Blendi Fevziu rrëfen momentin më të vështirë: Pasi varrosa nënën, më vdiq edhe njeriu më i afërt. Shkova në emision me eskortë...

24 Janar 2023, 20:00Sociale TEMA

Blendi Fevziu rrëfen momentin më të vështirë: Pasi

Blendi Fevziu ka rrëfyer në emisionin “Rudina” momentin më të vështirë të jetës.

Blendi Fevziu: Momenti më i vështirë, më duket se e kam thënë diku, nuk jam shumë i sigurt, ka qenë një moment, kur ime më ndërroi jetë në Boston në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. U deshën 6-7 ditë që të vinte trupi i saj. Ne shkuam bëmë varrimin, të pasnesërmen duhet të nisesha për në Kosovë sepse kisha lënë një intervistë shumë të rëndësishme me Hashim Thaçin që në atë kohë u akuzua nga Dick Marty për këtë gjë që po gjykohet sot. Kisha lënë një intervistë me të, ndërkohë që 4 ditë kisha futur emisione të regjistruara sepse duhet të rrija në shtëpi të prisja njerëz.

Atë ditë kur po bëhesha gati të nisesha më thanë që daja i mamit, njeriu që më kishte rritur, që rrinte në shtëpi po me ne aty, kishte ndërruar jetë dhe ai. Ishte një dilemë e tmerrshme sepse ndërkohë u detyrova të mbaroj të gjitha gjërat, mora në telefon, thashë nëse mund të më vini një eskortë policie në pjesën e Kosovës se rruga jonë ishte bërë ndërkohë, mund të shkoje. Ata më vunë në fakt një eskortë dhe unë kam arritur 4 minuta para emisionit, por imagjino se si mund të shkojë njeriu në emision kur një ditë para ka varrosur nënën, një ditë tjetër njeriun më të afërt, megjithatë ndonjëherë ti e kupton që raporti me detyrën është i tillë që ti nuk mund të shkosh.

Këtë gjë ua them shpesh të tjerëve, sa e thjeshtë duket kur ti e sheh nga jashtë, por ti ka ditë që je me 40 temperaturë dhe duhet të jesh atje në studio sepse ti s’mund ta lësh studion bosh. Në 25 vjet e gjysmë unë s’kam munguar asnjë ditë të vetme. Ti mund të kesh ditë që mund të jesh i mërzitur, ti mund të kesh shqetësimet e tua personale, ti mund të kesh shqetësime familjare, ti mund të kesh lodhje fizike. Me 40 kam hyrë në studio, marr një gjë për të më ulur tensionin, duhet të rri edhe në këmbë. Kam qëlluar që i kam thënë stafit më vini një stol që të paktën mos të ndiej lodhjen ose mos të më merren mendtë dhe askush që është përballë televizorit nuk do t’ia dijë fare për këtë, si je ti, si s’je ti dhe ti gjykohesh.

47 Komente

 1. N
  Niku

  Gjynah. Sa e ka IBANin ti dergojme ndonje lek?

  1. k
   k

   Ky qenka për "Hero të Popullit".

  2. T
   Trap druri..koke shalqini..

   E mer Trap druri... Ho Burra te fillojne te qajme,,se vetem ketij trapi i paska vdekur njerez te dashur .ik ore pjerdhu..

   1. A
    Askushi

    Hampty Dampty set on a wall, Hampty Dampty had a great fall, And all the king's horses and all the king's men, couldn't put Hampty together again!

    1. U
     Une

     Po ate cocomelon e di?

    2. r
     rovena

     Me duket mua apo ky edhe ndjenjat i ka bere me botox si gjithe keta shpifesirat e Klanit nga mengjesi ne mbremje. Nuk ka televizion qe mbledh prezantues me dru se Klani, do jete shija e pronareve qe duan pereth vetem njerez qe shtiren qe jane plot me botokse dhe injorante.

