Rama për arrestimin e Dakos: Nuk ndihesh mirë kur shikon dikë që ka qenë krah teje në pranga, por...

6 Qershor 2023, 18:37Politika TEMA

Rama për arrestimin e Dakos: Nuk ndihesh mirë kur shikon dikë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në mënyrë indirekte për arrestimin nga SPAK të ish-kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako.

Dhe pse nuk e përmendi me emër, Rama deklaroi nga Berati se duhet pasur durim për luftën kundër korrupsionit, ndërsa theksoi se për herë të parë në histori po goditen njerëz të lidhur me pushtetin.

Duke nënkuptuar arrestimin e Dakos, Rama tha se “nuk ndjehesh mirë, kur shikon dikë që deri dje ka qenë krah teje dhe tani është krah prokurorit dhe gjykatësit”.

“Duhet bërë durim edhe në luftën kundër korrupsionit, sepse kemi hyrë në një fazë të re, ku për herë të parë në histori po goditen njerëz të lidhur me pushtetin. 

Kjo nuk është e lehtë, sepse nuk ndjehesh mirë, kur shikon dikë që deri dje ka qenë krah teje dhe tani është krah prokurorit dhe gjykatësit.

Por edhe kur shikon që mund të përdoret forca  e pushtetin për të bërë gjëra që nuk duhet.

Kurrë s’ka ndodhur më parë. Për këtë ne duhet të jemi krenarë për PS dhe kontributin që japim”, tha Rama nga Berati.

34 Komente

 1. s
  sapa

  Durim?ik ore mashtrues ti e di fare mire se do ja u rruajne topet!

  1. S
   Sapa supa

   Ke shkruar tre komente me pseudo te ndryshme je tipik komunist si ata qe te hidhnin fletushka poshte deres ne kohen e Sali qenit

   1. K
    Kalec Dega

    Ram klyshi dhe klyshat e tij dhe jo vetem ne Tema…. Lol I ka paguar dritat Vangjushi!?

    1. K
     Ku u mblodhën gjithë koqet ne PD

     O Kalec, Ke kaq kohë qe pjerdh kot ketu, dhe Rama vazhdon ne pushtet. Sepse nuk rrezohet Rama me komente gazetash, as me dy gishta. Shko o trap pastro PD-ne nga halet qe të rrezohet Rama, se ndryshe ai del ne pension kryeminister. Edhe kete arrestimi e Vangjushit, Rama do ta perdore me zgjuaresi "e shikoni? Ne po e pastrojme shtepine tonë. Po ju të PD-se?" Ëëë, jo. Ne të PD-se nuk na duhet PD-ja. Na duhet se çfare bën Rama. E kujt i plasi per PD-ne!! Dilni ketu dhe shkruani si trapa, a thua se i plasi Ramës se çfare shkruajme ne. Me shkrimet tona, Rama tallet per dite, sepse i merr votat. Dhe natyrisht qe i merr. Me Saliun perballë, edhe Termet Peçi i Tepelenës behet kryeminister. Keni bythe të hiqni Saliun dhe të reformohet PD? S'keni. Epo trusni bithën aty, si thone kukesianët, dhe rrini rehat, se me pordhet tuaja ju nuk rrezoni nje kokosh nga gardhi, e jo më Ramën.

     1. Z
      Zeni

      ????????????????si e tha……me pordhet tuaja nuk rrezoni dot as nje kokosh nga gardhi ???????????????????????? bravo

    2. k
     k

     Rroftë ambasadorja amerikane si e vetmja shpresë për shpëtimin e kombit nga pushtimi i korrupsionit,mafjes pushtetare dhe së keqes. Politikanët janë të gjithë bashkë ,edhe pse bëjnë sikur sulmojnë njëri-tjetrin.

    3. A
     Alberti

     Edi Rama, SPAK dhe Dumani po ju shkerdhen. Kane arrestuar 15 persona nga PS si ministra, zv/ ministra, deputete e kryetare bashkish dhe zero arrestime nga opozita megjithese kane bere korrupsion e kane vrare qytetare shqiptare. Shqip muhabeti nga opozita Dumanit i shpeton shurra ndersa juve ju vleresojne si lepuj e frikacake.

