“Pakoja e Madhe”, Rama: Edhe mësuesit e morën, mbështetje plus për këtë dimër të vështirë

24 Janar 2023, 10:55Sociale TEMA

“Pakoja e Madhe”, Rama: Edhe mësuesit e morën,

Kryeministri Edi Rama përmes një video ka bërë me dije se edhe mësuesit e kanë marrë Pakon e Madhe.

Në llogarinë e tij në “Facebook”, kreu i qeverisë shton se kjo pako ka ardhur si një mbështetje plus për të zeruar impaktin e inflacionit tël uftës mbi familjet e mësuesve gjatë këtij viti të vështirë.

“Edhe mësuesit e kanë marrë Pakon e Madhe, si një mbështetje plus për të zeruar impaktin e inflacionit të luftës mbi familjet e tyre gjatë këtij dimri të vështirë”, shkruan Rama.

Ndërkohë, kujtojmë se ditën e fundit të vitit që lamë pas Rama prezantoi Pakon e Madhe të ndihmës ekonomike e cila do i ofrohej 1 milion qytetarëve si një ndihmë për të përballuar inflacionin e shkaktuar nga lufta.

16 Komente

 1. k
  klodjan

  respekte kampion..

   1. t
    tosi

    shume mire ka bere mesuesit jan te rendesishem per te ardhmen e femijeve tane

    1. y
     ylli

     bravo i qoft qe i vlerson ashtu sic duhet

     1. A
      Armand

      Sbesoj se ka ngel kush pa mar shperblim. Hallall Rames

      1. E
       Erald

       Duhet te vlersohen mesuesit sepse kane ne dore brezat e ardhshem

       1. F
        Fredi

        Shum mir q ejua dha shteti kete ndihme pasi kan pun vertet shum te lodhshme

        1. T
         Tea

         Keta mesues kan kontribuar te ne , me mund na kan mesuar te jemi keta qe jemi sot dhe mendoj se e meritojne plotesisht

         1. A
          Ada

          Shum mir qe qeveria ja shperbleu keshtu punen e ber mesuesve!

          1. M
           Mario

           e meritojne mesuesit pasi kane detyre fisnike duke edukuar brezat e rinj

           1. G
            Gersi

            Sigurisht qe dhe mesuesit do e merrnin pakon e madhe

            1. P
             Petrit

             E meritonin pakon e madhe dhe mesuesit qe kane nje profesion sa te veshtir po aq dhe te bukur

             1. T
              Turi

              Ne cdo moment qeveria Rama i ka vleresuar njerezit qe punojne e sidomos mesuesit

              1. g
               goni

               Te gjitha ato qe premtoni i jepni ... respekte per ramen

               1. l
                like

                Te gjithe kane marr mbeshtetje nga pakoja e madhe

                1. o
                 oni

                 Perhere Rama i ka vleresuar te gjithe

                 Lini një Përgjigje