Sali Berisha shpërthen ndaj gazetarëve: Iu plaçin sytë që nuk patë 680 mijë zarfet e Ramës dhe më kërkoni llogari mua

26 Maj 2023, 11:52Politika TEMA

Sali Berisha shpërthen ndaj gazetarëve: Iu plaçin sytë

Sali Berisha ka sulmuar ashpër gazetarët dhe mediat nga televizioni i të birit, ndërsa përballë kishte Çlirim Pekën, që tundte kokën në mënyrë pohuese para çdo fjale të Berishës.

Sipas Berishës, gazetarët dhe mediat janë blerë nga Rama.

Ai tha se të gjithë ata gazetarë që i kërkojnë llogari për humbjen e rëndë më 14 maj, në fakt paguhen nga Rama dhe nuk thonë të vërtetën.

“Kur një gazetar pyet se si u ble vota dhe nuk ka sy të shohë 680 mijë zarfa, atij i janë verbuar sytë e mendjes.

Kur një gazetar thotë se nuk fakte ku u ble vota dhe nuk ka sy të shohë se si partia e Doshit u rrit me 310% pa asnjë takim, ai i ka sytë e verbuar nga paratë e Ramës dhe Doshit.

Kur një gazetar pyet dhe thotë se nuk dolën në votim, ndërkohë se zyrtarisht provohet se 180 mijë shkuan dhe nuk e gjetën emrin në qendrën e votimit dhe ikën pa votuar, që do të thotë përjashtim nga votimi, ky quhet në terminilogjinë e doktrinës zgjedhore përjashtim nga votimi, ai duket se është i paguar nga Rama”, tha Berisha.

Për fat ka gazetarë si Çlirim Peka dhe media si ato të familjes Berisha, që thonë të vërtetën.

Ndryshe do ishim në errësirë mediatike.

44 Komente

 1. s
  shqiptar

  Kjo buca plake po ben budallain qe ti shpetoje drejtesise qe te thone lere se ka rrjedhur dhe vetem mut nxjerr nga goja

  1. k
   k

   Non grata, beson sinqerisht ,se njerëzit janë injorantë të manipolueshëm lehtë siç bën me pekën,nokën dhe ato degjeneratat që e rrethojnë.

   1. B
    Baca-Bajram

    Shume drejt e ke then or Shqiptar, se kur ti vi fundi Sa-Hales avokatet e tije do t'i kerkojn gjygjit te shpallet i papergjegjshem, psikopat, skizofren, do te nxjerrin kartelat e spitalit psikiatrik, qe t'a shpetojn nga burgu. Si s'po na hiqet qafe ky plak matuf, sharlatan, legen, kriminel, xhelat... Sic duket Zoti na ka mallkuar, kur pa qe akoma ka njerez qe i shkojn pas ketij lugati, do ket then "Djallin kerkuat, me djallin po ju le". As mortja se pranon kete shpirt lig e gjakatar!

    1. D
     Dakord

     O perëndi Baca Bajram, në le pa fjalë. Të lumtë. Kjo që thua është e vërteta e pastër.

    2. Z
     Zbuluesi

     Jo vetëm kaq , po gënjen dhe dizinformon miletin me blerje masive dhe me ata që nuk gjetën emërin në listat e votimit. Po ata 200 e camijë që nuk dolën në votim , nuk i përmend fare . Plak mashtrues ordiner , i cili nuk di se si të justifikojë humbjen . Gjynah për demokratët që e ndjekin , se për Ramën ai është Asi nën mëngë , për çdo zgjedhje . Rama në heshtje i uron që të jetë sa më gjatë në krye të PD-së së coptuar , megjithëse për fasadë , Saliu e ka shpallur armik .

    3. K
     Krimineli Sali Spiuni Ordinere.

     Kryekriminel Sali Penecilina Spiuni fundit ne Shqiperi kundra Shqiptareve, i shekullit 21 , cdo dite po te afrohet koha,,qe te japesh dhogari perpara Drejtesise dhe Ligjeve Shqiptare . Ti do te perpelitesh dhe do te digjesh sic jane djegur shume shpirtra te atyre Qytetareve qe ti i vrave nje pejse duke i Eleminuar dhe nje pjese te madhe qe i vrave me anene e Simpatizanteve te tu... Shpirti jote do te digjet si ne Fehrr avash avash..

     1. K
      Krimineli Sali Spiuni Ordinere.

      Kryekriminel Sali Penecilina Spiuni fundit ne Shqiperi kundra Shqiptareve, i shekullit 21 , cdo dite po te afrohet koha,,qe te japesh dhogari perpara Drejtesise dhe Ligjeve Shqiptare . Ti do te perpelitesh dhe do te digjesh sic jane djegur shume shpirtra te atyre Qytetareve qe ti i vrave nje pejse duke i Eleminuar dhe nje pjese te madhe qe i vrave me anene e Simpatizanteve te tu... Shpirti jote do te digjet si ne Fehrr avash avash..