     1. P
      Po mo alberti

      Alberti une jam qe te gjithe qe shkelin ligjin te shkojne ne burge po a ka kriminel me te madhe se Berrisha ? Ndaje keto qe shikojme jane filma humoristik nga drejtesiace kapur nga familja kriminale Berrisha

      1. B
       Berati

       Na rrofsh bolet ti e Albetri. Si arrestohen njerezit me hamndje te tipit "e dine te gjithe"? Gjejini provat e rraseni brenda. Sa per ate se jane arrestuar 15 nga PS. Me ato qe kane bere nuk mjaftojne burgjet e Shqiperise por Rama po mundohet ti laje me paaaak burg. Kujton se eshte gjenial dhe mendon se per aq para sa kane bere nja dy vjet i bejne me qejf. Por mos harro Rampalloshi black-suwan.

     2. R
      Rajca

      Mendoj qe SPAKU ti kthehet edhe kallzimeve per ish ministrat e Berishes, te cilet kane rene ne qetesi dhe po i gezojne frutet e korupsionit me mendimin se nuk do gjykohen.

      1. V
       Vlora.Vlora

       Po cudi e madhe o Ramut gjithe te tute po vene brenda e deshe SPAKUN mbaje tani ,shiko se mos i vin radha xhackes dhe Belindes

       1. A
        AB

        Krenarinë Rilindja ta lerë për një moment të dytë...sot eshte koha që ti kërkojë falje durrsakëve dhe gjithë shqiptarëve për masakrën që i është bërë atij qyteti me firmën e Rilindjes ...

        1. A
         AB CD

         Cfare masakre ? Uuuu harrova ka thene shoku Sali masaker ne kavaje haaa qe ta kuptosh ti taliban i foltore-nevojtore mbas dakos e ka rradhen birrisha urrra parti sali parti sali rrofte ppsh me sekretarin dhe doktorin e shokut enver patriotin legjendare dhendri serbis shoku salii urra urrra

         1. A
          AB

          Të qi të vdekmit ty Saliut edhe kush ju ka bo kokat ju të dyve...pusht patronazhist

          1. I
           Idiotësi me permasa të frikeshme

           Qenke një trap zalli ti or byrazer. Çfare sharjeje! Të vdekurit? Paske thy rekordin Guinness per koqe kandari. Bo bo, çfare mban kjo tokë!!

        2. K
         Komedi teatrale nga SPAK

         Kush ka shkelur ligjin te shkoje ne burge edhe zoti V.Dako por pyetja ime eshte midis krimit te 1997 nga Berrisha dhe kjo e zotit Dako kush eshte me e rende midis krimit re zotit Dako dhe grusht shtetit nga Berrisha kush eshte me e rende midis krimit te zotit Dako dhe vrasjes se kater protestuesve kush eshte me e rende midis krimit te zotit Dako dhe Gerdecit kush eshte me rende ceshtja Cez ,klubi partizani rruga kombit rublat Ruse thyerje embargo vjedhje votash .. Ndaj kjo qe SPAK po bene eshte komedi teatrale zoti Dako te denohet por pak nga fundi se eshte peshku i vockel

         1. E
          ENDRI

          Po more idiot po, si nuk duhet te jeshe krenar ti bashke me PS e qelbur. Po hajde me jep mua ja 10 M euro se po bej un naj 3 vite burg pa merak fare. Me aq burg sa bëri Tahiri e sa do bej Koka dhe te tjeret kollaj e keni punen, atij qe nuk i nxihet faqa duke vjedh nuk i nxihet as pse ben 3 vite burg. JE NJE MASKARA, NJE DITE DO TE THUASH QE FAJIN E KA DJALLI QE I NXIT SE KETA NUK KANE PERGJEGJESI PASI PERGJEGJESIA ESHTE INDIVIDUALE DHE SI RRJEDHOJE FAJIN E KA DJALLI. KRYEMINISTER IDIOT JA CFAR JE.

          1. U
           Uuu endri shurraqi

           Sipas llogjikes tende mbi nje milione Shqiptare votues te Rames jane te qelbur ? Ik mor trapi komunist i qelbur i non grates rrugac ofendone pjesen me te madhe te shwiperise femije kurrve

           1. U
            Uuu bythmuti

            Perkrahjen me mire e shikon ne % e votuesve heren e fundit, apo nuk i kishe syzat te shikoje numrat ....

