Kreu i PD-së në Mallakastër: Kalbësira që kemi ne brenda është Sali Berisha, të do vetëm si ushtar, ja pse nuk iu binda

6 Qershor 2023, 12:39Politika TEMA

Kreu i PD-së në Mallakastër: Kalbësira që kemi ne

Kreu i PD-së në Mallakastër Agron Kapllanaj ka fajësuar Sali Berishën për humbjen e thellë të partisë në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se personalisht nuk ka asgjë personale, ndërsa shtoi se ‘konflikti’ mes tyre ka ardhur për shkak se ky i fundit nuk i është bindur. Më tej ai theksoi se Berisha të do vetëm si ushtarin e tij, ose ndryshe do të jesh armik me të.

“Kalbësira që kemi ne brenda është Sali Berisha. Ai bashkëpunoi me kandidatët dhe strukturat e PS për të humbur Agron Kapllanaj, pro harron se pas Agron Kapllanajt janë qindra demokratë.

Berisha zgjodhi të qëndronte te inati vetë dhe realizoi të inatin e vet. Përdorën Sali Berishën për të arritur qëllimin e vet.

Nëse ne do të ishim bashkuar dhe do të nxirrnim kandidatë të përbashkët, por me frymë nga qendra, një vendim nga të dy grupimet e PD, do të kishte tjetër frymë në bastionet e PD-së. Në marrëdhenien time persona me Berishën nuk ka ndodhur asgjë dhe me njerëzit që e rrethojnë atë.

Berisha ka  vetëm një rrugë, , të pajtohesh me të, të jesh ushtari i tij, dhe mos të dalësh kurrë kundër mendimit të tij, dhe nëse mendon ndryshe je armiku i tij. Unë kam vendosur që të jem vetvetja dhe sigurisht që të japë meritat ashtu siç i meritojnë”- tha ai.

41 Komente

 1. G
  Gabim fatal qe nje kriminel Ciceron akoma.

  Nje bravo te madhe zoteri..Kapllanaj...eshte mese e drejte qe ky Mbeturine qe ska Fabrike ta Ricikloje pervece se ka qene Spiun i devotshem i PPSH por penetroi dhe shkateroi nje shoqeri te tere anembane shqiperise . Perderi sa ky nuk denohet nga Drejtesia per shume krime dhe vrasje qe ka bere , shoqeria shqiptare do vuaje akoma..

  1. G
   Gabim fatal qe nje kriminel Ciceron akoma.

   Nje bravo te madhe zoteri..Kapllanaj...eshte mese e drejte qe ky Mbeturine qe ska Fabrike ta Ricikloje pervece se ka qene Spiun i devotshem i PPSH por penetroi dhe shkateroi nje shoqeri te tere anembane shqiperise . Perderi sa ky nuk denohet nga Drejtesia per shume krime dhe vrasje qe ka bere , shoqeria shqiptare do vuaje akoma..

   1. G
    Gabim fatal qe nje kriminel Ciceron akoma.

    Nje bravo te madhe zoteri..Kapllanaj...eshte mese e drejte qe ky Mbeturine qe ska Fabrike ta Ricikloje pervece se ka qene Spiun i devotshem i PPSH por penetroi dhe shkateroi nje shoqeri te tere anembane shqiperise . Perderi sa ky nuk denohet nga Drejtesia per shume krime dhe vrasje qe ka bere , shoqeria shqiptare do vuaje akoma..

    1. L
     Lenci

     Berisha pa vule pa logo pa emer mori 500 mije vota dhe 7 bashki ndersa juve perfunduat ne vend te katert ne Tirane pas Arlind Qorrit! Sa per ty o kokrra hajdutit qe ushwehesh me tenderat e Rames te vijne pas vetem punetoret e vellait.

     1. t
      tata luigji

      Lenci te qiqa robet ty dhe salih bin ladenit

      1. L
       Lenci

       Ate motren ku ta kesh mor robqir … kur ske argumenta mbylle halen

      2. A
       Arber

       O Rrenci, PD-ja zyrtare u ka bërë thirrje të vetëve të votojnë për kandidatet e Foltores; pra, ato 7 bashki kanë votat e të gjithë demokratëve, jo vetem të Saliqen Kriminelit!

       1. L
        Lenci

        Mos more po ne ato 14 bashki qe doli vete mori gje apo noc rrokun? Po ate kerkesen per heqjen e emrit te Berishes nga fleta e votimit pse e beri? Po me Tirane qe i qiu dhe arlind qorri! Troc keta jane pakice dhe kane vjedhur vule e sigel me ndihmen e Rames dhe Kimetes! Jane vemje se po te ishin burra dilnin krijonin parti tjeter!