     1. V
      Vrime e qelbur berishiste...

      Kulmin e karrjeres tende si cope muti e ke ne ngjarjet e 21 janarit, me intervisten me te ndyre, me poshteruese dhe me mafjoze te historise, qe Sali moterqiri me ane te nje vrime si ty, i bente Ina Rames, duke peshtyre dhe perdhunuar shtetin, drejtesine, popullin shqiptar dhe gjakun e 4 shqiptareve qe banda juaj masakroi sikur te ishin derra gjuetie.

      1. R
       Realisti

       Fiks fare! Fevziu plera më e madhe që vetëm gazetar nuk është dhe akoma punon aty ku quhet kjoskë lëpirje bythe thjesht si ulluku që I ndërtoi Berisha. Oooo plerëëëë!!!

        1. D
         Dakord

         Askushh nuk duhet te shkruaje më ketu pas ketij komenti brilant. E ke myt shoku.

        2. N
         Nokja

         Kur me kane vdekur Nena dhe Babai im edhe dajia qe me ka dashur dhe e doja shume As me plas fare per te tujte por me vjen shume keq Se je lodhur shume ndofta ke qene edhe me temperature mbi 40 po ke ditur dhe e ke mbojtur nje person te rrezikshem te shpallur nongrada nga Amerika S A L I B E R S H E N po nuk ke pyetur fare sa neveri krijoje ne popull me pyetje prej idjoti gjithmone duke menduar sikur te kishe perpara jo Sali ziun po E D I R A M N i pafytyre

         1. T
          T

          Mamaja gjynaf shume po me vika por ti je nje njeri i poshter dhe i keq ne shpirt .por zoti nuk meret me ju te poshtrit se do te miret ti mari .kshu ndodh ne kte bot intrigante .

          1. H
           Himarioti

           Sa mirë ndjehem kur nuk më del përpara ky majmuni Fevzo. Rracë e ndyrë.

           1. T
            Teut e Modhe

            Po pra dakort. Por kur mendon qe ne vendin me te varfer te Europes me rrogen qe mer ti ( me parate qe dihen si sigurohen nga pronari yt) it's worth it. Fantamas.

            1. K
             Keqardhje

             Blend! Njerezit e thjeshte kane plote histori te tilla. Ty te kerkohet te ndergjegjesohesh. Kjo pasi per aktivitetin tend mediatik nuk e bind me publikun. Ne nje njeanshmeri te vjen Kew kur degjon njrez se nuk e shohin Klan, per shkakun tend, per shkak te egos tende standalone. Wofsha I gabuat. Por sa me siper, kam degjuar me dhjetra qytetar, we paverishte privilege te tyre politike, shorehen njelloj per ty. Kjo eshte nje e vertete. Dhe kaq.

             1. C
              Coli

              Ik ore MUT MUTI se si plas bytha njeriu per ty. ........... NEVOJTORE PUBLIKE

              1. T
               Trebeshina

               Gjynah,por dhimbjen me te madhe do ta kesh kur te hyj Saliu ne burg,vetem mbaje veten Fejzi Frangaj.

               1. k
                ky Fytytra me e Ndyre e Medies Shqiptare

                Per cilin na e mban veten ky Shkedhate Anti Shqiptare mor ,qe hapet si vaji ne lakra e tregon gjera pesonale ! Eh mer funderine njerezore ,ju doni te gjthe me radhe plumin ballit ju zagaret e Kryeshkerdhates se Shqiperise

                1. T
                 Thjeshta

                 Thjeshte I peshtire..

                 1. P
                  Pensionisti i Porcelanit

                  Pavaresisht se te ka rritur daja i mamit nga nje familje e nderuar dhe pavaresisht se ke nderruar edhe mbiemrin me ane te biresimit, ti Blendi ke trasheguar ne gen huqet e gjyshit tend Neki Bej Staroves. Per fat te keq!

                  1. R
                   Rruga e Dibres

                   Blendi Fevziu. Gazetari me i zoti dhe me njerezor . Percjell emocione te sinqerta me kete interviste. Jemi me ty .

                   1. P
                    PD

                    Pa koment per te tjerat , mu duke i sinqerte dhe ishe veshur shume bukur !

