Fatos Lubonja: Edhe mua më sulmoi një i çmendur, njësoj si Berishën. Rama nuk ka gisht, por fajin ai e ka prapë

8 Dhjetor 2022, 09:22Politika TEMA

Fatos Lubonja: Edhe mua më sulmoi një i çmendur, njësoj si

Fatos Lubonja se sulmi ndaj Berishës është pasojë e gjuhës se përdorur nga kryeministri Edi Rama.

“Duhet një moment reflektimi i politikës për kulturën e dhunës që është gjeneruar politika këto 30 vjet. Mungon marrja e përgjegjësisë për veten, por gjithmonë gjendet një armik që demonizohet nga një krah. Politika bëhet mbi emocione njerëzish dhe jo mbi ide e projekte e interesa të përbashkëta.

Unë e kam provuar vetë një histori të ngjashme. Gjykoj që “fut ujë” ideja që është njeri i infiltruar. Shumë e mençur që dokumentin ja kanë dhënë. Një njeri i infiltruar nga policia duhet të jetë i zoti, i mençur dhe racional. Nuk justifikohet me veprimin që bëri.

Me apo pa raport për mua ai njeri nuk është një njeri normal. Pa dyshim është një njeri i politizuar dhe pa një mendim kritik, si në rastin e militantëve ekstremë. Gjykoj që akti vjen nga gjuha e dhunshme e Ramës. Vrasjet metaforike që ai u bën çdo ditë kundërshtarëve, e realizon një militant i tillë i sëmurë psikik.

Përgjegjësia është e politikës që ka krijuar një politikë të tillë konflikti. Një i sëmurë psikik kishte urrejtje politike ndaj meje. Më shihte në televizion dhe më theu xhamin e makinës.

Në një krah opozita tha “ja kanë bërë me qëllim” sepse sa më shumë të demonizohet aq më mirë është. Ndërsa policia që është me qeverinë e manipuloi ngjarjen edhe tha sa nuk e dinte që ishte makina ime edhe pse familjarët e tij thonin të kundërtën”, – tha Lubonja në emisionin “Open” në News 24.

Sipas Lubonjës Rama përbën një rrezik dhe se ka përshkallëzuar dhunën dhe kapjen e shtetit dhe rrezikimit të jetëve të njerëzve.

“Unë pajtohem me idenë që Rama përbën një rrezik. Ka përshkallëzuar dhunën dhe kapjen e shtetit dhe rrezikimit të jetëve tona. Ajo që ndodhi me Hysenbelliun të dielën ishte një tregues i asaj.

Nuk është thjesht shprehje e gjuhës së urrejtjes së urrejtjes së tij. Përshkallëzimi është që ka ardhur koha për veprime. Nuk është në stilin e Ramës ky lloj përshkallëzimi, me këtë njeriun që gjuan me grusht atje. Ky ishte një bumerang për Ramën që kjo ngjarje ndodhi në ditën e samitit”, – tha Lubonja. 

38 Komente

 1. E
  E ni kazani

  Qe ti je i goditur Rama e ka fajin? Tv kazane me te ftuar debile

  1. p
   pjeter

   Nuk kam degjuar as lexuar qe Rama te jete shprehur,"Do ta terheqim zvarre Saliun,as qe "do ta hedh ne here" apo shprehje terrorristesh nga ata qe i rrine per rreth Rames. Nuk mundet absolutisht te thuash te njejten gje per kapobanden Saliut Berisha,as per ata qe e rrethojne. Kjo eshte nje tentative idiote te shpresosh qe shqiptaret te genjehen nga deklarata te tilla,si "gjuha e dhunes se Rames", e meqe Ljuboviçi njihet ne Shqiperi e pertej jo nje si idiot komplet,me vjen te mendoj qe mund te jete pa frike agjenti i infiltruar i Rames ne mes te propagandes serbiçe te Saliut,per interesa te Rames natyrisht,per gjithe keto lloj mrekullira qe shpreh here pas here. Jemi qe jemi nen bombardimet e tezave kospiracioniste,pse te mo jete edhe kjo?? !!! Tashme te gjithe fa fusin si kau peles!!