       2. M
        Mesuesi

        @Lenc! Mos i bini fyellit gjithnjë në një vrimë. Ato 500.000 vota nuk i mori BF, ose më mirë nuk iu dhanë Salikes. Aty ishin votat që u dhanë për kryetarët nga gjithë partitë opozitare mbi 20 prej tyre, të cilat vetë nuk kishin kandidatë për kryetarë bashkie si PR, Agrare, LZhK, BD, FRD etj. Votat për BF, dmth ato për listën e këshilltarëve, ishin 240.000. Nëse sipas zgjedhjeve të 25 prillit 2021, zbriten afro 100.000 të spiunit Metaj, atëhere monstrës 'non grata' mund t'i mbeten 140.000. Atëhere si dalin 500.000?!?!

        1. P
         Petrit

         Keshtu do te behet edhe ne 2025, Berisha do marri 25 deputete, ndersa PD-e vules 4 deputete.

         1. T
          Toni

          Lenci o kokrra e karit. Ketij i shkon mbrapa gjysma e Mallakastres sepse ka qene burre per ata. Pavarsisht sa katnar eshte gjithcka thote eshte e vertete. Per ty eshte burre Gaz Bardhi, Flamur Noka(pyet Kuksianet sa burre eshte Flamur Noka) dhe Edi Paloqia.

          1. L
           Lenci

           Ketij hajdutit te italise i shkojne pak ata qe mban me leke me tenderat qe i jep Rama vellait te tij! Ky ha buken e Rames dhe ben ate qe i thote Rama

           1. m
            mirel

            Ne 500 000 vota totale rreth 200 000 jane te Likekokelopes, pra rreth 300 000 jane te Salikufomes.

            1. F
             FCB

             "Lenci"! Si ka mundesi? Qe te gjithe qe kritikojne Brrrrishen "ushqehen" nga tenderat e Rames. Ore, seriozisht dhe per te mire te shoqerise po te pyes: A keni tru, sy, veshe dhe mbi te gjitha, a keni kapacitet per te kuptuar fenomenet e "politikaneve" tane? Apo bythe e plasur, rendesi ka se çfar thote "udheheqesi" se ai i "di" te tera, ne kemi per detyre ti bejme vetem fresk se mos nxehet nga lart dhe nga poshte. Shoqeri debile me debila si "Latif Dreqer, me Taulanter, me Rajmond vlonjater, me Trapajane, me Komunista me Rolex, me Petriter" (vetem 1, jo 200) e plot laskare te tjere qe jane bere qesharake me keq se Qim Peka dhe Alfred Lela

             1. L
              Lenci

              Une jam demokrat dhe nuk punoj dot ne shtet e jo me te marr tendera! Vellai i ketij hajdutit (se mos mendon se e shpik, e ka deklaruar vete qe eshte i denuar ne Itali per vjedhje) ka marre mbi 20 milione euro tendera nga Edi Rama me kompanine Shkelqimi 07! Ketu nuk po te llogaris lejet e ndertimit.

              1. T
               Toni

               Sala sa ka marre me Bashkim Ulajn. Vetem thuman kashar eshte 75 here me teper qe ajo qe thua ti ka mare mallakstrioti. Le te tjerat. Flamuri e ka shit vilen qe ja dha Kastrati. Para zgjedhjeve rrinte bashke me Gon Koliqin e pinin kafe me Kastratin. Ke qene ndonjeher ne Kukes . Pyeti njeher se e dine mire Kuksianet kush eshte Sala, Flamuri, Agroni etj. Tallnin karin me te burgosurit e postbllokut ne rrugen e kombit qe shiti Flamuri

            2. T
             Tirona

             Sa me shpejte te “zgjoheni” aq me mire per te djathten shqiptare

             1. S
              Stefan

              Epo mos na e perserit tre her se nuk po jep dije o burr. Shkruje 1 her se nji her do e lexojn nese e lexojn

              1. d
               demo

               Kjo gjuhe duhet perdorur nga demokratet qe ta shporrin vrromen.

               1. A
                AI

                Shko kap ndonje tender o babam kte bej...seshte per ty politika...

                1. X
                 Xhezo Smokthina

                 Ke plotësisht të drejtë, politika nuk është për Kapllanaj, politika është për Berishën, që të çon nga humbja në humbje, që bëhet bashkë me djallin dhe të birin, nga Ilir Metaj spiunin deri tek Marko Dajti, enverist i pakorigjueshëm si vetë Berisha. Doni Berishën kryetar, sepse ai nga mëngjesi në darkë shanë mbarë e prapa Edi Ramën dhe nga darka në mëngjes ndajnë paret midis tyre me anën e tenderave. Pse fiton ndonjë lekë me punë Kapllanaj ju vetë sytë, për hale si puna jote rëndësi ka besnikëria ndaj një të çmëndur si Berisha.

