Alfred Lela: Këto ditë do nxjerr prova që do iu çudis jo vetëm ju, po gjithë botën, nga Briri i Artë deri në Vladivostok

6 Qershor 2023, 11:35Politika TEMA

Alfred Lela: Këto ditë do nxjerr prova që do iu çudis jo

Alfred Lela thotë se ai dhe Sali Berisha do nxjerrin prova për manipulimin e zgjedhjeve të 14 majit, që do çudisin botën.

Alfred Lela: Për zgjedhjet (të flas) apo për post-Gaz Bardhin?!

Për gjithë debatin!

Alfred Lela: Shiko, unë jam edhe Genti, edhe Strazimiri gjithashtu. Për fat të mirë dhe për fat të keq, jemi pjesë e një grupi aty në PD që i sheh, pra, që jemi dëshmitarë (s’po them jemi të dorës së tyre, sepse të dorës së parë janë ata që kanë parë kur ka ndodhur, teksa ka ndodhur, ajo që ka ndodhur me zgjedhjet). Është pamje që nuk ke çfarë të bësh tjetër. Mund të zgjedhësh, po të marrim si aksiomë atë që thotë Irisi që mos iu tregoni të vërtetën njerëzve, se i dekurajoni...

Iris Luarasi: Nuk thashë mos i tregoni! Një sekondë, ku e thashë unë këtë gjë?!

Alfred Lela: Pse ua thoni...

Iris Luarasi: Nuk mund të vesh në gojën time që t’i them njerëzve gënjejini ju njerëzit. S’e them kurrë këtë. Thashë bëni beteja politike, se po bëni luftë disfatiste.

Alfred Lela: Pse, beteja për votën, beteja për zgjedhjet nuk është politike?! Beteja për zgjedhje të lira nuk është politike?!  Ajo që ne po shohim këto ditë dhe së shpejti do ta kenë edhe ndërkombëtarët, edhe mediat, edhe juve, edhe ata që bëjnë sikur nuk shohin, sikur nuk kuptojnë, se ashtu u intereson, është jo termi që përdor Sali Berisha - farsë, jo terma që janë përdorur vazhdimisht për zgjedhjet – masakër, kasaphanë, përçudnim e me radhë, por është e një shkalle të pahasur ndonjëherë në historinë e zgjedhjeve kudo në botë, që nga Briri i Artë e deri lart në Vladivostok.

Askund! Asnjëherë dhe do ta shihni e shpresoj të keni sy për ta parë dhe të thoni atë që shihni dhe jo atë që ju intereson për të thënë. Kaq kam për të thënë.

Kaq kam për të thënë për atë që do të pritet të dalë dhe të dëshmohet dhe njerëzit, publiku i gjerë ta shohë! Sepse, kjo të ndërtuarit e një Shqipërie “daneze”, ndërkohë që Shqipëria në të cilën jetojmë në daç në zgjedhje, në daç në demokraci, në daç në sjelljen ndaj kundërshtarit politik e të gjitha këto u përmendën, vula, marrja e vulës me forcë, të detyruarit, pra të shkuarit kundër vullnetit të lirë të forcave në një koalicion dhe të detyruarit e tyre, të zgjedhësh me forcë kryetarin, jo atë çka ata duan, po atë çka do pushteti dhe çka duan gjykatat është...

Iris Luarasi: Koalicioni ishte vendosur edhe para se të... Që do të shkonin bashkë Berisha me Metë, kjo ishte vendosur bashkë dhe s’kishte lidhje me vulën.

Alfred Lela:...ështe pafalshme! Shumë vetë në Shqipëri dhe përreth e falën, por është e pafalshme dhe bëjnë sikur nuk shohin shumë gjëra.  Një ndër gjërat   që bëjnë sikur nuk shohin është - e dini sa qindra mijëra vetëve ua ndërruan qendrat e votimit pa i lajmëruar, pa i pyetur?! Pa u thënë?! E dini që PD-ja ka çuar një padi në SPAK për këtë?!”

