Frrok Çupi: Basha, faktori më i besueshëm për të larguar Sali Berishën

8 Qershor 2023, 13:36Politika TEMA

Frrok Çupi: Basha, faktori më i besueshëm për të

Për analistin Frrok Çupi, Lulzim Basha është i vetmi autoritet legal në PD.

I ftuar në studion e Tirana Live, Çupi u shpreh se Basha ka të drejtë kur thotë se nuk ka ikur kurrë.

“Gjithcka ndodh në një realitet ku jemi sot. Ai ka të drejtë kur thotë nuk ka ikur kurrë. I vetmi autoritet legal në PD ishte Lulzim Basha, të gjithë të tjerët ishin të varur prej tij. Është një parti me problem të informalitetit, e tëra është informale.

A do vi apo jo Basha në krye të PD varet nga zgjedhjet që do bëhen aty. Janë situata ku vihet në provë qëndrimi pro apo kundër amerikan i popullit shqiptar. Berisha e ka rrënuar shtetin dhe demokracine ne Shqipërinë.” u shpreh ai.

Për Çupin, Basha pavarësisht gabimeve të tij është faktori më i besueshëm për të larguar Sali Berishën.

"Ka disa dilema nëse aleatët duan ta mbajnë apo jo këtë parti dhe a duan ta zhveshin nga antiamerikanizmi dhe influenca terrible të Berishës. Janë parë si të qarta që SHBA admirojnë një parti sado e vogël të jetë.

A do e largojë Basha, Berishën? Është faktori më i besueshëm për të larguar Berishën. Pse? Janë dy cështje, a e besojnë ndërkombëtarët. I vetmi që kreu një akt kundër Berishë dhe pro amerikanëve ishte Lulzim Basha, të tjerët flirtojnë me Berishën.

Dhe Amerika ashtu sic nuk beson Kurtin e Kosovës nuk mund të besojë më asnjërin prej tyre, sepse te gjithe i kane dhene Berishes, qe jemi me ty. Sigurisht Amerika e di këtë gjë, por a është Basha njeriu i përsosur? Jo nuk është, është njeriu me plot gabime, një kryetar difektoz në një parti krej difektoze.

Për ta ndarë këtë gjë nuk ndahet brenda ditës, por është njeriu që mund t’I besohet për ta cuar varken deri në breg që mos mbytet. Ndryshe do mbytet por nuk është ndonjë problem i madh, por është shansi i fundit i PD nëse kjo pjesë që ka mbetur do jetë apo jo pro perëndimore.” u shpreh ai.

7 Komente

 1. R
  Real

  Ky e padit vehten se eshte ne sherbim te pushtetit te hajnave te ripjelljes qe e thote se Basha duhet te vazhdoje misionin e caktuar nga pallosha krye hajdut.

  1. A
   AI

   Per te larguar Sali Berishen po..se e largoi..nje mosmirnjohes e nje I shantazhueshem do e bente. Por ne pushtet nuk I sjell Basha Demokratet.

   1. B
    Berati

    Bastard. Kur ishte Basha ne krye nuk mbaroheshin artikujt qe shkruaje kunder tij si bashkepunetor i serbeve, apo i Dick Marty apo si hajdut i rruges se kombit. Tani u be i mire? Une e doja Bashen atehere pornuk edua me tani jo se besoj maskaralleqet qe shkruaje ti por sepse e konsideroj te paafte. E nese ka qe qendron e palevizshme eshte fakti qe ti je nje zagar qe ndjek padronin e radhes. Enverin, Ramizin, Saliun, Edin dhe nese zoti te jep akoma ymer( se vetem te miret rrojne pak) do.te lehesh prape per Saliun ne i ardhte radha. Neveri

    1. s
     shqip

     Basha eshte nje kokerr gomari, me te cilin Rama ka tallur dhe do vazhdoje te talle trapin. Nuk paska PD-ja nje intelektual te vertete, por te tere shpresat i paska tek nje kaqol i kalibrit te madh si Basha? Po erdhi Basha ne krye te PD-se, Rama do vdese ne karriken e K.Minstrit.

     1. K
      KASEM

      O BERATI JA KE PORDHES KOT.

      1. B
       Bukurosh

       Po Frrok e ke then bukur si gjithmone te lumt ajo pene por dije qe Basha Nuk e heq Berishen Dot se po ta hiqte do shpetonte Shqiperia njehere e pergjithmone nga plaku Mere ,dhe do behet mire per Ps se Pd Nuk do te vinte ne pushtet ma kurre me Lulken .

       1. L
        Latif Dreqi

        yttt spiun, rraqe e vjeter.

        Lini një Përgjigje