. I
                Ines

                Femra me idiote! Po ik mor aman Ackes i kan shperthyer mendt e kokes per vete

                1. t
                 tini

                 po po suksesi rames ne urritje per partin demokratike vetem flasin pa baza dhe aq larg e shikojn ato brukselin

                 1. K
                  Kure vari

                  Shiheni me kujdes ne fytyre.Ne rinine time i thonim "fytyre e salduar"

                  1. S
                   Sea

                   Mjere ju per veten tuaj! Kush u be tflasi!!!

                   1. A
                    Angelo

                    Si gjithmon vetem me ofendime e fyerje jeni njerez shume te ulet mjer partia juaj ne doren e kujt ka ren

                    1. A
                     Alida

                     Amam ju te PD si flisni palidhje kur keni qen ju se moret mundimin te benit asgje per tu futur ne BE

                     1. M
                      Monda

                      Ca del kjo e paftyre dhe flet kot palidhje, Edi Rama po ben pune shume te mira dhe po bashkpunon me shume shtete per te miren e vendit tone

                      1. E
                       Egi

                       Rama vazhdo perpara jeni duke ber pune te mbrekullueshme dhe mos i ngjoni keto legen

                       1. V
                        Vlora

                        Mos u nevrikos o poete, qetesohu

                        1. F
                         Flutura

                         O flutura po ik bej punet e shpise se per gje tjeter sje ti

                         1. T
                          Tani

                          Nga dalin keto mor , deri dje ishin si miza sot per vemendje dalin e thine lloj lloj gjerash

                          1. R
                           Redi

                           Po moj flutur po.Ti akoma nuk di tabelen e shumezimit dhe po flet per Ramen.Rama po ben gjerat me te mira per vendin dhe aq m teper qe po ben vetem gjera te cilat e risin cilesin e vendit.Ti moj flutura ktheu n krim e futu vet nentok

                           1. A
                            Andi

                            Jeni nje parti vertet e flliqur qe sdini te beni gje tjeter vetem te hidhni balt mbi te tjeret

                            1. A
                             Alfred

                             Hahahahaqh sa per te qesh m vjen kur nje tuf te paaftesh si puna juaj o flutura merren me punet e Kryeministerit

                             1. J
                              Jorgo

                              Po kur te vdesesh ti do ta jape doreheqjen

                              1. J
                               Jorgo papandreus

                               Doreheqjen jepeni ju si parti se nuk jeni per asnji gje jeni te gjithe veglat e sali kriminelit

                               1. O
                                Olsi

                                Prandaj esht sot ballkani kaq i percar dhe i prapambetur se ka akoma njerez qe mendojne si kjo zonja

                                1. R
                                 Redi

                                 Kush esht kjo llapistja e Saliut se per her te par po e dgjoj aq e parendsishme esht

                                 1. L
                                  Lani

                                  Ku e ka gabim kjo? Nuk mund te impresionosh EU-në me bojkot.

                                  1. I
                                   Ira

                                   Nuk e kuptoj gjithe kte vrer nga zonja flutura deri tani si eshte. Ndjer zeri sot u kujtua apo mos ndoshta eshte ndonje skeme per te futur percarja ju si intelektuale qe jeni zonja flutura duhet ta kuptoni me mire se ne rendesin e ballkanit te hapur

                                   1. E
                                    Erisa

                                    Esht e turpshme qe te tilla fjale te dalin nga goja e disa njerzve qe jane vertete te larte

                                    1. e
                                     eli-tiv

                                     Acka ...ke nje problem te madh...e keni te gjithe ju ne PD....Edi Rama e quani thjesht ofiqar....JOO ai eshte k/m per i rikonfirmuar per te treten here...Pavaresisht se Edi ruan profil te ulet...(ky eshte avantazhi i tij )..ai me fuqi te plote ne pozicinin e tij. Saliu ju dukej k/m i vertete....mendo njehere saliun te te ruaj profil te ulet ??? haaa, ai eshte i ulet orgjinal .....e me shume me shume...

                                     1. T
                                      Taulant

                                      Moj flutur je e lutur te mos jesh e ngutur. Ed Rama, perpara se te diskutoje dicka apo te hedhe nje propozim me fqinjet ballkanik, i diskuton dhe mer aprovimin paraprakisht nga Vellai i Modh. Biles, shpesh here eshte AY Vllai Modh qe e inicion duke perdorur Ramen. Nese ty dhe mbetjes se PD-se nuk i pelqen Vllai Modh, dilini hapur po jua mbajti! Por populli ne shumicen e tij len koken per Vllain e Modh-AMERIKEN!

