Richard Grenell takohet me Ramën: Diskutuam si të çlirojmë Thaçin nga burgimi në Hagë! Akuzat ndaj tij të rreme

25 Maj 2023, 15:20Politika TEMA

Richard Grenell takohet me Ramën: Diskutuam si të çlirojmë

Ish i dërguari i Posaçëm i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Richard Grenell ka takuar sot kryeministrin Edi Rama.


Ish-zyrtari i lartë amerikan ka publikuar disa foto me kryeministrin Rama dhe thekson se kanë diskutuar për të bërë më shumë për lirimin e Hashim Thaçit nga burgu. Sipas Grenell akuzat kundër Thaçit janë të rreme dhe dëshmitarët thuhet se janë manipuluar nga Jack Smith.

"Kam drekuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, një nga aleatët tanë më të mëdhenj në NATO dhe ne ramë dakord që duhet bërë më shumë për të çliruar sa më shpejt Hashim Thaçin nga burgu në Hagë.

Akuzat kundër tij janë të rreme dhe dëshmitarët thonë se ato janë manipuluar nga Jack Smith", - shkruan Grenell.

22 Komente

 1. a
  anti25642654censurë

  o hajvan,çfarë gomarllëku po luan??harron që je kryeministër dhe nuk je një copë hajvani si je në të vërtetë??o hajvan,thuaji gomarit femër të trampit që të mos nxjerrë në shesh,si e ka zakon,gjitha horrllëqet e tij!!jo për gjë,por kur nxjerr horrllëqet e tij!?ato të tuat duken dhe më të mëdha!!o hajvan,për atë McDouell the që nuk kishe lidhje,por me këtë nuk do kesh mundësi!!o hajvan mos u trego gomari i fshatit që tërhiqet për hunde nga mashtruesi më i dobët i qytetit!!

  1. J
   Justice

   Rahhma needs u more then thuci you’re gucking pice of shit $$ hungry sob

   1. T
    The truth

    Nuk ka mundesi ta kete bere kete Jack Smith. Smithi eshte i besuar i Bidese, tani e ka emeruar te inkriminoj Donal Trumpin per ato te quajturat dokumente sekrete. I bie qe Bideja dhe Bidete tja kene punuar Thacit.

    1. T
     The truth

     Ne fakt nuk e ka takuar per Thacin, eshte takuar per LBQT, Thaci eshte sa per maskim.

     1. X
      Xha Jaho

      bravo gjigand ! Bone per Thaçin se e meriton dhe jo per te fitu vleresim patriotik nga Kosovaret sepse jane mosmirenjohes dhe ne jete te jeteve ka me meshtet Sali Berishen-RRUMPALLA !

      1. V
       Vezet Rehas

       Kosovaret ,jane Popull i Trashe, Mjere Ai qe eshte i zgjuar ne Kosove ,se vuan nga Injoranca dhe Analfebetizmi i madh qe ka mbuluar Kosoven.

       1. P
        Prec Ulaj

        Eshte e vertete qe Kosova eshte me Sali Berishen. Edi Rama nuk e ben i sforcuar luften per te mbrojtur Komandantet ne Hage, ai e ka natyrale, kurre nuk ka ndryshuar qendrim. Per kete duhet pergezuar nga Shqiptaret dhe Diaspora, sa per Kosovaret, nuk ndryshojne kollaj.

       2. N
        Noci

        Neser sulm kunder tij nga foltorja .Do te thone e bleu edhe njeriun e Trampit

        1. t
         titi

         Grenell ti kerkoje llogari Rames per gjygjesorin ne shqiperi me pas te zgjidhin hallet e Hages. Spaku eshte kthyer ne dopjo standart, zhdukin provat e ahmetaj por denojne kundershtarin politik. avokatet jane sekser ne baze te njohjeve me gjykatesit apo prokuroret. ketu nuk behen as gjygje as hetime jane nje tallava e madhe ku ndahen vetem pazaret.

         1. a
          anti25642654censurë

          o tit,a të funksionon trungu që të ndan veshët nga njëri tjetri?? o kokrra e hajvanit,ky është një person privat,dhe ska asnjë të drejtë ti kërkojë një personi shteror,për më pak një K/M,llogari!!o idiotër fusni trurin në punë dhe mos e mbani për të shtuar peshën e trupit!!

          1. a
           anti25642654censurë

           o tit,a të funksionon trungu që të ndan veshët nga njëri tjetri?? o kokrra e hajvanit,ky është një person privat,dhe ska asnjë të drejtë ti kërkojë një personi shteror,për më pak një K/M,llogari!!o idiotër fusni trurin në punë dhe mos e mbani për të shtuar peshën e trupit!!