   1. K
    Koli

    Po Deklarata te Rames qe “ OPOZITE KUNDER INTERESAVE TE ATDHEUT, TE SHITUR TE RUSET, HENGSHIN KOKAT E VETA GRUPET KRIMINALE, NUK MARRIM PER BAZE AYNJE GJE QE VJEN NGA OPOZITA REALE, I VDEKURI (per Berishen) etj etj. Te Pakten shpresoj te keq aq njohuri sa te dish se Kryeministri nuk mund te beje deklarime te tilla sepse ESHTE KRYEMINISTER I TE GJITHEVE EDHE I OPOZITES EDHE I BERISHES SI PERSON !!!!!!!!!!!

    1. p
     pjeter

     Mendoj se me ke repliku mua.Rama ka qene e eshte Rama ,e opozitar,e kryetar i partise me te madhe opozitare per shume vite,e jo vetem kryeminister i tanishem,nuk rezulton askund gjuhe kriminekesh e primitive nga ai.Te perdoresh nje gjuhe e retorike terrorriste siç eshte gjuha meme e bandes se Saliut,nuk eshte e njejta gje si te sulmosh kundershtaret metaforikisht,duhet te jesh shume pusht te mendosh qe shqiptaret jane debila te mos kuptojne ku qendron ndryshimi!!! Rublat jane aty dhe akoma po na bejne karshillek te gjitheve neve,edhe gjithe drejtesise se re.I "vdekuri",eshte i vdekur politikisht qe nuk ka asgje per ti dhene ketij vendi pervec se kaosit e dhunes qe ka dhene sa here ka marre ne dore vendin,eshte nje vetshkaterrim fiziologjik i pashmangshem ite qenit Sali Berisha e gjithe ata qe e rrethojne,dhe madje edhe fizikisht,nisur nga mosha!!

  2. H
   Hera e par ,qe F.Lubonja flet si Qytetare me tru n

   Eshte hera e par ne te gjithe ,pjesmarrejen e Fatos Lubonjes ne Politike e Maskarenjeve /Krimineleve / Bastardeve / Injoranteve / Shpellareve / Antishqiptare / Anti Njeri __ qe flet me ghjuhen e nji Qytetari i painfluencuar nga Rrymat e Kafsherise Talibane , duke ven ne perdorin Trurin prej qytetari shqiptare , duke treguar se i ka ngelur sadopak Ndergjegje Njerzore prej Qytetari ,duke tentuar te distancohet nga Llumi i Injorances se dhuneshme qe sprucon cdo dite Banda e Talibaneve te salih hamutaj , cdo dite medieve ,duke helmuar cdo qelize te Qytetarise mne nji kohe kur Shqiperia e kjo shoqeri gjendet ne momentet kyce te saj : T' I BASHKOHET EUROPES apo LLUMI I ZBRITUR NGA INJORANCA DHE KRIMINELET DHE ANTISHQIPTARET QE KULTIVOJ BOTA MBAS NDRYSHIMIT TE SISTEMEVE _ TE VAZHDOJNE TI FUUAN TE BEJNE PJES DHE CFAR JETE DUAN

   1. K
    Kush

    Edhe ti e paske treguar qe je inteligjent ne kete koment. Por qe ta mbash kte nivel inteligjence te pacenuar nga llumi dhe injoranca , kalo nga psikiatri sa seshte vone. Pi ilaçet rregullisht , merf ndonje mace ,shiko noj porno dhe masturbo rregullisht.