      1. d
       demokrati

       Vetem se ka nje klecke te vogel ,se javen e fundit te marsit dhe javen e pare te prillit syri i ketij fenomenit dhe ora news ju sulen si te terbuar Rames dhe thane e kapen mashtruesin qe nuk po mbante fjalen qe tu shperndante pensionisteve dhe shtresave ne nevoje leket e bonusit te energjise . Nuk thonin qe nuk duhet tua jape se shkelet ligji por pse nuk po u ja jep, Tani qe ja dha del mortja dhe thote pse ja dha.Prandaj keta humbin kaq thelle se per fitore kismet pas vdekjes se berishes shohim e bejme!!!!!

       1. t
        titi

        hahahahaha nje humbes serial

        1. A
         Arbeni

         Ky maloku nuk di se çfarë fletë…,! Humbja e zgjedhjeve i dha një shuplakë politike sa po i verbon sytë dhe i lëshojnë xixa nga marazi.Shkodra,Kamza,Vora i kthyen buthën rrumpallës,saqë ai është bër si luajtur në birë të bythës thonë shkodranët.Ashtu e pafsha atë kafshë .Ai duhet të jap llogari për të këqiat që iu ka shkaktuar kombit shqipëtar.

         1. Y
          Yxyxyx

          I shkreti Ti. A mendon se ku je katandisur dhe çfar flet ? A nuk të vret ndërgjegja se ku na e katandise Opozitën ? Populli nuk ha barin që shet ti ashtu si të frymëzon Çimi i Pekës dhe të mos kuptojë fillozofitë e Tua të gënjeshtra. Lulin në krye të opozitës, e solle dhe e komandoje të bënte si thoshe ti zotri, prandaj mos u mundo të na flasësh pallavra si dikur në krye të tavolinës në mbledhjet e organizatës të partisë. Hape krahun sa më parë për brezin e Ri, sepse në të kundërt oopullo do të të diskretitojë shumë më keq.

          1. t
           tosi

           kur je kryetari i opozites pse nuk duhet te kerkojn llogari

           1. D
            Dakord

            Së pari nuk është kryetari i asgjëje lere pastaj i opozitës apo ca si ty dhe ai nuk njihni as ligj as gjykatë as shtet. Së dyti çdo fjalë që nxjerr nga goja e tij e ndyrë e ka një gënjeshtër të ndyrë.

           2. K
            Klea

            Berisha ju ka msuar te thoni keto budalliqe.Gazetare qe nuk keni pike etik

            1. s
             saliu duhet te shpallet terrorist

             O car kriminel sali,ke 30 vjet i njejti refren kur nuk fiton.... Ruaj votat o te placin syte se trute i ke te plasura.Kur nje bariu ja vjedhin tufen ose ja ha ujku,bariu denohet,edhe ti ik more kriminel komunist se na u bere ferr....

             1. M
              Mara emigrante ne Itali

              O shpirt mut ku ishin zarfet ?sa shume di te genjesh apo do te shpikesh nje babale tjeter .po te shtrengohet laku o kriminel se po te dalin sheshit bemat qe ke bere .

              1. S
               Sllobodanka

               Sa te jete gjalle Vladimir Putini nuk ka burre nene dhe bir kurve qe ta preke kryespiunin e Ballkanit, Sali Sheqere Vumanovich Berishen!

              2. E
               Edrion

               O sali ti je turp i ketij kombit pervec kesaj spranon humbjet ste don m populli

               1. A
                Aleks

                Salii o nongrada ti nuk e meriton aspak te jesh pjes e politikes Shqiptare ti je krimineli me i madh i te gjithe koherave

                1. D
                 Dardani i Ri

                 Këtu ka të drejt Berisha. Normalisht, të vdcekurit nuk i kërkohet llagari. Berisha ka vdekur me kohë, vetëm llapa helmuese i ka mbetur gjallë, e pavarrosur.

                 1. g
                  gezim

                  po ik o palaco se je bere per te ardhur keq

                  1. j
                   jonis

                   le nam le ngele duke shpik budalliqe per te justifikuar deshtimin tend te thelle

                   1. J
                    Jimi

                    Ty nuk te kane plasur vetem syte, por ty te ka plasur edhe cipa, more i pafytyre, more horr bulevardi !

                    1. timo

                     Gazetarët, median, Sorosin, Gonigalin, ambasadorët, Blikenin, popullin që që votoi PS-në e të tjerë i ka blerë Edi Rama! Si shumë më duken. Nuk e sheh edhe një herë inventarin se të del sufiçit i madh. Sufiçiti dënohet nga shteti.