                                      1. F
                                       Faik

                                       Keto te PD-se duhet te jene te gjithe me kartele te cmendurish se ska mundesi qe vetem flasin negativisht cdo here.Duhet ti hidhni syte naj here tek gjerat e mira qe po ben Rama per te miren e popullit dhe zhvillimin e vendit

                                       1. S
                                        Sara

                                        Gjithmone pa lidhje flasin keto te Pd

                                        1. R
                                         Reni

                                         Ik moj zonje se ju vetem kot flisni me vjen keq qe e ulni veten kaq shume

                                         1. A
                                          Alfonso

                                          Rama eshte njeri me dinjitet jo si puna e ketyre te Pd qe flasin prapa kraheve per koleget e tyre

                                          1. Z
                                           Zamira

                                           Po pse mor njerez nuk reflektoni pak? Me ç'te drejte kryeministri merr keto vendime? Cili do jete impakti? Po pse ore nuk guxokemi ne ti bejme nje koment kryeministrit, po te hidhen te gjithe ne fyt. Dite te mbare

                                           1. E
                                            Ermir

                                            Nuk e kuptoj si mund te flasin palidhje sa here u jepet mundesia vetem per pak vemendje. Shume keq qe nuk bashkpunojne me qeverine per zhvillimin e Shqiperise.

                                            1. M
                                             Miranda

                                             Ne vend qe te bashkpunojne me qeverine per zhvillimin e vendit hedhin vetem fjale te pabaza per te marre tituj lajmesh si ne kete rast. Turp!

                                             1. A
                                              Aldi

                                              Po kjo teta cpati, ce gjeti? Ja kishim harruar fytyren e emrin apo kshu e kane kta flene flee e kujtohen pastaj hajde brockullisim ndonj gje

                                              1. A
                                               Ardit

                                               Shko moj shushk andej fole ti. Po kur ishit ju ne pushtet qe vetem e shkatrrut ket vend mir ju duket. Llumi me i madh ju jeni.

                                               1. i
                                                ilda

                                                Po ik moj zonja Flutra bashk me ato delet e partise tuaj, po plasni nga inati qe zoti Rama po punon per te sjelle zhvillimin ne vend dhe per ta bere shqiperine nje vend te rendesishem jo vetem ne rajon por dhe ne europe

                                                1. e
                                                 edi ; me vjen turp per nji Opozite te cthurur nga

                                                 Jo me ju drejtu ksaj (.................) por ne parim ,me fol para Figures se nji Politikani i cili duhet ti permbahet jovetm Kultures ne komunikim me opinionin me koleget e tregoj rrespekt per KM apo X Figura , sipas atij Kodi Etik qe edhe kemi miratuar ne Parlamente dhe jovetm brenda tij . Kjo duhet te jet e qarte ,per te gjithe Politikanet tane . - Politikani - duhet te ket dhe udhehiqet jovetem nga Principet e Morali njerezore ,te bej gjithcka ne sherbim te Atdheut e popullit te tij dhe kto ai/ajo i arrin duke percuar Vlera ne kte shoqeri (kur dim qe Politikanet jane refleksioni i rrugeve ,pra pa me keqkuptuar i njerezve te thjeshte ,i qytetareve tane ) - Pra ktu , me kte Opozite injorantesh dhe qe nuk kane deshiren me te vogel t'i sherbejne ktij populli e vendi ,poredhe vet Figures se Politikanit ,e cila ka nji Fjalor te Perbashket ,teper te kufizuar per nji Politikane te Vertete , eshte per te ardhur keq dhe jovetem kaq. Nuk dua t'i analizoj Vlerat te gjitheve Opozitare me radhe , por kjo e pikturuar nga Zoti kaq ne Abstrakt vs nji Politikani te vertete , salih berisha - ilir meta - te cilet jo qe nuk afrojne asnji lloj Vlere Njerezore etj etj per te qen Politikane - pooor , jane Shembulli konkret se si s'duhet te jet nji Politikan !!!!!!! - Un ,(personalishte ) e ndjej shume te nevojeshme madje te domosdoshme krijimin e nji Partie te Re Politike me qytetare te cilet njohin dhe mbartin Principet dhe Vlerat e nji Njeriu te Civilizuar e natyrishte te nji Politikani ,ndryshe ne vendin tone do kemi te tilla cfaqje te shemtuara si vet surrati i Dreqit te Mallkum .