                 1. T
                  TONI

                  Normal politika eshte per Salen. Zyren e paret ja jep Bashkim Ulaj qe nderton unazen e re dhe autostraden Thumane - Kashar me paret qe ja jep Ballukja e Edi Rama. Qe kur filloi foltorja shpetoi Ulaj se puna u shumefishua e nuk ka me nevoje ti jape ndonje pare a makine te shtrenjte Lulzim bythqirit.

                 2. O
                  Optimisti

                  Bravo Z.Kapllanaj ne ju mbeshtesim ju, ju nuk keni humbur ju keni fituar dinjitetin tuaj ndaj kreminelit sali berisha qe eshte i sponsorizuar nga qarqet anti Shqiptare.Ne mbestesim burra si Kapllanaj,Rolan Bejkon, dhe shume te tjere qe kane dale kunder foltores me falni nevojtores qe mban ere e keqe korupsioni, krimi, dhe anti Shqiptare.Vetem gazeta tema ka mbajtur gjalle shpresen e Shqiptareve, ja ka nxijere ne sheshe te gjitha bemat e sali kreminelit gjak ftot..

                  1. s
                   sami

                   Ky eshte ai qe do jepte doreheqje pas 6 marsit nese fitonte Shkodren Berisha? E mabn fjalen ky bur(r)i...

                   1. R
                    RRahman Rrajca, deputet.

                    Te lumte Gone, duku andej nga oborri pasem i kryeministrise per nje pjate MuHalebi se e bo hak...

                    1. z
                     zenel

                     Eeeeee jane te forte keta....jane Partia e 4%-it...

                     1. s
                      sopiqoti

                      O demokrate te NDEARUAR,si e duroni "Non graden" midis jush,nje pjelle e keqe e shoqerise tone qe vec te keqija na ka sjell,. Vleresoni medimin e MIKUT TONE TE MADH per kete fshatarin politikan qe shtepia e vet nuk j ka pare hajrin dhe presim ta shikojme ne.

                      1. A
                       Agron

                       Sali Berisha eshte vetem nje cope rrot kari qe nuk i hyn ne pune as dreqit

                       1. X
                        Xhezo Smokthina

                        10 volume nuk nuk thonë dotë kurrë më shumë se ç'thotë kjo fjali.

                       2. d
                        drini

                        ky eshte ai babai i tenderacve?!

                        1. k
                         koli

                         Ky eshte me Partine e xhepit.I ka bere nenen me tenderat ne qeverrisjen e Rames...ky shet nene e babe pe para jo me PD-ne

                         1. L
                          Loran shehu

                          Ik o Agron Kapllanaj mos na caj si shum karin ate be se se rru njeri ne bot per ty apo per njerzit e tu po fare ama

                          1. d
                           demo

                           OK z.Kapllanaj.Gazeta cfare inati ka ,qe fshin komentet?

                           1. T
                            Toni

                            Po prit o loqe. Se nuk eshte duke prit njeri perlat e tua , qe sapo ti shkruash ti te ti botojne direkt se mos ngelet njeri pa i lexuar.

                            1. x
                             xheJ. eN. Bi.

                             Toni ,disident i madh "demua" nuk ja botojnë komentet se është kritik si speci djehës.

                           2. Q
                            Qymyri

                            Shyqyr që doli një nga PD dhe tha një të vërtetë se skuthat e tjerë dhjesin gjak nga Sali kërma Ptu paçit faqen e zezë o ndyrsira se morët në qafë demokratët e ndershëm

                            1. K
                             KATUNDARI

                             Pyet Stamboli se ka Ballsh.

                             1. x
                              xheJ. eN. Bi.

                              O demooo...komentin nuk ta botuan apo ta botuan dhe pastaj ta fshinë ?Ka ndryshim të madh.Besoj se do jetë e para ,nuk ta kanë botuat se nuk ju nxi trapi këtyre të gazetës se shkruajte ti kundër dhe ta hoqën komentin. demooo,këtu kan sharë botuesin e gazetës dhe nuk i kanë çensuruar dhe do çensuruan tëndin se fole kundër . demoo ...gazetat online nga klikimet dhe komentet tona mbahet gjallë dhe nuk ka leverdi të mos ta publikojë.

                              1. O
                               Opionisti

                               Ta fillon lufta sali berishe

                               1. g
                                goni

                                dikush ti thote ketij injorantit qe kalbesire eshte dhe vete ...kot distancohen nga berisha se nje mut si berisha jane

                                Lini një Përgjigje