                     1. N
                      Ngelem duke pare komedi

                      Tall menderen SB,dhe gazetaret e degjojne me seriozitet.Kur drejtesia nuk ben detyren ,por rri spettatore,pse mos te bej keshtu nje i pagdhendur dhe i keq.

                      1. A
                       Arber

                       Po ec o Sale pranoje humbjen e mos bej gek mek kot

                       1. F
                        Fredi

                        Akoma ka goje dhe flet mashtruesi me i madh ne vend

                        1. i
                         iliri

                         kaq lek si ka e gjithe shqiperia ti thu

                         1. A
                          Ani

                          Vetem ti i ke par o sali se asnje si ka pare

                          1. K
                           Koli

                           Po Taman “te plaçin syte ty e sojit tat” Po kuptoje fjalen pastaj veje i çik ne perdorim ate pak tru qe te ka mbet . 670 mije Zarfe me nga 50 mije leke i shperndau pensionisteve , jo si korb i zi naten , por me vendim qeverie qe nese nuk eshte i jashteligjshem , minimumi ishte non Fair .

                          2. V
                           Veshgusi

                           Maxhun Peka agjent i UDB-SË,ish ambasador i Shqipërisë në Paris qe Saliu e mbante si ajmali tani po mban Cimin me para që i shkon sa para mbrapa duke lehur si qen do vijë dita do përfundojë në burgë per vrasjen e djalit te ri.

                           1. E
                            Eno

                            O sali ke qen duke pare endra me ty hapur se ska mundesi

                            1. L
                             Lida

                             Atehere zoti nongrada po te pyes une jo si gazetar por si qytetar : Na e vertetoni qe 180.000 votues nuk na e paskan gjetur emrin ne listen e votimit. Kush i numuroje keta dhe na jep nje liste jo per aq por vetem per 180 persona dhe une do te mbroj publikisht. Te genjen mendja qe me keto procka mund te tallesh me inteligjencen e gazetareve e qytetareve shqiptare. Mund te genjesh vetem dallkauket trushpelare qe te ndjekin pas.

                             1. J
                              Jeta

                              Sali e di që të ha meraku për 5000 lekshin e pensionistëve .Por një gjë dihet mirë dhe këtë duhet ta dish mirë edhe ti ,qe shumica e tyre nuk ta falin shkatërrimin e ekonomisë sa erdhe në pushtet.Mundi , djersa dhe pse jo edhe gjaku i shqiptarëve për 45 vjet u hodhën në erë ,pasojat e këtyre veprimeve po ndjehen sot dhe do të vazhdojnë edhe për shumë kohe .Kështu si 5000 apo edhe 50000 lek nuk e zgjidh varferine e pensionistlve.Prandaj dil dhe merr persipër atë qe i bëre këtij vendi duke e kthyer ne gjendjen e vitit 1945.

                              1. B
                               Besa

                               Aman edhe kur flet na e shpif ky Berisha

                               1. I
                                Ina

                                Llogari i kerkohen hajduteve dhe krimineleve sic je ti Sali

                                1. P
                                 Pusht-shtet (Ko)Doshesh

                                 12 keshilltare bashkiake ne Shkoder nga partia Socialdemokrate e dhene me qira Tom Doshit - 12 mije vota plus Becit Rames ne Shkoder. Jane ato keshilltare e ato vota nga idete socialdemokrate te shpalosura nga maloku Tom (qe nuk i ka degjuar askush 2 fjali politike) a cantat me leke qe jane shperndare neper varferine shkodrane, kjo pastaj nuk ka nevoje per sqarim me tutje.

                                 1. N
                                  Noci

                                  Ne fakt ne te drejte ,te vertetat tuaja i sheh vetem Peka,Bushati dhe Lubonja.Ke patur edhe te tjere porksne filluar te lkin

                                  1. Z
                                   Zot fali ! Akoma enderrojne.

                                   Bisha! E nisi si MARSHAL dhe po e mbyll si. .........HAMALL shpifjesh. Gjynah !

                                   1. D
                                    Drini

                                    Sali hale maloku, eshte bere per tu tallar edhe nga femijet e lagfest.

                                    1. R
                                     RrezeX

                                     Psikopat!

                                     1. N
                                      Nandi

                                      ky dordolec vucidoli beson dhe genjeshtrat e veta Humbja ne zgjedhje e diskreditoi komplet dhe u cmend fare

                                      1. R
                                       Rroftë 26 Maji !

                                       Rroftë 26 maji 1996 , 27 vjetori i ZGJEDHJEVE HISTORIKE të Shqipërisë !

                                       1. P
                                        Pazemër

                                        Po edhe sikur të ketë marrë zafin , kompesë , po t'a kishte bindje , pensionisti , do votonin ty , ose fare , kërkënd . - 2 .

                                        Lini një Përgjigje