                                                 1. I
                                                  Indignados

                                                  Mor komentues, a jeni ne vete a jo? E kuptoj qe jeni pjese e taves se timonierit dhe truri juaj nuk funksionon, pasi cipin e ka Fuga i Agjencise se agjitpropit te Rames, i cili ju komandon me telekomande. Kush eshte Ram bythqiri qe merrka nje vendim te tille me mendjen e tij ne kurriz te nje populli te tere? Po eshte ashiqare fare qe e ben per t’i hedhur hi syve ketij populli, pasi BE nuk na qas deri sa ne pushtet te jete banda juaj e hajduterise se. Dhe ky ben te fortin!! Do t’i vendose ky sanksione e kushte BE!! O truthare!! Ne dore te kujt ka rene ky popull. Nje aventurier, kriminel qe po merr neper kembe te drejtat e nje populli per tu perfaqesuar ne samitin e BE

                                                  1. I
                                                   Indignados po ja fut kot fare Katundit .S'di cfar

                                                   Ti duhet me qen nji Shpellar i Betuar me sy te Erresuar ,prandaj nuk di c'far shkruan ,ose noj filojevgjitis korifillakis ,qe fshihesh nen Maska gjasme Opozicaresh ,qe flet percart e shkruan budalliqe . Me duket ta kemi ven ne dukje ,qe Ne jemi qytetare shqiptare qe na Intereson mbarevajtja e vendit tone Shqiperise dhe arritjet e saj brenda dhe jashte drejt rruges ne BE - Merre ate Fugen ,qe s'e qiske nga goja ne cdo koment dhe boni te dy noj Parti Nudo . Hajt tani, dai somario

                                                   1. I
                                                    Indignados

                                                    Me ndiqke ne komente? Gabohesh se Fugen nuk ta kam permendur asnje here. Mos u merzit kaq shume! Nuk e kisha me ty qe je qytetar i rangjeve te larta shoqerore, por me ata “shpellare” si puna ime qe (cit.) “nuk bashkepunojne me qeverine per zhvillimin e Shqiperise”

                                                    1. p
                                                     pardon

                                                     Indignados ,oh flm per sqarimin tend . me fal se te s'te pashe si duhet dhe te quajta Shpellare gabimishte .

                                                  2. E
                                                   Edlira

                                                   Rrofte "vellazeria" e thelle serbo-shqiptare. Rama-Vuçiç jane shembelltyra te njeri-tjetrit. Prostitutat e politikes shqiptare po e shesin Shqiperine dhe interesat e shqiptareve per dy aspra.Ku do e çoni shpirtin o tradhetare mjerane??? "MASKARENJTE" "....vetëm, vetëm dallavera dhe në dëm të këtij vendi që ju rriti, që ju ngriti që ju ngopi, që ju dëndi. Dhe kujtoni tash e tutje me të tilla dallavera kukuvajka do përtypë zog e zoga si përpara. Por jo, grushti do të bjerë përmbi krye të zuzarëve! Koha është e Maskarenjve, por Atdheu i Shqiptarëve!".

                                                   1. A
                                                    Asnjanësi

                                                    Të gjithë merren me znj. Açka (për të cilën kam shumë rezerva) dhe askush me problemin që ajo ngre. Edhe unë s’jam dakord me kryeneçësinë dhe arrogancën e Edi Ramës. Cilin pyeti për vendimin e tij? Kryesinë e PS? Grupin parlamentar? Popullin shqiptar? Mos është hera e parë që kemi rezerva ndaj qëndrimeve të Evropës? Reformat po i bëjmë siç po na i kërkojnë, edhe para po marrim nga Evropa, pse duhet tani të shesim pordhë? Çfarë përfiton Shqipëria nga ky qëndrim? Mos do shkulin flokët evropianët dhe pasnesër të frikësuar do të na hapin dyert? O popull, zgjohu nga deliret pro Ramë apo pro Berishë. Mendoni një herë o njerëz me kokën tuaj. Dhe Rama të niset për Bruksel, siç ka bërë gjithë këto vite. Shitja e pordhëve nuk na bën të pasur dhe nuk na i zgjidh qindra problemet që kemi dhe për të cilat faji është i qeverisë sonë, jo i Evropës.