33 Komente

 1. B
  Bato

  O loqja i Salehut,pse e konsumon vehten me nje ngordhesire

  1. M
   Mateo

   Paraja, Bato, paraja. Salehu po e perdor atë per te hequr gjakun nga duart e tij. Se ka aq shume sa mund paguajē 100 a 1000 lelka.

   1. F
    Fener Zizi

    Ishalla ky Byth@iri Lela nuk nxjerr Videon qe me kapi me Gruan e vet. Po ma nxori, une do i nxjerr qe ka @i Motren e vet.

    1. V
     Veterani

     Ky nuk është i konsumuar , por është i marrë fund me të tana . Po ku di gjë kjo vemja kaçurrele se ku bie qendra e votimit dhe si zhvillohet votimi . Këta marrin direktivën nga non grata dhe vazhdojnë llomotitjet e broçkullimat . Po të kenë matriale kompromentuese le ti çojnë në prokurori dhe mos dëdrdëllisin nëpër ekrane.

    2. G
     Gazetari

     Ore ky bythqiri akoma mbas Salushit është? Ik ore pirdhu kokëloqe!!!

     1. P
      Parti homosexuelesh

      Do dali nje video bardha lelua dhe babale te tre ne nje hôtel ku keta homosexuel i benin thirje berrishes te vinte te shijonte homosexualite te beheshin kater

      1. a
       aleks

       o Zot sa e urrej kete pederastin, futyre me te shemtuar nuk gjen, biles edhe ato njerezit me recka qe ngulen neper arrat e bujqve per te trembur sorrat, jane me te bukur para ketij plehre

       1. M
        Mesuesi

        Dordolec thuaj, se ashtu quhen ato që trembin sorrat etj....

        1. a
         aleks

         flm, se nuk po me kujtohej, edhe dordolecet jane me te bukur se ky qe ma ka koken si ufot.

       2. E
        EMIGRANTI

        O lele e para hekuri rrihet sa eshte i nxehte e dyta mos na le pa gjume nje jave,muaj ndoshta vit deri sa tju japi Sala leje perte thene gjerat e tij. Jepi lele,l'ala,lule s..a

        1. T
         Tironsi i Vjetër

         O njerëz nuk e kuptoni ju se ky, Lela, ka shkuar për lesh? Eshtë bërë më keq se Bushati, Lubonja e CO.

         1. R
          Redi

          O Lele o Lele. Je bo kone i Saliut. Po at konen tate qe del foto ku e ke or ti ???

         2. Q
          Qytetari jo dicidal

          Se pari deri tani kini dale ginjeshtar. Ja Saliu thote se 547 mije persona kane votuar nga dy here, pra bejne 1 milion 94 mije votues. Sipas satistikave pjesemarja ne votime ishte nen 40 % ,pra i bie qe kane votuar vetem keta. Po une dhe ime shoqe, komshijte e mi ,me te cilet shkuam bashke per te votuar ku jane fletet e votimit ? A jeni ne terezi. Po ne medja a bete dononcime dhe te filmoheshin ? Une para qendres se votimit prita disa minuta per te shitur voten,po nuk na u afrua njeri... Po ju ku i kini filmiet , apo i ruani per 2025. O Lelo perendia te mbajte mendjen ty,se Saliu dihet qe ka roitur.

          1. F
           Fatmir Lohja

           Azis Nesim ka nje tregim:”Klubi i leshkove”Humorin e tij e zberthen me dy detaje.Qe te behesh anetare i klubit te leshkove kerkohen dy kushte.1.Duhet te prezantosh briret me te medha me sa me shume flori si gjerdane.2.Do te tregosh rrena qe nuk i ka degjuar askush.Ky tregim eshte shkruar pa lindur une,qe sot jan pensionist.

           1. P
            Prostituta Kombetare Sali

            Mendoj qe Alfred Lela, i Qimi i Pekajve, Rudina Xhunga, Blendi Fevziu, Taulant Balla te shpallen Monument Natyre!

            1. t
             titi

             Ky tamam si Adriatik Llalla, sa te vij vjeshta kini per te pare sa do te fut ne burge, kurse ky vllaj i Vjollca Vokshit do ti lere pa goje gjithe globin me faktet qe disponon shefi i tij. Mos Lelo i nxirr te gjitha menjehere por nxirri pak e nga pak se ndoshta njerzit mund te pesojne ndonje atak ne zemer.

