Në burg për shitblerje vote, KQZ i jep mandatin Fredi Belerit për Himarën

25 Maj 2023, 12:08Politika TEMA

Në burg për shitblerje vote, KQZ i jep mandatin Fredi Belerit

KQZ dha vendimin sot për rezultatin e zgjedhjeve për 12 këshilla bashkiak dhe 12 mandate për kryetar bashkie.

Mes tyre përfshihet edhe mandati i Himarës që e ka fituar kandidati i ‘BF’, Fredi Beleri i cili ndodhet në burg për shitblerje votash.

KQZ vendosi që të miratojë rezultatin për bashkinë Himarë, ku Fredi Beleri fitoi me 19 vota më shumë se kandidati i PS, Jorgo Goro.

Por që të ulet në karrigen e kryetarit të Bashkisë, i duhet të kapërcejë një tjetër hallkë proceduriale, betimin para Këshillit Bashkiak.

Ky aspekt procedurial mund të kthehet në ngërç për Belerin që është në burg, dhe mbetet për tu parë se si do të veprohet në kushtet kur një kryetar bashkie para se të nisë punën duhet të betohet në Këshillin Bashkiak.

 

8 Komente

 1. J
  Ja pra Moterqirat qe i sherbejne Greqise !

  Cohuni mer shqiptare dhe digjini te gjalle kta bij kurvash ,sepse s'man me uje pilafi ,Putanes KQZ

  1. L
   Luiza

   Fletet e votimit ne qendrat e Himares duhet te kontrolloheshin nga specialistet e Prokurorise se Pergjthshme te Shtetit dhe rezultatet te shpalleshin para publikut per cdo qender votimi. Njohja e vjedhjeve dhe blerejeve te kryeagjentit grek Beleris eshte hakmarrje e burrit te dashnores se te ndjerit Sokol Olldashi, ne prag te ikjes me turp nga kryesia e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve.

   1. M
    MALLKIM

    Luiza , rrofsh . Kte kam bluajtur ne mend gjithe kto dite . ___ Por ktu fle Lepuri i Qeverrise Shqiptare te ksaj farse KQZ . _ Normalisht nji Qeverri e cila mbron Interesat e Shqiperise , menjiher pas Arrestimit te Krimineli Bejleri , duke par Histerin e e Sulmeve te Athines , kishte filluar Hetimin e Fleteve te Votimit duke e bere te Pavlefshem Garen ne Bashkine e Himares , ne kte menyre duke mos i len asnji Shanc Kriminelit Beljeri te shpresoje B.H . Heshtja ,mosveprimi , i Shtetit dhe gjithe Institucioneve ne Shqiperi , tregon qarte se Shqiperia eshte Tradhjetuar nga kta Bij Kurvash ,qe ne cdo dy tre vjete Ligjerojne Helenizimin e Shqiperise . S'ka Cunam qe e shpeton me ate vend ,i tradhetuar nga te gjithe : Hidh veshtrimin Medieve _ Shkrimet e tyre Diskutimet _ te gjitha te nderzyer si qene kunder Shqiperise bashke me Halene Politike qe me ne fund i Vuri vulen Tradhetike Kombetare . Uroj qe te bjeri nji Termet i Fuqishem dhe ta fundose te gjithe Shqiperine e mos Ekzistoje me si Vend sepse u mbjellkan vetem Gjaprinje e Biij Kurvash Antishqiptare . Nuk kan te ndalur mediet cdo dite te turrur kunder Shqiperise .MALLKIM

   2. V
    Vlora.Vlora

    Po mir mor Celibash te shkerdhefsha gruan dhe cupen ,i jep mandatin nje personi i cili eshte ne hetim dhe burg per blerje votash ,dhe kur rezultati ishte me 20 vota me teper,apo ju trembi greku ,se jua shkerdhen grate ai beni gam gam dhe pastaj si kurvat me bishtin ne shale

    1. J
     Jorgo

     More qelbanik., Po cfare mostre je ti more di nuk te vjen turp per mandatin qe i jep Belerit dhe te tjereve si ai. Ai ka pune me drejtesine kurse ti ke pune me moralin, nje burre qe mban nje…. ne shtepi nuk mund te jete burre, ti qenke kokrra e idiotit ose kushedi ku e ke ngjyer , se nuk ka mundesi. Mos befsh hajer brez pas brezi keshtu do te thoshte populli.

     1. p
      posht fashizmi

      Shqiperia ka qen qinra mij vjet e turqizuar dhe e helenizuar ,,,,shum e thjesht ,,,,te turqizuar ne gjak dhe ne shpirt jane myslymanet shqipfoles....te helenizuar ne gjak dhe shpirt jane te krishteret orthodhoks greqishtfoles dhe shqipfoles....dallimi eshte shum i madh ...vetem enveri i bashkoj me dhun dhe me ateizem ,,,,,,po tani ska enver ,,,,,,

      1. p
       posht fashizmi

       Shqiperia ka qen qinra mij vjet e turqizuar dhe e helenizuar ,,,,shum e thjesht ,,,,te turqizuar ne gjak dhe ne shpirt jane myslymanet shqipfoles....te helenizuar ne gjak dhe shpirt jane te krishteret orthodhoks greqishtfoles dhe shqipfoles....dallimi eshte shum i madh ...vetem enveri i bashkoj me dhun dhe me ateizem ,,,,,,po tani ska enver ,,,,,,

       1. p
        posht fashizmi

        Shqiperia ka qen qinra mij vjet e turqizuar dhe e helenizuar ,,,,shum e thjesht ,,,,te turqizuar ne gjak dhe ne shpirt jane myslymanet shqipfoles....te helenizuar ne gjak dhe shpirt jane te krishteret orthodhoks greqishtfoles dhe shqipfoles....dallimi eshte shum i madh ...vetem enveri i bashkoj me dhun dhe me ateizem ,,,,,,po tani ska enver ,,,,,,

        Lini një Përgjigje

        Blog Tema