Ilirjan Celibashi: Nuk jam ‘Don Kishot’ që të ndryshojë politikën

26 Maj 2023, 18:06Politika TEMA

Ilirjan Celibashi: Nuk jam ‘Don Kishot’ që të

Kreu i KQZ-së Ilirjan Celibashi, shpjegoi pse ka zgjedhur që të mos u përgjigjet akuzave që i janë bërë para dhe pas zgjedhjeve nga subjekte të ndryshme politike.

Ai tha se nuk  është ‘Don Kishot’ që të ndryshojë politikën ndërsa shtoi se ka zgjedhur të hesht kundrejt sulmeve pasi kjo është në dobi të institucionit që ai drejton.

“KQZ nuk është me asnjë, është me ligjin dhe nuk kemi preferuar që të komentojë deklaratat apo të bëjë komente ndaj kujtdo vesi të përfaqësuesve politik. Ky është realiteti politik, dhe nuk jam ‘Don Kishot’ që  të mendojë se do të duhet ta ndryshojë qoftë dhe me një fjalë timen. 

Më gjykimin tim është me dobi që institucionet publike, dhe kur gjenden padrejtësisht në akuza dhe sulme të qëndrojnë larg dhe të mos përfshihen në debate me përfaqësuesit politik”- theksoi ai.

2 Komente

 1. S
  S'ka lidhje fare me Don Kisho-tin ajo qe bere !

  Nuk i ka kerkuar ktij askush qe te ndryshoje Politiken ,sepse edhe te donte s'do ja arrinte dot ,eshte i pafuqishem dhe as qytetari shqiptae nuk ja kerkon ,por nqs ky tipi , ka sadopak Ndjenje Kombetare e skihte treguar kur Bejleri ose PD afrohe Kandidaturen e Kriminelt Grek qe te gjithe dijme hapur kush eshte dhe se perfason Politiken Greke atje dhe ktu te Vorio Epirit dhe si Atdhetare i kishe ber Bllok salih berishen dhe ilier metaj Dy AntiShqiptareve qe kan qen gajte gjithe kophes ne sherbim te Grekut kunder Shqiperise , dhe Nuk e kishe lejuar te Kandidoje ne bashkpunim me Qeverrine per te treguar Dinjitet dhe i tregonit Kufijte _ Hienave te Athines dhe klyshit te Kurves Bejelri ktij Kamikace VorioEpiriote qe e hedh Greku ne Shqiperi qe te kapi Himaren ! _ Ose kishe dhen Doreheqen menjiher nqs nuk kishe zgjdihje tjeter dhe te Urdheruan ta pranoje Bejerin sdi Kandidate , Por jo te futesh Shqiperine ne Kurthet qe ngre Greku dhe kte hapur fare ne syte e gjithe Botes Shqiptare ,nderkohe qe Ju te gjithe Ulet Breket . _ Justifikime bytheci . _ Ne je bure tregi se kush te Imponoj qe te poranonin kte Gjaprer Grek si Kandidate per Himaren e leri pordhet se as te thuash dicka ,per Skandalin qe krijove s'ke tru

  1. E
   E hengri me buke

   E fali para nja dy vjetesh... per pare, jo per principe...

   Lini një Përgjigje