Gazetari- Berishës: Si do t’ua shpjegosh amerikanëve që iu ke përcjellë gjithë presidentët dhe pret rikthimin e Trump

8 Dhjetor 2023, 12:31Politika TEMA
Gazetari- Berishës: Si do t’ua shpjegosh amerikanëve që iu

Analisti Lorenc Vangjeli është përplasur me ish-kryeministrin Sali Berisha në emisionin “çim Peka Live”.

Teksa Berisha fliste për diktaturë dhe regjime, Vangjeli i kujtoi atij marrëdhëniet me amerikanët.

“Doktor të rikthehemi në qërshorine 1991. Pas zotit Xhejms Bejker ju ishit personazhi qendror në atë shesh ku ishin dhjetëra mijëra shqiptarë. Një pyetje.

Si mund t’ia shpjegonit zotit Xhejms Bejker që pavarësisht se në dorë keni stilolapsin e çimit, në xhep keni ende stilografin e Xhorxh Bushit të vjetër dhe keni parë sesi ka ardhur dhe ka ikur dy herë Bill Klinton. Sesi ka ikur i biri i Xhorxh Bushit.

Ju keni parë gjithashtu Obamën dy mandate. Pas Obamës erdhi Tramp. Ai iku por ju mbetët dhe shpresoni tani që të ikë Bajden dhe të vijë Tramp” – tha Vangjeli.

Por Berisha replikoi duke u shprehur se rikthimet janë ekzotike.

30 Komente

 1. B
  Bythe- lepires te kualifikuar

  - Nuk ka pasur faje Enver Hoxha jeni popull bythe- lepires .Vangjelit i duket vetja gazetar i moderuar por eshte i kategoris Baton Haxhiu nje tjeter bythe - lepires njerez pa shtylle kurrizore, zvaranik. -Gazetari nuk eshte gjitholloge po nje njeri qe mbeshte nje kauze ide ryme ideollogji parti .. -Zoteri ky persone ka vrare ka djegur vjedhur tradhetuar vendin tend ( jo timin une kam 32 vjet i ikur nje here kam qene ne Albanie , passaporte shqiptare nuk disponoje dhe nuk e pranoje me ndyre duart ) pse nuk e injoroni por i lepiheni Turp

  1. k
   k

   Pyetje idiote. Është njëlloj sikur ti thuash nokës se vetëm qentë shurrohen në boulevard . Ku di gjo ai çfarë eshte edukata qutetare. Është fshatar.

   1. p
    pilo Lala

    Lorenc Vangjeli eshte gazetari me i sakte mbas Andrea Stefanit. Kush nuk e kupton pyetjen perveluese qe i beri Saliut, mire eshte te shkoje te mbaroje shkollen e mesme.

    1. .
     .......

     Ti vertet qenke bythlepires i vendit ku jeton. Faqezinj si ty qe ju vjen ndot nga pasaporta e "albanise" jane ca kokrra po jo shume. Mire ben qe ha .ut andej se edhe ashtu gjysem i vdekur je mos mendo qe jeton. Po poshhterove vendin tend per cfardo arsye, e ke nga mllefi i vendit ku jeton dhe je nenshtetaa , po kurrreeee shtetas.

     1. .
      ........te rent pika

      ........voto Berrishen se tregon qe shqipkare ,digjni parlamentin se jeni shqipkare , hyni nga dritare dhe dilni nga dera se jeni shqipkare , kuve gjeni ju te drejten tii thoni vetes shqiptar kur jeni nje shqipkare . Shqiptar eshte ai qe injoron abandonon dhe nuk i drejton mikrofonin nje komunisti non grata ai qe tregon kulture

      1. Z
       Zefi

       Jam plotesisht dakort me çfare keni shkruar por me nje ndryshim fare te vogel.., ne vend te fjales...ca kokrra do te vendosja ca horra

      2. A
       Agimi

       Vertet ashtu siç ja ke vene emrin vehtes ashtu je.