                                                    1. r
                                                     resuli

                                                     ptu fytyr mut maloke ikni nga shqiperia akomaa sdini ghuhen shqipe kur kujtoj maloket me vjen turp qe jetoj me derrat e pyllit

                                                     1. g
                                                      gazi

                                                      kur flasin dhe kta te pd nuk e di dmth, ktej ca nuk i kane bere ketij populli duke e vjedhur e shkaterruar, e tani qe po shikojne se vendi yne po merr zhvillimin e duhur dalin flasin nga zilia e inati

                                                      1. S
                                                       Shqiptari

                                                       Ne reagimin e Açkes ka me teper inate, mllef,mllef,mllef politik,deri ne urrejtje patologjike,kryesisht personale me Ramen dhe ne tej me grupimin e majte ne pushtet. -Se pari,te shkruash poezi apo proze,nuk te krijon avantazhin te beshe politike. Se dyti:Te bototosh ndonje liber nuk te krijon mundesine te fyesh te tjeret ne punen e tyre. —Se treti;Açka nuk e ka idene e strategjive dhe taktikave politike ne arenen nderkombetare. —Kercenimi i Rames dhe i liderve te tjere te Ballkanit se nuk do shkojne ne Bruksel,nese Keshilli nuk miraton hapjen e negociatave,eshte nje taktike,apo kundervenie e hapur politike. —Nje taktike dhe kercenim tjeter ekstrem i Rames eshte ai i bashkimit kombetar me Kosoven dhe nje pjese te Maqedonise nese No you can pull themKeshilli i Ministrave te BE nuk vendos tani. —Nje taktike tjeter kercenuese e Rames,por dhe e kryeministrave te gjere shqiptare ne Ballkan eshte “gjetja e partnereve te tjere dhe e rrugeve te tjera”nese thuhet prap JO. —Açka trimerohet dhe perdor fjalor rruge me kurva dhe “pristituta te gjata”, pasi ne te vertete ajo vjen nga periferia,nga nje rruge prej rruge e Zikur ishte e re te Hudhri,ne Elbasan. —Realiteti eshte ndryshe,Ne shohim qendrimet e BE,te veçanta,ekstreme,per te perfituar. — Greqia,Holanda e Açkes,Franca,Belgjika,Bullgaria kane vene veton per perfitime politike dhe kombetare. —Loja me ish vendet komuniste,me Rumanine,Bullgarine,Kroacine,Serbine,Malin e zi ka vite qe luhet na BE. Açka dhe çapaçulet e hallakatur si çifutet ne shkretetire,pa çoban dhe pa stan citojne lehjet vend e oa vend te Saliut te Zi. -Kur peengess Bullgare te bjere,Flutura dhe Fluturaket e tjere te PD-se tashme te shpartalluar ku njeri i bie gozhdes dhe tjetri patkoit do vazhdojne acazin e vjeter qe Te Lepijne ate qe kane ..jere.

                                                       1. F
                                                        Franz Kafka

                                                        kjo perfaqeson nje mendesi tipike primitive, shpellare dhe dallkauke shqiptare, shto ketu dhe librin qe i shkruajti Bashes, nje liber totalisht i peshtire dhe fallco. Mgjt edhe vet kjo e kupton se cfaredo te thote Rama, ai ngjan vite drite larg mendesise primitive dhe tribale qe kjo perfaqeson, sepse psh mjafton te kujtojm se kur fitoi Basha kryetarin e bashkise tirane, u theren dhe rropen 30 qingja ne deren e bashkise sepse sipas mendesise tribale, kjo sillte mbaresi. Ja pra, keta lloj europianesh perfaqeson kjo shkrimtare

                                                        1. N
                                                         Nari

                                                         Kesaj gruaje i ka ndodhur fatkeqesia me e madhe qe mund t'i ndodhe nje nene.I ka nderuar jete i biri,femija i vetem i saj.Nderkohe kjo eshte e ngeshme te meret me politike dhe medemek te "qaje" hallet e popullit e te vendit,duke sulmuar e shkelur me kembe kedo qe i del perpara.Imagjinojeni per nje cast si do sillej,sikur te mos e kishte hallin qe e ka zene.Kjo medemek ka mare persiper te "mbroje"te drejtat e popullit dhe te vendit,duke u sorollatur midis Hollandes ku ka mare shtetesi edhe Shqiperise,per te na dhene nje dore ne fakireve.

