Paralajmërimi i kreut të SPAK: Durim, asnjë s’ka imunitet, nuk na joshin dot!

26 Maj 2023, 16:00Politika TEMA

Paralajmërimi i kreut të SPAK: Durim, asnjë s’ka imunitet,

Karriget bosh në sallën e komisionit të ligjeve, i përkisnin opozitës.

Asnjë deputet i mazhorancës nuk mungoi në raportimin e institucionit që mund t’ju shkaktojë të dridhura të gjithë zyrtarëve abuzues apo kriminelëve të mëdhenj.

Kreu i SPAK-ut, jua bëri të qartë se karriget e pushtetit nuk mund ta pengojnë më drejtësinë.

“Ndikimi tek unë është zero, nuk ndodh. Qoftë kolegë prokurorë, gjyqtarë, të SPAK, GJKKO apo qoftë edhe politikanë që as nuk e marrin mundimin të më telefonojnë apo kërkojë takim, sepse e dinë përgjigjen”

Përballë rezervave të deputetëve që i kërkuan më shumë peshkaqenë në tavë, Altin Dumani ju kërkoi durim.

“Kemi raste, do ngremë akuzë ndaj zyrtarëve dhe ish-zyrtareve që kanë shkelur ligjin. Asnjë s’ka imunitet. Na lini kohë. Kemi në hetim disa cështje të rëndësishme dhe koha do të tregojë rezultatin e tyre”

Gjatë raportimit për performancën e vitit që lamë pas,  shefi i SPAK-ut nënvizoi si sukses shtimin e pasurive të sekuestruara të krimit, teksa e përshkroi krimin shqiptar brenda e jashtë vendit si më të sofistikuar, që paratë i transferon në linja sekrete dhe i investon në parajsa fiskale, madje ka linja të drejtpërdrejta me Amerikën Latine për kokainën.

10 Komente

 1. k
  k

  Prit gomar të mbijë bar bari mbiu, gomari ngordhi.

  1. D
   Dardan

   Punet e mira behen ngadale, rendesi ka qe Dumani vazhdon ne gjurmet e te pareve te tij patriote te kulluar.

  2. K
   Kapterri

   “Kemi raste, do ngremë akuzë ndaj zyrtarëve dhe ish-zyrtareve që kanë shkelur ligjin. Asnjë s’ka imunitet. Na lini kohë. Kemi në hetim disa cështje të rëndësishme dhe koha do të tregojë rezultatin e tyre Në Shqipërinë e mesme thonë: "kadal mos na dhitesh"

   1. M
    Muço

    Ky është i treti në radhë që deklaron, pritni, pritni.

     1. T
      Tiku

      Mos ka punu gje me Adriatik Llallen ky ?

      1. P
       Per hajer ,,se vetem hajrin e kemi falas.

       Ore e paska zene dhe frika ish Ministrin e Finacave z. Anastas Angjelin Lepurin qe behet Trim me njerezt me Pagese ! dhe atyyre qe jua dhuroi Kontrata Fiktive te ndrrtonin sebashku me dhendrin ! e Saliut ! Ha thua ka Dekeumnta qe tek ish Fusha Partizanit ! ku jane ndertuar Kullat me rradhe ,, ka lidhje me ate te Fortin dhendrin e Saliut ! Por ky ka dhe Nneshtetesine Amerikane ku ne USA ka dhene dhe leksione en Fakultet Private atje ,, dhe Vilat ne Amerike ne Boston... Hajde ti besojme dhe se cfare thote ky i treti z. Dumani ne pergjethsi ! Do ta hajne vetem ataqe i kane kaluar vijen e kuqe si Kirminele ! mbas ete tjeret ne Diell do te Rezatiten kudo ku kane Vilat.. ( Statistika e EU tregon qe shume Politikane te Shqierise kane Vilat ne shume Shetet te Botes deri ne Kine ..

       1. P
        Per hajer ,,se vetem hajrin e kemi falas.

        Ore e paska zene dhe frika ish Ministrin e Finacave z. Anastas Angjelin Lepurin qe behet Trim me njerezt me Pagese ! dhe atyyre qe jua dhuroi Kontrata Fiktive te ndrrtonin sebashku me dhendrin ! e Saliut ! Ha thua ka Dekeumnta qe tek ish Fusha Partizanit ! ku jane ndertuar Kullat me rradhe ,, ka lidhje me ate te Fortin dhendrin e Saliut ! Por ky ka dhe Nneshtetesine Amerikane ku ne USA ka dhene dhe leksione en Fakultet Private atje ,, dhe Vilat ne Amerike ne Boston... Hajde ti besojme dhe se cfare thote ky i treti z. Dumani ne pergjethsi ! Do ta hajne vetem ataqe i kane kaluar vijen e kuqe si Kirminele ! mbas ete tjeret ne Diell do te Rezatiten kudo ku kane Vilat.. ( Statistika e EU tregon qe shume Politikane te Shqierise kane Vilat ne shume Shetet te Botes deri ne Kine ..

        1. K
         Koli

         Shoh ne Fote qe ne Krah paske Krajen,atehere te Besoj plotesisht kur thua Pritni kini durim.Po ik o Kokelope,merrni ato rroga te Majme,dhe futi nje Gjume te mire si Kraja.Kane 12 vjet qe jane Vra 4 persona,dhe Ju Zotni thoni Pritni.Ju denuat per nje Arke me Peshk nje Grua per 1 vit Burg,kurse per 4 te Vrare qe i keni me Ze dhe Figure te gjitha,thua Prisni.Ma Va.

         1. M
          Mara emigrante ne Itali

          Pritja ka nje durim dhe durimi per ne shqiptaret ka vdekur more dum dum dumani ,kemi 32 vite qe presim ,faktet i ke perpara ,apo ke mare urdher nga amerika qe mos bej gje se ketyre ju pelqen qe shtetet e vogla ti mbajne nen presionin e tyre ,perkrahin personat qe e shkateruan shqiperine dhe fusin ne burg ata qe duan ta ndertojne ,si rasti i Tahirit ai qe shkaterroi Lazaratin ha burg dhe ai qe e ngriti dinastn e droges bilbelon si i do qejfi ,prandaj o veproni ose largohuni mos e çoni qe populli te beje vet gjyqesi ,.turp per skapin (SPAK)

          Lini një Përgjigje