"Gara është e njëanshme dhe e favorizuar nga lart", kandidatja e Tropojës tërhiqet nga primaret

4 Dhjetor 2022, 09:55Politika TEMA

"Gara është e njëanshme dhe e favorizuar nga lart",

Feride Rrahmanaj, kandidate e Primareve për Bashkinë e Tropojës është tërhequr nga gara vetëm pak orë para se të niste procesi i votimit, ku do zgjidhet kandidati përfundimtar që do garojë në zgjedhjet lokale të 2023.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale ajo shkruan se ka vendosur të dorëhiqet nga Primaret pasi sipas saj kjo është një garë e njëanshme dhe e favorizuar nga lart.

Postimi i plotë:

Te nderuar demokrate dhe simpatizante te PD, dega Tropoje!

Pas publikimit te listave rreth ores 19 : 00 dhe verifikimit te tyre nga ana ime me rezultoi se lista e simpatizanteve dhe antareve te PD regjistruar nga kryetaret e seksioneve ( 0446, 0445 ,0441,0443) qyteti Bajram Curri, seksionet Buçaj, Papaj,(0552) , seksioni Gegaj( 0520), Kerrnaje (0511), seksioni Begaj(0514),seksioni Sopot(0514) , seksioni Kovaç  Myhejan (0524) , Kojel ( 0517), Markaj (0456), Lekurtaj (0450), Rosuje (0455) etj jane hequr nga lista mbi 600 simpatizante dhe antare te PD dega Tropoje te gjithe mbeshtetes te mi ne kete fushate.

Po perseritet e njejta skeme si ne zgjedhjet per kryetare te PD dega Tropoje duke mos u dhene te drejten e votes qindra demokrateve dhe simpatizanteve te PD te Tropojes.

Ne keto lista te Primareve kandidate te ardhur nga Tirana qe nuk jetojne, punojne e kontribojne ketu, dhe gjitha investimet e tyre i kane ne Tirane arriten te regjistrojne shume te majte.

Eshte nje fushate teresisht e njeanshme ku simpatizanteve dhe demokrateve po u mohohet e drejta e votes, ku edhe pse formularet u plotesuan konform udhezimit per Primaret nuk jane ne listat e votuesve.

Eshte i vetmi rreth qe nuk kishim perfaqesues nga lart per mbarevajtjen e proçesit ku gjitha strukturat ishin ne sherbim te kryetarit  dhe dyert e selise se PD dega Tropoje ishin pothuajse te mbyllura.

Me gjithe perpjekjet e mia duke ngritur zerin kudo ne te gjitha strukturat e PDSH nepermjet mesazheve, emailit, bisedave telefonike, takimeve nuk arrita qe ju te vendosni me voten tuaj per te zgjedhur kandidatin qe ju e deshironi pasi nuk figuroni ne listat e votimit per keto Primare.

Prandaj ne keto kushte une terhiqem nga kjo gare teresisht e njeanshme te favorizuar nga lart, ku po u mohohet e drejta e votes brenda partise se tyre demokrateve dhe simpatizanteve te Tropojes.

Falenderoj pa fund gjithe mbeshtetesit e mi ne kete fushate dhe kerkoj mirekuptimin tuaj per doreheqjen time sepse Ju  iu mohua  e drejta e votes per te zgjedhur ne keto Primare!

9 Komente

 1. L
  Luani

  Njëllojë ini në fund e në kryet mut i biri mut i jati mut ai qe bëri tanë i themi ne nga anët tona..!!

  1. J
   Jimi

   E verteta keshtu eshte, por ti nese e ndjen veten te forte dhe te afte per te konkuruar per kete post, ti shum mire mund ti sfidosh te dy konkurentet e te dyja forcave politike rivale PS, PD duke kandiduar si e pavarur !

   1. A
    Azgani

    Pse shkruan kot kjo pd kur jane primaret e rithemelimit e jo te PDse

    1. G
     Genti

     Akoma su ngopen keta me ujkun Sali qe vetem nderron qimen dhe lemon gjuhen por qe ka mbetur po ai qe ka qene. E dhjene PD-ne me nje mut. Nuk vjen me ne pushtet nje opozite e tille langaraqe dhe e njollosur me krim dhe korrupsion.

     1. A
      Andi dhe Mehdi Bushati.

      Nuk te ka perdhunuar njeri. Ti vet i "hape shalet". Pse shkon ne Py Dy - e Sahale Brrrrrrriiiiiishes? Dihet, atje nuk ja moral, atje ka veten "lepe, peqe" per Sshalene, Lirine, gruan me prostate, Argiten, dhe Zenin e babs, me te "kulluarin" e bots. Tani qe u zhvirgjerove se ta kesh qefi, rrij bythes persiper, mos ha mut kot.

      1. E
       E

       Nuk te njoh moj zonje po c’fare kujtove ti se u be deti kos , ujku qengj dhe yxhym per koska , jo vetem aty po kudo ( ka zot ajo parti )

       1. k
        koli

        Ketyre nuk ua mban ne kandidim dhe flasin per favorizim pa u bere votimi

        1. C
         Coban Hesapi??

         Nje gje nuk Kuptoj:Degjojme qe Flitet per "Primare"....qe na kane Bere Deerrmokkrattet..e Salihut..ect.. po me "Sekondaret" C´fare Behet???????? sHKURTE THEM une qe nuk me "Mbush Rradakja" nga Politika... @@Ju dhjefsha Politiken... e Primareve dhe??????????

         1. T
          Tropoja

          Ti nuk meriton te jesh me pd-ne boll keni vjedhur tendera me burrin tend ate pinokun e vogel me ndertime rruge tani s'ka me ashtu. Ikni te ps se aty keni plot

          Lini një Përgjigje