                                                         1. B
                                                          Bledi

                                                          Epo te dali flutra te flasi si marr vesh pse duan te krijojne percarje dhe pse ju vjen kaq inat , parti e shpifur

                                                          1. m
                                                           monda

                                                           Sa bukur ja paske kerkuar doreheqjn shume me edukate , bravo flutrura je me e mira hahahahaah po shko moj qyqe

                                                           1. X
                                                            X

                                                            Ti Flutra ke zene vending e tjeterkujt SI deputete.Je "Dru me pre",ose me ndertu Mir guri.Vendimi I Kryeministrit mesiguri konsultohet aty ku duhet . Besoj SE kjo krenari e force politike ka bere ,we me nderhurje the fuqishme the detyrojne urgent Bullgarine the heqe beyond ndaj Maqefonise SE veriut.Sapo ndodhi dhe asgje nuk ndodhi rastesisht.Ka merite Kryeministrit yne,padiskutim,I cili per Mua mbetet fatkeqsisht,as me pak e as me shume,por nje hajdut ordiner,I cili nje dite do jape llogari.

                                                            1. F
                                                             Falje per fjalorin

                                                             Llumi i Shqioerise. ...PD

                                                             1. K
                                                              Koli

                                                              Si ka mundesi,qe edhe pse ke jetuar ne Perendim,kur vjen ne PD,behesh Brutal,gojepiset,llapaqen,kriminel,dhe tgjithe te keqiat.Cfare partie eshte kjo PD,vetem dheg,vjedh,shkatrron,vret,etj.Ke te drejte Sali qe do prap pushtet,me keta Idioter qe ke mbas vetes,dhe mbas 100 vjetesh,po te jesh gjalle,ti prap do pushtet.Sa per kete Gollobordsen nga Elbasani:Moj Flutura,kur ishe goce e re ne Elbasan,i more mare Burrat e Martune,se aty e kishe qejfin,me burrat e martune qe ti ndaje nga grate.E di mire Pronarivshtypshkronjes BH,qe gjente prej teje.Ishe shume e eger ne Sex,mos j Fluturacke.Ben mire mbylle ate Hale goje,ndigjo first.

                                                              1. D
                                                               Devolliu

                                                               Flutur me mendje fluturuar. Edhe pse nuk te lexoj , je njeri i letrave dhe duhet te jeshe me e permbajtur. Nuk te nderon fjalori i rruges edhe kur ke te drejte e jo me ne kete rast kur mbeshtet me te ligun e vendit berisha. Edi Rama nuk ka cti beje me Europes, permbushi dhjet e mbi dhjet kushte sic deshi ajo, dhe fundi?. Jeni plotesuar, por nuk dashka Bullgaria.!!! Pse duhet te shkoje atje Edi Rama sipas teje moj zonjez?. A nuk duhet ti si deputete dhe njeri publik ti drejtoheshe Brukselit per kete tallje me ndjenjat e priteshmerite e gjithe popullit Shqipetar ?. Ne kete rast Edi Rama po tregohet dinjitoz , qe duhet edhe ty te te kishte bere kreare, natyrisht po te ishe notmale.

                                                               1. S
                                                                Soni

                                                                Keto te PD-se duan te behen meme vete se spo e kuptoj ..me vjen keq qe kane rene kaq poshte!

                                                                1. E
                                                                 Erald

                                                                 Foli kjo midhja se partia e ksaj ne fakt e ndriti vendin qe vec e vodi e e shkatrroj. Per ca te shkojm atje apo te na thon prap jo se bullgaria i thot jo maqedonis. Ta hajm prap kot se koti

                                                                 1. E
                                                                  Esi

                                                                  Ne duhet te sigurohemi pastaj te shkojme

                                                                  1. D
                                                                   Dinamo TR.

                                                                   Bravo Rama! Lart e më lart! Sa më lart që ngjitesh, aq më shumë terbohen "Fluturat" dhe miozat e qenefit, si puna e kësaj katundares.