      3. a
       agushkari

       ekzotike ????? hahaaaa dmth te ngrejne karin e vydhkur te salih gerdecit..gagagaaaaaa o kar me xhufke o salihi koqe loqe

       1. L
        Llapaqeni Sa-Hale Breshkani

        Wow e gozhdoj me kete pyetje kaq te veshtir... C'jane keto artikoj koti dhe pa kuptim!? Edhe Lorenci e paska ngren lugen e m#tit te Cimit..., apo merre nje dore me pare dhe kujt i plasi se c'pyetje ben dhe ku shkon...

       2. a
        agushkari

        ekzotike ????? hahaaaa dmth te ngrejne karin e vydhkur te salih gerdecit..gagagaaaaaa o kar me xhufke o salihi koqe loqe

        1. a
         agushkari

         ekzotike ????? hahaaaa dmth te ngrejne karin e vydhkur te salih gerdecit..gagagaaaaaa o kar me xhufke o salihi koqe loqe

         1. a
          agushkari

          ekzotike ????? hahaaaa dmth te ngrejne karin e vydhkur te salih gerdecit..gagagaaaaaa o kar me xhufke o salihi koqe loqe

          1. U
           U shofshin zagaret e Lexhendes

           Mut njeri Kake tjetri.

           1. E
            Eni

            O Lenci po ky nuk eshte ne pushtet o koqe...ti I thua pse ske vdekur ende....sa trap je...shiko Ramen se ka nga 98 ne pushtet...

            1. E
             Emigranti

             Pyetje e bukur? Nenkuptimi: ik o kriminel, ik o vrases ik o nongrta, ik o shpellar ik o hajdute ik o mashtruesi me i madh qe ka nxjerre shqiperia ik o tradhetar i kombit ik funderrine komuniste, se komunistet nuk ishin si ty Ik se ua shpife te gjithe shqiptareve pervec mulit

             1. R
              Rikardo C42 PPSH

              PPSH tja hane k'rin gjithe kurvat dhe pederastet sepse PPSH beri shtet ndertoi infrastrukture (qe perdorim edhe sot !! ) bonifikoi toka ndertoi hidrocentrale ndertoi bazat e sistemit arsimor (qe u braktik me pas) dhe mbrojti me ato pak burime qe kishte nderin e shqiptareve ndersa lexhenda dhe fundrrimat shkaktuan lufte civile bastisen fabrikat e armeve uzinat etj nje tragjedi si gerdeci nuk do kishte ndodhur kurre ne dore te PPSH e anaj ropt ku ti keni o zgjebsa o pederaste bir ballistesh tradhtare qe hidhni vrer kunder shtetit te hekurt serioz qe kemi pasur u rafte mortja nje dite e me pare !!

             2. U
              Uranjaku

              Edhe Vangjeli paska mbetur pa rroge dhe ka pranuar te shkoj te Syri.Lek. hahahahahahhahahahahahhahaha

              1. k
               kacidhja

               Eh mor Lori Vangjelica diskutim te madh bere me Berishen.Anashkalove problemet thelbesore e u more me cikerjma.I dhe mundesi qe te shprehte ato qe donte ai.Ti duhet te largohesh nga gazetaria per cektesine e analizave qe bene.Merru me hartime apo histori te sajuara per tiu thurrur ditirambe kriminelve.Keshtu do te paguhesh realisht per ate qe bene.