             1. t
              tefiku

              Sa shume plehra nxjerr ky vend.Besoj se zeme vend te pare ne bote per numurin e bajgave njerzore.

              1. P
               Prostituta Kombetare Sali

               Vertet!

              2. N
               Nje tifoz

               Ore pleh nuk poqe o loq.... , mbete gomar more zog gomari ne çdo vend ku keni punuar tani je plehu i plehut te shqiperise !

               1. H
                Hasoni

                Jemi shume keq si kulture mediatike perderisa citojme individe si Lela

                1. M
                 Ma kap nje cike o rrote kari

                 Organizatoret e Babales me duket se po i shpetojne bugut , po ky qe e ka koken si koka e karit sapo dale nga syneti paska me u fut me komet e veta ne burg per Babalen 2 qe po organizon ,,po kesaj rradhe nuk do ti shpetojne burgut

                 1. s
                  shqiptar

                  Kur do te beje Sherlok Holmsin dhe ky bythshkerdhyeri mos ngelte polic e shikas ne kembe

                  1. N
                   Noci

                   Po ti kishit i nxirnit me kohe ja dorezonit OSBE ODIHR it se ata thone fjalen kryesore.Vetem po qe se do shpikni ndonje Babale e te Beni zhurme qe njerezit qe ju kane votuar te vazhdojnë t'u besojne.32 vjet vetem keni genjyer sa eshte çudi se si ka mundesi qe ka akoma njerez qe u besojne

                    1. r
                     ronny

                     Ky bolja ka qene nje idiot i lindur edhe me pare, por mbasi u rrezua diku andje nga malesia neper ca rrepirra, u be edhe me loqe se kurre.

                     1. T
                      Tedi, Durres

                      Ky Lela me duket si Guimpleni, tek "Njeriu qe Qesh" i Viktor Hygoit. Edhe kur eshte i merzitur dket sikur qesh, edhe kur qan duket sikur qesh. Shikojani syte si gjarper dhe buzet e holla te terhequra,karikature e njeriut qe qesh.

                      1. J
                       Jeta

                       Mendje fyell,lum Berisha që të ka .

                       1. V
                        Votuesi i lirë

                        Sali cullaku dhe allfred bataku janë duke përgatitur serinë e re të "Babales"! Kjo është çudia nga "briri i salibudallit tek hani ose pordha e kalit...

                        1. A
                         Alban Dega

                         TI NXJERR VETEM MUT SA SANA NGA TRURI YT I DHIER MOR KODOSH KOKEBOSH Na beke edhe James Bondin e Botes duke i lepire Nonegratas majen e rrotes !

                         1. T
                          Tv Zeni hap tender per gazetare i vetmi kusht pjes

                          Po nje cudi e madhe ne kete vend i ka mbledhur perendia te gjitha shemtirat ne nje vend fillo qe nga Cim Peka i pari cuni Faros KlevisBalliu Lelua koke rjepuri e Bled Koqja qe ndonse duket tjeter ne aparence ne shpirt eshte me keq se keta qe edhe sikur te kene te drejte vetem nga shemtia nuk ja u var kush se jane plera .

                          1. N
                           Neandertali piktor

                           Lela eshte arsyeja, perse njerezit e lashte vizatonin neper shpella

                           1. D
                            Desari

                            Ky lef ke lasetafoni atij surratit që i bashkon. E çuditëshme por e vërtetë është që; ku i sajon zoti këta me shpirt të zi me këtë kokë ufo. Këtij si meret vesh ku i fillon goja dhe ku i mbaron balli. Manikina do çudisë botën, qesharak dhe i pështirë kur flet e qesh.

                            1. Ti je nje hardhucke. Mbijeto hiq pantallonat ne public. Edhe zerin e ke si …… Je super i neveritshem. Nxirr edhe familjen. Nuk te lexon njeri. Bravo Merjeme Bardha

                             Lini një Përgjigje