Evi Kokalari njofton takimin për zyrtarizimin e Lëvizjes Konservatore Shqiptare: Do ketë të ftuar nga republikanët e SHBA

10 Qershor 2023, 11:39Politika TEMA

Evi Kokalari njofton takimin për zyrtarizimin e Lëvizjes Konservatore

Ish-mbështetësja e Sali Berishës, aktivistja Evi Kokalari ka bërë me dije se në 18 qershor nis zyrtarisht takimet për partinë e re Lëvizjen Konservatore Shqiptare.

Përmes jë njoftimi në rrjetet sociale, Kokalari shkruan se të ftuar do të jenë edhe përfaqësues të partive të djathta europiane si dhe të partisë Republikane në SHBA.

“Të djelën, në 18 Qershor, në orën 12:00 tek Hotel Rogner, Tiranë - fillojmë në mënyrë zyrtare Lëvizjen Konservatore Shqiptare.  Kemi të ftuar nga Partitë e djathta europiane dhe nga Partia Republikane Amerikane. Hyrja e lirë por e limituar.  Shihemi së shpejti”- shkruan Kokalari.

Formimin e lëvizjes së re brenda spektrit të djathtë, Kokalari e ka njoftuar pas ‘krisjes’ së raporteve me Sali Berishën pasi ky i fundit zyrtarizoi bashkëpunimin me partinë e Lirisë, bashkëpunim për të cilin Kokalari ka pasur rezerva të shumta.

 

7 Komente

 1. T
  Tironci

  Moj ti mashtruse nese nuk keni byth te punoni ne amerik dhe jeni ber pishman qe keni shkuar atje , nuk esht e then qe ju idjotet e amerikes te na servirni qeveri ne per te fituar para ju , ne dim te vjedhim vet , ka 99 ça shqiperia plot , nuk ka nevoj per zhulsat e amerikes qe e shikojn politiken vend ku behet pare , nuk e duam zgjidhjen nga ju , nuk presim qeveri nga fundi botes , punoni aty lani pjata e trusni bythen se nuk esht kjo zgjidhja per te fituar jeten , femer mashtruse .

  1. E
   Evgjite kakapalari

   Po' nuk erdhen republika et e tu te ameriqise,nuk quhet

   1. @
    @

    Vetem ketu tek ne politika shifet si menyra me e shpejt per tu pasuruar dhe nuk e kan keq se ja kan arritur shkelqyshem deri tani. Athere pse mos i futet dhe kjo kesaj pune .

    1. R
     Referendum per arrestimin e koleres sali

     Sali kriminelin do ta keni ne partine tuaj?!!!!

     1. M
      Mihali

      Na mbyten delirantet, ne kemi ketu plote cfare i duam dhe nga Amerika. Shikoni Evin nuk po i dalin llogarite me dollare do ta kthej me leke. Po pse cfare kujton ti moj zonje qe shqiptaret jane ata të viteve 90, qe binin permbys mbas te huajve republikane apo demokrste, laburiste apo cinque stelle? Tani shikojmë punën tone bota më shume na ngaterron.

      1. P
       Pal Melyshi

       Vjen nje rrugace prej Amerike te rregulloje Shqioerine , kesaj i thone baxhelle e braktisur e bija nje komnisti te thekur ne nje org.me Sali Birishes , sa ngja me Argiden e Saliut , pune putanash hesapi zonje koqevarja...!

       1. z
        zalli

        amani bre kok palari po grida sumen do e ftosh,se te ben pune ,veç me nje kusht ,"vdes e gjora grid per tu bere nje çike Kryetare",e sa per bindjet i ka patur e vazhdon gjithmon konserv----atore,

        Lini një Përgjigje