    1. H
     Hera e par, qe F.Lubonja flet si Qytetare me tru n

     Kush , s'me cudit aspak llogjika jote ktu ne kte Replike pasens .qe tenton t'me ofendosh me kto karrliqe prej te semuri mendor qe tregon . E para , un jam nji person Privat , s'e kan te lidhur as Trurin ( te jap mendimin tim per cdo Teme ) e as zorren e trashe qe te dhjes ne surrate sipas asaj qe un mendoj se duhet dhjer sot ne Shqiperi . - Sa per ate qe shkrun e mendon ti etj idiote (se mendoj te tregohem Inteligjent ,kurseje ,s'ka qen kurr qellimi asnjiher i komenteve te mia .Un nuk mendoj me Kokat e te tjerve as si ata pra ) _ por s'me ka interesuar kurr se si mendojne ata qe lexojne Komentet e mia ,sepse qellimi im nuk eshte ai juaji ne komente ,por nji kontribut per Shoqerine e vendin tim Shqiperine ,keshtu si e mendoij dhe shikojn un personalishte . _ Me ilacet e psiqiatrine s'me ka lidhur asnjiher , nuk e di c'lidhje ka Macja ktu !( duket se je dikush qe me ndjek mua ne rrejte sociale si Krimb Zvarranike hahah ) Porno kam pare ,sepse s'eshte dicka e ndaluar ne kte Bote ,per te Masturbuar me beso s'do ta beja edhe para gruas tende ,nqs do kishte pamjen e linjat e nji Misi . ( duket se je nga ata plehrat qe pergjon te tjeret mbas Monitorit i etur me na i morr ne goje cdo Koment )

     1. p
      pjeter

      O shoku eshte thjesht nje keshille ajo qe te dha ai komentusi, nuk eshte se ai te detyron, "o me mace e rashe e vdiqa" egzistojne edhe qente!!, e megjithate, rendesi ka qe te te shofi ndonje ekspert,je shume,shume inteligjent per tu kuptuar ca do te thuash me komentin tend,ndoshta ke ngaterruar forumin!!!

      1. o
       ouuuuuuu pjetri keshillon bre burra !

       pjeter , me pelqen ky art Naiviteti Inteligjet ,se si ju shpreheni e demaskoheni veten ktu si Pjeter Kushi ! lere pastaj kur tentoni ne ironi qensh , kjo ju ben akoma me shume qesharake ,dmth na boni me qesh me te Madhe dhe sigurishte qe befasoni me njohurite tuaja por edhe keshillat bajate . Por ju lutemi , se ku deshitojme te dhjesim ne , kjo eshte deshire personale .

      2. K
       Kush

       Kontribut per shoqerine dhe vendin tim Shqiperine !!!! duke komentuar te Tema !!! Me fal po lexo dhe njehere ato qe shkruan dhe me siguri do kujtosh shprehjen e kryerilindasit ( qe duket se e adhuron) per kesi rasti “O ZOT , O ZOT, O ZOT.

       1. h
        hahahah

        po Kush e Karin e Pjeter e Arbri , na qenkeni ju mer karagjozat e asaj Bote ,qe guxoni te beheni kaqe qesharak dhe te na tregoni se cfar duhet te Komentojme dhe si ? Hah - ha - hah . Me vjen keq ,por debati me nastradina si ju mua s'me zbavit fare ktu . Nastradina te pikelluar , me pare se te leshoni Broculla te tilla ,duke ber Karagjozin ktu , mesoni njiher te jeni qytetare ,mesoni rregullat ne komunikim dhe ndaloni kte tradit injorantesh ,te beheni qesharak para te tjerve . Mjerishte ne qytetareve shqiptare , na kan denuar te Komentojme ne kte Hale ,dhe qellimishte ,per gjera qe ju ndoshta s'arrini te kuptoni ,sepse kjo Qeverri s'i intereson aspak kjo shoqeri ,por vetem Pushteti :hajt pra shnet ,dilni e boni noj xhiro me qent rrugeve te Kaosit sepse ndoshta kthelloheni noj fije . (me zvarraniket e janualles mos me ngatarroni mua )

        1. p
         pjeter

         Or taijjj,siç e shef,nuk te çensuron kush,max te japin na nje keshille.Eshte e veshtire te te ndihmoje kush ketu, sipas mendimit tim ke nevoje per specialist,e ketu nuk besoj ta gjesh,pa ti vazhdo nuk te pengon kush te shprehesh dhuntite e tua!

       2. A
        Arbri

        Or tej , qeke keq ti or tej , majr e ka KUSH . Shko merr e paj ilaçet or tej .

