Rama - opozitës: Jeni bërë të padurueshëm, hajdeni me mua t’ju tregoj pse iu kthyen kurrizin në Tropojë e Kamzë. Hera tjetër do jetë më keq për ju

25 Maj 2023, 11:49Politika TEMA

Rama - opozitës: Jeni bërë të padurueshëm, hajdeni me

Kryeministri Edi Rama ka parashikuar disfatën e opozitës në zgjedhjet e ardhshme ku thotë se do të jetë më keq për ta.

“Nëse doni të dini pse jua ktheu Kamza kurrizin, shkoni e shikoni të gjithë politikat e bashkisë, merrni me radhë familjet që ju prishën shtëpitë nga tërmeti, pyesni ata të Unazës pse 130 familje nuk bënë asnjë protestë.

Ata e dinë shumë mirë që njeriu që kanë atje fle i fundit, zgjohet i pari dhe çfarë thotë e bën. Ajo çfarë bëjnë atje është fiks ajo që do bëjnë. Kamza bëri atë që keni merituar prej kohësh. Hajdeni me mua në Tropojë e shihni pse ju ktheu kurrizin. 

Jeni bërë aq të pashikueshëm, të padëgjueshëm, të pangrënshëm sa një pjesë na votuan ne, një pjesë qëndruan në shtëpi. Herën tjetër do jenë më pak.

Më shumë se fitorja jonë ajo është disfatë e politikës e të gjithë juve që vini këtu. Po e morët vesh merreni po se morët vesh herën tjetër do të jetë edhe më keq, për ju, jo për Shqipërinë jo për shqiptarë”, tha Rama.

18 Komente

 1. M
  Mea

  Shume e vertet puna juaj beri qe edhe qytetet qe me perpara ishin me Pd-ne tanime te ndryshonin mendim

  1. G
   Gerta

   Punet e partise socialiste flasin vete

   1. L
    Liu

    Me pune ashtu sic ben partia socialiste merret dhe fitorja

    1. t
     titi

     shume e evertet

     1. t
      tosi

      partia socialste punon partia sali leshut vetem flet

      1. y
       ylli

       psja punon per qytetaretcsaliu punin per shkelzenin

       1. E
        Ersi

        I kemi kthyer kurrizin se nuk jane te afte te bejne asgje

        1. D
         Drini

         Pd gjithe jeten na ka treguar qe jane partia me e paafte

         1. G
          Genta

          Ju vazhdoni beni me te miren sic keni bere deri tani

          1. K
           Klea

           Kamza beri zgjedhjen e duhur ne 14 maj.Zgjodhi te ece perpara

           1. L
            Lola

            Njerzit votuan me mendje dhe jo me zemer.E kane pare qe opozita e ka mendje vetem te vjedhe popullin

            1. F
             Flori

             Heren tjeter do te jete nje humbje akoma me e madhe.Qytetaret e dijne qe me ta nuk ecet perpara.Kot nuk eshte shpallur nongrada berisha

             1. R
              Risler

              Shyqyr kete here tropoja beri zgjedhjen e duhur se kishte filluar te harrohej si vend nga nongradat

              1. A
               Ardit

               E kane pare shqiptaret se kush sjell zhvillim ne vend ndaj PD smerr me asnje vote

               1. X
                Xhensila

                Nuk keni te krahasuar zoti Rama ndaj dhe nuk ka shqiptar qe sju mbeshtet juve

                1. S
                 Sali Naçallnik Shiqerja, gjysmë djali i Trapojës

                 Po çfarë thua o i paftyrë. Po çfarë thua o spihuni i Amerikanve. Po çfarë thua o i shituri i komunistit Soros. Si gënjen kershtu o i shituri i Unionit Evropjan. A e din ti o i paftyrë se kush jam unë ? Unë jam Sali kopili i Shiqeres o idiot. Si guxon diten për diell të gënjesh Shqiptarët. O Edi i Kristaqit, ti e din o i paftyrë që Tropoja nuk ka shumë tokë pjellore, e pra, unë personalisht ja kam falur Tropojës me qindra hektarë tokë pjellore për të varrosur femijët e tyre. Tropoja ka qënë e ndarë si shoqeri, që 500 vjet. Tropoja ka qënë një rrethinë patriarkale dhe unë i kam bashkuar dhe salduar me gjak nder-veti per qindra e qindra vite. Tani, Tropoja, në sajën time, është vendi më i lumtur dhe populli më në harmoni në Ballkan. Ti Edi i Kristaqit, pse nuk e çon hakën tek i zoti, sepse unë e çlirova Tropojen nga komunizmi, unë i çlirova Tropojanët nga etërit mizorë si Enver Hoxha, Mehmet Shehu, Kadri Hazbiu, Ramiz Alia, Azem Hajdari, të cilët i zhduka na faqja e dheut, po po, unë personalisht i boksova keta mizorë, ashtu siç më boksoi mua terroristi Shehu në mes të bulevardit në Tiranë. Unë Sali shkerdhatë Berisha, e bëra Tropojen Meken e fesë së shkerdhatave Shqiptare. Unë Sali tradhetari e ktheva Tropojen në shtabin kryesorë në Shqiperi të BIA-s Serbe ( UDB-së), shtab i cili i jep Tropojës shumë më shumë të ardhura ekonomike e strategjike se sa shtabi i NATOS në Tiranë, Durrës, Vlorë dhe Kuçovë.Keto ndryshime rradikale, për të miren e popullit të Tropojës, janë bërë nga dora ime. Keto ndryshime gjigande, që unë kam bërë në Tropojë duken edhe nga qielli dhe nuk do harrohen kurrë. Pra, ti krimineli Edi, ti që në bashkpunim me Yuri Kim, Mackonigalin, Pierin Ndreun, tentuat të vrisni Salvatorin tim, favorritin krysorë si marshall në Lezhë, po po, i di unë keto dhe provat i kam në arshivë, që per momentin nuk do jua tregoj. O populloçi i Trapojës, pa qi nanen Shiqere, Edi po genjen, sepse ju e dini se çfarë kam bërë dhe sakrifikuar unë për ju, megjithse ju nuk e meritonit, sepse jini një populloç shkerdhatë, por unë mbylla njërin sy dhe ju çova në parajsen Serbo-Ruse ku do rrini per shekuj e shekuj. Pra, ti Ed Kristaqi je nji genjeshtar, kurse ju populloçin e Trapojës në kar ju pafsha.

                 1. T
                  Tiransi

                  Mbas 9 viteve kthehem ne shtepine time ne Tirane ,kam pare ne TV qytetin por kur pashe dhe e shkela me kembe nje pjese te mire te vendlindjes time ngela i habitur si ka mundesi per 9 vite gjithe kete zhvillim ,kete Tirane te paster ,te bukur ,me njerez te veshur shume bukur , une jetoj ne Quinc ,me thene te drejten nuk e gjen kete pasterti ,ne te gjitha ,si Bronx ,ne Manhaten ,jane me mijra Shqiptare qe jetojne ne keto qytete ,te dali nje e te thote qe jane te pastra ,te mbysin pleherat neper rruge , Rama vazhdo siç e ke nisur ,mos u mere fare me Non Graten ,Ilir Floririn ,dhe analistet ne TV ,populli e shikon se kush punon per Shqiperine ,e prandaj ju dha voten ,e keshtu edhe me shume do ju a japi voten ne 2025 -2029 -2033 ,e me mbas nuk i dihet .suksese ne vitet ne vazhdim ,bekuar Shqipetarë.

                  1. D
                   Davidi

                   Fashist.

                   Lini një Përgjigje