Edi Paloka revoltohet nga arrestimi i Vangjush Dakos: Pas këtij aksioni qendrojnë Rama dhe Yuri Kim

6 Qershor 2023, 19:19Politika TEMA

Edi Paloka revoltohet nga arrestimi i Vangjush Dakos: Pas këtij aksioni

Edhe pse në dukje të gëzuar, në opozitë janë mërzitur nga arrestimi i Vangjush Dakos.

Ose më saktë, në opozitën e Sali Berishës.

Edi Paloka është shfaqur i revoltuar me arrestimin e Dakos, duke thënë se kjo është vepër e Edi Ramës dhe Yuri Kim.

“Një javë pasi e kishin marrë vesh dhe minjtë e bodrumeve të bashkisë Durres, u shpall arresti për Gjushin. Del Tahiri, hyn Gjushi. Sigurisht pas mbarimit të zgjedhjeve. Çdo gjë me regji qendrore.

Marrëveshjet alla Rama me limonat e tij të shtrydhur vazhdojnë po njësoj. Askush nga ata nuk hap gojën për Ramën dhe ky ju garanton daljen e shpejtë nga burgu dhe sigurimin se milionat nuk ua prek askush.

Gjushi madje duhej të blinte e manipulonte dhe zgjedhjet e fundit në Durrës përpara se të shkonte “me pushime”.

Kjo është drejtësia e reformuar.

Skenari: Edvin Rama

Regjia: Yuri Kim”, shkruan ai.

22 Komente

 1. P
  Palluqja

  Regjia SHBA-Lal Fiku. Ky i fundit po i paraprin zevendesimit te Piktorit qe dhe ky do i bej shoqeri Dakos se shpejti. Lali do shpallet „mreti“ i rradhes hahahaha

  1. X
   Xham Ajka

   Dhe me keto komente idiote, juve e keni të siguruar qe edhe sikur populli të bëjë gabim, larg qoftë, të votojë Foltoren e Sali Katunarit, nuk ju lë Amerika të merrni pushtetin, sepse do nderhyje me ushtri, ta vendosë Shqiperine nen protektorat amerikan. Ja sa koqe kandari jeni ju, qe edhe kur flini gjume, flini me trute e Saliut, sepse vetë, aha, keni "merdhifur". Po të kishe komentuar per Edi Ramën, si njeri i lidhur, i lodhur, dhe i kapur, do të të kisha marrë seriozisht, si i djathtë. Qe kur the "Piktori", dhe fute SHBA-te ne valle, i bere shurrën komentit, u kuptua qe je nje komunist fanatik anti-imperialist i Saliut, qe kujton se është i djathtë. E vetmja gje qe ke të djathtë ti është se fshin bythen dhe masturbohesh me doren e djathtë. Per të tjerat je nje katunarokomunist qe nuk e ke shokun.

   1. D
    Demokrati i vërtetë

    Xhem Ajka, super!

   2. Z
    Zagali

    O Paloqja ne ngrence mutin o thuthuq muti.

   3. m
    mirel

    Si more Paloqe "path ketij akthioni" na qendroka rama dhe Kim?

    1. L
     Lali dhjeri

     Po Plathi syte more mirel kari. Po a se degjove kimin ti ti psursa trute.

     1. m
      mirel

      Lali dhjeri...kar je vet.

    2. T
     Thhhhhh thhhh pathlolqja

     Po ndjen eren e vdekjes jo se i dhimbset vangjushi por mbas vangjushit mendojne per kokat e tyre

     1. I
      Ilirjan

      Ketyre thuthukeve kundrapedal, edhe po te denojne me vdekje, nja tre a kater per korrupsion e ti varnin... do te thonin: thu thu thu... Edi Rama e ka bere kastile, me Ameriken, per te na mashtruar!! Por keta, jane aq te zgjuar sa nuk ua hedh dot.... O Zot, kur do ti hiqen qafe ketij populli keta ZUZARE?!

      1. F
       Franci

       Paloka ju lumte ju asnje gjemb ne kembe. Keni te drejte te tallni trapin me SPAK - un e me spurdhjaket e PS . Deri tani bilanci i arrestimeve te SPAK eshte : Nga. PS = 15 arrestime Nga opozita = 0 arrestime

       1. T
        T

        Skenografia nga pidhi i mamit tat .mor kar me zile spaku eshte eme ju akoma se ska arestuar asnje nga kurvat e pd .

        1. s
         saliu duhet te shpallet terrorist

         Ke te drejte thuthuq se aspaku nuk ka fakte per sali kriminelin,ilirmuniken e per ju hajdutet e shqupit qe keni 30 vjet qe vidhni e keni vila kudo

         1. T
          Thuthuqi

          Shko mor thuthuq idjot. Ruaje revolten per berishen.

          1. A
           Arjani

           O th th th th th th th …..,.pse je kaq psikopat i papare , debil, budall , koke tul , goje shtrember shemtire e gjalle. Kur SPAK nuk arrestojne keq uuuuuu pse nuk arrestojne .Edi Rama …… Kur arrestojne pse arrestojne perseri Edi Rama dhe ambasadorja amerikane… Shkoni tek spitali 5 o te cmendur dhe prisni qeline e burgut te gjithe jufunderrina . Na vrisni dyte kur ju shikojme. Ku jane Salikasit ???? Po troket dera ha ha haaaaaaa . Te gjithe te korruptusrit majta dhe djathtas ne qeli ….aty ta japin frymen e fundit se e bene kete popull te flasi me vete .

           1. B
            Beso gjytyrim

            Po ky" thpaku"" po heton ato 50 apartamentet e Eduard Pathoqes?I ka ne emer te nje gruaje ne Lezhe. Jo per gje,por ka ardhur koha qe kesaj lukunie ujqerish qe nuk kane lene gje pa bere te tu tregohet vendi.

            1. I
             Imeri

             PASURITE PASURITE, KONFISKOJINI PASURITE PA NGA KOVALISHENCA E BURGUT NUK PJERDHIN KETA HA MUÇO PI MUÇO. BOJN 2 VJET BURG DHE VAZHDOJN GEZOJNE MILIARDAT. E KUSH NUK E BO AT BURG.

             1. A
              Albanians

              Këta paskan luajtur mendsh! Hip se të vrava, zbrit se të vrava, thotë një fjalë popullore.

              1. T
               Tironsi i Vjetër

               O Pathoka, thi e ke babin, thokun Thonin? Ka thënë thomunist i rethur ai, edhe thi, nuk je keth thi djalë komunithti.

               1. A
                Ali Pasha

                Saktê, drejtë dhe natyrisht brilliant koment from Edi Paloka. E drejtë vret dhe kamikazët ope hyjenat e ndjejnë më shumë dhimbjen.

                1. S
                 Struga

                 Paloqja- thuthiqi, fytyrë e pështirë prej debili me ngecje në zhvillim- fëmijë , rinist e tani „bur(r)ë i vonusr, s‘ke ç‘i bën BUDALLAIT.

                 1. A
                  Arbeni

                  Ky gagaçi gojëharapash është një pallë gomari.

                  1. S
                   Shike

                   Ky ha m ....kot.Qen pa dham

                   Lini një Përgjigje