Ferdinand Xhaferaj: Mekanizmi i drejtimit duke i rënë dajres, do të na shoqërojë në vitet e ardhshme

25 Maj 2023, 22:40Politika TEMA

Ferdinand Xhaferaj: Mekanizmi i drejtimit duke i rënë dajres, do

Deputeti i Partisë Demokratike, Ferdinand Xhaferaj, i ftuar në “Debat” nga Alba Alishani në A2CNN, duke folur për rritjen e rrogave për ministrat, deputetët dhe administratës, u shpreh se, në këtë rast kemi të bëjmë katërçipërisht me shpërndarje parash.

Ai vijoi më tej duke shtuar se, mekanizmi i drejtimit duke i rënë dajres, do të na shoqërojë edhe në këto katër vite të ardhshme, duke iu referuar këtu videos së Kryeministrit Rama duke i rënë dajres gjatë fushatës elektorale.

“Ajo që ka interes për qytetarët është që të gjithë argumentet na çojnë në përfundimin që nuk kishim të bënim me reformë, por kishim të bënim katërçipërisht me shpërndarje parash.

Për mua është për të ardhur shumë keq, sepse personalisht mendoj që ajo dajrja që i pamë Kryeministrit gjatë fushatës, ishte vetëm element fushate, por duket qartë se mekanizmi i drejtimit duke i rënë dajres, do të na shoqërojë në këto katër vite”, u shpreh ndër të tjera Xhaferaj.

5 Komente

 1. H
  Hordhia e ndyre e Sali Rrumpallës

  Rama i bie dajres, ju pordhacët e Saliut i bini cyrles, Meta i bie llautkës, dhe jeni gati per dasëm. A ju jeni koqe kandari komplet. As të shani nuk dini, sepse kurvte shani ju, të bëni nder.

  1. k
   koli

   ik ore zhuls, e pam rracen tuaj ne pushtet, e kthyet vendin ne nevojtore. ik zhdukuni, lerini rradhen te rrinjve.

   1. E
    Edmond

    Ferdinant Xhaferraj eshte njeri me integritet dhe i shkolluar ne SHBA per ceshtje te sigurise! Do ishte mire te kandidonte ne postin e kryetarit te PD-se dhe jam i bindur qe i ben nder demokrateve te cilet fatkeqesisht nuk jane ne udhekryq po ne nje labirint me shume udhekryqe!

    1. B
     Bardha

     Ti rregullo diellin ne plazhin e Durresit se dajra ishte per te kercyer ju majmunat e pd ne fushate

     1. r
      rrofte Lexhenda dhe Zagaret e tij !

      Ferdinand si shkon marredhenia me Diellin !? Do ia ndryshon ngjyren rrezes se diellit !!!??? Eh !! Ju jeni nje me m..... se tjetri ( mjalte deshta me thanun ) !!!!

      Lini një Përgjigje