           1. P
            Per trapin e zgjuar

            Te gjith jane idioter, vetem ti na qenke me i zgjuari , pse nuk kandidon per kryetar partie te foltorja se saliu iku per lesh!

            1. a
             anti25642654censurë

             ti do të thuash se je po aq idiot sa titi?? po të kandidoja për krietar partie!?do të më vinte turp të shfrytëzoja gomerë si ti!!hy të pjerça në vesh,idiot muti!! a e ke lexuar komentin e titi dhe më pas replikën time??o debil???

          2. D
           D

           Habitem me administraten Baiden,shpresoja se kjo administrat do bente me shume per Kosoven,por jam zhgenjyer,keta me teper po ushtrojn trysni mbi Kosoven se sa mbi Serbine.

           1. M
            MALRUX

            Bideja apo djali i Bidese ka marre leke nga Serbet. Nga manipulimet qe u bene nga votat ne kohen te zgjedhjeve 2020, hetimet e ekspertve te pavarur midis disa shteteve conin edhe ne Serbi ku kishin drejtuar keto manipulime elektronike.

           2. a
            anti25642654censurë

            o hajvan,çfarë gomarllëku po luan??harron që je kryeministër dhe nuk je një copë hajvani si je në të vërtetë??o hajvan,thuaji gomarit femër të trampit që të mos nxjerrë në shesh,si e ka zakon,gjitha horrllëqet e tij!!jo për gjë,por kur nxjerr horrllëqet e tij!?ato të tuat duken dhe më të mëdha!!o hajvan,për atë McDouell the që nuk kishe lidhje,por me këtë nuk do kesh mundësi!!o hajvan mos u trego gomari i fshatit që tërhiqet për hunde nga mashtruesi më i dobët i qytetit!!

            1. Y
             Ylberi ( ish piramida)

             Paska ngel pa pare Grenell.

             1. a
              anti25642654censurë

              o hajvan,çfarë gomarllëku po luan??harron që je kryeministër dhe nuk je një copë hajvani si je në të vërtetë??o hajvan,thuaji gomarit femër të trampit që të mos nxjerrë në shesh,si e ka zakon,gjitha horrllëqet e tij!!jo për gjë,por kur nxjerr horrllëqet e tij!?ato të tuat duken dhe më të mëdha!!o hajvan,për atë McDouell the që nuk kishe lidhje,por me këtë nuk do kesh mundësi!!o hajvan mos u trego gomari i fshatit që tërhiqet për hunde nga mashtruesi më i dobët i qytetit!!

              1. J
               Jo rastësisht

               2 miqtë e Vučić.

               1. P
                Pune te ngaterruara!

                A eshte ky Grenel qe rrezoi Kurtin nga pushteti i pare? Me sa me kujtohet i tha Kurtit qe te bisedonte me Serbine per te arritur njohjen reciproke dhe Kurti i tha qe ai do bisedonte me Serbine kur Serbia te njihte Kosoven. Shpalli reciprocitetin si teorine e endrave por qe ne thelb vonoi ceshtjen e njohjes reciproke. Kurti nuk flet me per reciprocitetin sepse Grenel na sqaroi se reciprociteti conte uje ne politiken serbe per sabotimin e bisedimeve dhe cuarjen e problemit ne "kalandrat greke". Kurti tashme eshte ne anen tjeter te historise. Jo vetem qe nuk eshte me per reciprocitetin para bisedimeve por ne bisedime firmos cdo gje duke e lene Vuciqin me pene ne dore....Ne funt Kurti gjithmone pyet ne se ka ndonje gje tjeter per te firmosur dhe nuk pret qe te firmose edhe Vuciqi. Kurti eshte shume i shpejte dhe thone se ky Greneli i ka dhene ca "cimcakiz" Kurtit qe e ka bere budalla....

                1. x
                 xy

                 Kryeministri jone sikur nuk nderhyn ne problemet e drejtesis!! Keshtu deklaron kur e pyesin, ky nderhyka deri ne gjykaten e hages, beso po deshe qe ketu nuk nderhyn, apo ne hage e bene per patriotizem!!??

                 1. D
                  Dhembeli

                  Xha Biden është burrë i vjetër tashmë …dhe nuk i … më , prandaj nuk ja hap derën zotisë ,… tani është e qartë , pse ky nuk mundet të hyjë kur i teket në zyrën e xha Biden ashtu si tek ish zyra e Trapit!

                  Lini një Përgjigje