          2. U
           Universi shpresa ime

           Po sa për zhurëm se pas 1 viti e nxirni me gjith demshperblim. Si Fullani psh. Palaço qeveri, ti duhet të kishe dhen dorheqje me kaq dështime e vjedhje

           1. U
            Univers injoranti

            Doreheqje pse ? Bufi pulave eshte votuar nga nje milione Shqiptare per te qeverisur e jo per te ikur te pakten meso bazen e demokracise rrespektim i votes se shumices . Kush shkel ligjin ne burge po a ka me kriminel se Berrisha e harruat Gerdecin nese Dako ka vrare sa non grata mos te dsli nga burgu nese Dako ka vrrare sa Shkelzeni mos te dali nga burgu por te lesh Mediun Bashen Shkelzenin babalet ehhh kjo nuk eshte drejtesi o palaço i foltore-nevojtore

           2. I
            Idioti

            Po saliun Kur do e marresh ne krahun tend

            1. R
             Realisti

             Çudia shqiptare. SPAK arreston per korrupsion ( dhe mire ben), ndersa nuk arreston Sali Berishen qe çoi popullin ne vllavrasje(lufte civile). Nuk burgos Mediun qe çoi ne ajer nje fshat te tere. Çudi,çudi çudi...!

             1. A
              Arber

              Nuk eshte çudi fare, kane frike nga komunisti Sali.

             2. Z
              Zyko

              Ai, ajo, ata, ato...po te arrestohen per korrupsion. Te gjithe tendit. Po ti ku je, pse je ndryshe nga ata kur ti je koka e tyre? Ti, sala e meta duhet te shkoni te paret atje se jeni frymezuesit e tyre.

              1. B
               BABAZIA

               Pergjegjesia eshte personale, kur je person i lire. Kur je ne pushtet, politikan, deputet, zoti kryeminister mos e quaj qytetarin injorant se eshte me i ditur se kabineti qe ti drejton. Ne rastin e Dakos, Kokes e etj, pergjegjesia eshte direkt e juaja. Eshte e pamundur qe ju te mos keni dijeni per aktivitetin e tij kriminal. Ka nje sekret, ato qe arrestohen mbyllin gojen, me mendimin se do ti mbroni. Kjo tregon se ju nuk tregoheni i matur ne zgjedhjen e personave me pergjegjesi. Po ajo drejtoresha e cerdheve Tirane, e mbylli ceshtjen ne SPAK, se jo per gje po kishte mashtruar ne tendera? E kjo eshte drejtesia e demokracise.

               1. Q
                Qe baba duret

                Krenar kur ja fut shokut.Edi Rama mos laj duar si Pilati me Krishtin.Ku ishe ti qe kontrollon ekzekutivin?Si ka mundesi qe vetem ti ke 12 vjet qe as degjon e shikon? Nese e ke bere me qellim duhet te japesh llogari ,edhe nese ske qene i afte,per ate qe te kane votuar njerezit,duhet te shkosh nga krahu tjeter i prokurorit e ti bashkohesh shokut tend te ngushte V.D

                1. N
                 Nuk ta ndjen fare ....

                 Po per faktin qe zgjodhe, me doren tende, dhe na vure nje mashtrus ordiner, te lidhur kryekeput me bandat me te ndyra kriminale, ne krye te qytetit te dyte per nga rendesia.....si ndihesh ? Apo nuk eshte pergjegjsia jote qe e zgjodhe.... Akuza e SPAK-ut per Gjushin eshte si "akullore" qe ai po e ha me kenaqesine me te madhe....I ka nxjerre "uje te zi" Durrsit.... me ndihmen dhe perkrahjen tende personale....dhe po u arrestoka "per nje leje ndertimi".....Kjo eshte te tallesh me durrsaket dhe ta besh Gjush Mashtrusin nga "mamuth te korrupsionit kriminal" ne "lepur" te bute...

                 1. A
                  Alton dumani

                  Prangat e vonuara per medi gerdecin Jane skalitur mire dhe Brenda qershorit do jene ne duart e ketij vrasesi me shoke.....

                  1. M
                   Mario

                   Je shefi xhepistave. Hajt sa me ahpejt edhe ne dogana se aty po ben namin travestiti

                   1. a
                    asd

                    Rama flet percart. Po te mos ishte rreziku i marrjes se pushtetit nga Berisha e Meta (mos e dhente zoti), Rama duhet te jepte doreheqje nga KM.

                    1. a
                     asd

                     Rama e ka thene qe te gjatet nuk vjedhin.

                     1. D
                      Davidi

                      Marrte Veliajn me vete!

                      1. E
                       ELEKTORATI GRI

                       Edhe Enveri keshtu bente me shoket e vet .Vetem SALA i mbeshteste hajdutet e tij

                       Lini një Përgjigje