     2. G
      Grusht suratit te qelbur

      Or kokshpulle .Urrejtjen nuk e nxit Rama por Berisha me gjithe sa ka bere dhe thene ne 30 e kusur vite. Ramen e ka quajtur mafioz kriminel te korruptuar vrases etj etj kur vete dhe familja e tij jane shpallur nongrata per gjithe keto te zeza. Rama e denoj sulmin dhe Berisha vazhdon si gjthmone te gjeje shkak per sherr. Per mendimin tim Rama nuk duhet ta denonte fare se Saliu e meritonte grushtin ne surratin e poshter Barbaret qe e shoqerojne ne cdo rremuje qe ben nuk e mbronin dot sepse i semuri psiqik qe e goditi nuk bente dallim nga pjesa tjeter e turmes. tegjithe duke filluar qe nga Saliu duken si te cmendur dhe jane te tille..

      1. A
       Arben Llalla

       Prape Rama e ka fajin sepse duhej ta kishte hequr qafe me kohe kreun e agjentures serbo-ruse ne Shqiperi, Perbindeshin e Vicidolit, Sali Sheqere Vuk Karaxhich.

       1. p
        popull qe veshtron e qesh i pashprese

        A.Llallakeni te drejt ,por kto kokqypat qe öepijne Tepsine s'i arrijn Valet aq Lart sepse militojne si zvarranike medieve dhe kush thot dicka qe s'i pelqen kunder Kryetarit te tyre ,fillojne e kakarisin . Problemi eshte vertet ai qe ju shkruani se kjo Qeverri dhe vet KM Rama nuk u interesua aspak per te bere Drejtesi dhe akoma me pak per Shtet e Shqiperi . Teorikishte poooooooo . Euforia e fjaleve fluturon mbi Re , dhe mbasi kondensohet ne Shi bie poshte dhe lan Kokat e Parala . Pra shkurt Kandari i KM anon me shume nga Pushteti se nga vet Shteti i se Drejtes apo Shqiperise . Ai ka metodat dhe rrugen e vet ,per ta bere Shqiperine ,por neve s'na duket aspak e drejte ,qe Kriminelet qe vrane tradhetuan shpartalluan shkaterruan Shqiperine vodhen Miljarda e sot jetojne e te gezojne Pasurite e jeten te lire e te paprekur ,mbas gjithe atyre Krimineve e tradhetie e sjo cfar ala sot DEmokstrojne kudo kunder Shqiperise , Nuk eshte aspak Korrekt ,aspak si duhet te ishte ,si kan vepruar ne vendet Europiane . Pastaj nji i vetem ,rrethuar vetem nga bythlepirs qe jae te afte vetem me marr paret e u pasuru ,s'mundet te zhdukt Kanceri i Shqiperise

      2. M
       Mara emigrante ne Itali

       Hajde ,hajde tre mosketjeret e tv .Ramen e ka zgjedhur populli ,ďoni apo nuk doni ju ,per ju populli eshte koke pa lare .fitore e Edi Rames deri ne 2030.plasni po te doni

       1. P
        Per komentuesit e zellshem dhe te paduruar.

        Te çmendurit sulmojne te çmendurit.

        1. Q
         Qytetaret e Shqiperise duhet te pastrojne Fytyren

         Edhe pse Fatosi ne Thelb te komentit te tij tentoje te tregoje se ndryshon nga rryma e Halese Shpellarit , duke u distancuar nga Politikat qe ne Gjithcka kercenojne me Dhune ,duke pare Konfliktin ne Shqiperi si Politike , e cila ne realitet eshte nji Praktike e Model Talibanesh ,te berit Politike ,qe tregon qarte se nuk kemi te bejme me Politike e Politikane por gjithcka tjeter , qe leshojn Pordh Helmuese ne Atmosfere duke krijuar ato Re lart qe poshte t dekantoje vetem Mut Shpellari , qe i takon jo Realitet Shqiptare por nji Realiteti qe jetojne vet Shpellaret brenda Shpelles se Erret ,te frymezuar nga Profeti i Erresires saleh Hamutaj qe edhe mbas Nofkes Non Gratta te Njerezmit vazhdon me Kafsherine e tij qe e karakterizon si Kafshe ,t'i imponoje Njeriut - ndjenjat e llogjiken e dhunes ,konfliktit ,luftes civile dhe kte Surrat e Llogjike te Kryekurves Kombetare saleh brrisha ,shqiptaret e kan jetuar dukshem ,pergjate Maskarades se injorantit te Shpelles ne kto 31-vjete DHUNE INJORANCE DEGJENERIM VJEDHJE TE SHQIPERISE SHKATERRIM E TALIBANIZEM POLITIKE qe mjerishte per Inat te Vjerres se Qytetarit ju bashkuan edhe ca Inelektuale qe gelltiten Corben e Shejtanit si Fatosi e disa te tjetre qe treguan Karaktere te dobet duke ju nenshtruar LLUMIT e mbuluar prej tije . Fatosi etj si ai , duhet qe sot ,per hir te Vlerave Qytetare te reflektojne Qytetari dhe siedhe tregoj ne dekalareten e tij ke Idiotia me Syze _Moderatore ke Haleja e Irfani Kapterrit qe ta nga Gomari , te tregoj surratin e tij te vertete ,duke mos i fryr me Fyellit se Gableit Shpellar qe te gjithe e dijne tashme ,se cfar MUTI ESHTE PER SHQIPERINE