                    1. T
                     Toma

                     Ik ore qelbesire kokzbathur e kokrra e legeni. Ben si gore aty ke klani i katnarit frangaj dhe te duket vetja i zgjuar! Shko mor rrote kari se si plas kujt a del ti ne tv a sdel.

                     1. B
                      BashkimKosova

                      Po pse o Blendi lëviz su bubrrec e kërcen si karkalec në studio gjatë emisionit. Vetë je fajtorë dhe neve na lodhë më lëvizjet tuaja të lastuara. Ulu burrë dhe mos u anko, ulu se sdo kesh as tension e as temperatur.

                      1. G
                       Goni

                       Perla e Fevzos sot ishte historia qe tregoi kur Ronald Regan u zgjodh President i SHBA. Baba i vet e coi nga gjumi e perqafoi dhe i lumtur i tha se President i SHBA u zgjodh nje Republikan qe quhej Ronald Regan dhe Fevzo qe ishte vetem 11 vjec ju pergjegj se emri Xhim (ishte fjala per Xhimi Karter ) ishte me i thjeshte. Pra ne klasen e 5 Fevzo ishte gjeni i gjeopolitikes ????????????????????????

                       1. S
                        Shkelqesia e tij, Magjari i Surrelit

                        Me mire te kishe vdek dhe ti , diten qe leve! Sherbetor i krimit.

                        1. e
                         ee,

                         Po ne na plasi bytha se çfare i ka ngjare Fevziut; nuk eshte shuar me gjitheçka!

                         1. L
                          Lorenc

                          Edhe Klani si Top Channel promovojne vete veten. Kjo eshte e turpshme por ketu ne kete ferme zagaresh. Ky Blendi Fevziu eshte nje vemje, nje plehre dhe nje ylberist qe shkon me vipa te cilet I mer nga fondacioni Soros sa per pallid.

                          1. N
                           Niveli 0

                           Uau...deri ku paska shkuar niveli I lajmit.... cfare transmeton ky lajm a mundet kush ta shpjegoje...

                           1. H
                            Halili

                            Mos e dhente Zoti! Po si do te benin shqiptaret pa TV Klanin, pa Opinionin! Zoti eshte i madh dhe nuk e lejoi nje gje te tille! Sandri, Sandri cfare do te bente vallw pa Fantomasin!? Po ky eshte edhe njeriu me i shemtuar dhe njeriu me i neveritshem ne bote!

                            1. T
                             Tani

                             Ky gazetar, i perçmon femrat. Vetem te shohesh disa emisione se si i trajton. Lë te flasi vetem burrat, edhe pse ata flasin kot. Dhe nga minuta e 60, ia jep fjalen grave. Perveç njeres K… asaj ia jep shpesh!!

                             1. K
                              Kekoj eskorta ?

                              ...o e mjera shqiperi cfare pafytyresie prodhon

                              1. I
                               Indiferenti

                               Po pse nuk paska njeri tjetër që mund ta bëjë punën. Pse duhet të shohin njerëzit fytyrën tënde për 30 vjet? Hapi rrugë të tjerëve dhe ke kohë për veten. Më duket se i plotëson të gjitha kriteret e narcisismit

                               1. T
                                Tironci

                                Kur ben jet sheiku dhe ky kokrra injorantit nje debil komplet , zuri me miqsi ate vend aty dhe hapet bythesh ky lloj kllouni, koha budallenjve dhe gomerve , kjo esht arsyeja qe largohen shqiptaret se kur shikojn kto lloj debilesh qe i bejn karshillik ikin nga syt kembet dhe se kthejn koken pas .

                                1. J
                                 Jorgo nga Burreli

                                 Bobo, çfare foto. Jo se ka faj ky egoisti i semure por zoti mund te bente pak me shume per pamjen e ketij burri...

                                 1. t
                                  te kishte shku ky kokbyth ne pith te s'emes

                                  do ishte dicka mjaft pozitive per medien dhe njerezimin

                                  1. L
                                   Loni ish dashnori i Grida Sumes, oh jo, Dumes

                                   Muk e kuptojne perse botoni keto karlliqe, per nje idiot bythelepires te kriminelit Berisha...fuck you!