               1. P
                Pyetje idiote - Made in Albania

                Nuk e kuptoj, pse duhet t'ju spjegohemi amerikaneve cdo gje qe behet ne Shqiperi? Eshte detyrim nderkombetar, qe te gjitha shtetet te spjegohen te Amerika, apo si ? Psh kur u zgjodh Meloni apo Makroni...vajten u spjeguan te Amerika se si dhe pse u zgjodhen ??? Po greket qe kane 50 vjet qe zgjedhi vetem Papandre , Karamanlis, Simitis e Micotakis cdo here, a spjegohen te amerikanet? Saliu vertet qe duhet te zhduket, se e ka mbushur shporten me moot qysh qemoti, po ky spjegimi qe u duhet bere amerikaneve eshte nje idiotesi qe vetem ne Shqiperi ndodh...Ne se ne shqiptaret nuk jemi vete te zote te gjykojme cfare eshte e drejte dhe cfare eshte e gabuar, kemi marre fund me kohe. Degjoj Edi Ramen kur flet per Saliun ...vetem "non-grata" thote. Nuk ja mban bytha t'ja numeroje gjemat qe ka bere Saliu apo si ? Vetem "non grat-izmi" eshte ai qe do e perjashtoje Saliun nga politika pergjithmone ? Pse ky transferim i te drejtes per gjykim te Ambasada Amerikane ? Nuk jemi ne si popull te zotet te gjykojme ?

                1. A
                 Arber

                 Po ku e qi Trumpi kete psikopatin

                 1. D
                  D

                  Lorenci eshte opportunist dhe lekist,Qimit i duhet Lorenci qe ti bej makiazh emisionit,gjoja ka diversitet mendimesh. Shqip,Lorenci sherbetor i Qimit.

                  1. H
                   Hasan Sahani

                   Gazetaret jane qente...politikanet jane pronaret e qeneve qe duhet te lehin, pastaj tju hedhin kockat e kalbura. Pyetja qe duhet ti beje cdo gazetar Sali Berishes eshte...shpjegoi popullit...PERSE E SHKATEROVE SHQIPERINE DHE PERSE DEFORMOVE KARAKTERIN E NJE KOMBI...!

                   1. I
                    Ismail

                    Gazetaret e tredhur. Si nuk e gjeti njeri guximin ti thote gjera ne sy e te drejtperdrejta? Ikni o legena se ju i bini nga Kina per te thene gjysem fjali.

                    1. N
                     Ndoci

                     Rikthimi surprize per budallenjte ndersa per popullin e thjeshte humbje kohe , nese kur filloi daljet e para kishte shprese rikthimi i tanishem me surratin tere mut surrat prej krimineli ngjall vetem urrejtje .

                     1. L
                      Lymi Tutit

                      O Uranjaku etj. qe mund ta dini gabim. Syri nuk eshte me SyriLek, po ka mbi dy muaj qe s'paguan dot as rrogat e stafit e jo me te kete shum leke, aq sa kujtoni ju. Nuk e di ca bejne Argita dhe Shkelzeni, a ka fillu te nxjerrin nga dheu ndonje tenxhere presioni me pare apo akoma s'po munden se i shohin?

                      1. L
                       Lymi Tutit

                       O Uranjaku etj. miq qe mund ta dini gabim. Syri nuk eshte me SyriLek, po ka mbi dy muaj qe s'paguan dot as rrogat e stafit e jo me te kete shum leke, aq sa kujtoni ju. Nuk e di ca bejne Argita dhe Shkelzeni, a ka fillu te nxjerrin nga dheu ndonje tenxhere presioni me pare apo akoma s'po munden se i shohin?

                       1. i
                        ilir

                        Cfare ka per te shpjeguar o kulish i Rames?! Biden ka 40 vjete ne politike...

                        1. I
                         Ina

                         Sa turp gazetaria e Vangjelit! Pa koqe, pa bosht kurrizor, nje amebë ne gazetari. Me mire mos flit fare o Vangjel sa te flasesh si kermill.

                         1. Analist

                          Ky varangheli verete eshte bythelepires i kriminelit non grades sali. Ky bashke me shume te tjere gjoja analiste asnjehere nuk i thane saliut kriminel sic ai eshte realisht .Krimibeli eshte saliu keta si varangjeli kot e llustrosin .Sa turp.

                          Lini një Përgjigje