Ervin Karamuço: Një ish-kryebashkiak në një nga qytetet kryesore të vendit do arrestohet së shpejti

6 Qershor 2023, 09:42Politika TEMA

Ervin Karamuço: Një ish-kryebashkiak në një nga qytetet

Eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço ka zbuluar se një ish-kryebashkiak së shpejti mund të përfundojë në pranga dhe se për të është shkruar edhe fletëarresti.

Sipas tij nëse ky ish kryebashkiak, të cilit nuk ia zbuloi emrin, arrestohet atëherë më shqetësues është fakti që ka rrjedhje informacioni nga përfaqësues të strukturave si SPAK apo Policia e Shtetit dhe për këtë duhen bërë hetime.

“Po flitet këto minutat e fundit për një tjetër arrestim që do të kryhet për një ish përfaqësues lokal në një nga bashkitë kryesore të vendit, ende e pakonfirmuar.  

Por nëse do të arrestohet atëherë do të kuptohet që edhe për të ka pasur rrjedhje informacioni, pasi që të shtunën ky informacion është bërë publik nga gazetarë që e kanë marrë këtë informacion nga përfaqësues së strukturave.

Nëse do bëhet një arrestim, do bëhet publik. Nëse kjo që ka ndodhur aktualisht me këtë ish kryetarin e bashkisë rezulton me arrestim, kemi gjithë të drejtën të dyshojmë se ku po rrjedh ky informacion. Po e bën këtë Byroja Kombëtare, a vet një prokuror i SPAK-ut apo Policia e Shtetit që vjen në ndihmë për të kryer arrestimet. Për këtë duhet të këtë hetime konkrete”, tha Karamuço në Top Talk.

Kur pritet ky arrestim i bujshëm?

Karamuço: Nuk e di. Nëse do të thoja kur pritet arrestimi, atëherë ka rrjedhur informacion më shumë se çduhet të rridhte, pasi ka arritur në veshët e mi.

Ka urdhër arresti?

Karamuço: Ende i pakonfirmuar por gazetarët thonë po.

18 Komente

 1. v
  vili

  Shikoni se ky MUCOKARI eshte "ekspert" i madh....

  1. T
   Toni

   Ketij ja ka thene Arben Ahmetaj sepse eshte kunati tij. Edhe pastrueset i kishin bashke. Tashi une se kuptoj keta marrin leke per te thon budalliqe kot si i dalin nga bytha? Po te jete kshu eshte pune e mire po dal edhe une po merrem me kete pune se jam pa pune. Dal e them do arrestohet nje minister se shpejti. Po doli mire e po sdoli po them qe ka nderhy fort Edi Rama.

  2. k
   koleg i vitit 1967 qe perfunduam studimet BASHKE M

   KY MUCOKARI E DI SE DREJTESIA ESHTE NE DUART E PARTISE ME KRIMINALE NE KETO 32 VJET ,PARTIA SERBE PSEUDODEMOKRATIKE QE KOMANDOHET NGA SPIUNI SERB E KOMUNIST SALI KARAXHIC I ADOPTUR BERISHA

   1. D
    Dhe mese e vertete.

    Mese e drejte..

   2. E
    Emer

    E hengi Armando....

    1. Y
     Ymër Pësht-Hani

     Eshte ai I shkreti, doktori, I Vlores. ( ish-kryebashkiak , Sebastian eshte ne krye te detyres si pellumb rezervati)

    2. T
     Tiku

     Kur thote sipas gazetarit do te thote sipas thashethemeve

     1. J
      Jari

      Ky Karamuçoooo, një Rr/K i vërtetë.

      1. X
       Xha Braho

       z.VANGJEL DAKO, MOS U TREMB….ASGJE NUK DO TE TE NDODHE…. SHIJO JETEN ME VERE DHE KARKALECA DETI.

       1. U
        Ujku Plak

        Mos, edhe nje tjeter Ripjellas me Zemer te semur Haaaaahaa, kishte lezet me Shpellaret e Berishes dhe Koke pa Laret e Leshedhise. As i denonconte kush, as i shqentesonte kush pse vidhnin dhe vrisnin, dhe nuk kishte nevoj qe Populli i masakruar Shqipetare ti ushqente ne Burge me taksat. Sistemi i Drejtesis i kalbur, duhet tu sekuestroi Pasurin rq qe mos semuren.

        1. a
         astriti

         Eshte bere zakon qe ky gjoja ekspert tregon ne studio thash e themet e kafeneve.

         1. d
          dmj

          Bo bo u shtu ene i tjeter

          1. V
           Vlora

           Ky Kar amuço agjenti cias Amerikan !!!

           1. E
            Eni

            Ka dale urdher arresti e nuk ekzekutohet....albanistan...apo e bejne qe te ikin...

            1. P
             Phoenix

             Qenka riaktivizuar serisht agjenti i dezinformimit RL013PS KarrMuco. Pas fiaskos se atentatit fake te Top Kanalit te ujrave te zeza, nuk kishte se si te mungonte dhe profecia e radhes.

             1. d
              doni

              ky eshte nje Kar i bere Muço....

              1. D
               Davidi

               Marrte Veliajn me vete!

               1. B
                Burbuqe Toska Dega frengjisht Elbasan

                Uroj te jete Qazim Sejdini nga Elbasani ose Ardian Turku po ne Elbasan. Te dy fytyra te ndyra dhe hajdute. Po Qazua ishte dhe mafioz, midis te dyve do zgjidhja Qazon.

                Lini një Përgjigje