                                   1. N
                                    Noc Rroku

                                    Bravo Vrima per komentin e bukur per kete gazetaruc qe i ka shum borxhe popullit ShqipetarEdhe mua me kujtohet me 21 janar qe qeshte per te vraret ne shesh.I perseriste filmimet disa here per tju mbushur mendjen njerzeve se te vraret jane vrare me cader pistolete. Per te ndjerin Z .Veizi ky moster tregonte nje person qe u afronte dhe thoshte shikoni si goditet me cader pistolete Zoti eshte i madh ishalla e provon ne veten e tij e te vritet me fshese pistolet.

                                    1. H
                                     Hypesi I cmendur

                                     Ky eshte nje koke loqe e qelbur bie ere mut per cdo fjale qe nxjerr nga goja dhe bytha

                                     1. b
                                      boll ndyte Medien me kte surrat KarQenin

                                      qenie teper e peshtire ,far bastradesh toksik

                                      1. "
                                       "BOHOTINA"

                                       Alabak i shitur per cdo kacidhe...

                                       1. x
                                        xhejzon smith

                                        njeriu me i peshtire ne planet

                                        1. M
                                         Miranda

                                         Te gjithe ata qe jane ne pune bejne keto "sakrifica". Nuk je i vetmi. Mendo artistet (kengetaret, valltaret apo aktoret e humorit) qe duhet te argetojne njerezit edhe pse shpirti ju dhemb. Kurse ti ke bere dicka te zakonshme ne krahasim me ta dhe me te tjeret.

                                         1. T
                                          TURP

                                          E turpshme! I paska vdekur e ema ne Boston! Ajo ndjjese paste, por ketu ka njerez qe s'kane mese t'i varrosin te afermit. Ky dhe shume gazetare te tjere si ky na e paraqesin punen e tyre si sakrifice te madhe: "Me 40 temperature ", thote! Sigurisht per mijera euro qe marrin ne muaj e te tjera e te tjera... Harrojne se ka njerez qe me 40 temperature punojne 8 ore per 30.000 leke e ne fund blejne ne farmaci vetem nje paracetamol. Ku jetojne keta njerez! Kerkojne edhe eskorte se u be qameti nese nuk paraqitet per interviste. Ne Shqiperi ka njerez qe nuk u pergjigjet as ambulanca. Turp, vertet turp!

                                          1. W
                                           Www

                                           Ky Cari, nënën e kishte parë vetëm në fotografi, babanë e kishte spiun të sigurimit dhe në sajë të tij, u bë ky loqka prej floriri.

                                           1. E
                                            Emili

                                            Me vjen keq per kete njeri, i pasur sa s'ka me, madje shume i pasur, por i varfer nga shpirti! Pervecse eshte i varfer shpirterisht, eshte edhe shume i shemtuar, sa s'ka me! Por eshte edhe servil i shkreti, dhe i serviloset krimineleve, si puna e Sali Berishes dhe Ilir Metes! Megjithate, shenimet tona nuk kane asnje rendesi, ai do te vazhdoje vjedhjen dhe vjeljen e parave sic ka bere deri tani, do te vazhdoje servilizmin e peshtire, dhe do te behet edhe me i pasur.

                                            1. S
                                             Shqiptar

                                             E kupton me ne fund o Fevzi se nuk ja ndjen asnjeriut per ty, sepse je fallsifikues i neveritshem i Historise se Shqiperise, je promovues i pjeses me te keqe dhe te kalbezuar te botes shqiptare qe nga Esat Toptani e Ahmet Zogu deri te Berisha e kompani! Ti je nje Gebels ne miniature dhe nuk ka shqiptar qe mund te mendoje diçka te mire per ty. Megjithe perpjekjet prej bubuzheli qe ke vite duke i bere, dije se historia nuk fshehet e nuk retushohet. E verteta nje dite e gjen rrugen dhe triumfon dhe ju baltovinat e ketij tranzicioni te ndyre do zhdukeni ne hirin e kohes.

                                             Lini një Përgjigje