Rama-opozitës: Mos flisni në emër të shqiptarëve, ata folën me 14 Maj, ju kanë braktisur

25 Maj 2023, 11:26Politika TEMA

Rama-opozitës: Mos flisni në emër të shqiptarëve, ata

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në seancën plenare në Kuvend tha se qytetarët kanë treguar mbështetje më shumë se kurrë për partinë që përfaqëson.

Kreu i qeverisë iu drejtuar deputetëve opozitarë duke thënë se nuk duhet të flasin në emër të shqiptarëve pasi ata folën me 14 Maj.

“Jam i impresionuar nga kurajoja e parafolësve për ta adresuar parlamentin në emër të shqiptarëve. Në emër të tyre flasin shqiptarët dhe ata të cilët i mandatojnë për të folur. Por kur shqiptarët sapo kanë folur, nuk është bërë akoma java e dytë.

Kanë folur aq qartë sa natyrisht kanë tronditur një pjesë të atyre që fatkeqësisht janë ata që nuk duan të dëgjojnë është shumë komike që të flitet në emër të tyre.

Flitet në emër të shqiptarëve që braktisën politikën, zgjedhjet, apo në emër të të rinjve që ishin të pakët në votime por pasqyra e pjesëmarjes flet pak më ndryshe. Shqiptarët nuk kanë braktisur të gjithë ne por një pjesë nga ne. S

a i takon pjesës që së bashku me të gjithë deputetët që përfaqësoj, nuk na kanë braktisur por na kanë mbështetur më shumë se asnjëherë më parë dhe kjo bëhet edhe më e rëndësishme po të kemi parasysh se nuk është një fenomen karakteristik i zgjedhjeve vendore.”, tha Rama.

12 Komente

 1. i
  ina

  Shqiptaret folen me voten e tyre ne 14 maj duke zgjedhur kandidatin qe punon dhe jo kukullat e like floririt me nongraden

  1. z
   z.Edi vetem Perpara.

   Te Lumnte shkurt dhe sakte : Kriminelet nuk duhen te flasin ne Emer te te gjithe Shqiptareve. Shqiptaret jua dhane pergjigjen : qe me Kriminelet Politikane nuk duhan te kene me pune me Kriminelet qe nuk mendojne per te gjithe Qytetaret. Gimi me tha 7 % . Tuneli I Florririt te Kerrabes ! zhdukja e Qytetareve Deshmitare ! etj etj etj Qytetaret presin fjalen e fundit et Drejteise.. Hapja e Depove qe Qytetaret po vriten dita dites ! Parate eme Fajde ! qe shume e shume Qytetare jua moren dhe Kursimet Qindarkat e fundit ! 97 Vellavrasjet per Kriminelet Politikane te Lazerit ! etj etj.. Jam Qytetare i thjeshte ,jam Demokrate ne mendime por jo me Kryekriminelet ish Sekretaret e e PPSH ..jo me Spiunet Ordinere te kepus ne mese ...qe te ha mutin..

   1. E
    Esi

    Shqiptaret e treguan se kujt ja japin voten,partise socialiste te punes

    1. U
     Uli

     Partia demokratike ,ka marre fund

     1. F
      Freda

      Dhe ato qe kane braktisur zgjedhjet,kane mbeshtetur partine socialiste ne heshtje

      1. i
       iliri

       po keta as ne emer te vet sflasin dot se se dine me ca partie jane

       1. K
        Kontributi

        Rritja e rrogave per deputet: 95% per deputetet e PS, 5 % per deputetet e PD, Bashke fitojme etj.

        1. t
         tosi

         kur pyet me ket parti je pyet me pd apo me saliun keto nuk kan dinjitet

         1. y
          ylli

          opozita eshte 0 me saliun ne kryje te saj

          1. G
           Gloria

           Normal qe do humbnin se nuk i kemi braktisur tani po i kemi braktisur me kohe mashtruesit

           1. M
            Maria

            PD bashke me nongradat e veta e ka mare lumi dhe nuk i beson me njeri

            1. S
             Sosela

             Sa cereku i puneve qe ka bere partia socialiste te kishte bere PD-ja mbase sdo e kishin braktisur te gjithe

             Lini një Përgjigje