Konfilkti me Monikën: Ilir Meta po jeton në një hotel me pesë yje, pas largimit nga shtëpia?

18 Prill 2024, 11:35Politika TEMA
Konfilkti me Monikën: Ilir Meta po jeton në një hotel me

Gazetari Bledian Koka, i afërt me zhvillimet brenda opozitës, ka deklaruar mbrëmë në emisionin "Top Story" se Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi nuk jetojnë më bashkë.

Sipas tij, kreu i Partisë së Lirisë është larguar nga shtëpia ku jetonte me familjen e tij.

“Ilir Meta është larguar nga banesa në të cilën jetonte me familjen e tij. Ai nuk ka konflikt vetëm me Monika Kryemadhin, por edhe me pjesëtarë të tjerë të familjes”, tha Koka.

Ndërkohë, Vox News mëson se kryetari i Partisë së Lirisë, prej disa javësh ka nisur të flejë në një hotel luksoz në Tiranë që ndodhet në zonën e “Liqenit të Thatë”.

Duket se konflikti i Metës me Kryemadhin nuk është vetëm politik, por edhe familjar. Ndërsa edhe një pjesë e familjes, sipas gazetarit Koka, është në konflikt me Metën.

24 Komente

 1. M
  Macgr

  Pak shtepi ka ky qe te shpenzoje aq shume ne hotele 5 yje?? Apo me rast le ti beje rrush e kumbulla parate e vjedhura nga populli. Shijoje ILIR DHE ''BEHARIN E VOGEL'' te Xholion Forsajt ,megjithse po te bejme nje nder duke e thene kete se ti nuk je nga ato lule,por e thash si metafore.

  1. j
   jevgu

   Liro ahahaha shko noten n shpi me ndrru breket apo ta sjellin me porosi si me qen pizza delivery nga Monja qe t bo hashure cdo jav .... E di Monja qe ke fillu me e bo kuplara ate dhomen e hotelit ahahahahah?

   1. M
    Mateo

    Bere mire qe na kujtove Farsajtin, qe ngrohej ne diellin e vaket e shihte Irenen...po ai nuk kishte hallin e politikanit tone, qe ka bere para e pasuri sa te Morganeve Rokfelereve....Njesoj si Besi, edhe po ben sikur po ndahet, por, per mua, duken si manovra per t'i shpetuar denimit dhe sekuestros se parave e pronave gjithandej botes.

   2. A
    Adami

    Vetem budallenjte i hane per te verteta keto manovra per te dale nga situate e veshtire

    1. D
     Dani

     Likja ndan qerane me Besin. Moni s'ka nevoje per Xhensilen.

     1. G
      Giacomino Casanova

      ku ka hotel me 5 yje ne shqiperi o loqe

      1. W
       Washington

       Hoteli quhet SHTATEMBEDJETA

       1. Çepani.

        Like të përzuri Mona Ku i çove paret tona Na prosvalte na gënjëve Me çingihet u shkërdheve Harram emri skraparlli Je bukshkelur,faqezi.

        1. k
         koketuuuuli

         mos i qani hallin se eshte ndare me moniken sepse kurre nuk kane qene te bashkuar vetem 2-3 vjet ne bodrumin e shallvareva . pastaj i kane ndare rruget. se fundi meta eshte ne lidhje me tedd bilushi, flene bashke ne zyre gjysmen e nates. pasi pallohen pijne kafe e mendojne per te "ardhmen". nuk di cili eshte burri po menyra si perdridhet e lepihet ne publik bilush-blush, blushi eshte ne rolin e femres. sa te shemtuar jane, me te shemtuar se peqe vasili. yyyyyyy sa te peshtire!

         1. K
          Kur kerkojne te marin per budall

          Nuk po na ze gjumi,Besi me Xhensilen,Likja me Nafijen.

          1. K
           Kur kerkojne te marin per budall

           Nuk po na ze gjumi,Besi me Xhensilen,Likja me Nafijen.

           1. P
            Pensionisti i Porcelanit

            Manovrime per te fshehur pasurine marramendese me te cilen mund te mbahen te gjithe pensionistet e Shqiperise per 10 vjet.

            1. X
             Xen Bolja

             Ky kakcepshi flen tek Hotel FLORIRI ne Krrabe..... Naten i ban vizit kaptin-kastraveci Qim Peka

             1. H
              Humoristi

              Lajm eshte humoristik.Lukefloriri per inate te vlerres po shkon te fleje me mullixhine ,qe eshte skllav i tij!?

              1. q
               qyfyre rilindjote

               Per te mos pare hajduterine Velise, per te fsheh qeveria vjedhjet e veta / hedh ne media shosha te tilla, se ku po fle Ilir Meta /

               1. K
                Kuriozi

                Po TB i shkon ndonje nate per shoqeri?

                1. S
                 Sokol

                 Tek Lul Morina po rri psikopati. Leket e vjedhura tek leket e droges do shkojne.

                 1. H
                  Hajduti

                  O gazetar nuk ka asgje te keqe nese Like Floriri flen ne hotelin e tij

                  1. A
                   Angjelini

                   Konflikti nuk e kziston o palo gazetar. E gjitha eshte loje per te shpetuar pasurite e vjedhura. SPAK duhet ti hetoje pa perjashtim. Nga Bes Kallaku ku ka miliona te meshefura te fare e fisi.

                   1. T
                    Tironci

                    Normal nje miliarder si Ilir Meta nuk mund te flej ne hotel 30 euro nata avash , jo per gjo por nuk i rri mir ne trup .

                    1. R
                     Rama Zoni

                     Pse nuk thua qe i qenka afruar biznesit te familjes (Kallaku apo Myrtezaj,) dhe Meta.

                     1. T
                      T

                      Shkoni se e gjeni te Radisoni blu te liqeni I that e ka te vetin prandaj.

                      1. B
                       Burgu

                       Mos ju jepni hapesire ketyre. Pse e harxhoni kohen kot. Vetem SPAK duhet te meret me keta te dy deri sa ti coje pas hekurave. Hajt per hajer!

                       1. M
                        Milo

                        Bledian KARI , qé èshtè pidh motèr né konflikt interesi , sepse Punon tek Televizioni KRIMINAL i XENI HAJDUTIT dhe KRYE KRIMINELIT !!!!!! Bledian RROÇKA e FËLLIQUR , që për 5 LEK QYL dhe për NJË VEND PUNE , PËRDHUNON edhe MOTRËN e vet !!! Jo se Edvin Rama , NUK është HAJDUT JO , por për Faktin e vetëm se ky Bledian Kari (Koka) , është MOTËRQIR i PD KRIMIT , që edhe MOTRËN ja çon PALOKËS , po tja kërkojë PDja !!!

                        Lini një Përgjigje