FOTOT/ Rama publikon pamjet nga kantieri i ndërtimit të Auto Moto Park në Elbasan: Do të zhvillohen gara ndërkombëtare

25 Janar 2023, 09:09Sociale TEMA

FOTOT/ Rama publikon pamjet nga kantieri i ndërtimit të Auto Moto Park

Puna për ndërtimin e Auto Moto Park-ut të parë në Shqipëri në Elbasan me standardet e Federatës Ndërkombëtare të Automobilave (FIA) po vijon.

Kreu i qeverisë Edi Rama ka publikuar pamjet nga kantieri i ndërtimit, ndërsa shton se Auto-Moto Parku do të përdoret për zhvillimin e një larmie aktivitetesh automobilistike dhe garave kombëtare e ndërkombëtare.

‘Mirëmëngjesi dhe me punën që vijon për Auto Moto Park-un e parë shqiptar, i cili po ngrihet në Elbasan me standardet e Federatës Ndërkombëtare të Automobilave (FIA) për zhvillimin e një larmie aktivitetesh automobilistike dhe garave kombëtare e ndërkombëtare, ju uroj një ditë të mbarë.’- shkruan Rama.

 

6 Komente

 1. S
  Show

  Nja dy-tre foto jane te punimeve aktuale per rrugen e varrezave ne Elbasan - nje pune qe po zvarritet prej me shume se tre-kater vitesh duke ja nxire jeten shofereve qe perdorin unazen e qytetit. C'lidhje ka kjo me Auto Moto Parkun qe eshte ne anen tjeter te Krastes? Apo cirkuiti do te kaloj neper varreza ...

  1. K
   Karma is a Bitch

   E çbën andej udhëve o i paudh?? Hajde ore mblidhu për shpie, mos ki frik prej FBI-je!!. Mos u tremb o trim, se nuk je i vetëm në luft me Amerikën, ke edhe Salinë, edhe Ilirin. Tani u bët të tre me dosje nga FBI. Kështu që duhet të shtrëngoni radhët me njëri tjetrin, që të shpëtoni ju, dhe Shqipëria le të Shkoj në të Sëmës.

   1. S
    S'financon ne M.Mbrojte por ne Pordh !

    Vizione Pordhesh te Medha per nji popull qe as brek s'ka

    1. L
     Loloshi

     Nuk meson pak Edukate ne rruge Idioteve qe shiten Dhite e blen makina se po vrasin njerezit. Rama mire ben por ne Shqiperi duhet te ndertosh Komb te Ri se ky Komb eshte nje fatkeqesi ne cdo aspekt

     1. K
      Kandit per kryebashkiak Elbasan

      Mendon se Elbasani kishte nevoje per niente cirkuito makinash ? Sa vende pune fikse do te hapen? Perse nuk invsstoni te Kalaja e qytetit se eshte ne mëshir të fatit. Tregu i Bulmetit eshte hakaret ke merak te blesh gjera aty.Duhen investime qe te hapen vende pune konkrete jo stadiume, xhamia gjithandej e cirkuite makinash

      1. e
       emigranti

       Po,po, tashti ja hudhem ne. Pse ore z. Kryeminister per kete investim kishte nevoje vendi. Estonia nje vend i vogel si ne u kthye qe ne vitet '90 lider ne punesimin e te rinjve ne IT si rezultat i largpamesise se qeveritareve te saj qe investuan ne aftesimin e njerezve ne kete drejtim. Keshtu do te punesoheshin mjaft te rinj, qe sot detyrohen te emigojne, te cilet do te paguheshin mjaft mire me pune qe do ta kryenin nga shtepia e tyre, pune per te cilen do i mjaftonin vetem kompjuteri dhe mendja, duke I sjelle edhe qeverise te ardhura nga tatimi i pages se majme te ketyre te rinjve. Gjithashtu kjo do te ishte nje pikenisje e mire e investimeve serioze ne te ardhmen e afert duke konkuruar me kete rini te shkolluar ne drejtimin e duhur.

       Lini një Përgjigje