         1. n
          nuk ka pas faje enveri per ty

          saliu krimineli nxjer mut nga goja me kercenime,thirrje per lufte e hedhje ne lane,vrasje e dhunime gazetaresh e shkatrrime,dhe ketij dallkaukut i duken normale

          1. N
           Noci

           Tosi vazhdon inatin me ish shokun e tij.Sidoqofte me gjykimin e tij them se eshte me i qartë se shume te tjere me perjashtim te gjuhës se Rames sepse kampioni i gjuhës se vrazhdë eshte ai tjetri por te pakten ti barazohet.

           1. H
            Himarioti

            O z. Bbaze, ky Lubonja është një i sëmurë psiqik, shumë më keq dhe i rrezikshëm nga ai që goditi Berishën. Pse merreni me këtë tip të degjeneruar? Lubonja, nëse do të kishte qoftë dhe dy gram mend, kur lexon komentet në gazetën Tema, për shkrimet e tij, duhet të zhduket. Ai është komplet një idiot i helmuar.

            1. L
             Loni

             I lumte dora atij qe e goditi

             1. N
              New York

              O Strabist Lubonja mire syte dhe mendja te kane lene por a nuk e degjon gjuhen e kucedres Birishe qe vetem mut ne forme zjarri nxjer nga goja? Eeeeee c'na ka gjet

              1. M
               Mul Noka udbash

               Vajte nga Vajte e nxorre koken tek Huseinbelliu. Pse per ty dhe Huseinbelliun duan te dine shqiptaret. Berisha vrau 4 e eshte jashte burgut. Per nje grusht nuk bie Qeveria o Ljuba se 99%e popullit do te donin te ishte Grusht Nokout . Levat grushtet dhe kallashet I filloi politika ata te hane kokat mes tyre e mos mbetet asnjeri

               1. D
                Doni

                Po ca faj ka rama se jan njerzit e smur

                1. P
                 PD e injoranteve

                 Berisha dhe edhe vete Lubonja bejne thirrje per dhune c'do dite! Te vjen keq per Tosin qe ka rrjedhur por edhe per Saliun! Kur te ndodh nje gje e tille te vjen turp te dalesh ne publik por jo Saliu!

                 1. A
                  Analisti

                  Edhe që re në burg, që spiunove babanë tënd, që je psikopat e delenxhi, parazit që paguhesh me lekë krimi nga mediat e shitura dhe që bëjnë biznese të jashtëligjshme, fajin e ka Rama. Ik ore plehrë, legen dhe psikopat.

                  1. P
                   Pash pak Min.mbrem Debatin qesharak !

                   Fatosi kishte nji refren Qytetari te Vertete ne ndryshim nga gjithe kakofonia e Stalles se Enit (mut pe qenit ) e vetmja gje ku stonoj ishin Tonet e Larte kur fliste per ate se nga vinte e gjitha ,duke mos u dustancuar nga Dialekti Provoncial ,por pa hequr dor ,nga huqet personale ,qefmbetjet mbi shoqerine e te kaluaren siedhe Corba e Shpellarit ,N a t y r i s h t , e cila ka len gjurm ne Zerin e Fatosit . ______________________________________________ Megjithate ,edhe pas atij Refreni Korrekt te Tosit , _____ le te jemi te Sinqerte ( flas per ne qytetaret jo mucot etj ) se : _ : Nisur nga Retorika e Krimineleve e cila u riperserit nga Te Ftuarit ne OpenBythesh , kupton se kta Kriminele e Sharlatan ,,nuk ndahen dot kurr ,,nga ai Mentalitet e Metoda Kriminale , Mashtruese ,Genjeshtare,Tradhetare , Anti Shqiptare ,, duke ne e bere te gjithve te qarte , se kta s'mundet te quhen me Politikane

