FOTO LAJM: PD jo vetëm me dy grupime, por tashmë dhe me dy seli, zbulohet godina ku do të qëndrojë grupi i Alibeajt

18 Mars 2023, 16:57Politika TEMA

FOTO LAJM: PD jo vetëm me dy grupime, por tashmë dhe me dy seli,

Partia Demokratike përveçse me dy grupime tashmë është e ndarë dhe me dy seli të ndryshme.

Mësohet se pas vendimit të Gjykatës së Apelit, Enkelejd Alibeaj bashkë me grupin e deputetëve të tij kanë marrë ambiente të reja zyrash.

Siç shihet edhe në foto, në hyrje është vendosur logoja dhe emri i Partisë Demokratike dhe selia e grupit të Alibeajt ndodhet pranë Kryesisë së Kuvendit.

KQZ ka regjistruar si PD zyrtare në zgjedhjet e 14 majit, atë të drejtuar nga kryetari i komanduar Enklejd Alibeaj, ndërsa grupimi i Berishës do të futet në zgjedhje me koalicionin “Bashkë Fitojmë”.

 

4 Komente

 1. A
  Avni Rustemi.

  Po godina e SHQUP-it kujt i mbetet, shtetit apo Berishes ?

  1. D
   Dani USA

   Hade Shtet i degjenerur paguan populli dhe tallen terroristat me ne krye terroristin e vicodolit…….

   1. B
    BABEZIA

    Tallu o shtet langaraq e sistemoj me zyra kriminelet e vendit. Duhet ta kishe liruar SHQUP-in. Ajo ndertese ushtarake eshte e popullit jo e Sali kermes. S'paske qene per asgje o shtet i Edi Rames. Po ta dimin qe ke kaa shume frike nga Sala dhe Iliri, per 1 mije vjet s'kishe marre pushtet. Harram mundi dhe djersa e popullit qe te votuan per 12 vjet.

    1. N
     Ndoci

     Shqupin do e marrin ish pronaret, Toptanet... qe kane bere marreveshje me Ramen dhe Veliajn per te ndertuar kulla..dmth do i ndertojne oligarket qe jane garant te pasurive te Rames dhe Lalit.. dhe te gjithe mbeten te kenaqur.. edhe Alibasha, edhe Rama veliua, edhe ish pronaret...Gjithshka lufte per leka behet o milet...

     Lini një Përgjigje