                                                                   1. A
                                                                    Andi

                                                                    Rama sapo e konfirmoj prezencen e tij ne kete samit qe kshu mos flisni kote se koti e na beni kot te zgjuarin

                                                                    1. D
                                                                     Dialektika

                                                                     E keqja do te jete kur Edi Rama do te lavderohet nga Partia Demokratike

                                                                     1. L
                                                                      Loku

                                                                      Ca fytyre sikur me qen goca e Fahri Balliut.

                                                                      1. P
                                                                       Paulin

                                                                       Rama tha qe do jet pjes e samitit kshu qe fjalet tuaja skan vlere

                                                                       1. B
                                                                        Besnik

                                                                        Fjal te pabaza dhe perher nga kta tpavleret

                                                                        1. A
                                                                         Agron

                                                                         O zonje. Perdor arsyen. Përse ky fjalor nga pena e një shkrimtarëve? Vetëpërmbahu. Si mund të burojë nga ju kjo urrejtje? Minimalisht, e tillë do ju kthehet. A i shikon komentet e lexuesve? Edi Rama do jetë gjatë aty ku është.

                                                                         1. A
                                                                          Aron

                                                                          Kjo LlAcka eshte nje femer trape.

                                                                          1. c
                                                                           cika

                                                                           Ha mut, moj Fluturacke!

                                                                           1. N
                                                                            Nandi

                                                                            shif fytyren dhe kupton se kush eshte kjo 'Flutura" Sukseset e Edi Rames i bejne shume nervoz keta shpellaret e PeDes..Edi Rama vendosi te shkoje ne Bruksel dhe keta llapin kot duke perdorur gjuhe rrugacesh Ne fakt ne PeDe jane mbledhur gjithe rrugacet,kriminelet,hajdutet,mashtrusit e drogaxhinjte Dhe kjo "Flutura" eshte nje nga ato femra rrugace dhe perfaqson mire PeDen

                                                                            1. N
                                                                             Nandi

                                                                             shif fytyren dhe kupton se kush eshte kjo 'Flutura" Sukseset e Edi Rames i bejne shume nervoz keta shpellaret e PeDes..Edi Rama vendosi te shkoje ne Bruksel dhe keta llapin kot duke perdorur gjuhe rrugacesh Ne fakt ne PeDe jane mbledhur gjithe rrugacet,kriminelet,hajdutet,mashtrusit e drogaxhinjte Dhe kjo "Flutura" eshte nje nga ato femra rrugace dhe perfaqson mire PeDen

                                                                             1. I
                                                                              INETELEKTYALI

                                                                              Me vjen keq qe kesaj gruaje i ka ndodhe nje fatkeqësi e madhe, por nuk do te thote qe kjo ka te drejte ne ato qe thote. Rama do vepronte drejte be se nuk do te vinte ne Bruksel se dihej perfundimi. BE nuk na pranon jo per knat te Rames, por mentaliteti i tyre eshte se ne jemi me fe myslimane dhe nuk i përkasim ketij komuniteti. BE harron qe Gjergj Kastrioti mbrojti kristinizmin nga,sulmet otomane qe terokisnin ne dyert e tyre. Eshte kjo europe qe na ka ndare, percare, ka sjelle ne shqiperi, korrupsionin, vjedhjen e plot gjera negative. Ne vendin tone nuk kane investuar dhe po e kane bere kane vene kushte qe cdo gje ta menaxhojnë vete duke mare ato pare qe na kane sjelle per veten e tyre. Nuk e kuptoj kete krahasim me Surelin. Rama mund te kete shume gabime por ne politiken e jashteme kurre nuk ka gabuar sepse dihet gjithmone zbaton direktivat e Amerikes ne interes te Shqiperise. Zonje e nderuar duke patur parasysh se ke jetuar ca kohe ne perndim, mos bej gabime qe per inat te vjerres do fle me mullixhiun, rregulloni punet ne patine tuaj.

                                                                              1. x
                                                                               xx

                                                                               po ti cpate moj sorre apo te duket vetja shkrimtare gje qe une as do marr kurre mundimin te lexoj qofte edhe nje rrjesht nga ato qe shkruan.Tani ,ose populli e votoi ramen dhe Rama duhet ti marri e ti pyesi nper cdo pune qe ben (juve te PD kurrsesi) ose me qe i paska te vjedhura votat nuk ka pse pyet.Rri moj aty mos llap shume se te ka denuar zoti.

                                                                               Lini një Përgjigje