                   1. A
                    Armand

                    Eha kta jan pjerdh o shok … mir shpirt vazhdo programin

                    1. J
                     Jimi

                     Kjo eshte per te dale mendesh !? Ose ne nuk degjojme dhe nuk dime te lexojme, ose keta qe bejne keto deklarata jane debila ! Kur paska bere Rama thirrje per dhune dhe ne nuk e paskemi degjuar !? Ore debil mos ngaterron Ramen me Saliun, se vetem ai ka bere thirrje publike, madje edhe nga parlamenti, per armatosjern e njerezve, per marrje zvarre, per hedhje ne Lane, madje se fundi nga portali i Zenit u kercenua jo vetem Rama, por u aludua edhe per Gregun dhe Zahon ! C'na gjeti me keta idjote, qe keto kohet e fundit jan shtuar shum !

                     1. g
                      genci

                      Po ik ore te qifsha ropt u zgjove edhe ti

                      1. m
                       miri

                       Pirdh pirdh se lirohesh o lubonj kari

                       1. A
                        Alban

                        nese ka nje njeri ne kete vend qe ka nxitur e ka mbeshtetur fort dhunen eshte Sali Berisha

                        1. c
                         cika

                         Ky Llumboja eshte i cmendur vete - e rreh veten vete! Aman, kur ka vend ne faqe gazetash edhe per kete psikopat, vaj me det!

                         1. T
                          Thuthuq

                          Druri ka dale nga xheneti plus , kush te rreh edhe te do me shume

                          1. E
                           Erdogan

                           Ke shume te Drejte (mucho Straight) zoti Lubonja. Je nje Inteligent dhe Largpames qe ke lindur ne vend te gabuar ku Njeriu luftohet dhe Ofendohet (ofend) nga pjesa dermuese e kesaj shoqerie te ndertuar mbi Rere (Arena spanjisht). Ne nje vend (land) te ashtuquajture Albania kur per figuren Kombetare ka nje Misionare dhe Spiune (Mission and Spy) te Republikes Popolare (popull "shqip") te Vatikanit dhe per "Hero" ka nje ish Kaurri i Derrit do thonim sot nje Epirote eshte e pashmangshme demi (damage angl) i Madh qe po i ben Politika dhe "Historianet" e Arnautistanit. Vetem e vetem se i kane dgene nje Cmim "Nobel per Paqe"! Pse per kete Albanistanin luftuan Epirotet si te Veriut (Vora greq) dhe te Jugut (Jugo sllavisht)? Kur "historiani" i famshem (fimi greq) Xhufi thote qe ISkander-beu (Lord Aleksander turqisht) lindi Orthodhokse d.m.th Greke por sipas tij u convertua ne katolike per "Aresye Strategike" merret me mend (mind angl) se ku ka arritur (arriva ital) ky Komb dikur Greko-Ilyre me qender Kostantinopolis. Polis (Jo Qitet italisht nga Cita apo City) kjo ne Nder te Perandorit Ilyre Greke Megas Kostantinos. Kur nje popull viktime (victim) i quajture Albanian per te cilen perdoret nga Fuqite e Medha kunder (contra ital) vete Historise dhe Identitetit (Istoria and Identity) te Tij gjoja eshte populli me i lashte i Evropes dhe Glosa (gluhe "shqip") qe flet,eshte (este) me e lashta e "Botes" atehere ketu cdo gje ka marre fund.

                           1. J
                            Jamarbell maltezi

                            Debili i komunizmit,! Ky ja paska dhene syzet saliut.

                            Lini një Përgjigje