Ilir Meta: Po më bëjnë puç brenda partisë, duan të ma marrin. Kam besim vetëm tek Tedi, Erisa dhe Titi

18 Prill 2024, 22:01Politika TEMA
Ilir Meta: Po më bëjnë puç brenda partisë, duan

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta i ftuar në televizionin e familjes Berisha, është shprehur se, ka një përpjekje për të marrë vulën e Partisë së Lirisë.

Meta u shpreh se, këtë përpjekje po e bën SPAK, SHIK-u dhe Engjëll Agaçi, sekretari i Përgjithshëm i Edi Ramës.

"Ka një përpjekje për të marrë vulën e Partisë së Lirisë, për të ja dhënë Edi Ramës. kjo nuk ndodh.

Nëpërmjet SPAK, SHIK-ut, Agaçit.  

Bashkëpunëtorët e brendshëm janë ata që thonë mos nxirrni Ilir Metën, Tedi Blushin, Petrit Vasilin, Erisa Xhixhon, mos i nxirrni.

A të kam thënë unë ndonjëherë mos nxirr këtë apo atë?

Jo, unë u kam thënë në Partisë e Lirisë që dilni. Dilni dhe më shani dhe mua, nuk ka asnjë problem.

Luan Hajdaraga miku im thoshte; më mirë edhe të shajnë, edhe të bësh gabime, por të ekzistosh në politikë se sa të mos jesh asgjëkundi.

Edhe kur bën gabime edhe kur ekziston, me pak mençuri e kthen atë në pozitivitet. Ti nëse nuk ekziston të duhet shumë punë për të hyrë në treg si një produkt i ri.

Po nuk qe ti prezent si Parti e Lirisë, do të jenë tjerët", tha Meta.

8 Komente

 1. B
  Bosi

  Fëmijët dhe të afërmit duhet ta dërgojnë urgjent në një psikiatër...

  1. B
   Boston

   Cifti Meta ben muuu qe eshte i koruptuar thelle….. “body language” dhe llogjika e te arsyetuarit jane elemte qe duket qarte problemi i tyre qe mundohen ta kamuflojne… Hej nuk ka budallenj apo supper budallenj qe prisni tju besojne…ata jane shume pak. Gjuha vete ku dhemb dhembi.

   1. P
    Populli.

    Po perse duan te te vjedhin partine.Prone personale e ke.Po e pate personale tregon se e ke blere.Nje dicka qe blihet quhet prone e jotja.Thua qe nuk kam lek deri sa e konsideron si pronen tende tregon se e ke mare lire fare.Pra PL qenka pa vlere fare .Derisa kerkon me cdo kusht ta mbash vete tregon qe e ke blere shume shtrenjte e po te dhimbsen paret qe ke harxhuar.Po ku i gjete gjithe ato para u like.Lere partine te beje jeten e saje sipas rregullave te fitoj ai qe e meriton e mos u qaj se po me marin partine.Keshtu sic flet ti o like ne vend qe te vesh vetulla do te nxjeresh syte.Behu pak i zgjuar o like.

    1. L
     Like Goldenboy !

     O q..... rr... ça k... na kanë udhëhequr dhe na udhëheqin. Këta janë të gjithë "gjobaxhinj" mer jahu!

     1. R
      Rejsi

      Çudi, po ti ke Lefter Maloqin, ke Agim Neshon, si paske besim tek erisa, apooooo, hë qerrata qerrata, nuk je nga ata që, u plakëm e se lagëm, ëëëë qerrata qerrata. Me erisën do zgjidhësh shum probleme, biles biles dhe ate të shurrës, do ti ndërrojë ajo qeset. Askush se kish menduar kurr, që je bër për tu pëshurr.

      1. r
       robi

       Hajde merre vesh spiunin Agush qe eshte bere si Ver llapa ne Tirane. Tregohen barcoleta me kete te cmendur qe i ka humbur populli i 2 marsit si Xhaferi simitja.

       1. V
        Veterani i LSI-se

        Like floririn e kane lene mente . Me sa duket me te paguarit e tij qe nuk i shqiten dot , jane plaku Peço Vasili dhe e reja Erisa Xhixho . Mire xhaja Peço qe nuk ka se ku te shkoje , se nuk e qas njeri prane, po kjo Xhixhua çfar kerkon nga ky gungaç ? Si eshte e mundur qe kjo profesoreshe nuk shqitet dot nga Likja ? Nejse koha do te jete gjykatesi me i mire , po une si veteran do ta keshilloja Xhixhon qe sa nuk eshte vone , nqse nuk ke njgjyer gishtin ne keto pislliqe , lere te qete Liken te gjeje gjuhen me Moniken , ashtu siç kane bere tere jeten , kur ti nuk ke qene afer tyre .

        1. S
         Shkembi

         U qelbesira, ju lerofte derri gjithcka femer qe keni ne prag: keto hale partish a jane Bashkim Vullnet are njerezish, apo prona zagaresh per te vjedhur atdheun???

         Lini një Përgjigje